Bir derdim var

Sedace

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2017
42
6
38
Kızlar selam anlatacağım şey belki size garip gelebilir ama inanın ne yapacağımı bilmiyorum. Yaklaşık 1.5 yıldır bir sevgilim var. Evlenmeyi düşünüyoruz yalnız şu an nişan arefesinde olan bir erkek kardeşi var ve onun evlenmesini beklemeden evlenemeyiz. ailenin bir tane evi var bir de kendi oturdukları ancak aile yakın zamanda evleneceği için o evlerini kardeşine verecek. Benim için sorun değil çalışırım kazanırız alırız biz de bir ev ama bana dokunan ben olayın veya olmayayayım benim sevgilimin hakkının yeniyor olması. Onu da bırakın ben aileme bu konuyu açtığımda nerde oturacaksınız diyecekler ve ailenin böyle bir düşüncesizlik yapması ailemin gözünde hoş bir izlenim bırakmayabilir. Şimdi diyeceksiniz ki senin ailen destek olsun ama mesele o da değil şu an evlenen kardeşi sırf o evi kapmak için ilk tanıştığı kızla evleniyor ve aile de demiyor ki abin de evlenecek. Ne yapsam bilemiyorum yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
 
Son düzenleme:

guneykarimkure

Cevizin o kekremsi tadı ve keçilerin sempatik...
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2014
5.141
7.656
Pek bi fettan gördüm sizi

Aynen yazdığınız gibi, çalışıp alırsınız bir ev.

Anne baba kendi evini veriyor, sizin emeklerinizle kazanılanı değil.

Sevgilin bilir, senin haddin değil, ailenin de öyle söyleyeceğini sanmıyorum.
 

miyomin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2016
221
582
Of of resmen o ev size dert olmuş yahu. O ev sanki hiç yokmuşçasına düşünün. Ailenizin de laf söylemeye hakkı yok. Bir ev kolay alınmıyor, sadece erkek aileleri çocuklarına ev yapacak değiller, sizinkilerin laf edebilmesi için size de bir ev yapmış olmaları gerekmez mi?
 

Sedace

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2017
42
6
38
Yok abisinin olmayacaktı biz o evi satıp destek olup uygun fiyatlı iki ev sahibi olacaktık onun dediği de bu ama fırsat verilmedi diyor. Bana düşmedi tasası tabi ki ben onun söylediği şekilde aktarıyorum zaten size. Adaletsizlik var ortada. Aile iki oğlu olduğunu biliyor birine o evi yapıp diğerini kaderine terkediyor. Sizin aileniz de böyle davransa onun gibi düşünürdünüz emin olun. Şimdi burdan bana hakaret edilecek birşey yol fettan kelimesini de aynen iade ediyorum sahibine kişi kendinden bilir işi diyorum.
 

birdelimuallime

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
2.284
4.737
İki oğlu var evet ve istediğine de verir daha evlenmeden sizi neden gerdi bu iş ben onu anlamadım hem sizin aileniz siz bahsetmeseniz nereden bilecek bir evlero daha olup diğer oğullarına verdiklerini demek ki söylemeyi planlıyorsunuz. Anne babanın evinde malında mülkünde gözünüz neden olur ki kazanın alın evinizi bu kadar basit!
 

shapee

Guru
Pro Üye
22 Nisan 2015
7.362
25.405
Evlenmek uzere olan 2 evladim olsa
O evi ilk evlenene hibe etmezdim.
Satar yarisini birine, yarisini digerine bolerdim.
Ustu icin
Girsinler krediye 2 side alsin evlerini diye
Dusunurdum.
Aile bu acidan adaletsiz.

Ama bunun uzerinde sizin soz hakkiniz yok.
Neden adaletsizler diye dahi soramazsin.
 

KV_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2013
2.592
4.963
27
Kızlar selam anlatacağım şey belki size garip gelebilir ama inanın ne yapacağımı bilmiyorum. Yaklaşık 1.5 yıldır bir sevgilim var. Evlenmeyi düşünüyoruz yalnız şu an nişan arefesinde olan bir erkek kardeşi var ve onun evlenmesini beklemeden evlenemeyiz. ailenin bir tane evi var bir de kendi oturdukları ancak aile yakın zamanda evleneceği için o evlerini kardeşine verecek. Benim için sorun değil çalışırım kazanırız alırız biz de bir ev ama bana dokunan ben olayın veya olmayayayım benim sevgilimilin hakkının yeniyor olması. Onu da bırakın ben aileme bu konuyu açtığımda nerde oturacaksınız diyecekler ve ailenin böyle bir düşüncesizlik yapması ailemin gözünde hoş bir izlenim bırakmayabilir. Şimdi diyeceksiniz ki senin ailen destek olsun ama mesele o da değil şu an evlenen kardeşi sırf o evi kapmak için ilk tanıştığı kızla evleniyor ve aile de demiyor ki anin de evlenecek. Ne yapsam bilemiyorum yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

aile ne konuda düşüncesizlik yapıyo? bir ev daha mı alsınlar? kardeş mi evlenmesin?