Bir garip iş

BerryBlossom

🌠🌠🌠
Kayıtlı Üye
19 Nisan 2021
532
1.002
Merhaba arkadaşlar geçen hafta bi iş görüşmesine gittim birisi beni tavsiye etmiş bunun üzerine gittim bir özel okul açılıyor rehber öğretmen olarak baslayacaktım fakat okulun açılması Eylül ayında olacak şuan ofisten kayıt topluyorlar öğrencileri değerlendiriyorlar
Bana da dediler ki eylüle kadar ofistesin kayıt alacaksın müdürün olmadığı zamanlarda kayıtlarla ilgilleneceksin ve sabah 8 buçuk akşam 6 buçuk cts günü dahil hatta bir hafta cts geleceksin bir hafta pazar geleceksin neyse o gün çok dank etmedi kafama heyecandan ama pazar günü gitmek şuan beni çok rahatsız etti üstüne üstlük 6 ay boyunca kendi işimi yapmayacağım suan halihazırda bir işim var bugün yeniden görüşmeye çağırdılar sizce bu iş mantıklı bi iş mi istemediğimi şu aşamada nasıl dile getirmeliyim

Hali hazırdaki işinizde memnun olmadığınız bir şey var ki yeni iş arıyorsunuz. Oturup hangisi daha kötü diye düşünmeniz lazım. Yok işi çok beğendim sadece saatleri uymuyor derseniz de bildirin, saatler şöyle şöyle olursa kabul yoksa maalesef dersiniz. Zaten elinizde hazır işiniz var neden olmasın.

Hali hazırdaki işinizde memnun olmadığınız bir şey var ki yeni iş arıyorsunuz. Oturup hangisi daha kötü diye düşünmeniz lazım. Yok işi çok beğendim sadece saatleri uymuyor derseniz de bildirin, saatler şöyle şöyle olursa kabul yoksa maalesef dersiniz. Zaten elinizde hazır işiniz var neden olmasın.
İşimi çok seviyorum aşırı rahatım sadece maaş konusunda daha iyi olabilir diye gittim ama 6 ay boyunca pazar işe gitmek aile hayatımın hiç kalmaması demek çünkü eşim pazar günleri tatil

İşimi çok seviyorum aşırı rahatım sadece maaş konusunda daha iyi olabilir diye gittim ama 6 ay boyunca pazar işe gitmek aile hayatımın hiç kalmaması demek çünkü eşim pazar günleri tatil
Yani sonradan okudum arada 7bin fark varmış. Bence değmez. O arada özel ders, danışmanlık, alim satim artık ne şekilde bir bilginiz yeteneğiniz varsa ek bir iş yapsanız zaten kapanır fark. Saat farkına değecek bir şey sunmamislar.

Yani sonradan okudum arada 7bin fark varmış. Bence değmez. O arada özel ders, danışmanlık, alim satim artık ne şekilde bir bilginiz yeteneğiniz varsa ek bir iş yapsanız zaten kapanır fark. Saat farkına değecek bir şey sunmamislar.
Evet verseler 40 bin derim ki değecek ama 25 bin için işimi bırakmayacağım çok teşekkür ederim fikirlerinizi duymak iyi geldi

Şuan günde 5 saat çalışıyorum hafta sonum tatil 2 de gidip 6 da çıkıyorum 18 bin tl alıyorum eğer bu işi kabul edersem 25 bin tl alacağım
Degmez..madem bu kadar az çalışıyorsun kendine parttime işler bulsan daha iyi olur. Özel ders gibi, bireysel sınav koçu olmak gibi

Hayır, kabul etmeyin. Bir kere iş tanımınız ve alanınız dışında iş veriyorlar size. Yarın bir gün çay da getireceksiniz demeyeceklerinin garantisi yok. Şu anki maaşınız çalışma sürenize göre kötü değil. Yengenç'in söylediği gibi kalan sürenizde alanınızla ilgili bir iş yapabilirsiniz.

Şuan günde 5 saat çalışıyorum hafta sonum tatil 2 de gidip 6 da çıkıyorum 18 bin tl alıyorum eğer bu işi kabul edersem 25 bin tl alacağım
25 bin için şartlar çok ağır,değmez gibi . Acil bir borç ödeme durumunuz bir sıkışıklığıniz, şu evden gideyim kafam rahat etsin mevzunuz yoksa kabul etmeyin tabiki .

Hangi şehir? İstanbul için örnek vereyim, Benim 5 yıl tecrübeli, ortaokul öğretmeni arkadaşım çok pahalı bir özel okuldan aylık 24 bin alıyor. İki sene tecrübesi olan arkadaşım ise asgari ücret alıyor bir başka özel okulda. İki özel okulda türkiye genelinde, çok fazla şubesi olan yerler. Özel okullarda aşağı yukarı maaşlar bunlara yakın.

Sadece o değil kayıt alma işini yıktıkları kişilere çok mobing yapıyorlar. Yeni kurulan sistemi oturmamış bir okulda canımızın istediği işi istediğimiz zaman yap tarzı bir anlayışla çok yorulursunuz. Çalıştığınız işten nefret etmiyorsanız tavsiye etmem

Merhaba arkadaşlar geçen hafta bi iş görüşmesine gittim birisi beni tavsiye etmiş bunun üzerine gittim bir özel okul açılıyor rehber öğretmen olarak baslayacaktım fakat okulun açılması Eylül ayında olacak şuan ofisten kayıt topluyorlar öğrencileri değerlendiriyorlar
Bana da dediler ki eylüle kadar ofistesin kayıt alacaksın müdürün olmadığı zamanlarda kayıtlarla ilgilleneceksin ve sabah 8 buçuk akşam 6 buçuk cts günü dahil hatta bir hafta cts geleceksin bir hafta pazar geleceksin neyse o gün çok dank etmedi kafama heyecandan ama pazar günü gitmek şuan beni çok rahatsız etti üstüne üstlük 6 ay boyunca kendi işimi yapmayacağım suan halihazırda bir işim var bugün yeniden görüşmeye çağırdılar sizce bu iş mantıklı bi iş mi istemediğimi şu aşamada nasıl dile getirmeliyim
Yeni bir okulun açılış döneminde görev almıştım. Evet biz de mart ayında başlamıştık ve hazirana kadar sakindi ama daha sonra yazın çıkma saatleri çok daha geç olmaya başlamıştı. Giriş sınavları, kayıtlar, satılan kıyafetler vs düzen oturmadigi için haftasonlari da çalıştık. Önce bir gün ile başlayıp sonra tüm haftasonu. Yazın çıkma saati akşam 9u buluyordu bazen. Okulun sahibi akrabam olduğu için süreci çok yakın izledim. Bir vakıf okulunun franch. sistemiydi ki kurumsal bir okul olduğu halde çalışanlara çok yük bindi. Özellikle rehberlik ve halkla ilişkiler olarak ben çok yorulduk. Okul açıldığı zamanlarda da alışveriş merkezindeki standda durmamız istendi. Yaklaşık bir sene boyunca okulun düzeni oturana kadar sürekli mesai yapıldı. Ondan sonra ben ayrıldım ama sistem normale dönmüş.

Sadece o değil kayıt alma işini yıktıkları kişilere çok mobing yapıyorlar. Yeni kurulan sistemi oturmamış bir okulda canımızın istediği işi istediğimiz zaman yap tarzı bir anlayışla çok yorulursunuz. Çalıştığınız işten nefret etmiyorsanız tavsiye etmem
Beni bugün yönetim kuruluyla görüştürecekler ben kurulla görüşmeden önce o görüştüğüm adamla görüşüp istemediğimi söyleyeceğim ama hala konuya nerden gireceğimi bilemedim

İş şartları, çalışma koşulları, maaş sigorta vs tekrar değerlendirdiğimde makul gelmedi. Teklifiniz için teşekkürler, ben sizinle şu an çalışmayı düşünmüyorum.

Çok doğru. Mesela tarih öğretmeni mebten gelen kitapları sayıp siniflara ayistiriyordu. 11 sınıf bir suru sube binlerce kitap. Adam günlerce uğraştı. Görsel sanatlar öğretmeni depoda liste tutuyordu. Turkce öğretmeni okulun içinde açılan kitap satış ofisinde destek oluyordu. Rehber öğretmen kargodan gelip okulda kaybolan hoca kitaplarini hocalara tek tek dagitiyordu. Ben okulun temizlik maddelerini sipariş veriyordum bir yandan. Köklü ve eski hocalar kendi işleri ile uğraşırken genç öğretmenlere başka işler yüklendi. Çünkü sekreteri danismadaki gorevlisi satın almacisi temizlik amiri vs sürekli başka başka işlere de kosturdular. Sürekli eksik oluyordu. Ama dediğim gibi okul acilinca ikinci dönem sistem oturmuş ve herkes kendi görevini yapmaya başlamış yavaş yavaş. Tempodan ziyade o karışıklık insanı zihnen yoruyor. İş dağılımı belirsiz oluyor.

Psikolojik Danışmanın iş tanımı çok nettir. Ama maalesef bazı bakış açıları her işe koşabileceğim bir eleman olarak bakar. Daha ilk aşamada size idari işleri kitlemeye çalışıyorlar ve tatilinizi de elinizden alarak. İyi bir maaş teklifleri varsa belki düşünülebilinir. Ama sanmıyorum. Ben olsam başka yerler araştırırdım ya da müdür yardımcısı pozisyonunda işe alacaklarsa kabul ederdim. İlk taviz diğerlerinin yolunu açar.

X