Bıktım artık hem de çok?

Kardeşleriniz henüz ergen.
Bazı davranışlar rahatsız edici olsa da abla olarak onlarla ilgilenmeniz gerekir.
Ailenizi sevmemenizi gerektirecek kadar büyük bir sorun göremiyorum ben.
Sizi büyütmek için ailenizin ne zorluklar yaşadığını ancak anne olunca anlayabilirsiniz.
Bu kadarcık sebeple sizi büyüten kendi ailenizi sevemiyorsanız başkalarını, kendinizi nasıl seveceksiniz?
Bence kendinizi soyutlamak akıllıca bir davranış ama aileniz çok kötü, rezil bir aile hissine kapılmışsınız. Birçok ailenin dinamiği bu şekilde, ama babanız argo vs kullanıyorsa mesafe koymak en iyisi. Sevmemek garip geldi yine de, insan ailesini hiç istemediği onaylamadığı gibi olsa da sever yani, sevmemek ağır olmuş biraz sinirle mi kullandınız bunu?
Kardeslerınızle daha cok ılgılenıp sevgıyı gosterebılırsınız.Annenızıde yalnız bırakmamanız gerekıyor .

11 yas nedir ki verdigi tepkiler buyuk olsa da kendi cok kucuk daha buyuk ihtimal anne babadan etkileniyor argo konusma konusunda ama ben bu yasta hircin cocuklarin sevgi acligi oldugunu dusunuyorum sizinde yasiniz evet cok olgun bir yas degil henuz fakat ben sevgi ve anlayisla duzelebilecegine inaniyorum ilk etapta en cok sevgi gosterene daha fazla hircin davranirlar cunku ona nazini gecirirler tabiri caizse. Ama zamanla cok farkli olacagini dusunuyorum ben. evden kurtulmak soz konusu degil bence o sizin hayat boyu kardesiniz bir sekilde iletisim kurmaya calisin cocuk sonucta illaki sevdigi birseyden bir frekans yakalarsiniz ne bileyim mesela tam ofke patlamasi aninda gidin aniden sarilin ben seni cok seviyorum diye o yastaki bir cocukta illaki pozitif etki olusturacaktir bugun degilse yarin.
bugün telefonum masadaydi kapıp kaçırdı.Normalde gidip telefonumu alıyordum vermiyordu bana vuruyordu.bu kez "hadi sen kaç ben de seni yakalamaya çalışıcam telefonu almak için" dedim o şekilde oyun oynayalım dedim sonrasında aldım telefonu.
Evde kiler gibi bir dolap var.oradan süpürgeyi almak için icine girdim üzerime kapattı kapıyı çıkamadım.oyun oynamak için böyle yapıyor anladım.Dedim ki oyun oynarken böyle vurup canımı acıtıyorsun böyle oynamayalım güzel şekilde oynayalım.
Sonrasında da "senle bana kahve yapsana kahve içelim" dedi 😂 Gidip birlikte çikolata aldık kahve yaptım içtik.yani aslında büyük biri gibi kahve de içebiliyoruz ikimiz.Anneme de dedim sen de içer misin.o da diyor ki "ben sizin yaptıgınız bir seyi icmem.Dün bağrış kavga yapıyordunuz bugun böylesiniz.demek ki sizin de karakteriniz bu bir oyle bir böyle" dedi.ben de dedim biz kardeşiz sonuçta.artık öyle bağırmayacak bize ,akıllı uslu bir çocuk olcakmış demi dedim kardeşime bakıp. Öyle yani insallah bu şekil düzelip sakinleşir .

Cok sevindim gelisme olmasina ama birgunluk is degil yine hircinlasacaktir siz pes etmeyin o ofkelendikce siz gulumseyin sarilin inanin karsi koyamayacak belkide onu siz degistireceksiniz ileriki hayatinda ruhen saglikli bir birey olmasina siz vesile olacaksiniz :sampiyon:

Cok sevindim gelisme olmasina ama birgunluk is degil yine hircinlasacaktir siz pes etmeyin o ofkelendikce siz gulumseyin sarilin inanin karsi koyamayacak belkide onu siz degistireceksiniz ileriki hayatinda ruhen saglikli bir birey olmasina siz vesile olacaksiniz :sampiyon:
Insallah öyle olur ben de öyle olmasını istiyorum 🌸

X