Beta HCG

Mavi609

Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2022
7
4
34
Merhaba arkadaşlar size bir şey sormak istiyorum adetimin gecikmesinin 6. Günde eczanede satılan testlerden yaptım yanlışlık olmasın diye iki tane yaptım ve ikiside pozitif çıktı ertesi gün doktora gittim doktor ultrason karından göremedi alt muayenede baktı yeni gibi görünüyor bastırmak istemedim dedi kan testi yaptı ertesi gün ara dedi telefonla aradığımda bana 9.77 gebelik var dedi haftaya gel dedi ne kadarlık die sorduğumda yeni dedi tahlil özel olduğu için e nabıza düşmemiş sizce gerçekten hamile miyim çünkü hiç bulantım yok sadece karnımda hafif batma ve gaz sancısı gibi sancı var lütfen bilenler yazabilir mi acaba ne kadarlık hamileyim bera hcg 9.77 iken

9.77 mi 977 mi? 9 değer ile alttan bile görünmez aslında. Ultrason resmi verdi mi?
2 günde bi hcg artışı istedi mi?
Batma gebeliğin erken dönemlerinde olabiliyor.

Hiç birini istemedi ben doktora evde yaptığım testler pozitif dedim oda önce karnımdan muayene etti sonra alttan ultrason muayenesi yaptı sonra kese oluşuyor gibi dalgalanmalar var gibi bişe dedi muhtemelen hamilesin ama kanda belli olur dedi o gün geç olduğu için yarın ara kan sonucu için dedi aradığımdada 9.77 gebelik var ama yeni dedi aradığımda cmtsiydi haftaya cmts gel dedi benim ilk hamileliğim o yüzden merak ediyorum bu 9.77 çok düşük değilmi yada çok yeni diye mi

Merhaba, değer çok düşük henüz o değerle herhangi bi şekilde görebilmesi mümkün değil. İki günde bir kan verip artık takibi yapmalısınız. Bende binleri görünce artık kan vermene gerek yok demişti doktor. 5. Haftada da alttan muayeneyle kese görmüştük. Ayrıca belirtilerin başlaması için çok erken henüz. 6. Haftanın sonuna doğru başlıyo genelde

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim en iyisi ben sağlık ocağına gidip bir test daha vereyim doktora cumartesi gidicem en azından artış var mı öğrenmiş olurum.

2 güne bir kan vermeye devam edin gebelik çok yeni artış a bakmak gerek iki güne iki katına çıkması lazım hayırlı olsun

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için sağlık ocağına gittim hemen sizlerin tavsiyelerinizden sonra ebe de sizlerle aynı şeyi söyledi ama yarın sabah kan alabilecekmiş gebelik için kan testini sabahtan alıyorlarmış yarın sabah kan vericem inşaallah çıkar bir buçuk yıldır bekliyorum 🙏

X