Bir elti sorunsalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
tüm bunların üstüne bir de alınıp kırılan kendisi..

konu sahibesi fazla samimiyetten sanırım iletişim becerilerinizi kaybetmişsiniz.. eltiye kanka olum diye diye asker arkadaşınız gibi görmeye başlamışsınız..
herşeyin adabı vardır. insanlara siz mi öğreteceksiniz diye çıkışmak yerine azıcık kulak asın yazılanlara.

Üstüne bir de gidip görümceye çekiştirmiş kadını.
Görümce de ayrı değişik. Konuyla hiçbir ilgisi olmayan eltinin kardeşinin eşi kıskanç olmuş durduk yerde 😂
Kadın zaten kayınvalide evine gelin gelmiş. Kayınvalideyi çektiği yetmiyor gibi görümcesi evinde oturmuyor, gelip her gün kadının tepesinde dikiliyor. He çok kıskanıyordur eminim.

Tek merak ettiğim
Benimde 3 yavrum var ama muhtemelen yaşları sizinkinden büyük ( siz benimkiler küçük yazmissiniz ordan yola çıktım )
17 /14/7 yaşlarında benim kızlarım
Buna rağmen ben yatağı zor görüyorum hele ki daha küçüklerken Allah'ım halimi anlatamam
Siz nasıl bunca şeye vakit bulabiliyorsunuz vallahi meraktan soruyorum

İçime afakanlar bastı okuyana kadar
Böyle ddm napiosun falan yazma dönemi msn döneminde kalmadı mı ya. Hani nerdeyse 10 sene öncesi?
Onun dışında konuda gerçekten her şey çok saçma

Sizin kanka olum diyecek kadar samimiyeti ilerletmeniz, aldığınız borcu umursamamanız çok çirkin. Ne olursa olsun unutulmamalı.
Karşıdakini aptal yerine koymakla eşdeğer benim gözümde alınan borcun verilmemesi.

Kadına vermek için ayırdığınız parayı harcamanız ondan da çirkin bence.
Sonuçta paraya çok ihtiyacınız varsa o parayı nasıl ayırdınız? Ayırdıysanız demek ki aciliyeti yok neden harcadınız? Koyun cuzdaniniza dursun.

Sakin olun arkadslar bu sekilde ölmem ben direk füze atın ya

Ama tuhafsınız kabul edin. Mesela kardeş gibiyiz yazmışsınız ama şu cümlenize bakın.

neyse aradim napiyosn falan ddim biz size gelcktik gecmis olsuna ama eve gecmedjniz mi ddim ( annesindeler cunku) yok ddi eşim yeni geldi yemek falan yiyeck oyun oynuyo. tamm gectiginizde msj at ddim ona.onun bama soledigi aynen su." Iste esim yeni geldi falan filan gecmemiz uzun surer cocgu banyo yaptrdim burda anca bi iki saate gecrz" ddi.

"Oyun oynuyor"u ben önce çocuk oyun oynuyo gibi falan anladim ama galiba siz eltiniz siz evine gitmeyin diye bahane buluyor anlaminda yazmışsınız, ama zaten devaminda kadin sizi gayet sıcak davet etmiş. Anlattıklarınız kadarıyla yorumlarin çoğu sizde sorun görüyorsa ya eksik anlattınız ya da biraz düşünmeniz gerekiyor.

Tek merak ettiğim
Benimde 3 yavrum var ama muhtemelen yaşları sizinkinden büyük ( siz benimkiler küçük yazmissiniz ordan yola çıktım )
17 /14/7 yaşlarında benim kızlarım
Buna rağmen ben yatağı zor görüyorum hele ki daha küçüklerken Allah'ım halimi anlatamam
Siz nasıl bunca şeye vakit bulabiliyorsunuz vallahi meraktan soruyorum

Cümle kurarken kısaltıyor, ünlü harf kullanmıyor böyle böyle zamandan tasarruf ediyor.

Bende 2 tane var..gercekten dersler ev yemek kres derken birde sulaleye yetecek aksiyon bunlarda..

neyse o arada oglunu sunnet ettirdi.gene gitmedik tabi hani basit bi sekilde kesildi eve geldi dugun falan olmadi.bnde yakin olan hani amcasi halasi vs. Gecmis olsun diye eve gidelm bari bi aksam bi oyncak yada bi kiyafet gibi biseyler alalim diye dusundum.aradim eltimi tamm ddi.bi aksam biz esimle disari ciktik yemek yemeye.yemegimizi yedik hani erken bi saatti kardesini arada onlara gidelim eve gectilerse ddm esime.

tekrar sorayım

geline hediye aldınız mı eltiniz ile ilettiniz mi

bir de sünnet olmuş bitmiş bir akşam geliriz demişsiniz ama bir tarih yok

siz kendiniz yemeğe çıkınca bunu da aradan çıkaralım moduna girmişsiniz

sonra bu kadar samimiyette amca yenge ve kanka olarak hediyeniz bir oyuncak bir kıyafet gibi bir şeyler mi

bütçemiz vs demeyin zira dışarıya yemeğe gidecek parası olanın hediye de düşünmesi gerekir aman alırız bir şeyler deyip geçiştirilmemeli yazdığınız samimiyette

23 yaşındayım birine en son kanka diye 11 sene önce falan seslenmişimdir... Borç aldıysanız o borcu ödeyeceksiniz bunun kaçarı göçeri yok. 1 tlda olsa 100 tlda olsa gidip vereceksiniz. "Sen almadın ben de harcadım" ne kadar ayıp bir cümle. Okurken ben utandım sizin yerinize. Elinizdeki poşetleri yere bırakıp üst kata çıkmak kaç dakikanızı alacak? Sanki 100 katlı gökdelene mi çıkacaksınız Allah aşkına? Ay bilmiyorum ya Allah karşımıza düzgün insanlar çıkarsın.

:Hani hani kanka olum dedi dedim "vs zor anlasiliyor.Ben eltinize hak verdim yemege gidip sunnet icin gitmemek benim icin sorun olur.Para konusuna gelince degil para 1 kasik tuz alsam komsumdan (eltim yok) ayni gun iade ederim. Iki yetiskin gibi sorunu konuşarak cozebilirsiniz.Görumceye kayinvalideye duyurmaya gerek yok.

23 yaşındayım birine en son kanka diye 11 sene önce falan seslenmişimdir... Borç aldıysanız o borcu ödeyeceksiniz bunun kaçarı göçeri yok. 1 tlda olsa 100 tlda olsa gidip vereceksiniz. "Sen almadın ben de harcadım" ne kadar ayıp bir cümle. Okurken ben utandım sizin yerinize. Elinizdeki poşetleri yere bırakıp üst kata çıkmak kaç dakikanızı alacak? Sanki 100 katlı gökdelene mi çıkacaksınız Allah aşkına? Ay bilmiyorum ya Allah karşımıza düzgün insanlar çıkarsın.
elımde posetlerle yukarı cıkamazdım demıs konu sahıbı :KK70:
alısverıse cıkmadan once de ugrayıp verebılırdı halbukı
alısverıse cıktım cıkmısken ugrayıp vermek ıstedım dıyebılırdı
vermek ısteyene yol cok :)

elımde posetlerle yukarı cıkamazdım demıs konu sahıbı :KK70:
alısverıse cıkmadan once de ugrayıp verebılırdı halbukı
alısverıse cıktım cıkmısken ugrayıp vermek ıstedım dıyebılırdı
vermek ısteyene yol cok :)
Birisi bana borcunu vericem aşağı dese al paranı başına çal derim... Birde tüm yorumları okudum kendini baya haklı görüyor konu sahibi gerçekten çok ilginç bir durum :KK70:

Birisi bana borcunu vericem aşağı dese al paranı başına çal derim... Birde tüm yorumları okudum kendini baya haklı görüyor konu sahibi gerçekten çok ilginç bir durum :KK70:

Istese posteleri bir dakika asagda birakip cikip kapidan verip gidebilirdi. Üstüne gelmezsem yerim diyerek kendini yerin dibine sokmak :kahve:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X