Bir Gelinin Söğüşlenme Hikayesi

"de" ayrı yazılacak... hayır ben mübaşirim. Bak şimdi; Mune Mune yi çagiricam.... ikinci üyelik koşulları legal mi acaba arkadasın? Boşuna günahını almayalım?
Evet istediğini yapabilirsin. Üyelik kabul edildiğinde bakılıyor zaten . Meslek dil bilgisi galiba. Üstünlük sağlamaya çalışma gayretin takdir-e şayan😅

Evet istediğini yapabilirsin. Üyelik kabul edildiğinde bakılıyor zaten . Meslek dil bilgisi galiba. Üstünlük sağlamaya çalışma gayretin takdir-e şayan😅
Sizinde mesleğiniz insanların yorumlarına karışma hakkını kendinizde görmek sanırım. Bir yorumu uygunsuz bulduysanız kiblersiniz , forum moderatörleri de uygun işlemi yapar. Yorumun yumuşaklığı sertliği sizi ilgilendirmez. Malum forumda bunun için bulunan yöneticiler mevcut zaten. Akıl vermekte , yol göstermekte haddiniz değil.
Siz de kişilerin üslubuna karışarak kendinizce üstünlük sağlamaya çalışıyorsunuz karşı tarafta pekala Türkçeniz ile ilgili eleştiride bulunabilir. Açık olmak lazım eleştiriye dediğiniz gibi. :KK66: Malum karışma hadsizliğini ilk yapan sizsiniz.

Son düzenleme:
Sizinde mesleğiniz insanların yorumlarına karışma hakkını kendinizde görmek sanırım. Bir yorumu uygunsuz bulduysanız kiblersiniz , forum moderatörleri de uygun işlemi yapar. Yorumun yumuşaklığı sertliği sizi ilgilendirmez. Malum forumda bunun için bulunan yöneticiler mevcut zaten. Akıl vermekte , yol göstermekte haddiniz değil.
Siz de kişilerin üslubuna karışarak kendinizce üstünlük sağlamaya çalışıyorsunuz karşı tarafta pekala Türkçeniz ile ilgili eleştiride bulunabilir. Açık olmak lazım eleştiriye dediğiniz gibi. :KK66: Malum karışma hadsizliğini ilk yapan sizsiniz.
Kiblemek ne demek bilmiyorum öğrenince onu da yaparım 😊 ne kimseye akıl verdiym ne de yok gösterdim. Düşüncelerimi uygun dille ifade ettim . Asla üstünlük gibi bie gayem yok aksine sade bir dille söylediğimi düşünüyorum. Ben eleştiriye açığım , ama böyle hakir görme , üstünlük kurma halleri beni rahatsız etti dile getirdim. Yaptığım hadsizlik değil. Burada herkesin dilinde pelesenk olmuş bu sözcük ama . Hadsiz diyen kişileri banlamıyor galiba. Hakarete girmediği için . Yorumun yumuşaklığı sertiği beni ilgilendir miyorsa , benim yorumumda sizi ilgilendirmiyor öyleyse. Teşekkürler
Iyi forumlar :super:

Kiblemek ne demek bilmiyorum öğrenince onu da yaparım 😊 ne kimseye akıl verdiym ne de yok gösterdim. Düşüncelerimi uygun dille ifade ettim . Asla üstünlük gibi bie gayem yok aksine sade bir dille söylediğimi düşünüyorum. Ben eleştiriye açığım , ama böyle hakir görme , üstünlük kurma halleri beni rahatsız etti dile getirdim. Yaptığım hadsizlik değil. Burada herkesin dilinde pelesenk olmuş bu sözcük ama . Hadsiz diyen kişileri banlamıyor galiba. Hakarete girmediği için . Yorumun yumuşaklığı sertiği beni ilgilendir miyorsa , benim yorumumda sizi ilgilendirmiyor öyleyse. Teşekkürler
Iyi forumlar :super:
İlgilendirmiyor zaten yorumunuz beni. Siz nasıl fikrinizi dile getirdiyseniz ben de aynı şekilde dile getirdim. :KK66: Tıpkı diğer arkadaşlar gibi. Yöneticiler uygun görürse banlarlar halihazırda o yüzden rahatım. :KK66: Ben pek teşekkür edecek bir şey göremedim sizin için. İyi forumlar ama. :KK66:

5 yıldır anlatamıyorum kendimi ama anlatmadan boşanmayı da düşünmüyorum, şöyle diyeyim şu anki en büyük derdim mağduriyetimi anlatamıyor olmak. Gerçi anlatsam ne kadarı değişir bu saatten sonra onu da bilemiyorum...
Neyi kime anlaticaksin ki :) her sey ortada. Gormemezlikten geliyo eşin. Ailecek somurmusler seni eşin de çanak tutmus. Seni sevdigi veya düşündüğü yok altin yumurtlayan tavuksun gözünde. Ac gözünü. Bosanmaya niyetin yok belli. Anlasin istiosan aynısını yapacaksin. Babam evi kiraya verecek de çıkın lütfen ilk is. Gelen kira geliriyle annenin ustune ev araba bisey aldir. Anneme yardim etmem lazim teyzemim borcu varmis cok uzuluyolar de eşin olcak suursuzdan da para al her ay annene yolla senin icin biriktirsin. Bak bakalim eşin ne diyecek aileme gonderelim deyince?? Yillardir onunkilere yolluyodunuz sanmam ki benimkilerin de ihtiyaci var deyince him tamam biraz da onlara verelim desin gercek yüzünü bi göstersin. Afedersin de dedemin bi lafi vardi 'yüzünüzün yumusakligindan g.tunuz yaşı kurumuyo' diye anlatabilio muyum gelen giden saapio sizi derdi daha cocukken bize :) Seninki de o hesap bu ne vericilik bu ne kafama vurun ekmeğimi agzimdan alincilik bi kendine gel lütfen. Ve bir an önce sen soguslemeye basla.

Altınlar bende, kayınpederimin hala gözü var, içi gidiyor. Geçen gün eşimin amcasının oğlu evlendi, evlenmeden önce babası benim adamı aradı durdu (normalde çok sık aramaz) sonra nedeni belli oldu. Amcasının bize taktığı altını amcaoğluna takacakmışız.😑 Amcan altın taktıysa şimdi sıra babanda benim altınlarıma dokunamazsınız dedim. Siz sözde çok geleneksel ailesiniz ama anca işinize gelince dedim. Yastık altından ağlayarak vermiştir babası altını. 😂
Boşanma durumu olursa çekişmeli olur, hatta çok çirkinleşiriz. Öyle altınım bende kalsın yeter demem. Onlara iyilik etmiş olurum.
Hah oh tamam. Ben altinlar da gitti sandim bunu ariyodum. Cok şükür vermemissin! Rahatladim. Kucuk kardesin ustune alinan ev noldu. Oraya gecseniz olmaz mi?

Neyi kime anlaticaksin ki :) her sey ortada. Gormemezlikten geliyo eşin. Ailecek somurmusler seni eşin de çanak tutmus. Seni sevdigi veya düşündüğü yok altin yumurtlayan tavuksun gözünde. Ac gözünü. Bosanmaya niyetin yok belli. Anlasin istiosan aynısını yapacaksin. Babam evi kiraya verecek de çıkın lütfen ilk is. Gelen kira geliriyle annenin ustune ev araba bisey aldir. Anneme yardim etmem lazim teyzemim borcu varmis cok uzuluyolar de eşin olcak suursuzdan da para al her ay annene yolla senin icin biriktirsin. Bak bakalim eşin ne diyecek aileme gonderelim deyince?? Yillardir onunkilere yolluyodunuz sanmam ki benimkilerin de ihtiyaci var deyince him tamam biraz da onlara verelim desin gercek yüzünü bi göstersin. Afedersin de dedemin bi lafi vardi 'yüzünüzün yumusakligindan g.tunuz yaşı kurumuyo' diye anlatabilio muyum gelen giden saapio sizi derdi daha cocukken bize :) Seninki de o hesap bu ne vericilik bu ne kafama vurun ekmeğimi agzimdan alincilik bi kendine gel lütfen. Ve bir an önce sen soguslemeye basla.
Yorumunuzu begenecektim ama dedenizin çocukken size söylediğini okuyunca oha! dedim

Konuyu eşime okudum bir erkek gözüyle yorumlasin diye "adam karısını sevmiyor ailece kullanıyorlar ve yakın zamanda kadini bırakacak başka planları da vardır onun şer....siz " dedi
tabiki öyle.ailesine para yetiştirmek için evlat sahibi olmayı istemeyen adam eşini sever değer verir mi?konu sahibi hala kafasını kuma gömüp yaşasın.bir 7 8 yılda böyle geçsin.evlat da yalan olsun.sonra ölene dek o aileye para versin.nasılsa çocuğun yok bizim çocuklarımızı okut bizim çocuklarımızı evlendire gelecek sıra.

Nereden biliyorsunuz okumadığını yahu, okuduğunu belli etmek için illa uzun uzun nasihat mı edecek herkes? Onun da o kadar yazası geldi belki. Bir de “hızlı hızlı ilk düşündüğümü yazayım da ilk sayfalarda görünsün” ne alaka? 30 küsur sayfa yazılmış zaten, öyle bir niyeti nasıl olsun? Yorum yazarken biraz düşünün. 🤦🏻‍♀️

Konu çok uzun okumadım ama gelin de kendini söğüşletmesin, akıl var mantık var”

:)))

tabiki öyle.ailesine para yetiştirmek için evlat sahibi olmayı istemeyen adam eşini sever değer verir mi?konu sahibi hala kafasını kuma gömüp yaşasın.bir 7 8 yılda böyle geçsin.evlat da yalan olsun.sonra ölene dek o aileye para versin.nasılsa çocuğun yok bizim çocuklarımızı okut bizim çocuklarımızı evlendire gelecek sıra.
Konuda en sacma yer ev alip bunu kardesin uzerine yapmak..yani senin zaten evin yok😐 zaten icguvey gibi kp in evinde oturuyorsun.. ev aldiysan icine gecersin.. karinin babasinin evini teslim edersin. kizin ana babasi bu kadari bilmiyodur zaten..konu sahibi calismasa hadi bir nebze derim ki zaten calismamissin verse verse gelirinden giderler dusunce ne kadar para verebilir ailesine?

Ayrica cocuk
Istememesi.. hepsi ust uste maalesef kadini baya inek gibi sagiyorlar..yakinda bosanirlarsa dimdizlak kalacak konu sahibi😐

Konu çok uzun okumadım ama gelin de kendini söğüşletmesin, akıl var mantık var”

:)))
Bu mesajda birşey yok ki ama. Konu sahibi kendini söğüşlediklerini söylemiş başlıkta, yorum yapan da söğüşletme demiş. Okuyanlar da benzer şeyler yazdılar zaten. Hakaret yok boşuna tartışıyorsunuz. Bazen çok gereksiz yükselen mesajlar oluyor ama bu onlardan değil, yanlış yerde patlamışsınız sanırım.

Bu mesajda birşey yok ki ama. Konu sahibi kendini söğüşlediklerini söylemiş başlıkta, yorum yapan da söğüşletme demiş. Okuyanlar da benzer şeyler yazdılar zaten. Hakaret yok boşuna tartışıyorsunuz. Bazen çok gereksiz yükselen mesajlar oluyor ama bu onlardan değil, yanlış yerde patlamışsınız sanırım.
Yani kaldı ki konu bir gün önce de konu açtı konu sahibi ve üstün körü bahsetmişti de .
Diğer yorumlara baktım da neler yazılmış neler 🤷🏻‍♀️

X