Bıktım

Bittiler benden artik yukarıya bile çıkmam. Kaldı ki ben hamileyim. Gerçekten onu Allah a havale ediyorum
Sizi anliyorum. konuyu okudum.
Zaten cevabini verdiyseniz fazla takilip stres olmayin hamilesinizde.
Bende sizin gibi ayni binada oturuyorum es ailesiyle .daireler ayri sadece .
bizde de bazen tatsizlik didisme dedikodu olabiliyor.
Bazen benim tekrar yukariya cikasim gelmiyordu .
Ama oylede olmuyor.
Bi sekilde zaman geciyor .
Tekrar duzeliyor durumlar kendimden biliyorum.

öncelikle haklısın ama babana söyleme. Hamileymişsin yarın birgün doğum olur illa yüz yüze bakar bu insanlar sen unutursun ama baban unutmaz aklı hep sende kalır acaba kızımı eziyorlar mı diye. Gereken cevabı ver eşine de söyle görüşme bundan sonra ne hali varsa görsün

Arkadaşlar şuan o kadar kötüyüm ki şu satırları yazarken bile ağlayarak yazıyorum. Konuya hemen gireyim eşim nöbette suan ben yukarıya kayinvalidem ve kauinpederimle oturuyordum. Bu olay yarım saat önce gerçekleşti. Haberlerde kürtlerle ilgili bir haber çıktı kayinpederim bana bakarak al bak nerde bir pislik var orda kürt dedi. Bu arada ben de bir Kürdüm esim Türk ama eşimle hiç daha önce Türk kürt muhabbeti olmadi ki zaten biz birbirimizi severek evlendik daha önceki açtığım konulardan az çok beni tanıyanlar olabilir. Velhasıl çok kırıldım evime indim sizce bu durumu eşime anlatayım mı. Çünkü şuan yapmak istedigim tek bir şey var o da babamı arayıp olan biteni anlatmak gerekirse iş boşanmaya kadar gitsin çünkü ben bana yapılan bu saygısızlığı asla haketmedimm.

Birde bayıl istersen Feriha 🤫

Heee kocasının ne suçu var 🫠
ben yanlış hatırlamıyorsam eşi askeri personel, babasının evinde oturuyor çünkü babasının her işini görüyor, alışverişini yapıyor vs.
hatta normalde tayin olması gerekecek, tayin olmasın diye istifa filan etme planları yapan bir adamdı. konuları karştırmadıysam...asker eşlerinin hep benzer hikayeleri olyor da.

bu kadar babacı bir adamla evli
işte bu kadar babacı olduğu baba da bu....

zaten bu babacı/anneci olan kişilerin 1 kere de düzgün bir babası annesi olsa şaşarım.

ben yanlış hatırlamıyorsam eşi askeri personel, babasının evinde oturuyor çünkü babasının her işini görüyor, alışverişini yapıyor vs.
hatta normalde tayin olması gerekecek, tayin olmasın diye istifa filan etme planları yapan bir adamdı. konuları karştırmadıysam...asker eşlerinin hep benzer hikayeleri olyor da.

bu kadar babacı bir adamla evli
işte bu kadar babacı olduğu baba da bu....

zaten bu babacı/anneci olan kişilerin 1 kere de düzgün bir babası annesi olsa şaşarım.

Hmm, aileci oluyorlar bu tipler genelde zaten, aynı yerde kalmalarından belli. Babası sindirememiş olsa ki böyle bir gaf yapmış ama eşi de sevmese evlenmezdi herhalde. Pek eşi ile ilgili bilgi yok. Hiç sorun yaşamadık bu konularda demişti ondan dedim.
Yine de başta aynı bina da yaşamayı kabul etmiş bir gelin her riski kabul etmiş demektir.Yani eşinin aileci olması gibi şeyler. Bana göre birdaha görüşmeyecek eşine olayı anlatsın ya herro ya merro diyerek ordan ayrılmayı teklif etsin gerekirse boşanmak isteyen kadın için daha uzlaşmacı bir tavır olur.

Hadi kp cahil belli de sizin habire orada ne işiniz var? Eşiniz yokken niye gidiyorsunuz ki üstelik daha önce de sorunlu konular açmışsınız. Kpye cevap olarak ne dediniz çok merak ettim. O sırada kv ne yaptı. Duruma göre eşinize bir daha görüşmek istemediğinizi söyleyebilirsiniz. Bir de şu aile apartmanları kapatılsın artık yaa. Kira verin huzurunuz yerinde kalsın.

Kız tam o anda Ayağa kalkıp “haddinizi bilin,nerde ne konuşacağınızı bilmiyorsanız sessiz kalın.” Diyemedin mi. Babana anlatana kadar eşine anlat. Babasına gitsin haddini bildirsin. Nefret ederim etiketçi,yaftacı insnalardan

Günde toplasanız 1 defa giderim onda da yarım saat oturur geri gelirim. Kayinvalidem rahatsızdı gidip geçmiş olsun deyip evime inecektim.
Hayret sık da gitmiyormuşsunuz oysaki. Günde bir defa ne ki. Hahahhahahhaha.

Kız tam o anda Ayağa kalkıp “haddinizi bilin,nerde ne konuşacağınızı bilmiyorsanız sessiz kalın.” Diyemedin mi. Babana anlatana kadar eşine anlat. Babasına gitsin haddini bildirsin. Nefret ederim etiketçi,yaftacı insnalardan
Esim gerekeni yaptı. Gereken mesafeyi de koydum. Kesinlikle yukarıya çıkmıyorum artik dedim. O da madem çıkınca canını sıkıyorlar evinde kal sakın çıkma dedi. Biz bu arada gidiciyiz burdan kalıcı değiliz kayinpederim bunu hazmedemedigi için son kozlarını oynuyor.

Siz de niye tepkinizi içinize atıyorsunuz ki? Bu lafı duyar duymaz. Ben de Kürt'üm, dediğiniz çok ayıp ne diyorsunuz siz demediniz mi?

Bu meseleyi babaniz ile görüşmeyin bağlar çok fazla zedelenip evliliginiz zarar görecektir. Muhtemelen bir kavga bile cikar bundan eşiniz ve siz mağdur olursunuz kimsede anasini babasini atamaz boşanırsınız, babaniza anlatirsaniz böyle olur. Ve evlilikte hersey anne babaya anlatilmamali kendiniz başa çıkmalısınız unutmayın BİREYsiniz. Gerektiginde gereken cevabı saygı çercevesinde verebilmeyi öğrenmelisiniz anne babaniz hep arkanizda olamayacak. Eşinizlede konuşun eğer siz kp ye cevap veremediyseniz onun anlayacağı dilden bu konuda mağduriyetinizi dile getirsin. Tabi doldurulmuş bir vaziyette değil sizin buna alindiginizi ve kötü hissettiginizi etnik ve kültürel farkliklara hassas olmasını gerektigini söylesin.

Baban olmasaydi kime şikayet edecektin arayip? Bak hamileymissin sen de anne olacaksin yetiskin olmaya baslayip hak edene hak ettigi cevabi vermeyi ogrenmelisin. Kimseyi kimseye sikayet edemezsin öyle islemio bu hayat. Sen orda o kayinpeder bozuntusuna sana da baba diyorum dedigin lafa bak vs deseydin su an o düşünüo olurdu.

X