Bir Çocuk Bu Kadar Zor Olmamalı !!!

Gerçekten aynısı...Ben kafamı vucudumu o kadar hızlı döndürüyorumki Tanzanya canavarı gibi anca öyle yetişebiliyorum bende hop mutfaktayım hop yatak odasındayım...hele iki dk sesleri çıkmasın evde kasırga olmuş her yer her yerde
Ben asiri sessizlik halinde, bulunduklarini tahmin ettigim odaya depar atiyorum resmen:KK70:

, member: 858197"]
Eşim çok yaramazmış ama benim genetiğimle alakalı bence baba tarafım hem çok agresif hem çok hareketi
[/QUOTE]
Sorunun cevabını buldun , sabırlı olmalısın
Neyseki çocuklar büyüyor

Benim oğlumda çok hareketli bir çoçuktu gözümün önünden aýıramazdım.Merakli hareketli ve cesaretli bir çoçuktu ağlama huyu yoktu ama hep başına bir şeyler geliyordu o kadar dikkat etsekte.10 yaşına geldi 2.çoçugu öyle yaptım.Şuan 13 yaşında kızımda 3 yaşını bitirdi.Siz çok acele etmişsiniz 2 çoçukta

ya ben şeye takildim, çocuklar normal seyrinde ama annenin ifadeleri... kızım sürekli kussaydı koltuk hali koku..filan umrum olmazdı benim.Isteyerek yapmaz ki kuzu, kimbilir ne kadar rahatsızdır o da, üstelik sürekli kusuyorsa yemek borusu tahriş olur, daha bir sürü rahatsızlık...tedavisine odaklanmaktan baska birşey düşünemez insan, yemişim halıyı koltuğu...

Ne alaka iyi bir babayla aldatma konusu!!Ne bayılıyorsunuz eski konularla insanları vurmaya...Ben her zaman söylerim eşim çok iyi bir babadır iyi bir eş olamadı ama çok iyi bir baba oldu...Ben eşimle aynı evde iki ev arkadaşı gibiyim onun ötesi 2 yıldır hiç olmadı...Bu olaylar beni çocuklarıma karşı depresif değil aksine yalnız kaldığımı hissettiğim zamanlarda çocuklarıma sımsıkı sarılmamı sağladı...Sadece şuan eşimle aramda çocukları eğitirken fikir ayrılıklarına düşüyoruz bu sıkıntı oluyor ben daha kararlı durmaya çalışırken o daha zayıf daha zaafkar duruyor çocuklara karşı birde size son tavsiyem konu sahiplerinin geçmişlerini araştırırken o geçmişmi geçmemişmi iyi bilip bilmeden peşin hükümlü yorum yapmayın
Siz gerçekten eşinizin sizi sürekli olarak aldatmasının evliliğinize hiç bir etkisi olmadığını mi düşünüyorsunuz?. Defalarca evi terk etmek ayrılmaz istemişsiniz ama maddi durum ve çocuklar yüzünden ayrılamamışsınız. Bu bir kadını nasıl etkiler , eve geç geldiğinden hiç mi düşünmüyorsunuz nerde , acaba kiminle diye? Geçmiş sizin için geçmemiş mesajlarınıza bakarsanız geçmiş hala devam ediyor ve siz eşinizin başka kadınlarla olan yakınlaşmalarının farkındasınız. İki ev arkadaşı olarak yaşadığınızı söylemişsiniz ama aynı yatağı paylaşmayan artık birbirlerini eş olarak görmeyen kadın ve erkek aynı evin içinde sağlıklı bir ilişki kuramaz ve evebeyinlik yapamaz. Çocuklarıma sımsıkı sarıldım demişsiniz ama bu siz ve çocuklar için ne kadar sağlıklı o bence şüpheli. Evliliğindeki eksikliği bence çocuklarınıza yansıtıp onları size bağımlı hale getirmişsiniz. Tipik çocuklarım için saçımı süpürge ettim mantığı ama bir süre sonra bu durumun sizi ve çocuklarınız ile olan ilişkisinizi yıpratır ve

Valla Aloranın faydası olmuyor bana :işsiz:sabrımı tükettiler bilmiyorum psikoloğun faydası olur mu

Bence senin yönlendirir. Anne olarak bizim davranışlarımız değişince onlarında değişiyor. Onlara da iyi gelir.

Kızım beş buçuk ikizler iki buçuk yaşında. Bazen çok sinir bozucu oluyorlar. Biri ne yaparsa diğer ikiside yapıyor. Valla komşulardan unutamıyorum artık. Alora benim stresi azaltıyor. Bana çok iyi geldi

Ama ben sürekli kullanmıyorum. Kendimi nkotu hissettikce alıyorum. 10 gün kullanmıyorum beş gün kullanıyorum.

Heee buarada ne kadar yorsalarda onlarda evde olduğumuz her ana şükretmek lazim. Bir düşünsene hasta olduğunu, hastanede yattığını o zman keşke kalsa da yaramazlık yapsa deriz. (Tecrübe ile sabit)
İçinde bulunduğumuz durum, bazen başkalarının hayali olabilir. Bunu düşünmek benim sabrımı artıyor.

Hiç önermiyorum çocuklarla çalışan bir uzman olarak.
Mola paspası gibi özünde ceza olan bir yöntemi özendirdiler bu programla.
Hem de yıllarca.
Çocuğun sinip uyum sağlaması,
çaresizlikten şartları kabul etmesi,
sorunun çözüldüğü anlamına gelmiyor benim düşünceme göre.
Adem Güneş de doğru bulmadığını söylemişti

izin ver ağlamasına susturmak için çabalama istediklerini yapma ufak ufak cezalandır ki o da farkına varsın yavaş yavaş bunun için algılama yaşında tam sen hep pohpohlamışsın ki böyle olmuş onlar bizden daha akıllı o evde onun değil senin kuralların geçerli buna şimdiden ayar vermelisin kendin için yılanın başını küçükken ezmek lazım daha yolun başındayken ipleri eline al :KK200:
Sonra o çocukta ev ve aileye aidiyet duygusu gelismesin. İlk fırsatta art niyetli kişi ve gruplara takılıp dünyasını mahfetsin. Ya da sindirildigi için ezik, mutsuz, herkese tamam diyen biri olsun. Çok haklısınız. Bir bireyi kaybetmek için mükemmel yol.

Merhaba. Benim de ilki cok sakindi. Ikinci ondan 5 yas küçük ve 8 aylıkken istediğin kadar ağlayabilirsin onu veremem dediğimde inanın dövmüş gibi ağlıyordu. Öyle de tiz bir sesi var ki duymayan kalmadı krizlerini. Hic ilgilenmiyorum sakinlestirmeye de calismiyorum duyarsizlastim yanindan ayrilip geri gelene kadar susuyor. Simdi 3. Oğlum yolda en büyük oğlum en küçüğünün sakin olmasi icin surekli dua ediyor nasil bezdiyse siz düşünün:) sağlık olsun. Marttan bubyana yaşadığımız süreç en cok psikolojimizi ve çocuklarımızı etkiledi. Su en guzel sakinleştirici bizim ufaklik cok aglayonca soyup dus aldirip uyuturduk bebekken. Su hep aklınızda olsun.

Kitap tavsiyesi isteyen arkadaşlar olmuş.
İlk aklıma gelenler;
Işığın Yolu - Nilüfer Devecigil
Bilinçli Bebek ve Çocuğunuza Kulak Verin - Aletha Solter
Denemediğim Yol Kalmadı - İsabella Fillizoat
Beni Duyuyor musun? - Leyla Navarro
Dramsız Disiplin
Dinle Ki Konuşsun Konuş Ki Dinlesin.
Ey Travma Bizden Uzak Dur.
İyi Aile Yoktur - Nihan Kaya
Cok tesekkurler ben de kaydettim
Benim oglan adama kitap yazdirir gerci ama :KK66: yine de sonuna kadar okuma ve uzman gorusu alma taraftariyim elbette

Yaşadıklarınız normal, çocuklarınız yaşlarının gereklerini yapıyorlar. Bas etme yöntemleri gelistirmelisiniz.
Benim veletler 1.5-3-5 yaslarinda
Buyukler erkek
Uyanik olduklari surenin yarisindan fazlasinda kavga halindeler.
Arada oynadıkları oluyor.
Buyudukce yasayacaginiz seylerden biri de, baaaaakkk benimki daha guzel.
Baaaak benim suyum daha fazla.
Benim dondurmam daha cikolata? (Ayni dondurma)
Sen ..... yapamıyorsun.
Anneeeeeee en becerikli cocuk benim di mi?
Anneeeeee ahmet hala bezine yapıyor, bebek di mi?
Hosuna gidiyor bu sekilde kardeşini ağlatmak. Cocuk agladikca agzi kulaklarina variyor.
Simdi yazarken sinirden gülüyorum ama gercekten cok fena.
Ortanca bunlara aglar da buyuge kizarsam, bu sefer onun agzi kulaklarina variyor :))
Ben biraz kendi hallerine bırakıyorum..
Biraz oturup hep birlikte sevgi saati yapiyoriz anlatiyorum, biraz hikayelerin arasina sikistiriyorum.
Sizinkiler daha kucuk, o zaman ikisini de yanima oturtur ben yanlarindayken yeni bir oyun kurardim. Buyukle ayri vakit gecirirdim ki cok faydasi oluyor.
Muhtemelen baba hep buyukle vakit geçiriyor, size kucuk kalıyor. Bunu biraz değiştirin.
Size vakit kalmamasi normal. Uyuduklarinda yorgun da olsaniz kendinize vakit ayirin.
Kolaylasacak, zamana ihtiyacınız var.
Baska şeylere evrilecek, her yasin zorluğu baska. Ama sonunda geçecek.

N nemesis chamallows chamallows
Benim oyun terapisinde yararlandığım iki kaynak:
Soldaki kitap daha akademik bir dille yazılmış olup içinde aileye yönelik bir bölüm olmakla birlikte saha çalışanlarına daha uygun.
Sağdaki kitapta her yaş grubundan çocukla uygulanabilecek çok sayıda oyun/uygulama örneği var.

Eklentiler

• IMG_6084.JPG
    IMG_6084.JPG
    97,4 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_6085.JPG
    IMG_6085.JPG
    140,5 KB · Görüntüleme: 17
izin ver ağlamasına susturmak için çabalama istediklerini yapma ufak ufak cezalandır ki o da farkına varsın yavaş yavaş bunun için algılama yaşında tam sen hep pohpohlamışsın ki böyle olmuş onlar bizden daha akıllı o evde onun değil senin kuralların geçerli buna şimdiden ayar vermelisin kendin için yılanın başını küçükken ezmek lazım daha yolun başındayken ipleri eline al :KK200:
Anne misiniz bilmiyorum?
Çocuk yetiştirmeye olan bakış açınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
Çocuklar bizim ezmemiz, sindirmemiz gereken varlıklar değiller.
Onlar belli bir süre bize emanet edilmiş ve kişiliği bizim tutum ve davranışlarımızla şekillenen masum bireyler.
Niyetinizde bir kötülük olmasa da
'yılanın başını küçükken ezeceksin' deyimi çocuklar için kullanıldığında hoş olmuyor.

İçime su serptiniz valla birde bazen genetik fartörleri düşünüp(benim baba tarafımın çocukları aşırı zordur)rahatlıyorum :KK45:
Benim de 20 aylık bir kızım var elhamdülillah. Çok yaramaz, çok hareketli. Bazen bir çocukla baş edemediğimi düşünüp oturup ağlıyorum. Biz de insaniz, robot değiliz. Sinirlemiz yıpranıyor. Ama biz ne kadar huzurlu olursak onlar da o kadar huzurlu oluyor. O yüzden yaptıklarına sinirlenmek yerine onun aklıyla düşünüp neden yaptığını anlarsak psikolojimiz daha az bozulur 😂😂😂

Yok artık 😳😳

X