Bipolar sevgili

Öncelikle gerçekten bipolar olup olmadığını bilmiyoruz. Elinde hekim raporu var mı? Eğer gerçekten bipolarsa kesinlikle ilaç kullanmak ve düzenli terapi almak zorunda. Çok zor bir durum çünkü. Eğer hastalığına rağmen tedavi olmayı reddediyorsa kendinizi bu ilişkiyle yıpratmayın.

Bu davranışlarının bipolarlıkla alakası yok. Bipolar olsa düşüş döneminde yanınıza geldiğinde de neşeli eskisi gibi olamaz. Ayrıca bipolar durumda (en azından en yaygın olan tipinde) bu kadar sık duygu değişimleri olmuyor, benim tanıdığım 3 bipolar var üçünün de çevresine karşı davranışları değişmiyor evet kendi içlerine kapanıyorlar vs ama sürdürülebilir stabil davranışları var. Siz öyle misin diyince evet evet diyerek sizi keklemiş resmen. Siz de bundan sonra bilip bilmediğiniz hastalıkları googleyarak uzman kesilmezsiniz, öyle inanmak istemişsiniz inanmışsınız

Merhabalar Kadınlar Kulübü'nün değerli hanımları.. Uzun zamandır siteyi farklı amaçlar, konular için takip edip, oldukça da verim alıyordum. Fakat şu sıralar benim de bir derdim var. Bu konuda tecrübesi olanlar veya fikir vermek isteyenler olursa çok sevineceğim.
Sevgilimle yaklaşık 5 yıldır tanışıyoruz, son 4 aydır sevgiliyiz. Şöyle ki öncesinde arkadaştık yani, sohbetimiz iyi, kafaları saran, beraber eğlenebilen iki arkadaş. Neyse uzun zamandır hiç konuşmamışken haziran ayı gibi bana ulaştı, askerdeymiş, artık vaktinin geldiğini uzun zamandır söylemeyi planladığını, sevgili olarak deneyebilir miyiz dedi.. Son 1 yıl içinde birkaç kez sinyal vermişti zaten. Ben de aşırı şaşırdım, çünkü yakışıklı, zeki biri ve etrafında hep kızlar vardı, hep sevgilisi vardı yani... Aylarca hiç konuşmayıp birden böyle bir teklifle gelmesine şaşırdım. Ama kabul ettim, çünkü ne bileyim deneyelim dedim, ne kaybedeceğiz zaten iyi anlaşıyoruz. Bu arada benden 3 yaş küçük. İyiki de başlamışız, çok güzel çok ilgili ve beraber eğlenebildiğim, kanımın deli gibi aktığı biri oluverdi 3 ayda. Taa ki geçtiğimiz aya kadar. Son 1 aydır aşırı ilgisizleşti, o hassas duyarlı adam gidip günlerce telefonda tek bir mesaja haber vermeyen, saatlerce günlerce beni gözü yaşlı merakta bırakan, ilgisiz, seni seviyorumlu mesaja uykum var diyen, sonra konuşalım deyip 10 gün boyunca ben yazmasam yazmayacak bir adam oldu. Hep ben geri döndüm, halini hatırını sordum, onu çok özlediğimi söyledim, dedim askerde olduğu için böyle normaldir, sonra Başak burcu çok sorumluluk sahibi ondan ilgilenemiyor, çok sıkmayım çok üstüne gitmeyin, geçer.. Fakat öyle bir durum ki bu, günlerce bir şey yazmıyor mesela geldiğinde hiçbir şey olmamış gibi aşırı neşeli, hiç beni kırdığını aklına getirmiyor, özür dilemiyor, canım cicim.. Sanki ben mecburmuşum, bunlar normalmiş gibi hep bir gelgitler.. Ben fark ettim bir anormallik olduğunu, bipolar mısın diye sordum. Evet ama bu konuyu kapatalım dedi. Çok üstelemedim, askerliği dün bitti şu an evinde, memleketinde. Dün gece seni o kadar çok özledim ki, iyi geceler diye yazdım. Verdiği cevap gülerek şu an hiç müsait değilim.. Yani cidden o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi bazen, kendi kendime gelin güvey oluyormuş gibi hissediyorum. Çok seviyorum ama sanki onun için çok değersiz, öyle sıradan biriymiş gibi hissediyorum. Birkaç gündür bipolarla ilgili yazılar okuyorum. Benim ne yapmam nasıl davranmam lazım, kendisi ilaç kullanmıyor, raporu da yok muhtemelen işinde sıkıntı çıkmasın diye istemiyor. Ama onu çok seviyorum, farklı şehirlerdeyiz üstelik, bu ilişki yürür mü, o çok sevgi dolu, güvenilir, aşık olduğum adam bana kendini ne zaman tam olarak açar, ne yapmalıyım.. Uzak mı durmalıyım yoksa sürekli ilgimi, sevgimi hissettirmeli Miyim? Kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki.. Ama yaşadığımız güzel şeyler aklıma gelince, hepsini bastırıyor bi yandan. Napmalıyım sizce?
offff, totosuna göre psikiyatrik hastalık uydurup ,saçmalıklarına bahane olarak kullanan insanlardan yıldım vallahi:63:

konu sahibi bipolar değildir o adam, olsa duramazdınız. ehe. şaka şaka tamam. :KK67:

psikiyatrist tarafından bipolar tanısı aldıysa bir kez,sistemden asla silinmez o tanı. her yerde de gözükür. karşısına çıkar. askerlikte de karşısına çıkardı diye düşünüyorum.

ha tabi az önce dediğim gibi tanı kriteri olarak totosunu baz aldıysa beyefendi,elbette kimsenin bilmemesi normal .:işsiz:

bence siz bu adamdan ayrılın. çünkü yalan söylüyor. sizi oyalamak için hastalık uyduruyor:KK51:

Bipolar kişilik bozukluğu değildir duygudurum bozukluğudur bu anlattıklarınız kişilik bozukluğu semptomları gibi depresif de olsa size değersiz hissettirecek bir hareket olmazdı. Bunun arkasına sığınıp sizi yemiş açıkçası kafasına göre dengesiz hareket etmek istiyor belli ki bunun için de bu hastalığı kullanmış sorsak bipolar nedir ne değildir onu bile açıklayamaz bence.

yani ben inanmadım açıkcası beyfendinin bipolar olduğuna, ayrıca kendine böylee teşhis koyup bahane olarak arkasına sığınan insanlardan öh geldi ya, raporu yok sen sorunca öyleyim diye geçiştirmiş belli. ayrıca 5 yıldır tanıyosunuz madem, bipolar ciddi bir rahatsızlık öyle anlaşılmayacak gibi değil duygu durumları diye biliyorum, hiç farketmedin mi? valla bu adam boş beleş gönül eğlendirmek isteyen seviyesizin teki. ayrıl önüne bak kardeşim boşuna göz yaşı döküyosun ne hali varsa görsün.

Ben bipolarım. Sevgilinizin durumu hastalıktan öte sevgisizlik, kayıtsızlık bence. Evet, özellikle mevsim geçişleri filan zor oluyor ama bu ona hastalığın arkasına sığınma hakkını vermiyor.

Ki ben de yapmıyorum öyle. Depresyon ve mani yaşıyorum ama karakter olarak stabilim yani. Eşime, oğluma en kötü halimde yine değer veriyorum ve bunu hissettiriyorum.

Doğruyu söyleyip söylememediği belli değil. Siz söyledikten sonra onaylamış.

Ayrıca dürüst bir ilişki yaşayacak olsa, sizi sevse en başından bak ben bipolarım, zaman zaman şöyle durumlar yaşayabilirim ama bu seni sevdiğimi değiştirmez gibi bir açıklama yapardı.

Bu düpedüz dengesiz bence. Eşini çok seven ama kafasız bir erkek bipolar tanıdığım vardı. Hayatlarını çok zorlaştırdı ama hiçbir zaman eşinden vazgeçmedi. Bazen kızdıracak kadar çok sevdi.

Yani sizinki pislik yapıyor yalnızca. Hayatınızı böyle bir adamın elimde oyuncak etmeyin.

Ortada bir ilişki göremedim ben. Muhtemelen askerlikte can sıkıntısı yaşamış. Bipolar teşhisini Dr koyar. Ortada ne rapor var ne de ilaç tedavisi.

Merhabalar Kadınlar Kulübü'nün değerli hanımları.. Uzun zamandır siteyi farklı amaçlar, konular için takip edip, oldukça da verim alıyordum. Fakat şu sıralar benim de bir derdim var. Bu konuda tecrübesi olanlar veya fikir vermek isteyenler olursa çok sevineceğim.
Sevgilimle yaklaşık 5 yıldır tanışıyoruz, son 4 aydır sevgiliyiz. Şöyle ki öncesinde arkadaştık yani, sohbetimiz iyi, kafaları saran, beraber eğlenebilen iki arkadaş. Neyse uzun zamandır hiç konuşmamışken haziran ayı gibi bana ulaştı, askerdeymiş, artık vaktinin geldiğini uzun zamandır söylemeyi planladığını, sevgili olarak deneyebilir miyiz dedi.. Son 1 yıl içinde birkaç kez sinyal vermişti zaten. Ben de aşırı şaşırdım, çünkü yakışıklı, zeki biri ve etrafında hep kızlar vardı, hep sevgilisi vardı yani... Aylarca hiç konuşmayıp birden böyle bir teklifle gelmesine şaşırdım. Ama kabul ettim, çünkü ne bileyim deneyelim dedim, ne kaybedeceğiz zaten iyi anlaşıyoruz. Bu arada benden 3 yaş küçük. İyiki de başlamışız, çok güzel çok ilgili ve beraber eğlenebildiğim, kanımın deli gibi aktığı biri oluverdi 3 ayda. Taa ki geçtiğimiz aya kadar. Son 1 aydır aşırı ilgisizleşti, o hassas duyarlı adam gidip günlerce telefonda tek bir mesaja haber vermeyen, saatlerce günlerce beni gözü yaşlı merakta bırakan, ilgisiz, seni seviyorumlu mesaja uykum var diyen, sonra konuşalım deyip 10 gün boyunca ben yazmasam yazmayacak bir adam oldu. Hep ben geri döndüm, halini hatırını sordum, onu çok özlediğimi söyledim, dedim askerde olduğu için böyle normaldir, sonra Başak burcu çok sorumluluk sahibi ondan ilgilenemiyor, çok sıkmayım çok üstüne gitmeyin, geçer.. Fakat öyle bir durum ki bu, günlerce bir şey yazmıyor mesela geldiğinde hiçbir şey olmamış gibi aşırı neşeli, hiç beni kırdığını aklına getirmiyor, özür dilemiyor, canım cicim.. Sanki ben mecburmuşum, bunlar normalmiş gibi hep bir gelgitler.. Ben fark ettim bir anormallik olduğunu, bipolar mısın diye sordum. Evet ama bu konuyu kapatalım dedi. Çok üstelemedim, askerliği dün bitti şu an evinde, memleketinde. Dün gece seni o kadar çok özledim ki, iyi geceler diye yazdım. Verdiği cevap gülerek şu an hiç müsait değilim.. Yani cidden o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi bazen, kendi kendime gelin güvey oluyormuş gibi hissediyorum. Çok seviyorum ama sanki onun için çok değersiz, öyle sıradan biriymiş gibi hissediyorum. Birkaç gündür bipolarla ilgili yazılar okuyorum. Benim ne yapmam nasıl davranmam lazım, kendisi ilaç kullanmıyor, raporu da yok muhtemelen işinde sıkıntı çıkmasın diye istemiyor. Ama onu çok seviyorum, farklı şehirlerdeyiz üstelik, bu ilişki yürür mü, o çok sevgi dolu, güvenilir, aşık olduğum adam bana kendini ne zaman tam olarak açar, ne yapmalıyım.. Uzak mı durmalıyım yoksa sürekli ilgimi, sevgimi hissettirmeli Miyim? Kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki.. Ama yaşadığımız güzel şeyler aklıma gelince, hepsini bastırıyor bi yandan. Napmalıyım sizce?
Bipolar değil hahah sen sorunca evet diyip gülmüştür 😁

Bilmiyorum canım benim nasıl davranılır ama sen çok yıpranır üzülürsün gibi çünkü bi zaman sonra o istediği gibi davranacak ve sen sürekli bu duruma ayak uydurabilecek misin

Sanmıyorum ama, diyelim ki gerçekten bipolar; neden katlanasını buna? Yani bir insan neden bile bile ruhsal problemi olan biriyle ilişki yaşamak ister ki?
Bedensel engel olsa anlarım, ama ruhsal problemler çok ciddi sorunlar, sizi mutsuz edeceğini bile bile, sonu belli olmayan bir ilişkiye devam ediyorsunuz? Mutlu olmak, sevilmek ve sevildiğini hissetmek sizin hakkınız değil mi? Bu adamdan vazgeçememenizi sağlayan nedir?

Devam edersen evet heyecan hiç eksik olmaz hayatınızdan ama huzur da olmayacak.. Heyecanın üzen tarafı varsa hiç çekici değildir.. Buyur burdan bak!!

Bipolarsa ve bunu kabullenip tedavi olmuyorsa bence kacarak uzaklasin.
Üniversitede en yakin arkadasimin sevgilisi bipolardi. Daha dogrusu bize söylememişti ama kendisi bastan itibaren biliyormuş.
4 yil sevgililikten sonra evlendi, 1 cocugu da oldu. 4 yil sonra da bosandi.
Neler yasadi biz biliyoruz. Ayrilmasina o kadar cok sevindim ki...

Ohh bee bipolarım diye her istediğini yapacak sonra hastalığın arkasına sığınacak ne ala memleket böyle tanıdığım vardı hastayım diye istediği gibi davranıyor dünya yansa başkaları kendi çocukları dahi umrunda değil canı ne isterse karısı çok yıprandı ama sinir hastası çekilmez biri oldu karısıda

Bipolar falan değil, hatta bipoların ne olduğundan bile habersiz bence. Bipolar tanısı koyulan hasta istesin istemesin raporu olur. Ve ilaçlarını kullanmadığında psikolojik durumu daha da kötüye giderek kişiyi intihara sürükleyebilir. He diyelim ki bipolar, çok çok yıpratıcı Bi ilişki yürüttükten sonra ilerde evlendiğinizde bu hastalığın genetik olarak çocuklarınıza da geçme ihtimali çok yüksek. Benim sevgim her şeye yeter diyorsanız devam edin

Ben bipolar bilir hasta olarak sana bir kaç tavsiye vermek istiyorum. Evliyim ve eşim bipolar olduğumu bilerek evlendi ve ben bazen elimde olmadan onu çok yipratiyorum daha sonradan farkına varıyorum ancak kırılan kalp zamanla soğuyor bence. Zor çok zor ama eğer ben kabul ediyorum diyorsan mutluluklar.

Bipolar falan değil, hatta bipoların ne olduğundan bile habersiz bence. Bipolar tanısı koyulan hasta istesin istemesin raporu olur. Ve ilaçlarını kullanmadığında psikolojik durumu daha da kötüye giderek kişiyi intihara sürükleyebilir. He diyelim ki bipolar, çok çok yıpratıcı Bi ilişki yürüttükten sonra ilerde evlendiğinizde bu hastalığın genetik olarak çocuklarınıza da geçme ihtimali çok yüksek. Benim sevgim her şeye yeter diyorsanız devam edin
Her bipolar genetik değildir mesela benim soyumda hiç yok benimkisi tramwatik. Ancak evet tedavi edilirse stabil bir hayat yaşayabiliyor

Bipolarım demekle bipolar olunmuyor. Zannettiğiniz kadar basit bir olay değil bipolar. ilac kullanmazsa; halusunasyon gorme, gerceklik algısının bozulması, ruyalari gercek zannetme ve intihara kadar giden bir hastalik. oyle meslek icin rapor alinmayacak ilac kullanılmayacak bir hastalik değil.

Sadece dengesiz o kadar.

X