Bipolar sevgili

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.699
13.286
33
Bir de nedense hepsini geçtim diyor.
Ne demek hepsini geçmek
Noldun hemen aşkından dağları delecek kadar

Daha yeni bir ilişki. Adam bipolar olduğunu öncesinde biliyormuş -eğer hastaysa- ilişkiye başlarken böyle bir hastalığı olduğunu zaten söylemesi gerekirdi. Hayır dediğin gibi geçilecek bir şey değil. İlişki başlamadan üzerinde uzun uzadıya konuşulacak bir durum.
Şimdi bipolar hastası biri okuyup da morali bozulsun istemem ama herkesin bildiği gibi hastalığın evreleri var. Hasta hastalığını bilip kabullenip tedavisini de oluyorsa zaten sorun yok.
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 185 gün geçti.

kedilinick

Nirvana
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
18.675
26.938
Daha yeni bir ilişki. Adam bipolar olduğunu öncesinde biliyormuş -eğer hastaysa- ilişkiye başlarken böyle bir hastalığı olduğunu zaten söylemesi gerekirdi. Hayır dediğin gibi geçilecek bir şey değil. İlişki başlamadan üzerinde uzun uzadıya konuşulacak bir durum.
Şimdi bipolar hastası biri okuyup da morali bozulsun istemem ama herkesin bildiği gibi hastalığın evreleri var. Hasta hastalığını bilip kabullenip tedavisini de oluyorsa zaten sorun yok.
Çok hassassin tebrik ederim
 

yepisyeni

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
852
1.996
Her dengesize bipolar diyeceksek işimiz var... Kişilik bozuklukları çok ciddi mevzular, öyle ilaç aldım geçti türü rahatsızlıklar da değiller. Ben herhangi bir kişilik bozukluğu olan kişinin evet bende bu var dediğini henüz duymadım. Dikkat çekmeye çalışan ergenler diyor "ben borderlinem/bipolarım yaa", sanki matah bir şeymiş gibi...
Bipolarsa da değilse de yol ver gitsin. Hayat böylelerini çekmek için çok kısa.
 

bermutat

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2021
31
19
Bir de nedense hepsini geçtim diyor.
Ne demek hepsini geçmek
Noldun hemen aşkından dağları delecek kadar
Normalde romantik biri değilimdir ama hani hem çok iyi arkadaş olup, hem sevmekten sevilmekten zevk alırsın ya, işte öyle olmuştu. Geçer muhtemelen ama aynı hissi başkasında bulamazsam korkusu galiba. Çok mu büyüttüm onu gözümde nedir, gerçi kendi kendi küçültüyor
 

ponente

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2015
1.326
4.781
Öncelikle gerçekten bipolar olup olmadığını bilmiyoruz. Elinde hekim raporu var mı? Eğer gerçekten bipolarsa kesinlikle ilaç kullanmak ve düzenli terapi almak zorunda. Çok zor bir durum çünkü. Eğer hastalığına rağmen tedavi olmayı reddediyorsa kendinizi bu ilişkiyle yıpratmayın.
 

merllins06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
477
1.395
31
Bu davranışlarının bipolarlıkla alakası yok. Bipolar olsa düşüş döneminde yanınıza geldiğinde de neşeli eskisi gibi olamaz. Ayrıca bipolar durumda (en azından en yaygın olan tipinde) bu kadar sık duygu değişimleri olmuyor, benim tanıdığım 3 bipolar var üçünün de çevresine karşı davranışları değişmiyor evet kendi içlerine kapanıyorlar vs ama sürdürülebilir stabil davranışları var. Siz öyle misin diyince evet evet diyerek sizi keklemiş resmen. Siz de bundan sonra bilip bilmediğiniz hastalıkları googleyarak uzman kesilmezsiniz, öyle inanmak istemişsiniz inanmışsınız
 

Otrera

Nirvana
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Aralık 2014
3.649
25.775
Merhabalar Kadınlar Kulübü'nün değerli hanımları.. Uzun zamandır siteyi farklı amaçlar, konular için takip edip, oldukça da verim alıyordum. Fakat şu sıralar benim de bir derdim var. Bu konuda tecrübesi olanlar veya fikir vermek isteyenler olursa çok sevineceğim.
Sevgilimle yaklaşık 5 yıldır tanışıyoruz, son 4 aydır sevgiliyiz. Şöyle ki öncesinde arkadaştık yani, sohbetimiz iyi, kafaları saran, beraber eğlenebilen iki arkadaş. Neyse uzun zamandır hiç konuşmamışken haziran ayı gibi bana ulaştı, askerdeymiş, artık vaktinin geldiğini uzun zamandır söylemeyi planladığını, sevgili olarak deneyebilir miyiz dedi.. Son 1 yıl içinde birkaç kez sinyal vermişti zaten. Ben de aşırı şaşırdım, çünkü yakışıklı, zeki biri ve etrafında hep kızlar vardı, hep sevgilisi vardı yani... Aylarca hiç konuşmayıp birden böyle bir teklifle gelmesine şaşırdım. Ama kabul ettim, çünkü ne bileyim deneyelim dedim, ne kaybedeceğiz zaten iyi anlaşıyoruz. Bu arada benden 3 yaş küçük. İyiki de başlamışız, çok güzel çok ilgili ve beraber eğlenebildiğim, kanımın deli gibi aktığı biri oluverdi 3 ayda. Taa ki geçtiğimiz aya kadar. Son 1 aydır aşırı ilgisizleşti, o hassas duyarlı adam gidip günlerce telefonda tek bir mesaja haber vermeyen, saatlerce günlerce beni gözü yaşlı merakta bırakan, ilgisiz, seni seviyorumlu mesaja uykum var diyen, sonra konuşalım deyip 10 gün boyunca ben yazmasam yazmayacak bir adam oldu. Hep ben geri döndüm, halini hatırını sordum, onu çok özlediğimi söyledim, dedim askerde olduğu için böyle normaldir, sonra Başak burcu çok sorumluluk sahibi ondan ilgilenemiyor, çok sıkmayım çok üstüne gitmeyin, geçer.. Fakat öyle bir durum ki bu, günlerce bir şey yazmıyor mesela geldiğinde hiçbir şey olmamış gibi aşırı neşeli, hiç beni kırdığını aklına getirmiyor, özür dilemiyor, canım cicim.. Sanki ben mecburmuşum, bunlar normalmiş gibi hep bir gelgitler.. Ben fark ettim bir anormallik olduğunu, bipolar mısın diye sordum. Evet ama bu konuyu kapatalım dedi. Çok üstelemedim, askerliği dün bitti şu an evinde, memleketinde. Dün gece seni o kadar çok özledim ki, iyi geceler diye yazdım. Verdiği cevap gülerek şu an hiç müsait değilim.. Yani cidden o kadar yalnız hissediyorum ki kendimi bazen, kendi kendime gelin güvey oluyormuş gibi hissediyorum. Çok seviyorum ama sanki onun için çok değersiz, öyle sıradan biriymiş gibi hissediyorum. Birkaç gündür bipolarla ilgili yazılar okuyorum. Benim ne yapmam nasıl davranmam lazım, kendisi ilaç kullanmıyor, raporu da yok muhtemelen işinde sıkıntı çıkmasın diye istemiyor. Ama onu çok seviyorum, farklı şehirlerdeyiz üstelik, bu ilişki yürür mü, o çok sevgi dolu, güvenilir, aşık olduğum adam bana kendini ne zaman tam olarak açar, ne yapmalıyım.. Uzak mı durmalıyım yoksa sürekli ilgimi, sevgimi hissettirmeli Miyim? Kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki.. Ama yaşadığımız güzel şeyler aklıma gelince, hepsini bastırıyor bi yandan. Napmalıyım sizce?
offff, totosuna göre psikiyatrik hastalık uydurup ,saçmalıklarına bahane olarak kullanan insanlardan yıldım vallahi:63:

konu sahibi bipolar değildir o adam, olsa duramazdınız. ehe. şaka şaka tamam. :KK67:

psikiyatrist tarafından bipolar tanısı aldıysa bir kez,sistemden asla silinmez o tanı. her yerde de gözükür. karşısına çıkar. askerlikte de karşısına çıkardı diye düşünüyorum.

ha tabi az önce dediğim gibi tanı kriteri olarak totosunu baz aldıysa beyefendi,elbette kimsenin bilmemesi normal .:işsiz:

bence siz bu adamdan ayrılın. çünkü yalan söylüyor. sizi oyalamak için hastalık uyduruyor:KK51:
 

evilpanda

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2021
58
133
Bipolar kişilik bozukluğu değildir duygudurum bozukluğudur bu anlattıklarınız kişilik bozukluğu semptomları gibi depresif de olsa size değersiz hissettirecek bir hareket olmazdı. Bunun arkasına sığınıp sizi yemiş açıkçası kafasına göre dengesiz hareket etmek istiyor belli ki bunun için de bu hastalığı kullanmış sorsak bipolar nedir ne değildir onu bile açıklayamaz bence.
 


hestina

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2016
657
521
yani ben inanmadım açıkcası beyfendinin bipolar olduğuna, ayrıca kendine böylee teşhis koyup bahane olarak arkasına sığınan insanlardan öh geldi ya, raporu yok sen sorunca öyleyim diye geçiştirmiş belli. ayrıca 5 yıldır tanıyosunuz madem, bipolar ciddi bir rahatsızlık öyle anlaşılmayacak gibi değil duygu durumları diye biliyorum, hiç farketmedin mi? valla bu adam boş beleş gönül eğlendirmek isteyen seviyesizin teki. ayrıl önüne bak kardeşim boşuna göz yaşı döküyosun ne hali varsa görsün.
 

sess_s

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
3.164
4.572
35
Ben bipolarım. Sevgilinizin durumu hastalıktan öte sevgisizlik, kayıtsızlık bence. Evet, özellikle mevsim geçişleri filan zor oluyor ama bu ona hastalığın arkasına sığınma hakkını vermiyor.

Ki ben de yapmıyorum öyle. Depresyon ve mani yaşıyorum ama karakter olarak stabilim yani. Eşime, oğluma en kötü halimde yine değer veriyorum ve bunu hissettiriyorum.


Doğruyu söyleyip söylememediği belli değil. Siz söyledikten sonra onaylamış.

Ayrıca dürüst bir ilişki yaşayacak olsa, sizi sevse en başından bak ben bipolarım, zaman zaman şöyle durumlar yaşayabilirim ama bu seni sevdiğimi değiştirmez gibi bir açıklama yapardı.

Bu düpedüz dengesiz bence. Eşini çok seven ama kafasız bir erkek bipolar tanıdığım vardı. Hayatlarını çok zorlaştırdı ama hiçbir zaman eşinden vazgeçmedi. Bazen kızdıracak kadar çok sevdi.

Yani sizinki pislik yapıyor yalnızca. Hayatınızı böyle bir adamın elimde oyuncak etmeyin.
 

saskito_

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2018
2.619
4.168
Ortada bir ilişki göremedim ben. Muhtemelen askerlikte can sıkıntısı yaşamış. Bipolar teşhisini Dr koyar. Ortada ne rapor var ne de ilaç tedavisi.