Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Beyaz ten için uygun fondoten & pudra & ıslak pudra?

Pxi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2013
9
9
Merhaba arkadaşlar
Bu konuyla ilgili birkaç konu gördüm ama daha rafine bir sonuç için yenisini açıyorum.
Beyaz tenliyim ve kesinlikle tenimden 1 ton koyu bir fondoten bile sürmek istemiyorum, beyaz tenimden memnunum ve bunu fondotenimle de korumak istiyorum. 26 yaşındayımi dolayısıyla çok ağır ya da çok yüksek kapatıcılığı olan bir şeyler istemiyorum. Bir diğer konu ise önerilerinizin Türkiye'de ulaşılabilir olması. Mesela incelediğimde Nars'ın Syberian tonunun çok açık tenliler için uygun olduğunu gördüm, ama hangi Nars şubesine baksam bulamadım. Onun dışında iyi bir marka istiyorum, bunun için iyi bir bütçe ayırdım. Loreal gibi bir marka kullanmak istemiyorum, daha önce loreal true match'in en açık renk pudrasını almıştım, renk olarak oldukça iyi ve uygun olmasına rağmen yapı olarak yüzüme oturmuyor, cildimde ufak tefek sivilcelere neden oluyor ve gün içinde pençe pençe kalıntılar bırakıyor. O yüzden sadece daha üst seviye marka önerilerinizi alabilirsem sevinirim.
Tekin acar, Sevil Parfümeri ve diğer kozmetik mağazalarında bu konuda ne zaman yardım istesem sürekli olarak cilt tonumdan koyu ürünler gösteriliyor ve bir türlü beyaz kalmak istediğimi anlatamıyorum sanırım.
Şu anda kullandığım ürün;
CHANEL VITALUMIÈRE AQUA
FRESH AND HYDRATING CREAM COMPACT TONU İSE 22 Beige Rose. Yine çok yüksek ışıkların altında satıcının da ısrarıyla galeyana gelerek aldığım, gün içinde kullanımda boynumla arasında ciddi bir fark olduğunu gördüğüm bir ton. Buradan ten rengimi az çok tahmin edebilirsiniz.
Ayrıca fondoten olmak zorunda değil, Hatta fondoten en son tercihimi, kompakt pudra, kremsi ve ya ıslak pudra gibi ürünler de olabilir, bir aralar Dior Nude vardı, bilen varsa o yapıda şeyler de olabilir.

Bulunduğunuz yerde mac varsa önerebilirim. Studio fix pudrasndan cok memnunm bende beyaz tenliyim ilk kez kendi tonmda fondten pudra kullaniyorum.. mac in renk skalasi cok genis.

Bende çok beyazım azıcık koyu sürsem aşırı sırıtıyo size bikaç önerim olacak ben mac matcmaster fond.1numarasını kullanıyorum rengi tam beyaz tenliler için oldukça açık,onun dışında missha perfect cover bb krem 13numarasını önerebilirim o da oldukça açık bir tondur benim cildimle iyi uyum sağlıyor,pudra kullanmıyorum cildimi kurutuyor çünkü

Kozmetik ürün alırken yalnızca ten rengine değil, cilt alt tonuna da bakmak gerek. Beyazsın tamam ama bej alt tonlu musun yoksa pembe alt tonlu musun? Pembeysen boşuna Nars'ın yolunu tutma en pembe alt tonlusu bile sarı kalıyor.

Catherine arley silky touch compact pudra.Bembeyaz tenliler için bile renk seçeneği var ve kapaticiliği coook iyi.Fiyatida gayet ucuz 7 Tl.Gercekten canı gönülden tavsiye ediyorum sana bu ürünü.Gerçekten memnun kalacaksin

YSL Touch Eclat'ın renk skalası geniştir MAC'te Nc15-Nw15 en açık renktir ve o bile bana koyu geliyor ama YSL'nin B10 rengi tam uyuyor ayrıca YSL'de b ile başlayanlar beige, BR olanlar Beige rose, BD olanlar ise Beige Dore yani YSL'de renk bulmamak imkansız

Bir an konuyu ben açtım sandım :) aynen benim yaşadıklarımı yaşıyorsun. Nars siberiayı ben de çok aradım. Türkiye'de yokmuş. Ben Clinique BB krem 01 numarasından acayip memnun kaldım tam aradığım üründü 2 kutu bitirdim ama artık bulamıyorum 1 numarası üretilmiyormuş ya da gelmiyormuş :KK43: O ayarda bir ürün arıyorum hala bulamadım kaç tane fondoten BB krem aldım Öylece duruyor. Ben de bu ayarda bir ürün önerilerini bekliyorum. Sen beni de sonuçtan haberdar et canım. Memnun kaldığın bir ürün olursa.

konu sahibi acaba istediğin gibi bir ürün bulabildinmi merak ettim buldunsa hangi marka,ben şimdilerde mac face&body nin beyaz fondötenini sürüp üzerine azıcık daha koyu olan bir pudrayla sabitliyorum muhteşem oluyor hala ürün arayışındaysan tavsiye ederim

Eğer cilt tipinize uygunsa Maybelline - Affinitone önerebilirim. Benim de cildim beyaz ve bunun en açık rengi tenime tam uyum sağlıyor.

Muhtemelen aynı renk tonundayız chanel vitalumiere compact renginden değil daha çok pembe alt tonlu diye uymuyor. Bende de var duruyor ,kullanamadım. Çünkü sarı alt tonluyum.

Mac nc15 numaralı fondötenlerine, compact pudrasına bakabilirsin. hatta eğer aşırı beyaz istiyorsan mac face and body white var. Hem uymayan fondötenlerini açmak için de kullanabilirsin. Diorsin forever 010 kompakt olabilir.
Nars syberian çok aşırı açık. Belki mont blanc olur bir dene gidince. İstersen sana syberian ı yollayabilirim bulursam evde. Az bişey kalmıştı, rengine bakarsın. Missha bbler de açık. 13 hele çok açık renk.

X