Bir elti sorunsalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bi 50 tlnin lafını yapmışsın alırken iyi vermeye gelince neden bu kadar tantana anlamadım... Eltinde bir konu açsaydı keşke 50 tlmi vermedi diye.... Çokta büyük bir sorun yok siz eltinizin gelinlerini kıskan mışşsınız eltiniz sürekli onunla muhabbet ediyor diye başka bir açıklaması olamaz
Hahahahahyttt cok yerinde bi tespit olmus gercekten sizi tebrik.ediyorum 😂

Hay allah razi olsun ya valla millet neler yazmis cogunuda okumadim gercekten.yani parayi ulastrmak icin defalarca gittim kendi istemedi diyorm ama yok bu insalarin tamami eltine nasip bole.bisey yaptina takilmjs allahim.ya
Ben isteyemezdim. Hani altın verir büyük tutar verir insan isterde ,okadar küçük bir parayı isteyemezdim.bir kahve ısmarladığımı filan düşünürdüm,helal olsun derdim.işte sizin hatanız fazla samimi olmak ve görümceye durumu anlatmak. Hiç muhabbetini yapmasaydınız keşke, ararsa kırıldığınızı söylersniz fazla uzatmayın ,para muhabbetine küsmüşler demesinler. Sonra yavaş yavaş uzaklaşırsınız. Gerek yok samimiyete.saygı olsun yeter.

Ben şeyi anlamadım, hoş hicbir şey anlamadım da bunu daha çok anlamadım. En az on kere kapının önüne kadar gidip de neden yukarı çıkılmıyor, inmeyen neden inmiyor çok saçma değil mi 😅 pandemi desem herkes fıldır fıldır zaten . Olan 50 tl ye olmuş, ben 50 tl olsam koşarak uzaklaşırdım bu saçma sapan konudan ,bu laçka ilişkiden kankalar lanlar havada uçuşuyor 🤯

Bana abartmışsın gibi geldi. Olan bısey yok ortada ama fazla yuzgöz olunmuş . Arkadasın değil o senin eltin. Bu kadar kanka oglumm muhabbetine gerek yok.

Yasimin karekterinde davranmam gerektigini siz mi soleycksiniz anlamadigim.50 yasinda olup 12 yasinda davrann cok insan gordum.ki burda kisiligimi ele alacak bi durum goremedim ben ön yarginizi yikip cvp verirseniz daha iyi olur.evet defalarca ona parayi ulastrmak istedim ama kendisi istemedi demistim ama anlamadiniz sanirim

Hala anlamıyorsunuz sorunu.
Marketten çıkıp kadını aramışsınız "aşağıya in de parayı vereyim" diye. Kadın şoka girmiş doğal olarak.
Bir de üstüne "ben mi çıkayım, poşetler var" demişsiniz. İnsanlardan borç almayı biliyorsanız evet bir zahmet siz çıkacaksınız.

Elinizde poşetlerle, market çıkışı, dolmuşa binerek gideceğinizi ve yukarıya çıkıp 5 dk bile oturmadan döneceğinizi söylemişsiniz. Yahu ne desin kadın?
"Tamam kanka, poşetleri sırtlan dolmuşta sürünerek gel ve paramı getir" mi desin?
Parayı vermemek için yokuş yapıyor gibi olmuşsunuz işte bunun nesini anlamadınız?
Sonrasında "bak şimdi vermezsem yerim" diyerek ve sonrasında çatır çatır yiyerek de tüy dikmişsiniz.
İletişim ve insan ilişkilerinde bu kadar zayıfsanız kanka düzeyine gelebilmeniz çok ilginç gerçekten.

Mrb kk nın guzel bayanları.sırf bu durumum icin uye oldum.yani anlatmazsam catlicam.degerli fikirlerinize talibim.28 yasindayim.3 cocuk annesiyim.esimin 3 erkek bi tanede kiz kardesi var.neyse fazla uzatmadan konuya gireyim.dier iki eltimden yas olarak buyuygum.ama ortanci gelinim.eltilerim olsun gorumcem.olsun hepsi beni cok sever danisrlar ararlar sorarlar herseyde ben varimdir vesselam.. yani kisacasi elti gorumce gibi degilde kardes gibiyiz.6 senelik evliyim.hemen hemen 3 4 senedir beraberiz.benden sonra evlenn eltimle aramiz cok iyiydi.hani hemen hemen hergun konusruz napal ne edelim nasil gidiyo cocuklar esler vs. Pandeminden dolayo col gorusemiyoruz.benim cocuklarim kucuk cikamiyorum.oda hergun annesine gidiyo gununu.orda gecirip aksam esiyle evine donuyo.( bizim eslerimiz biraz kiskanc onun oturdugu semtte tenha bi yer evde tek kalmasini istemedigi icin evlendiginden beri hergun annesine birakiyo zaten ayni cevrede oturuyoruz) neyse bu eltim yakin bi zamanda abisini evlendirdi dugunu vs gidemedik ama elimden geldigi kadar yardim ettim elbisesini makyajina falan bi tane oglu var virusden dolayi goturme ben bakarim 2 gun ddim.bu arada benim cocuklarim da ayni yas gurubunda 3 ude onun ogluyla aralarinda 1 er yas var.hani zor olabilecgini dusunerek birakmak istemedi ama bemde dugune gidemiyorum ogluna bakiyim bi faydam olsun diye dusundum.gel zaman git zaman aramiza bi sogukluk girdi anlayamadim.benim ona 50 lira kadar bi borcum vardi.ustinden de baya gecti ben unuttum oda istemedi vs.gecenlerde bana sordu paran varsa verebilirmisin diye.ddm tamm veriyim ama ben disari cikamiyorim biliyosun parada kartta bi hesap numarisi ver havale atiyim ddim.yok ole olmasin nakit olunca verirsin ddi.tamm ddim.neyse o arada oglunu sunnet ettirdi.gene gitmedik tabi hani basit bi sekilde kesildi eve geldi dugun falan olmadi.bnde yakin olan hani amcasi halasi vs. Gecmis olsun diye eve gidelm bari bi aksam bi oyncak yada bi kiyafet gibi biseyler alalim diye dusundum.aradim eltimi tamm ddi.bi aksam biz esimle disari ciktik yemek yemeye.yemegimizi yedik hani erken bi saatti kardesini arada onlara gidelim eve gectilerse ddm esime. Oda bana sen ara eşini ddi.neyse aradim napiyosn falan ddim biz size gelcktik gecmis olsuna ama eve gecmedjniz mi ddim ( annesindeler cunku) yok ddi eşim yeni geldi yemek falan yiyeck oyun oynuyo. tamm gectiginizde msj at ddim ona.onun bama soledigi aynen su." Iste esim yeni geldi falan filan gecmemiz uzun surer cocgu banyo yaptrdim burda anca bi iki saate gecrz" ddi.neyse ddm kapattim.ben ona tkrar msj attim baska gun geliriz artik diye.oda bana yarin gelin kanka hem erken gelir bizimkiler oturuz diye cvp verdi.tmm ddim ben.buna.ayri bi bozuldum cnki cvp vermedi.yani ertesi gun oldu gelceniz ki falan diye hic bi muhabbet olmadi aramizda.neyse ddim onemli.degil sknti.yok evine istemeye bilir.bunu. bole gectm.gelelim para mevzusuna.ben ona markete ciktigim bi gun onnda parasini vermek icin annesinn evine dogru dolmusa binmek.icin yuruyup onu aradim.ddim annenlerdeysen 2 dakika asaga inde parani veriyim.aramizda diyalog aynen sole
Asagi inde 5 dkka parayi veriyim
-ney asagi mi iniyim ?
Ben mi cikiyim kanka elimde posetler var.
-yok.istersen cik oturruz ama getirme sen.
Dolmusa bincem olum parani istemedin mi bidaha getremem sende gelemiyon in al parayi harcarim ben.
-sen simdi bi daha indi bindi yapma kanka dursun.
Peki sen bilirsin ddim kapattim. Dolmusa binecigim yer benim.evime ters bi yer.sirf ona parayi verebilmek icin o kadar mesafeyi yurudgumu bildigi halde gelmemi istemedi.anlam veremedim.bi kac gun beni.ard ard aradi sesimi.duymak durumm ne alindim mi mrk ettigi icin ben alindgmi belli etmedim tabi.dun aksam kaynimla beraber geldi esm bizim eve.onlarin bi kac parca seyleri vardi onlari almak icin gelmis verdim.ama parayi veremedim cunku istemedi ogun getrmemi benmde bi kac eksigim vardi onu aldim.dum bemi yeniden aradi napiosin falan.tencereyle yagi gndermssin ddi evet ddim.parayo gndercktim ogun istmedin ihtiyacm vardi harcadim bende ddim.hee falan ddi sesi degisti birden.isim vat az deyip kapattim.bugun yeniden disarda isim vardi.annesinn evine yakin bi yerde.kapinn onune gelip aradim asagi ip at diye.noldu falan.ddim parani vercm bnmde acalem var hadi ddim.bi anda 360 dereve döndü.ya yukari cik sacmala kahve ismarliyim nere gidiyon noldu falan.. ddm bisey yok hadi bekliuorum.tamm ddi balkona cikti.bende o ara tlfnla konusuyomis gibi yaptim onunla ilgilenmemk konusmamak icin cunku biseyler solicekti en azindan tlfnla konusur gibi yaprsam kisa keser diye dusundum.dusundigim gibide oldu zaten ipi asagi atti posetle parayi icine koydum gorusurz ddim biseyler soledi anlamadim tlfnla konusuyomis gibi yaptigim icin döndüm arkami gittim.. mevzu bu kizlar ve ben nasil davranmam gerektigini bilmiyorum abartiyomuyim onuda bilmiyorum.bu olayi gorumceme anlattim cok uzuldum cunku bana bole davranmasina.oda yeni gelin geldi evlerine hani surejli onunla vakit geciriyodur sen geri planda kalmissindir yada gelinin surejli konusmaniz dikkatini cekiyodur yada kiskaniyodurr ( abisiyle esi annesinn evinde oturuyolar.yani gelin o eve geldi.ayri evi yok) hani oda yanliz kalmasin diye senle mesafe koymstr araniza gibi bi sey soledi.ama bilemedim.cok uzun yazmisim hakkinizi helal edin ve bana bi akil verin napiyim sizce hanimlar..
'hepsi beni cok sever danisrlar ararlar sorarlar herseyde ben varimdir' -ya şöyle egolu insanları hiç anlamıyorum,herşeyde ben varımdır, kendinizi fazla önemsemişsiniz kaynınız eve bişeyler almaya geldiğinde ver 50 tl sini eltine de msj at gönderdim diye bu kadar oldu bitti hem borç al hem in aşağı de çık ver o zaman oraya kadar gitmişsin ,madem ters mesafe evine 50 tl için dolmuşa binip de gitme atlı mı kovalıyo fırsat bulunca verirsin çok zor değil yani , kadının annesinin evine sırf ödeme için gelme diye seni düşünüp söylemiş yaranamamış, çık gel yukarı kahve içelim diye davet etmiş yok , ee çocuğu sünnet olmuş eşi gelmiş yemek yicek siz onlara oturmaya gitceksiniz diye koştur koştur eve dönmek zorunda değil ki ertesi gün gidince sizi istememiş mi oluyo ertesi gün gelin demiş tekrar tekrar konuşmaya gerek yok ki otururuz diye davet etmiş işte daha ne yapsın sizin bu yaptığınız sırf sorun yaratmak ,ayrıca eltiye kanka demek ne ya olum falan demek ne saçma bi diyalog

Hala anlamıyorsunuz sorunu.
Marketten çıkıp kadını aramışsınız "aşağıya in de parayı vereyim" diye. Kadın şoka girmiş doğal olarak.
Bir de üstüne "ben mi çıkayım, poşetler var" demişsiniz. İnsanlardan borç almayı biliyorsanız evet bir zahmet siz çıkacaksınız.

Elinizde poşetlerle, market çıkışı, dolmuşa binerek gideceğinizi ve yukarıya çıkıp 5 dk bile oturmadan döneceğinizi söylemişsiniz. Yahu ne desin kadın?
"Tamam kanka, poşetleri sırtlan dolmuşta sürünerek gel ve paramı getir" mi desin?
Parayı vermemek için yokuş yapıyor gibi olmuşsunuz işte bunun nesini anlamadınız?
Sonrasında "bak şimdi vermezsem yerim" diyerek ve sonrasında çatır çatır yiyerek de tüy dikmişsiniz.
İletişim ve insan ilişkilerinde bu kadar zayıfsanız kanka düzeyine gelebilmeniz çok ilginç gerçekten.

tüm bunların üstüne bir de alınıp kırılan kendisi..

konu sahibesi fazla samimiyetten sanırım iletişim becerilerinizi kaybetmişsiniz.. eltiye kanka olum diye diye asker arkadaşınız gibi görmeye başlamışsınız..
herşeyin adabı vardır. insanlara siz mi öğreteceksiniz diye çıkışmak yerine azıcık kulak asın yazılanlara.

O senin eltin mesafeli olmazsan böyle sacma meselelerden daha coook bozulur araniz. Biraz mesafe. Samimi olmak zorunda degilsin..
Abartiyo muyum demissin ayrica bence evet abartmissin. Bu kadar bunlari dusunme ya bosver gitsin

Corona var diye bu kadar yakın olduğunuz insanların özel günlerine gitmiyorsanız evlerine oturmaya da gitmeyin. Bahane gibi olmuş bozulmuştur.

Borç istemedi diye harcanmaz. Siz başkasına borçluyken onun parasını harcayamazsınız. Ayrıca sizin ona borcunuz var peşinizde koşturuyosunuz bi de ne ayıp. 2 dk poşetleri bırakıp çıkıp verseydiniz

Ayrıca ergen gibi kanka falan muhabbeti tez ayrılık getirir böyle. Çünkü değilsiniz. Bundan sonrada olamayacaksınız belli ki kibarca mesafe koymaya çalışıyor bence eltiniz. Küsmenize ona buna anlatmanıza gerek yok. O da ayrı bir hata zaten görümceye ne?

Haksiz olan sizsiniz. Dugun yapmis ufacik bir hediye gondermemissiniz, sunnette amca hediye almamis, borcunu verirken binbir olay. Kadin birsey dememis kovulmus gibi kapidan donmenizi istememis. Bazi seylerin buyugu kucugu yoktur ama samimiysen izleyemezsin bos duramazsin. Gonul almasi gereken sizsiniz onun bir sucunu goremedim

Borç almışsınız vermemek için kırk takla atmışsınız. İstemeden geri ödemeniz lâzımdı. Istemiş ona rağmen istemedi diyorsunuz.Alt tarafı 50tl. Daha nasıl istesin.
Oğlu sünnet olmuş. Sizin yeğen oluyor yani . Resmen gitmemek için uğraşmışsınız. Son dakikada geliyorum demişsiniz denmez ama yarın diye konuşmuşsunuz telefonda. Aramadı diyorsunuz.
Abisinin düğünü oluyor. Gitmiyorsunuz birde çocukları bana bırak diyorsunuz. Çocuklar dayılarının düğününde bulunmayacak mı.
Birde bu olanları görümce ye anlatıp dedikodusunu yapıyorsunuz. Eltiyi kötü gösteriyorsunuz.
Sizi çok garip buldum. Elitinin size tavırları normal.

Konudaki sorunsal sizsiniz. Eltiniz sanki sizden borç almış gibi triplere girmişsiniz. Para isterken sorun yok, vermeye gelince istemedi unuttum gibi bir mantık var. Kadin her gün her an 50 tl icin hazir olda sizi mi bekleyecek? Vermek isteseydiniz hiç bahane bulmazdiniz.

Ne demek olum al yoksa ben harcarım. Cüzdaninizda ayrı bir yere koyup kendinize hakim olamiyor musunuz? Hadi harcadiniz kaynınız size geldiğinde eşinizden alıp verebilirdiniz. Telefonla konusuyo gibi yapmaniz falan ayrı ayıp, sünnete basit sekilde kesildi geldi dugun olmadi ziyarete gitmedik demeniz ayri ayip. Borcu nasil aldiysaniz o sekilde vermeniz gerekir insan bir teşekkür eder. Görümceye anlatmissiniz o iyice saçmalamış zaten 😁

Ya cocgunn sunnet oldgu aksam zaten gitmeyi teklif ettim ben ona eve gec geleceklerini solediler yarin gel ddi bana ertsi gun aradim bugun aksam gelelim diye bisey soledi burda ben gitmedigim icin mi hatali.oluyorum karsimdaki insan ben gelecegm ddigim halde evine gec gelecgini soluyo ben mi hataliyim burda
Geç gidecekse ne desin kadın saad 00 da ve gitsem de gel mi deseydi ? Siz sonradan uğrayalım diye aramışsınız önçeden yapılmış bir plan yoktu ki. Ne yapsn kadn siz uğrayacaksnz diye kendi planını mı bozsun ? Nereden tutarsanız hatalısınız.Bu kadar insan hatanızı söylüyor hala anlamak yerine kendinizi savunuyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X