Bir garip internet hikayesi

-Cheryl Blossom

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
7.608
19.383
Merhaba hanımlar.
Umarım gününüz güzel başlamıştır,iyi pazarlar şimdiden.

Annemin evinde yaklaşık 10 yıldır ttnet var. (6 yıl babamın+4 yıldır da annemin üzerine). Ayrıca Tivibu Premium paket sahibiyiz. Yani evdeki ortak televizyon TİVİBU'ya bağlı. Herşey 2 hafta öncesinde başladı. (Daha öncesinde de kopma oluyordu 10-15 dakika sonra geliyordu.) Annem elektrik çarpmasından çok korkar,bu yüzden ampül değiştirmek için bütün şalterleri kapattı. 1-2 dakikalık bir olay bu. Açtığımızda internet gelmedi. Daha sonra geldi. Ama bu sefer aşırı donma yapmaya,gidip gidip gelmemeye başladı. Bu sefer ertesi gün akşam 7'de gidip sabaha kadar gelmedi. Bu rutin bir şekilde devam etti,2-3 gün boyunca her gün aynı saatte gidip sabahlara kadar gelmiyordu. Neyse ttneti aradım,gelip modemde sorun olduğunu,değiştirmeleri gerektiğini söylediler. Değiştirdiler fakat sorun düzelmedi. Olay burada başlıyor;
Aradım ve evde iş yaptığımı,internetin gerekli olduğunu söyledim. Yine gelip baktılar ve bir daha modem değiştirdiler. Fakat yine olmadı. 1-2 gün düzelse de kesinlikle kalıcı bir düzelme olmuyordu. Neyse artık sabrımın son demlerinde yaşadığım için önce babam arayıp ağzına geleni söyledi,fakat hala oyalamaya devam edince kendim arayıp ağzıma geleni saydım. Bu sefer sorun "iç tesisatta" dediler ve bana eliTT hizmet karşılığında sorunun çözüleceğini söylediler. Ama ilk gelen beyefendi prize kadar kontrol etmişti ve ankastre kutusunda böyle bir problem olduğundan bahsetmemişti. Yani bariz yalan söylüyorlar. Neyse artık böyle devam edemeyeceğini anlayıp interneti iptal ettireceğimi söyledim. Bana yaklaşık 600 liralık bir meblağ çıkarttılar,taahhüt bitmemiş o yüzden. Halbuki biz taahhüt falan yapmamıştık. Artık iyice sinirlendim yahu bu nedir? Kafalarına göre imzasız sözlü taahhüt mü olur? Bunun geçerliliği var mıdır? Genelde ttneti ben arıyorum,annem uğraşamıyor ve bana arattırıyor. Ben arıyorum ve konuşuyorum bir problem olduğunda. Bir de müşteri temsilcisine "ben böyle bir söz vermedim,taahhütte bulunmadım,sözlü taahhüt geçersizdir adam mı kandırıyorsunuz siz" diye saydım sayıştırdım. Taahhütün imzalandığı imza ve bilgileri istiyorum mailime yollar mısınız dedim. Bu sefer hanımefendi bana "öyleyse suç işlediniz,hat sahibiymiş gibi kendinizi tanıttınız. Yaptığınız yasal değil." vesaire diyerek beni delirme noktasına getirdi. Halbuki ben hep adımla işlem yaptım ve annem olduğumu beyan etmedim. Taahhüt içinde kimse bizi aramadı. Buna ne denir siz söyleyin lütfen,bu sözlü taahhüt olayının bir geçerliliği var mıdır? Bu ay ki fatura 150 civarı gelmiş,ben neden kullanmadığım bir internetin faturasını ödemek zorundayım? Hem doğru düzgün hizmet almıyorum üstüne vermediğim taahhütü beklemek zorunda bırakılıyorum.

Genel müdürlüğe bizzat kendin git annenle ve kapatma işlemlerini yap. Dilekçende de hizmet alamadığını en ufak ayrıntısına kadar yaz. Sonra da borç çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvur. Haklıysan paranı geri alırsın. Dileçende özellikle de taahhüt verilmediğini belirt. Bu arada şikayetvar a da yaz mutlaka. Hatta btkya da suç duyurusunda bulun. Sizi de üstü kapalı tehdit ettiklerini yaz. Sen biraz uğraş, onlar pes ederler.

Genel müdürlüğe bizzat kendin git annenle ve kapatma işlemlerini yap. Dilekçende de hizmet alamadığını en ufak ayrıntısına kadar yaz. Sonra da borç çıkarırlarsa tüketici hakem heyetine başvur. Haklıysan paranı geri alırsın. Dileçende özellikle de taahhüt verilmediğini belirt. Bu arada şikayetvar a da yaz mutlaka. Hatta btkya da suç duyurusunda bulun. Sizi de üstü kapalı tehdit ettiklerini yaz. Sen biraz uğraş, onlar pes ederler.
Umarım savaşı ben kazanırım.
Ciddi bir şekilde 2 haftadır akşamları evde hayat durma noktasına geliyor. Resmen çağ geriliyoruz.
Tivibu kullandığımı da üzerine basa basa söylüyorum ama hala "ekiplerimiz 48 saat içinde bla bla" diye cevap vermeye başlıyorlar. Şuan yine var gibi gözüküyor ama yine gidecek mi bilemem. 2 gündür sağlam olmasına sağlam fakat beni asıl ilgilendiren Taahhüt olayı.

Umarım savaşı ben kazanırım.
Ciddi bir şekilde 2 haftadır akşamları evde hayat durma noktasına geliyor. Resmen çağ geriliyoruz.
Tivibu kullandığımı da üzerine basa basa söylüyorum ama hala "ekiplerimiz 48 saat içinde bla bla" diye cevap vermeye başlıyorlar. Şuan yine var gibi gözüküyor ama yine gidecek mi bilemem. 2 gündür sağlam olmasına sağlam fakat beni asıl ilgilendiren Taahhüt olayı.

Eğer taahhüt vermediğinize eminseniz bir şey olmaz diye düşünüyorum. Onların yaptığı suç olur yani. Telekom battı zaten, o yüzden böyle yapmaları normal. Kimden ne kadar para koparabilirsek gözüyle bakıyorlar her şeye.

Eğer taahhüt vermediğinize eminseniz bir şey olmaz diye düşünüyorum. Onların yaptığı suç olur yani. Telekom battı zaten, o yüzden böyle yapmaları normal. Kimden ne kadar para koparabilirsek gözüyle bakıyorlar her şeye.
Aynen öyle.
Taahhüt verdiğimi hatırlamıyorum,imza vs atmadım. İmzanın kopyasını isteyince "sözlü taahhüt" dedi zaten. Sözlü taahhütün hiçbir yerde geçerliliği yok diye biliyorum.

"24,12 vs. Taahhüt süreli internet hizmetini şu şu pakette almayı onaylıyormusunuz?" Dediklerinde onaylıyorum dedinizmi siz?

Bilmiyorum ama her firma artık sözlü taahhütle işlem yapıyor
Gecerliliği olmasa en dev firmalar bunu yapmaz
Bilemiyorum açıkçası.
Verdim mi vermedim mi hatırlamıyorum fakat vermedim daha ağır basıyor.
Yalnız bir de şöyle bir durum var; yasal hat sahibi ben değilim,aradığımda her zaman ben " xx xxx'in kızıyım adım yy xxx" diyorum. Yani geçerliliği olsa bile hat sahibinin onay vermesi gerekmiyor mu?

Bilemiyorum açıkçası.
Yalnız bir de şöyle bir durum var; yasal hat sahibi ben değilim,aradığımda her zaman ben " xx xxx'in kızıyım adım yy xxx" diyorum. Yani geçerliliği olsa bile hat sahibinin onay vermesi gerekmiyor mu?
Annenizi telefona istiyorlar mı peki, sizde kendisi yaşlı olduğundan ben görüşüyorum sizinle vs dedinizmi ? Yani bunlar küçük ama önemli ayrıntılar.. Bende bir dönem Türk Telekom mh çalıştım da imzaya gerek olmuyor. Zaten görüşmeler kayıt altında olduğundan onaylıyorum demeniz sizin imzanız oluyor zaten.

Tivibu değil ama ttnet internet kullanıyoruz bizde. Aynı sorunları hemen hemen bizde yaşadık. O modem tam 4 kez değişti ve eve defalarca kez ekip geldi. Delirme noktasına gelmişken tam kendimiz kaliteli özel bir modem aldık ve taktık. Sorunumuz çözüldü.
Taahhüt konusuna gelirsek; maalesef imzaya gerek yok canım. :KK43:
Telefonda ufacık bir tamam gibi onay sözü dahi geçerli maalesef. Şuan birçok bankacılık işlemlerinde de aynı şekilde. Direkt zaten taahhüt vs demiyorlar, kampanyayı uzatalım mı, şu tarifeye geçin vs tarzında yaklaşımları var.
Yine de bir genel müdürlüğe gidip, şikayetinizi yapın tabi.

Hayır. Demedim.
Sorun şurda söylesem bile sözlü taahhüdün bir geçerliliği yok. İmza gerekiyordu.
Sözlü taahhütün geçerliliği var. Eğer telefonda onaylıyorum dediyseniz bu geçerlidir. Fakat siz size vaad edilen hizmetten yararlanamamaktasınız bundan dolayı 2 haftayı geçerse sözleşmeyi fesh etme hakkınız var diye biliyorum ben.

Sözlü taahhütün geçerliliği var. Eğer telefonda onaylıyorum dediyseniz bu geçerlidir. Fakat siz size vaad edilen hizmetten yararlanamamaktasınız bundan dolayı 2 haftayı geçerse sözleşmeyi fesh etme hakkınız var diye biliyorum ben.
İşte sorun burada başlıyor.
Sözlü taahhütü veren annem değil.
Dolayısıyla söz geçerli değil.
Annem hiçbir zaman ttneti aramadı,ben aradığım zaman böyle bir sözleşme yapmaları imkansız. Çünkü hat sahibi ben değilim.

Annenizi telefona istiyorlar mı peki, sizde kendisi yaşlı olduğundan ben görüşüyorum sizinle vs dedinizmi ? Yani bunlar küçük ama önemli ayrıntılar.. Bende bir dönem Türk Telekom mh çalıştım da imzaya gerek olmuyor. Zaten görüşmeler kayıt altında olduğundan onaylıyorum demeniz sizin imzanız oluyor zaten.
Yo hayır istemediler hiç.
Sadece EliTT hizmet için istediler,annem kendisi konuştu.
Onun dışında kadının taahhütten haberi bile yok.

Tivibu değil ama ttnet internet kullanıyoruz bizde. Aynı sorunları hemen hemen bizde yaşadık. O modem tam 4 kez değişti ve eve defalarca kez ekip geldi. Delirme noktasına gelmişken tam kendimiz kaliteli özel bir modem aldık ve taktık. Sorunumuz çözüldü.
Taahhüt konusuna gelirsek; maalesef imzaya gerek yok canım. :KK43:
Telefonda ufacık bir tamam gibi onay sözü dahi geçerli maalesef. Şuan birçok bankacılık işlemlerinde de aynı şekilde. Direkt zaten taahhüt vs demiyorlar, kampanyayı uzatalım mı, şu tarifeye geçin vs tarzında yaklaşımları var.
Yine de bir genel müdürlüğe gidip, şikayetinizi yapın tabi.
Anladım canım.
Ben avukatlardan duyduğum kadarıyla sözlü taahhüt geçerli değil diye biliyordum. Geçerliyse problem değil.
Fakat onaylayan,vaad eden annem değil. Çünkü annemle sözleşme yapıldıktan sonra hiö konuşulmadı. Hep muhatap alınan insan bendim. Dolayısıyla bu taahhüdü annemin onaylaması gerekmez miydi?
Yahu bir de suçlarını kabul etmiyorlarzdiyorum ki 10 yıldır kullanıyoruz,nasıl iç tesisatta sorun olur. Sorun olsa hiç gelmezdi diyorum,geçiştiriyor beni. Delirtti iyice.

Anladım canım.
Ben avukatlardan duyduğum kadarıyla sözlü taahhüt geçerli değil diye biliyordum. Geçerliyse problem değil.
Fakat onaylayan,vaad eden annem değil. Çünkü annemle sözleşme yapıldıktan sonra hiö konuşulmadı. Hep muhatap alınan insan bendim. Dolayısıyla bu taahhüdü annemin onaylaması gerekmez miydi?
Yahu bir de suçlarını kabul etmiyorlarzdiyorum ki 10 yıldır kullanıyoruz,nasıl iç tesisatta sorun olur. Sorun olsa hiç gelmezdi diyorum,geçiştiriyor beni. Delirtti iyice.
anneniz onaylamadıysa geçerli olmaz... sizde annenizin yerine konuşmamışsınız kızı olduğunu her fırsatta söylemişsiniz zaten

İşte sorun burada başlıyor.
Sözlü taahhütü veren annem değil.
Dolayısıyla söz geçerli değil.
Annem hiçbir zaman ttneti aramadı,ben aradığım zaman böyle bir sözleşme yapmaları imkansız. Çünkü hat sahibi ben değilim.
Şimdi şöyle de bir durum var: diyelim ki anneniz 2 yıllık bir sözleşme yaptı ve 31 ocak 2019 da bu sözleşme sonlanıyordu. Siz bu tarihe kadar firmaya fesih için bir bildirimde bulunmamışsanız eğer sözleşme bir önceki sözleşmeye göre otomatik yenilenir (12-24 ay şeklinde) bu durumda itiraz hakkınız olmaz. Sizin itiraz hakkınız yalnızca vaad edilen hizmeti alamadığınız için olabilir onun dışında sözleşmenin yenilenmesini iptal etmediyseniz yaptıkları sözleşme geçerlidir.

Turk Telekom değil mi bu ? Twitter'dan Paul Doany' e ister özel mesaj halinde, istersen etiketleyerek onu durumu anlat. Çok iyi ilgileniyor. Hakliysaniz ya da ihmal varsa çok hızlı çözüme ulasabilirsin bu şekilde.

Edit : Twitter degil LinkedIn olacak.

Bilemiyorum açıkçası.
Tabiki gecirli olmamalı ama senelik yenileme yaparken bir onay almak zorundalar ya smsle ya otomatik telefondan tuslamayla yada arayarak
Kimse bişeye onay vermediyse taahüdünüz daha yüksek faturadan kitlerlerdi diye tahmin ediyorum
Eger numara olarak annenizin kayıtlıysa ve siz yanında yokken onu aramıs devam etsin mi gibisinden cümleler kullandılarsa onay vermiş olabilir
Aynısını kaynanam yaptı ben hic bişeye onay vermedim sunu cekmişler bunu yapmıslar dedi halbuki sonra sonra bi dünya konusma yapıp ögrendik ki kendisi neye onay verdigini bilmeden anlamadan gayette vermiş
Aklınızda bulunsun sizinde

İlk başta imza atarak yaptığınız taahhütü daha sonra uzatmak için sadece telefonda sözlü ya da sms onayı alırlar. Geçerliliği var malesef.

Ama hizmet alamıyorsanız ve düzeltme firma tarafından yapılmıyorsa cayma hakkına sahipsiniz.

X