Bir Gelinin Söğüşlenme Hikayesi

Aslında adam çok iyi anlamışda konu sahibi görmek istemiyor
Adam konu sahibini dolandiriyor ki kredi çekip kardeşinin üstüne ev yapmış . Eşinin ailesinin evinde oturiyor . Çocuk istemiyor bir gün ayrılırsa nafaka ödemeyecek . Kendi ailesinden kısıp para harcayagi herhangi birsey yapmıyor adam . Ne anlatacak . Bak canım gülüm sen beni ayakta öpüyorsun lütfen öpme diyecek herhalde .

Son paragrafa dayanamadim. Yüreğim sıkıştı öfkeden nasil tahammül ettiniz ve ediyorsunuz. Sırtınızda koca bir kambur olmuş bu adam. Umarim kurtulursunuz.

Adam konu sahibini dolandiriyor ki kredi çekip kardeşinin üstüne ev yapmış . Eşinin ailesinin evinde oturiyor . Çocuk istemiyor bir gün ayrılırsa nafaka ödemeyecek . Kendi ailesinden kısıp para harcayagi herhangi birsey yapmıyor adam . Ne anlatacak . Bak canım gülüm sen beni ayakta öpüyorsun lütfen öpme diyecek herhalde .
Ay bir de alınan ev kardeşinin üzerine mi alınmış ?
Ay ben orayı kaçırmışım, ulan bari adam kendi üzerine alsaymış yarın öbür gün ayrıldıklarında kadın da hak talep edebilseymiş . Ay resmen komplo

ay yuh ya.

Söz konusu aile olunca, ailesine yardım eden şefkatli iyi niyetli kadın ve erkekler gözümüze hoş geliyor, ailesine böyle sahip çıkan bize kim bilir nasıl sahip çıkar diye düşünüyoruz galiba🙄
Yani gerçekten bilmiyorum, öylesine fikir yürütüyorum ama flört ettiğimiz kişi ailesiyle ilgili bir şeyler anlattığında hangi düşüncelere kapılıp adamı cezbedici buluyoruz net bir fikrim yok açıkçası lakin adam dürüst, ailesine sahip çıkan okumuş evlat görüntüsü altında eşini iyi manipüle etmiş.

Kaç kadın böyle bir anlatım sonrası hayır ben ailene yardım etmeni istemiyorum diyebilir ki, aslında hayır demeleri lazım zira bazı müstesna haller hariç, herkes kendi evini geçindirmekle yükümlüdür, ne anne baba evladının, ne de evlat anne babanın evinin maddi yükünü üstlenmekle mükellef değil.

Siz ses çıkarmadıkça fazlası isteniyor, çocuğunuza ev veriyorsunuz eşyasını almadınız düğünü yapmadınız diye surat asılıyor, evini, eşyasını, düğününü yapıyorsunuz çocuğuna bakmadınız diye laf oluyor.
Evlat da aileye para gönderince kardeşinin de ihtiyacı var ona da gönder, abin evlenecek yardım et, kızkardeşin ünide okuyor yanına al sahip çık, küçük kardeşin dükkan açacak para gönder diye diye aile olma adı altında herkes birbirinin iyi niyetini suistimal ediyor, maddi destek zorunluluk ve görev haline dönüşüyor.
Nokta atışı tespitler Mune Mune , başta o kadar makul konuştu ki o konuşmalarda bunun sürekli olmayacağı, bizim hayatımızı etkilemeyecek kadar az miktarda olacağı vs. Saatlerce her şeyi konuştuk enine boyuna. Dediğiniz gibi ailesini düşünen adamdan çok iyi eş ve baba olur diye düşündüm. Sonuç ev aldırmaya kadar gitti. Bir de 20'li yaşlarda insan çok sığ düşünüyor, bu kadar suistimal edileceğini tahayyül edemiyor. Benim hikayem evlilik arifesindeki gençlere ders olsun, en başta böyle büyük sözlerin altına girmesinler... 😔

Çocuk konusu çiftleri ilgilendirir ama eğer bu istememe tek taraflı ve aileye yardım için ise tabii istemez, yarın boşanırlarsa çocuk demek nafaka demek, ailesine yedireceği parayı neden çocuk yesin.
Aynen böyle düşünüyorum . Konu sahibi çocuk istediğini dün konusunda söylemişti . Eşi yaklaşmiyormuş çocuk fikrine . Bence de adam kredi çekip kardeşinin üstüne ev yaparak mal kaçırıyor şu an kira odemedigi bir ev var . Yanında çalışan bir kadın var . Çocuk demek kadının işten çıkması paranın konu sahibine aktarılması demek . Adamın "ailesi" yanında değil . Ben bu verici ailelerin diğer tarafı cesaretlendirdigini de düşünüyorum . Bir aile evladının yanında olmalı kızın ailesi her şeyi yapmış bu hiç doğru gelmiyor . Gerçi konu sahibi de sen beni köle gibi sömürüyorsun sıra ailemde mi diye sorgulamamiş nereden tutsan elde kalıyor .

Nokta atışı tespitler Mune Mune , başta o kadar makul konuştu ki o konuşmalarda bunun sürekli olmayacağı, bizim hayatımızı etkilemeyecek kadar az miktarda olacağı vs. Saatlerce her şeyi konuştuk enine boyuna. Dediğiniz gibi ailesini düşünen adamdan çok iyi eş ve baba olur diye düşündüm. Sonuç ev aldırmaya kadar gitti. Bir de 20'li yaşlarda insan çok sığ düşünüyor, bu kadar suistimal edileceğini tahayyül edemiyor. Benim hikayem evlilik arifesindeki gençlere ders olsun, en başta böyle büyük sözlerin altına girmesinler... 😔
Neden bosanmak istemiyorsun anlatsana biraz

Ay bir de alınan ev kardeşinin üzerine mi alınmış ?
Ay ben orayı kaçırmışım, ulan bari adam kendi üzerine alsaymış yarın öbür gün ayrıldıklarında kadın da hak talep edebilseymiş . Ay resmen komplo

ay yuh ya.
Zaten mesele bu kadın birşey talep edemesin 😅 konu sahibi eşine anlatacak ama bekliyoruz

Yok yok maaşımı uzun zamandır harcamıyorum, evin tüm harcamaları, faturalar vs. onda, ben karışmıyorum.
Allahım şükürler olsun bir yerde hala durdurabilmissin . Hala bir ümit var Nevriye 😅 bence iyi ki konu açmişsin . Ya bir de merak ettim bu adam ne kazanıyor da ailesine asgari ücret gönderiyor siz hiç tatile gitmiyor musunuz? Son bir yılda herşey üç katına çıktı ne yiyip içiyorsunuz ? Hiç birikim yapalım ev araba alalım . Çocuğumuz olursa nasıl okula yollayacağız bu planlar yok mu

5 yıldır anlatamıyorum kendimi ama anlatmadan boşanmayı da düşünmüyorum, şöyle diyeyim şu anki en büyük derdim mağduriyetimi anlatamıyor olmak. Gerçi anlatsam ne kadarı değişir bu saatten sonra onu da bilemiyorum...
Siz anlatamıyor değilsiniz bal gibi anlıyor işine geldiği gibi davranıyor.

Bacim hepimiz evlenirken deneyimdizdik. Iyilik yapmayi da cogumuz severiz ama duygusal iliskilerde bu iyilik sanki daha cok sevilme istegi ile yapiliyor diye dusunuyorum. Aile kurmaya hazir bir adam her ay ailesine para yollamak zorundaysa evlenmeseymis. Hadi o evlenmis siz sirf daha rahat yardim yapabilmek icin neden ailenizin evinde oturuyorsunuz? Adamlarin 2.ev aldigini dun ogrenmediyseniz hala o evde oturuyorsunuz. Oturdugu yerden surekli sikayet edenleri hic anlamiyorum. Siz de sucluluk psikolojinizi hep nedenlere baglamissiniz. Esinizde bunu yapiyor o yuzden anlasiyorsunuz. Kari koca arasina girilmezmis biz giriyoruz iste bizim de hatamiz bu :)
Karı koca arasına girin diye yazıyorum olur mu öyle şey, yoksa bu başlığı açmazdım ki :) Burada yazılan tüm yorumlar bana çok iyi geliyor, buna ihtiyacım vardı bir şeyleri daha doğru düşünebilmek için. 😊

Ailenizin size sağlamış olduğu konfor sayesinde sizde eşinizin ailesine harcayabiliyorsunuz peki yazık değil mi ailenize, onlar da sizi okutup meslek sahibi yapmışlar yetmemiş üzerine kira vermeyin diye ev vermişler eşinizin ailesi ne yapmış evlatları için şimdiye kadar. Çocuk sahibi olan her ebeveyn çocuklarının eğitimi için yeri geliyor maddi zorluk çekiyor yeri geliyor şehir değiştiriyor sadece eşinizin ailesi yapmıyor bu fedakarlığı.

Çocuk sahibi bile olamıyorsunuz açları doyurmak için ama emin olun ki o açlar hiçbir zaman doymaz doymayacakta giden sadece sizin yıllarınız olacak. İnsanın hayatta önceliği her zaman kendisi olacak ama sizin önceliğiniz bile eşinizin ailesi. Bu insanların hiç mi talebi yok mesela neden bir çocuk yapmıyorsunuz torun sevelim diye ama onlar da gayet iyi biliyorlar ki işin içine bebek girerse şimdiki gibi rahat sömüremezler. Sizi eşinizde dahil kimse düşünmüyor herkes kendi cebini doldurma peşinde ve siz şimdi ciddi bir karar alıp bu olayı çözmezseniz kayınlarınızın evlenirken size yapılmayanların sizin paralarınızla başkalarına yapıldığını gördüğünüzde daha çok yıkılacaksınız.

şunu söylemeden de geçemeyeceğim eşiniz zaten sizinle ta en başında aileme destek olmam koşulu ile seninle ciddi yola çıkarım demiş yani onun için önemli olan siz değilsiniz şartlarını kabul edecek herhangi biri ile bile evlenebilirmiş ama siz kurban olmuşsunuz maalesef.

Eşinizin bir şeyleri anlamasını beklemeyin çünkü zaten anlıyor ve biliyor, birine bildiği bir şeyi zaten anlatamazsınız. Bayramda köylerine gitmek zaten istemiyordunuz o zaman konuyu oradan açıp bu sömürgeci düzeni de artık kabul etmeyeceğinizi belirterek bir konuşma yapabilirsiniz.

Ruhum daraldı. Sagligim önemli demeniz cok hoşuma gitti buda akilli biri olduğunuzu gösterir.
Burada görüyoruz ille de kocam illede çocuğum ayrılamam ölürüm saçımı süpürge ederim diyenleri. İnsanoğlunun huyu karakteri değişmez siz olayın içindesiniz dilerim sağlıklı bir karar verir yolunuza devam edersiniz siz güçlü bir kadınsıniz
Çok teşekkür ederim ❤️🙏

Söz konusu aile olunca, ailesine yardım eden şefkatli iyi niyetli kadın ve erkekler gözümüze hoş geliyor, ailesine böyle sahip çıkan bize kim bilir nasıl sahip çıkar diye düşünüyoruz galiba🙄
Yani gerçekten bilmiyorum, öylesine fikir yürütüyorum ama flört ettiğimiz kişi ailesiyle ilgili bir şeyler anlattığında hangi düşüncelere kapılıp adamı cezbedici buluyoruz net bir fikrim yok açıkçası lakin adam dürüst, ailesine sahip çıkan okumuş evlat görüntüsü altında eşini iyi manipüle etmiş.

Kaç kadın böyle bir anlatım sonrası hayır ben ailene yardım etmeni istemiyorum diyebilir ki, aslında hayır demeleri lazım zira bazı müstesna haller hariç, herkes kendi evini geçindirmekle yükümlüdür, ne anne baba evladının, ne de evlat anne babanın evinin maddi yükünü üstlenmekle mükellef değil.

Siz ses çıkarmadıkça fazlası isteniyor, çocuğunuza ev veriyorsunuz eşyasını almadınız düğünü yapmadınız diye surat asılıyor, evini, eşyasını, düğününü yapıyorsunuz çocuğuna bakmadınız diye laf oluyor.
Evlat da aileye para gönderince kardeşinin de ihtiyacı var ona da gönder, abin evlenecek yardım et, kızkardeşin ünide okuyor yanına al sahip çık, küçük kardeşin dükkan açacak para gönder diye diye aile olma adı altında herkes birbirinin iyi niyetini suistimal ediyor, maddi destek zorunluluk ve görev haline dönüşüyor.

Benim kv.tiyatro, sinema vs.gezmeyi cok sever. Bende severim ama bunun planini karsilikli yapmayi severim. Kv.de ise planina uyulmasini sever. Biz sevgiliyken esim planlar yapip birilerini dahil ettiginden bahsetmisti. Evlenmeye karar verdigimizde esime demistim ki valla ben gelemem oyle emrivakilere isine gelirse demistim. Bu verdigim en kucuk ornek. Cok rahat isine gelirse demisimdir hep. Simdi o yaptiklarimi dusununce utaniyorum mesela bunu soylemenin de bir adabi vardir ama o zaman aklim bir karis havadaydi ve hic eyvallahim yoktu. O yuzden her seye evet diyerek evlenenleri hic anlayamiyorum. Bu nasil bir mutluluk anlayisi onu da cozemiyorum.

Siz eşinizle evlenmemiş, ailesinde destek olmaya gelmişsiniz. Ben olsam babamın evinden çıkıp kiraya geçelim derdim. O kirayı da çatır çatır kendi ailemle yerdim. O zaman yine gönderebilecek mi ailesine? Katkıda bulunduğunuz evi kardeşin üstüne yapmaları bile terbiyesizlik. Bu kadar konunun üzerine birde o pis evi çekip olsun eşin bana çok iyi davranıyor diyordunuz dün?

Bencede aile terapistine gidip yolunuza bakın olmuyorsa.

İnsanlar isterse ailesine ev de alabilir araba da alabilir lakin önce kendi imkanlarını iyileştirmesi gerekir, babanızın evinde otururken ailesine oluk oluk para göndermesi iyi niyeti suistimaldir, sizi geçtim ailenize terbiyesizliktir, sen kimin imkanlarıyla kime caka satıyorsun derler adama, bugün kirada oturmak hiç de kolay değil hele de günümüz şartlarında eve çift maaş girerken dahi, kiralar fezaya uçmuşken mümkün değil.

Sizin maaş ne oluyor? Ben sizin yerinizde olsam maaşımın tek kuruşunu bile eve harcamam, altın alın, döviz alın, gücünüz varsa ev alın arsa alın ama sizin üstünüze olmasın, bir şekilde paranızı kendiniz için yatırıma harcayın.
Eşinize de deyin ki babam kira istiyor, ekonomik şartlar malum adamın imkanları bizi bu şekilde oturtmaya yetmiyor artık o yüzden kira ödememiz gerekiyor deyin, he bana kalsa bunlara bile gerek yok, bir bavul yapar kapı kenarına koyarım, artık fikirlerim değişti sana güle güle derim zira eşiniz iflah olmaz.

X