Bilgisi olanlar varsa

Salvia

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2013
1.619
1.725
Herkese merhaba.
Direkt konuya gireyim. Hanımlar ben gün içinde, fırsat buldukça, sürekli uyuyan biriyim ama sabah uykumu almış uyanamıyorum.
Mutsuzluk da var tabi ama sürekli uyuma isteği hayat akışımı kısıtlıyor.

Vitaminlerimde bir B12 eksiğim vardı, onu da kullanıyorum. Onun harici şekerli şeyleri çok severim ve bu aralar nedense sabaha kadar tuvalete gidiyorum. Vücudum çok su kaybediyor, çok sıvı tüketmesem de.
Dinç uyanmak istiyorum, ne bileyim gün içerisinde bir saat kestirmem yetse yine olur. Enerjim de çok düşük oluyor.
Öneri ve fikirlerinize açığım, teşekkürler.

Bi ara ben de gece uykuda 4-5 kere lavaboya kalkmaya başlamıştım,gerçekten zor ve yıpratıcı bi durum . Günlük 2 fincan türk kahvesi içiyordum , içmedim düzeldi.
Onun haricinde diger dertleriniz bende de var cevapları merakla bekliyorum.

Bence: Şekerli şeyler ve karbonhidrat yemeyi azaltıp, sebze ve doğal yağlarla düzgün bir beslenme düzeni oluşturun. Bol su için ve eğer yapmıyorsanız ufak ufak egzersiz yapmaya başlayın. Uyku düzeni oturtun, yattığınız ve kalktığınız saat belli olsun. Gün içinde çok hareketsiz kalmayın. İki günde büyük bir değişim beklemeyin, en az bir haftada değişiklik olmazsa bu şikayetlerle tekrar doktora gidin, tiroid, şeker vs kontrolü yaparlar.

Herkese merhaba.
Direkt konuya gireyim. Hanımlar ben gün içinde, fırsat buldukça, sürekli uyuyan biriyim ama sabah uykumu almış uyanamıyorum.
Mutsuzluk da var tabi ama sürekli uyuma isteği hayat akışımı kısıtlıyor.

Vitaminlerimde bir B12 eksiğim vardı, onu da kullanıyorum. Onun harici şekerli şeyleri çok severim ve bu aralar nedense sabaha kadar tuvalete gidiyorum. Vücudum çok su kaybediyor, çok sıvı tüketmesem de.
Dinç uyanmak istiyorum, ne bileyim gün içerisinde bir saat kestirmem yetse yine olur. Enerjim de çok düşük oluyor.
Öneri ve fikirlerinize açığım, teşekkürler.
şekerine baktırsana uyku sık idrara çıkma diyince aklıma direk diyabet geldi

Tiroit de baktır şekerle birlikte tiroid de yorgunluk vs yapabilir genel herseyine baksınlar. Hayat kaliteni bozacak kadar etkişeyen bir durum var ortada arastırsımlar detaylı 🙏🏻🤍

Diyabetin en önemli 3 belirtisi
Poliüri : sık idrara çıkma
Polidipsi: aşırı susuzluk
Polifaji: aşırı yeme

Artı halsizlik, uykusuzluk... Anlattığınız her şey diyabete işaret ediyor. Değilse de yüksek ihtimalle insulin direnci var ve diyabet adayısınız. Mutlaka doktora gidin.

Valla bende uykudan uyanırken yorgun uyaniyorum savastan cikmis gibi yarim saatte oturup anca kendime geliyorum🤣Tahlil sonuclarimda iyi birazda yapisal sanirim.

Valla bende uykudan uyanırken yorgun uyaniyorum savastan cikmis gibi yarim saatte oturup anca kendime geliyorum🤣Tahlil sonuclarimda iyi birazda yapisal sanirim.
Yapısal olabilir evet ama şeker de yüksek ihtimal gözüküyor.
Bir de uyandığımda memnun olmadığım bir ortama kalkacağımı bilmekten mi diye düşünüyorum.

Diyabetin en önemli 3 belirtisi
Poliüri : sık idrara çıkma
Polidipsi: aşırı susuzluk
Polifaji: aşırı yeme

Artı halsizlik, uykusuzluk... Anlattığınız her şey diyabete işaret ediyor. Değilse de yüksek ihtimalle insulin direnci var ve diyabet adayısınız. Mutlaka doktora gidin.
Teşekkür ederim.
Bence de diyabet olabilir. Tatlı ve karbonhidratı da çok tüketiyorum. Sağlıksız bir yeme tarzım var ama kilom yok.

Teşekkür ederim.
Bence de diyabet olabilir. Tatlı ve karbonhidratı da çok tüketiyorum. Sağlıksız bir yeme tarzım var ama kilom yok.

Çok karbonhidrat tüketince o da insanı rahatsız ediyor uyku halsizlik yapıyor, umarım diyabet değildir de öyle bişeydir. Geçmiş olsun.

X