Bir Gelinin Söğüşlenme Hikayesi

Benim aklımda şimdiden deli sorular, bunca zaman babasının hesabına ktarılan paraları kurtarabilir miyim acaba?

Karıcım ev alalım ama diğer kardeşimin üstüne olsun der belki. 😂 Şaka şaka öyle demez de şuan mümkün değil der kesin.
Kurtaramazsınız, parayı bankadan bile havale etse, eşinizin hesabından babasının hesabına olan bir aktarım, baba-oğul arasındaki para ilişkisine mahkeme karışmaz, babama borcum vardı onu ödedim der, durumu kötüydü yardım ettim der, giden para ve alınan ev için yapabileceğiniz hiçbir şey yok, çocuklarının üzerine yapılan evler için de yine yapabileceğiniz bir şey yok zira çocuklarımı mal sahibi yapıyorum buna kim karışır der olay kapanır.

Siz böyle hesaplara girmeyin giden gitmiş, bundan sonra ne yapacaksınız onu düşünün.

Benim aklımda şimdiden deli sorular, bunca zaman babasının hesabına ktarılan paraları kurtarabilir miyim acaba?

Karıcım ev alalım ama diğer kardeşimin üstüne olsun der belki. 😂 Şaka şaka öyle demez de şuan mümkün değil der kesin.
Hava da bulut, sen o aktarılan paraları unut.
Ona ne mahkeme ne yasa ne hak ne hukuk ne feriştahı kimse karışamaz. Baba oğul arasında olan bir durum.

Durumunun olma sebebi benim babamın evinde poponu yaya yaya oturman sırf kendi bencil çıkarların için çocuk istememen , evlenmeden önce edindiğin evi bahane edip kardeşine ev yapman olabilir . Şu an sen o iki evden hiçbir şey talep edemiyorsun . O kadar akıllı bir adam ki . Sizi hem kullanıp hemde ben aileme yardım ediyorum sanane diyor . Senin adama zarsrin yok aksine kalacak yer sağlıyorsun. Maaşı da daha yenilerde kesmissin belli ki . Konu sahibi senin konunun çözümü belli . Daha bu ailenin evine gitmeyi bile düşünüyorsun sırf kocam istiyor zorundayım yazmiştun ondan o konuda bir daha yazmadım . Kocan seni bir şeye zorunda tutamaz bu bir . Aldığı para sizin evinizin hakkı daja bir eviniz bile yok orayı beslemekten bu da iki . Gerçi sizin evinix yok kocanın var
Evet olaylara biraz geç ayıktım tabiri caizse😔
Birkaç üye yazmıştı etiketleyemedim sen mazoşist misin demişlerdi doğal olarak, ben mazoşist değilim de uzun süre beni ayakta uyutmuşlar, akıllı geçinirdim ama mesela düzenli olarak hesaplara bakmak bile aklıma gelmedi. Ondan kendimle ilgili negatif duygular oluştu zaten bacılarım. Toplu yazıyorum bazı şeyleri kusura bakmayın olur mu😔

Kurtaramazsınız, parayı bankadan bile havale etse, eşinizin hesabından babasının hesabına olan bir aktarım, baba-oğul arasındaki para ilişkisine mahkeme karışmaz, babama borcum vardı onu ödedim der, durumu kötüydü yardım ettim der, giden para ve alınan ev için yapabileceğiniz hiçbir şey yok, çocuklarının üzerine yapılan evler için de yine yapabileceğiniz bir şey yok zira çocuklarımı mal sahibi yapıyorum buna kim karışır der olay kapanır.

Siz böyle hesaplara girmeyin giden gitmiş, bundan sonra ne yapacaksınız onu düşünün.
Mune abla bu adam o kadar akıllı ki konu sahibi farkında değil . Oturdukları evden bile hak talep edip Nevriye'ye tazminat davası açsa şaşırmam . Parayi alabilmek için çok çirkinleşecek biri bence . Bu zamana kadar ortak mal edinmemiş üstüne asla para vermez

Birkaç üye yazmıştı etiketleyemedim sen mazoşist misin demişlerdi doğal olarak, ben mazoşist değilim de uzun süre beni ayakta uyutmuşlar, akıllı geçinirdim ama mesela düzenli olarak hesaplara bakmak bile aklıma gelmedi. Ondan kendimle ilgili negatif duygular oluştu zaten bacılarım. Toplu yazıyorum bazı şeyleri kusura bakmayın olur mu😔
Nevriye sen hep ailesini düşman olarak görüp adamı kenara ayirmissin . Yazık o da mağdur diye dusunmuşsun . Onun psikolojisi bozuk ne yapsın ailesi gibi bir bakış açın var. Kemalim yapmaz varya hah o sen olmuşsun . Adamin ailesi sen olmamissin . Evlilik böyle hirsey değil . Sen bence seni gerçekten seven seninle aile olacak bir eşi hakediyorsun

Nevriye sen hep ailesini düşman olarak görüp adamı kenara ayirmissin . Yazık o da mağdur diye dusunmuşsun . Onun psikolojisi bozuk ne yapsın ailesi gibi bir bakış açın var. Kemalim yapmaz varya hah o sen olmuşsun . Adamin ailesi sen olmamissin . Evlilik böyle hirsey değil . Sen bence seni gerçekten seven seninle aile olacak bir eşi hakediyorsun
Hakikaten Kemal'im yapmaza bağlamışım, bunu mesela bugün fark ettim. Kendimi rahatlatmak için böyle bir düşünce içine girmişim, insan ne kadar acayip başkası yapsa dalga geçerdim, çok sinirliyim kendime. 😑

Mune abla bu adam o kadar akıllı ki konu sahibi farkında değil . Oturdukları evden bile hak talep edip Nevriye'ye tazminat davası açsa şaşırmam . Parayi alabilmek için çok çirkinleşecek biri bence . Bu zamana kadar ortak mal edinmemiş üstüne asla para vermez
Onu yapamaz, ev kadının değil ama altınlar evdeyse iç etmeye çalışabilirler.
Ay vallahi KK’de okuduklarım yüzünden hiç düşünmeyeceğim şeyleri düşünmeye başladım, eş, eş ailesi konularını okudukça şeytan üflüyor sürekli 🤣
Bekar olsam evlenmem o derece sıtkım sıyrıldı erkek milletinden🥶

Hakikaten Kemal'im yapmaza bağlamışım, bunu mesela bugün fark ettim. Kendimi rahatlatmak için böyle bir düşünce içine girmişim, insan ne kadar acayip başkası yapsa dalga geçerdim, çok sinirliyim kendime. 😑
İnsanın kendine yaptığı kötülüğü 9 köy bir araya gelse yapamazmış.

Çok sevdiğim anlamlı bir söz

ben seninle aile olmak istiyorum bana şans ver dedi
Eşiniz kendi ailesinden kopamamış ki sizinle aile olsun.Önce onu başarabilseymiş keşke.Çocuğunu geleceğe yatırım gibi gören ailelere sinir oluyorum.Bankadan kredi çekip okusaymış daha karlı çıkarmış.Devlete borçlanmak aileye borçlanmaktan daha kolay bence.Sanki tek başına bu yükün altından kalkamayacağını anlayan kocanız sizinle ailesine yardım edin diye evlenmiş gibi...

Ay vallahi KK’de okuduklarım yüzünden hiç düşünmeyeceğim şeyleri düşünmeye başladım, eş, eşöailesi konularını okudukça şeytan üflüyor sürekli 🤣
Bence de altınları iyi saklaması lazım zaten kayınbabanin gözü onlara düşmüş . Gerçekten ben böyle bir şey görmedim şeytan uflemiyor şeytanin kendisi gibiler bunlar başka türlü başa çıkılmaz 😅

Ben dedim mazoşist misin diye. Önceden ayılmadığın, kocanın hesabını kontrol etmediğin için de demedim. Herşeyi gördüğün, bunkadsr aşağlandığın, yok sayıldığın, ailen ve sen sadece kazanç kaynağı görüldüğünüz halde hala kocanla orta yol bulma çabandan dolayı dedim. Hiç mi canın acımıyor? Hiç mi gururun kırılmıyor? Annenle babanın yüzüne bakınca hiç mi utanmıyorsun? Bu acıları çekmekten zevk mi alıyorsun?

O kadar çok mesaj var ki yetişemiyorum, bana kızın diye konuyu açtım zaten, birilerinin beni dürtmesi lazımdı, yeminle aydınlandım😂
Valla inşallah o aydınlanman geri kocan bey ile konuşunca karanlığa itmez seni.
İşi gücü bıraktım mesajları okuyorum şuan da.

Vallahi bu kadar insanın hakkına girmiş olursun parmaklarımıza yazık ayol.

Ay vallahi KK’de okuduklarım yüzünden hiç düşünmeyeceğim şeyleri düşünmeye başladım, eş, eş ailesi konularını okudukça şeytan üflüyor sürekli 🤣
Altınlar ailemin kasasında 😊

Bence de altınları iyi saklaması lazım zaten kayınbabanin gözü onlara düşmüş . Gerçekten ben böyle bir şey görmedim şeytan uflemiyor şeytanin kendisi gibiler bunlar başka türlü başa çıkılmaz 😅
Bir de böyleleri gef gef gerinerek oğlanı evlendirdim düğün yaptım vs masalları anlatır çevrelerine, okuttum işe yerleştirdim evlendirdim, kayınpeder hikayeleriyle uçuştadır🤣

Ama tabii kabahat eş de ve ona inanan Nevriye de, sonra böyle kayınpederin hesabına yatan paraları, kardeşin üzerine alınan evi düşünür durur, kendisine soğuk su ikramımız var KK olarak, ben de soğuk bir şeyler içeyim bu konu hararet yaptı 😬

X