Bir insan icinde ne kadar nefret biriktirebilirmis meger....

hadibeyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2016
4.394
12.034
Esim ve kv hic yokdan yere kavga ettiler (Telefonda). Her zaman oldugu gibi, benimle hic alakasi olmasada laf döndü dolasti bana geldi.

Sonra telefonu esimin suratina kapatti. Sesli mesaj yollamaya basladi.
Bana saydirmadigi hakaret, küfür, hatta beddua kalmadi. Aileme kadar beddua etti. O annesini kaybetmis, bende tüm ailemi kaybedeckmisim, onun yasadigi acinin daha beterini yasayacakmisim.

Ne ben ne esim bu sesli mesajlara cevap vermedik. KV nin kavga etmesine, ayagina tas deyse benden bilmesine aliskinim da, bu son ettigi hakaret, küfür, beddua sok etti benim. Nasil bu kadar kin tutabilirmis bir insan icinde meger, nasil nefret edebilirmis meger. Sastim kaldim.

Ona demek istedigim tek su var:
Bundan sonra ne ölüme, ne ölüne,
ne dirine ne dirime.
Bundan sonra ne olan evladimi, nede nasipse dogacak evlatlarimi görebileceksin.
Evime gelmeyi birak, benim sokagimin yolundan bile gecmeyeceksin.

Lakin bunlari söylersem esimin tepkisi ne olur bilemiyorum. Onunla annesi yüzünden kavga edip tartismakda istemiyorum. Konuyu dün aksam sakince konusmaya calistigimda hic dinlemek istemedi, baktim ki kabak benim basima patlicak konuyu kapattim. Normal hayatimiza döndük. Amaaaa, icim hic rahat degil. Su an karsimda olsa neler dicem neler. Telefon acip söylemem de mümkün degil. Konusturmaz bagirmasindan duyamaz daha dogrusu.

Benim bir sekilde bu icimdekileri söylemem, ama esimide kirmamam lazim.

Akil verin kizlar. Annem bosver sen kocanla iyi oldukdan sonra o senin arkanda oldukdan sonra hic muhattap olma dedi. Sizin fikriniz nedir?

Ayyy nolur siz öyle şeyler söylemeyin... Hatta düşünmeyin. Et tırnaktan ayrılmaz.. Biri anne diğeri evlat.
Ne kadar yakışıksız davransa da KV, eşinizin hatırı için demeyin...
Allah korusun döner dolaşır sizi bulur...
Anneniz en doğrusunu demiş zaten...

Esim ve kv hic yokdan yere kavga ettiler (Telefonda). Her zaman oldugu gibi, benimle hic alakasi olmasada laf döndü dolasti bana geldi.

Bana saydirmadigi hakaret, küfür, hatta beddua kalmadi. Aileme kadar beddua etti. O annesini kaybetmis, bende tüm ailemi kaybedeckmisim, onun yasadigi acinin daha beterini yasayacakmisim.

Ne ben ne esim bu sesli mesajlara cevap vermedik. KV nin kavga etmesine, ayagina tas deyse benden bilmesine aliskinim da, bu son ettigi hakaret, küfür, beddua sok etti benim. Nasil bu kadar kin tutabilirmis bir insan icinde meger, nasil nefret edebilirmis meger. Sastim kaldim.

ne dirine ne dirime.

Lakin bunlari söylersem esimin tepkisi ne olur bilemiyorum. Onunla annesi yüzünden kavga edip tartismakda istemiyorum. Konuyu dün aksam sakince konusmaya calistigimda hic dinlemek istemedi, baktim ki kabak benim basima patlicak konuyu kapattim. Normal hayatimiza döndük. Amaaaa, icim hic rahat degil. Su an karsimda olsa neler dicem neler. Telefon acip söylemem de mümkün degil. Konusturmaz bagirmasindan duyamaz daha dogrusu.

Akil verin kizlar. Annem bosver sen kocanla iyi oldukdan sonra o senin arkanda oldukdan sonra hic muhattap olma dedi. Sizin fikriniz nedir?

Arkasında duramayacağınız hiç bir şey söylemeyin. Yarın öbür gün size bu kadar hakaret etmiş insanı eşiniz kırılmasın diye görecekseniz, beylik laflar etmeyin.
Ha bu laflar hazmedilir mi hazmedilmez. Eşime de başlarım annesine de. Eşim benim üzülmemi önemsemeden annesinin hakaretlerini sessizce yutuyorsa, ben konuyu açınca kabak benim başıma patlıyorsa ona da başlarım.

Madem telefonda sizi dinlemez bağırır diyorsunuz muhtemelen yüzyüze de konuşsanız aynı tepkiyi verecktir. Keşke sizde ona sesli mesaj gönderseydiniz meraktan da olsa dinlerdi :) Kayınvalidenizin karşısına düşmeyin diyeceğim ama kaçımız bu sabrı gösterebiliriz bilmiyorum en azından ben gösteremezdim.

ne dirine ne dirime.

AYNISINI BENİM GÖRÜMCEM EŞİME YAPTI BİREBİR AYNI KÜFÜR HAKARET AİLEME KADAR AMA BEN DİREK EŞİME SÖYLEDİM SEN BANA HAKARET ETTİREMEZSİN DİYE VE ŞUAN KESİNLİKLE EŞİMDE BENDE GÖRÜŞMÜYORUZ EŞİM ONU NEKADAR SEVDİĞİMİ BİLSEDE TEPEM ATTIĞI ZAMAN KAPININ ÖNÜNE KOYUCAMIDA BİLİR BENDE BİLİYORUM ETTIRNAKTAN AYRILMAZ AMA KİMSENİN DE BANA HAKARETLER ETMEYE HAKKI YOK HERKEZ HATTİNİ BİLECEK

Cokta masum gelmediniz bana. Sanirim kavganin sebebi birazda esinizin belirli bir davranista bulunmasi veya bulunmamasinin senin istegin dogrultusunda olusu.

eşiniz arkanızda mı?eminmisiniz?

kv size bu kadar hakaret etmiş edebilmiş.eşinizden yüz bulmasa gık diyemezdi. oğlumun huzuru bozulur diye korkardı.bence eşinize çok güvenmeyin.

Annen haklı ama kocanın senin arkanda oldugundan emin olman lazım. Annesinin bu laflarına ses cıkarmıyorsa demek ki bir sorun var demektir. esinin senin yuzune bakmaktan utanması lazım!!!

Esim arkamda ama nasil anlatim, bikti artik adam anasiyla ugrasmakdan. Bundan önce benim ortaligi düzeltme cabalarimida biliyor, hakliyken haksizmis gibi gidip onun hatrina anasidir diye elini öptügümüde biliyor.

Annesine cevap vermemesi de degmedigini bildigi icin, otturup konusmayi beceremeyen bir insan oldugu icin. Arkamda durmadigi icin degil.

Kaç yıllık evlisiniz
Daha önce böyle kavgalar oldu mu, yanı kayınvalidenin böyle kinlenmesine sebep var mı
Dünkü olay da sizinle hiç bir ilgisi var mı, yoksa hiç karışmayın , sizinle hiç alakası yokken size döndürüp küfür ediyorsa eşiniz de salak değil ya anlamıştır annesinin haksız olduğunu, boşverin siz hiç muhatap olmayın , herşey ortada zaten. Siz cevap vermedikçe o haksız olarak kalacak bu durumda. Cevap verip çatacat kavga ederseniz eşinize karşı kayınvalidenizin "bana şunu bunu dedi" gibi bir kozu olur
Siz görüşmeyin , eşiniz de arada istiyorsa görüşsün annesi sonuçta, ama siz mesafenizi koruyun, mümkünse hiç muhatap olmayın bundan sonrada

Esim arkamda ama nasil anlatim, bikti artik adam anasiyla ugrasmakdan. Bundan önce benim ortaligi düzeltme cabalarimida biliyor, hakliyken haksizmis gibi gidip onun hatrina anasidir diye elini öptügümüde biliyor.

Annesine cevap vermemesi de degmedigini bildigi icin, otturup konusmayi beceremeyen bir insan oldugu icin. Arkamda durmadigi icin degil.
Eşiniz arkanızdaysa bundan sonra annesiyle hiç muhatap olmayın derim, kendisi arada gitsin görüşsün

Arkasında duramayacağınız hiç bir şey söylemeyin. Yarın öbür gün size bu kadar hakaret etmiş insanı eşiniz kırılmasın diye görecekseniz, beylik laflar etmeyin.
Ha bu laflar hazmedilir mi hazmedilmez. Eşime de başlarım annesine de. Eşim benim üzülmemi önemsemeden annesinin hakaretlerini sessizce yutuyorsa, ben konuyu açınca kabak benim başıma patlıyorsa ona da başlarım.

Cok sicagi sicagina üzerine gitmek istemedim acikcasi. Yoksa susacak degilim tabi ki. Sadece bi kendine gelsin, tekrar olani biteni düsünmeye kendince firsati olsun diye o an konuyu kapattim. Bi yandan da annesinin konusup tartismaya deger bir insan olmadigini göstermek icin sustum.

Valla benim abim eşime dünya hakaret yağdırdı. Ne anası ne başka birşey kalmadı. Nemi oldu tabiki eşimin arkasında durdum. Ben olsam abime neler yapardım aynısı bbenim başıma gelse. Daha sonra babam eşimi arayıpbir dünya bilip bilmeden hakaret etti. Eşim cevap vermedi benim hatrıma birde kanser hastası diye. Ve eşimin hiç bir suçu yok.benim abim sizofren, kendi söylediği yalana inanıyor. Üstelik annem hep oğlunun arkasına. Yedi düven bilir abimin ne yalancı.,çalışmaz, yüzsüz birde iş batıran olduğunu. Eşimin anneme babama yaptığını ben yapmadım. Annem desen türlü iftira hakret etti.bizi ayırmaya çalıştı. Allahtan abimlr konuşurken eşim yanındaydım ve duydumŞimdi bunları neden anlatıyorum. Anne baba bir yere kadar. Bakın kimsem kalmadı. Ve ben ona rağmen dimdik durdum. Ve 1 seneye yakındır. Ne arıyorum ne konuşuyorum. Hatta telefonda engelledim hepsini. Yapmadıklarını bırakmadılar bana. Yani ben eşimin arkasında durmalıyım. Ki oda benim arkamda durur.anne diye onun terbiyesizliklerini göz ardı edemem. Kimse kusura bakmasın. Herkes duracağı yeri ve saygısınj bilecek. Bilmezsede herkes uzak olucak.eşiniz de susmuş ama önemli olan bundan sonra görüşüp görüşmemesi. Bence hiç karışmayın eşiniz halletsin. Bence herkes kendi tarafıyla ilgilenmeli. Zaten yeterince morali bozuktur. Ben senib yanındayım üzülme diyin. Çünkü bir annenin bunları yapması hazmedilir şeyler değil.

emin olun cevap vermeyi çok iyi bilirler. ama işlerine gelmiyor. anne o sonuçta. bugün laf eder yarın hiç bişey olmamış gibi devam ederler. sizin durumunuz umurlarında değil. stresinizle kalırsınız sizde.

bi koca karısına bu kadar hakaret ettirmemeli.

X