Bı eş adayinda karakter olarak olmazsa olmazlariniz nelerdir ?

dhdkdkm

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2024
132
-40
29
İyi akşamlar bir eş adayinda olmazsa olmaz diyeceginiz kişilik özellikleri nelerdir ? Dikkat edilmesi gereken taviz verilmemesi gereken kriterler kırmızı çizgileriniz nelerdir ?Hangi durumda ilişkinizi bitirsiniz?

Merhametli olan ,sohbet etmeyi sevdiğim ve işinde gücünde olması
İlk görüşte aşık olup ayağım yerden kesildi ben bakmadım hiç birine ama neyse ki eşim öyle biri tanırken kötü alışkanlığı yada baskıcı tavırları olsa evlenmezdim ama 😅

Son düzenleme:
Bana karşi çok baskın olmaya calişan erkekler direkt elenirdi. ❌️ O tiplerle 1 haftadan fazla vakit geciremiyirdum istesem de zaten.

Kendi halinde, efendi erkek dedikleri modeldi benim kriter.
Bii dee güzel sevmesi lazimdi. Beklentilerim çook yüksek değil ama düşükte değildir sevgisini her şekilde göstermesini bilen erkekler 👍

Ek olarak az kalsin unutuyordum boyunun kisa olmamasina bakiyordum. 😁😁 Boyu kisaysa, vucudu oranli degilse yukarisi tutsa da olmazdi.

Dini ve siyasi olarak benim tercihlerime saygı duyması
Anneme saygı duyması
Çalışkan olması

Benim için ahlaki değerler önemli
Yalancı olmasın, dürüst olsun, neyse derdi direkt ve düzgün şekilde söylesin, bahane bulmasın, kıvırmasın. şerefsizlik yaparken yakalansa bile dürüstçe şerefsizlik yaptım kusura bakma desin, lafı çevirmesin kıvırtmaısn baahne bulmasın.
Milletin arkasındna iş çevirmesin, sırttan bıçaklamasın, kahpelerden ve kahpelikten genel olarak nefret ederim.

Kısacası daş gibi sağlam bir karaktere sahip olsun, sözüne güvenilir olsun, benim için 1 numaralı kriter budur , ahlaki çıtam bizim topluma göre gayet yüksektir yani.

Onun dışıdna makul olması, ille de haklı olucam diye abuk şeylerd iretmemesi, inat etmemesi, ego pomplamayı değil doğru olanı seçmesi. daha da devam edersem:))) akıllı olması, fazlaca IQya sahip olması, mümkünse az biraz dünya görmüş/seyahat etmiş olması, boş konuşmaması, nerde ne konuşulacağını bilmesi...

İyi akşamlar bir eş adayinda olmazsa olmaz diyeceginiz kişilik özellikleri nelerdir ? Dikkat edilmesi gereken taviz verilmemesi gereken kriterler kırmızı çizgileriniz nelerdir ?Hangi durumda ilişkinizi bitirsiniz?

Bir eş adayında aradığımız özellikleri yazınca, aradığımız özelliklerdeki eş adayını bulmamıza yardım mı edeceksiniz ? 🙄 😏

Konunuz Bir Derdim Var bölümünde yer alıyor. Peki konunuzdaki dert nerede ? 🤔

Çalışmayı sevmesi. Bu adam beni çocuklarını aç bırakmaz diyebilmeli.cömertlik iyidir ama eli açık olmasın ailesi dahil kazancını eşe dosta yedirmesin. İyi baba iyi eş olabilecek biri işte. Ama yalan söylemesin enn itici erkek tipi. Ketum olsun yerine göre laf taşımasın

Bana göre İlk şey kesinlikle Merhamet saygı ve dürüstlük. Kırmızı çizgiler sınırlarıma saygı duyması duracağı yeri bilmesi

Bir eş adayında aradığımız özellikleri yazınca, aradığımız özelliklerdeki eş adayını bulmamıza yardım mı edeceksiniz ? 🙄 😏

Konunuz Bir Derdim Var bölümünde yer alıyor. Peki konunuzdaki dert nerede ? 🤔
Ne sorguluyon kızın derdi de bu işte düzgün eş adayı bulacak öğrenip 😜

İlk önceliğim, beni her şeyin önünde tutması, dışarıya çok iyi çok eli açık insan sevmem, evine öyle olsun ama.

Kompleksleri olmayan, eğlenceli, her konuda sohbet edecek.

Apolitik, ateist.

İşinde gücünde, kararında feminist ama erkeklere yüklenen görevlerin bilincinde (sanırım günümüz problemleri bu maddeden çıkıyor )😅

Yormayan, inat etmeyen, çok tartışma derdi olmayan.

Cimri de olmasın ama eli çok acik insan hiç sevmem.

Bunların tamamı olup tipini beğenmediğim kimseyle olamadığım için sanırım dış görünüşü en üste alıyorum 😅

Eşim neyse ki çoğuna uyuyor. Ama inat huyu var bazen ağzının ortasına çakmak istiyorum. Bir de eskiden biraz uzun anlatırdı her şeyi, onu neyse ki söylene soylene çözdük 😅

Sakinlik en önemli özelliklerden birisi bence. Kavgalarda verdiği tepkiler ya da olaylara yaklaşım biçimi benim için önemlidir. Bana davranış şeklinde agresiflik varsa uyuz olurum. Allahtan eşim çok saygılı ve kavgalarda daha sakin olan taraf. Tabii ki bir de dürüstlük diyeceğim ama yalanı yakalanana kadar herkes dürüsttür onu ayırt etmek zor. Laçka tavırlı olmasın ve oturup kalkmasını bilsin.

Olduğum gibi kabullenmesi, saygı duyması, bana bakarken heyecanlandığını hissetmek, sosyal ve saygın biri olması. Beraber eğlenebilmek.

Tipten bahsetmiyorum, çünkü çok afedersiniz mümüğümü atmam dediğim adama yerlerde sürünmeli aşık olduğum için o olmazsa olmazım değilmiş:)

Anneye saygı derken yani nasıl.
Bunu erkeklerde yapıyor anneme saygısozlık etti diye ve linçliyoruz.
Hayatta bir tek annem var. Başka akrabam yok. Elbette ki eşim anneme saygı duymak zorunda,onu el üstünde tutmak zorunda. En başında evlenirken bunu söyledim ben. Eşim de kabul etti. Kabul etmese evlenmezdim. Eşim anneme saygı duyamayacaksa benim eşim olmayıversin. Bence linçlik bir durum yok,bu bir gereklilik.

X