Şampuan ve Saç Kremleri Bildiğiniz sülfatsız (sodyumsuz ) sampuan markaları neler?

arkadaslar.yurtdisinda baya bi arastirma yaptim.sülfatsiz sampuan bulmak cok zor.ve bunun üzerine bir dermatologla görüstüm.diger pahali ürünleri almak yerine bebek sampuani kullan dedi.evet cözüm bu kadar basit.cünkü bebek sampuanlarinin icinde ne tuz nede sülfat var.hepsi 100 de yüz dogal.saclara kesinlikle bir zarari yok.özellikle keratin fönünden önce ve sonra kullanilabilecek en ucuz sampuan.ve yine edindigim bilgilere göre almanyadaki yaslilarin cogunlugu bebek sampuanlari kullaniyor.alerjik reaksiyonu olmadigi icin.bilginize.

arkadaslar.yurtdisinda baya bi arastirma yaptim.sülfatsiz sampuan bulmak cok zor.ve bunun üzerine bir dermatologla görüstüm.diger pahali ürünleri almak yerine bebek sampuani kullan dedi.evet cözüm bu kadar basit.cünkü bebek sampuanlarinin icinde ne tuz nede sülfat var.hepsi 100 de yüz dogal.saclara kesinlikle bir zarari yok.özellikle keratin fönünden önce ve sonra kullanilabilecek en ucuz sampuan.ve yine edindigim bilgilere göre almanyadaki yaslilarin cogunlugu bebek sampuanlari kullaniyor.alerjik reaksiyonu olmadigi icin.bilginize.

sülfatsız şampuan bulmak artık o kadar zor değil, yrıca bebek şampuanlarının çoğu sülfatlı ve tuzlu, çok bakındım zamanında bir arkadaşımda aynısını söylemişti, bebek şampuanlarının çoğunda paraben var, ben şu an sülfatsız şampuan kullanıyorum fiyatı da 7,5 lira.

Artik ulkemizde uretilen markalarin bile sulfatsiz sampuanlari var fiyatlari da gayet makul.Ben su an Natural Active marka sulfatsiz sampuan kullaniyorum, gerci bir kac kez kullandim henuz ama simdilik memnunum.cok guzel kokuyor ve iyi temizliyor.

Natural Active Almond Protein & Olive Leaf Extract Revitalizing Shampoo ; Badem proteinli, zeytin yaprağı özlü, sülfat içermeyen, saçları güçlendiren ve dökülmeyi durduran %100 bitkisel şampuan

Bunun disinda Forever Young diye bir marka var ozelligine gelince;

FOREVER YOUNG Şampuan, Defne, Zeytinyağı, Biberiye, Isırgan, Lavanta, Mersin yaprağı, Hint yağı, Provitamin B5 ve E Vitamini içeren çok özel bir saç yıkama maddesidir. Sodyum Lauryl Sulfat, Parabenler, vs zararlı kimyasalları içermez ve temizleme gücünü kimyasallarla soyup sıyırarak değil, sabun fonksiyonuyla gerçekleştiren dünyadaki tek şampuandır.

Ayrica Naturalive diye bir marka var ve o da yerli uretim, tanitiminda isirgan biberiye defne ozlu oldugu yaziyor ve ,
SLS,Silikon,Paraben,Renklendirici,Hayvansal Katkılar,Senetetik Temizleyici,Petrol Türevi Madde icermiyormus.

Bildigim bir diger marka ise Doa Sampuan SLS, DİMETHİCONE(SİLİKON), PARABEN, TUZ İÇERMEZ diyor tanitiminda...

Ulkemizde bu tarz, insan sagligina dost urunlerin uretiliyor olmasi mutluluk verici bence ve bu markalarin urunlerini kullanarak onlara destek olmamiz gerektigini dusunuyorum.Benim bildigim iceriginde sulfat ve paraben olmayan ve Turkiye'de uretilen markalar bunlar ama yabanci marka isterseniz de sulfat ve parabensiz pek cok sampuan var,ben bu markalarin icinden bir tek organix i kullandim ve memnun kalmistim kullandigim zaman.Ama artik yerli mali sampuanlari deneyecegim ...

Doa en uygunu geldi bana. Bebek şampuanı kullandığım da oldu dalin, iyi gelmişti ama içinde sülfat ve sodyum vardı

malesef bebek şampuanlarının içinde sülfat var.. artık bebek şampuanlarınada güvenmemek lazım

Nude şampuan kullanabilirsiniz paraben ve sulfat içermiyor.Brezilya fönü sonrası ideal bi şampuan ben de fönden sonra kullanmak için aldım :KK1: Watsons'ta bulabilirsiniz.

Artik ulkemizde uretilen markalarin bile sulfatsiz sampuanlari var fiyatlari da gayet makul.Ben su an Natural Active marka sulfatsiz sampuan kullaniyorum, gerci bir kac kez kullandim henuz ama simdilik memnunum.cok guzel kokuyor ve iyi temizliyor.

Natural Active Almond Protein & Olive Leaf Extract Revitalizing Shampoo ; Badem proteinli, zeytin yaprağı özlü, sülfat içermeyen, saçları güçlendiren ve dökülmeyi durduran %100 bitkisel şampuan

Bunun disinda Forever Young diye bir marka var ozelligine gelince;

FOREVER YOUNG Şampuan, Defne, Zeytinyağı, Biberiye, Isırgan, Lavanta, Mersin yaprağı, Hint yağı, Provitamin B5 ve E Vitamini içeren çok özel bir saç yıkama maddesidir. Sodyum Lauryl Sulfat, Parabenler, vs zararlı kimyasalları içermez ve temizleme gücünü kimyasallarla soyup sıyırarak değil, sabun fonksiyonuyla gerçekleştiren dünyadaki tek şampuandır.

Ayrica Naturalive diye bir marka var ve o da yerli uretim, tanitiminda isirgan biberiye defne ozlu oldugu yaziyor ve ,
SLS,Silikon,Paraben,Renklendirici,Hayvansal Katkılar,Senetetik Temizleyici,Petrol Türevi Madde icermiyormus.

Bildigim bir diger marka ise Doa Sampuan SLS, DİMETHİCONE(SİLİKON), PARABEN, TUZ İÇERMEZ diyor tanitiminda...

Ulkemizde bu tarz, insan sagligina dost urunlerin uretiliyor olmasi mutluluk verici bence ve bu markalarin urunlerini kullanarak onlara destek olmamiz gerektigini dusunuyorum.Benim bildigim iceriginde sulfat ve paraben olmayan ve Turkiye'de uretilen markalar bunlar ama yabanci marka isterseniz de sulfat ve parabensiz pek cok sampuan var,ben bu markalarin icinden bir tek organix i kullandim ve memnun kalmistim kullandigim zaman.Ama artik yerli mali sampuanlari deneyecegim ...

Magazada Natural Active in sampuanını elime aldım bıraktım karar verememiştim.Daha sonra yine o bölgede üretilen Olive Farm'ın sampuanından siparis ettim.İçerisinde sülfat yok yazıyor sertifikası da var daha önce baska bir topicde de paylasmıstım türk üretimi aynı zmanda ben bu bitince baska bir sise daha siparis edeceğim ki bana iyi gelip gelmediğini tam olarak anlamam için.Olmadı ben de Natural Active siparis ederim.Umarım cok memnun olursun beni de bilgilendir canım :)

iyi gene brezilya fönü çıkmışta bende şampuanların içinde ne var ne yok araştırma konusu bulmuş oldum:KK28:

arkadaşlar, otacı'nın doğal şampuanları var fakat sülfat içerip içermediğini bilmiyorum. iletişim adresine mesaj gönderip sordum, cevap alırsam yazacağım. ben hiçbirini kullanmadım ama markaları araştırdım, diğerleri bilgi vermemiş ama otacı hayvanlar üzerinde test yapmıyormuş, belirtmeyenler test yapıyordur diye düşünüyorum. diğerleri hakkında bilginiz varsa yazar mısınız? bu konu benim için çok önemli çünkü.

arkadaşlar, otacı'nın doğal şampuanları var fakat sülfat içerip içermediğini bilmiyorum. iletişim adresine mesaj gönderip sordum, cevap alırsam yazacağım. ben hiçbirini kullanmadım ama markaları araştırdım, diğerleri bilgi vermemiş ama otacı hayvanlar üzerinde test yapmıyormuş, belirtmeyenler test yapıyordur diye düşünüyorum. diğerleri hakkında bilginiz varsa yazar mısınız? bu konu benim için çok önemli çünkü.

canım ben bayadır araştırıyorum heryerde otacı argan yağını tavsiye ediyorlar. beğenmeyenlerde varda neyse.
Şampuanının içeriğine bakarsak, kremsiz, Ph değeri cilde uygun, paraben, SLS, SLES, boyar madde, slikon, hayvansal madde içermiyor. İçeriğindeki maddelerin tabii ki hepsi masum maddeler değil ama şampuan deyince elbette ki kimyasal oluyor. ben dudeyi duydum birde ama beğenende beğenmeyende aynı miktarda gibi :KK70: istersen bir araştır :KK6:

ben evde bakım yapmak için sodyumsuz sampuan arıyorum.ama neler oldugunu bılmıorum.

gıovannı... gratislerde satılıyo. sulfat paraben sodyum yok ıcerısınde. bende berazılya fonu yaptırdıgım ıcın bu tarz bı sampuan ve sac kremı almak zorundaydım. kuaforler 100 den kapı acınca pıyasayı arastırdım.bu markadan memnun kalan arkadslarımda oldugu ıcın tereddur etmeden aldım.çok memnunum. fiyatı 21 tl gibi bisey.. kı saclarım dalgalıydı eskıden bu sampuan ve sac kremı sayesınde 2 aydır bozulmadan kullanıyorum saclarımı :126:

giovanni, 15-17 tl arası fiyatı

indirimler takip edilirse çok uygun olabiliyor.

saç kremleri ve spreyleri falan da var, argan yağlı serisi vs... bir bakın derim.

hayvanlar üzerinde de deney yapmıyor.

otacıyı bızzat aradım sordum. sarımsaklı şampuan vardı bende. naturway yazan. sülfat varmış içinde bilginize.

Nival sarimsak sampuani icinde sulfat icermiyor dogal bisampuan ben memnun kaldim iceriginde yaglar var ve kimyasal gercektende yok aktarlarda 10 15 tl arasi satiliyor ben cok memnunum tavsiye ederim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

merhaba arkadaşlar; kuaförümün önerisiyle morfose marka tuzsuz yani sülfatsız şampuanını aldım. fiyatı 7.50tl gibi bişeydi. şaçlarım öok yağlandığı için saçlarımı çok kuruttu ve saçımı yıkadıktan sonra tararken çok fazla dolaştırdı. almanızı pek tavsiye etmiyorum. şu anda redist'in tuzsuz şampuanını aldım fakat kullanma fırsatım olmadı.

merhaba arkadaşlar; kuaförümün önerisiyle morfose marka tuzsuz yani sülfatsız şampuanını aldım. fiyatı 7.50tl gibi bişeydi. şaçlarım öok yağlandığı için saçlarımı çok kuruttu ve saçımı yıkadıktan sonra tararken çok fazla dolaştırdı. almanızı pek tavsiye etmiyorum. şu anda redist'in tuzsuz şampuanını aldım fakat kullanma fırsatım olmadı.

Dogru urunu alirsan kurutmaz ya bence . Benimki nival diye marka kurutmuyo oyle tabi sen bilirsin canim sulfatsiz ve icinde yaglar var oyle yaziyo iceriginde sende dene istersen

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X