Bir kaç tel dert

Mükemmelim müthişim tavrı sergilemiyorum. Buraya yazdım sadece. Bu düşüncede asla değilim. Burnu havada nasıl dolanayım kaçtım ne düğünüm oldu ne başka bir şey. Aksine hep çekiniyorum bu durumdan. Gerçekten nasıl böyle şeyler düşünüyorsunuz. Yazdıklarımdan gerçekten de bunları mı çıkardınız.

alt alta yaza yaza bitirememişsin meziyetlerini başka bi izlenim vermiyor bu yazdıkların dışarıdan ibri gibi okursan anlarsın sen de neden böyle düşündüğünü çoğu insanın. ayrıca 15 yaşındaki çocuğu da ciddiye almak nedir. görüşme olsun bitsin kaynanayla da çocukla da.

Mükemmel miyim bilemem.Fakat 15 yaşındaki görümcem benim aldığım hırkanın aynısını alıyor, benim okuduğum kitabı gidip sipariş veriyor,saçlarıma çok dikkat ediyor. Eşim o kadar dikkat etmiyor.saçıma fön çektiriyorum o da ertesi gün aynı aynı. Burda sorun yok yaş 15.genç bir kız. Tolere edilebilir. Asıl kötü olan kv nin yaptığı.
Sizi beğendiği için örnek alıyor olmasın. Sonuçta çocuk. Bazen bazı şeyleri olduğu gibi değil görmek istediğimiz gibi görüyoruz. Evlendiğinizde onbir şimdi onbeş yaşındaki bir çocuğun hareketlerinden anlam çıkardığınıza göre sizde yeterince olgun değilsiniz. Bebek meselesine gelince annesi olarak tabi ki söz hakkı sizin. Ama onları torun yeğen sevgisinden bebeğinizi de babaanne hala sevgisinden mahrum etmeye hakkınız yok.

Demek istediğim benim kötü yanım, kötü huyum yok. Aksine becerim var. O seviyor diye baklava açtığım halde bike sevilmiyorum. Ama siz çook yanlış anladınız yazdıklarımı. Kimseye beceriniz yok falan da demiyorum.

Sayın konu sahibi, eğer kaynananız ile birlikte yaşıyor olsaydınız yukarıda saydığınız çift katlı pasta ve baklava yapabilme maddesi ve alıntıladığım mesajdaki savunmanız bir nebze inandırıcı olabilirdi. Onlar seviyor diye tüm bunları yapıyorum ama beni sevmiyorlar diyebilirdiniz.

Ama gel gelelim eşinizin ailesiyle ayrı şehirlerde yaşıyorsunuz ve sizin yaptığınız çift katlı pasta ile baklavanın bu insanlara hiçbir faydası ya da zararı yok. Tüm bunları geçtim sabahları yürüyüş yapmanız, psikolog videoları izlemeniz, sağlıklı beslenmeniz ne alaka? Bu yaptıklarınız sizi iyi bir insan yapmaz ki. Faydası yalnızca sizedir. Kötü insanlar da psikolojiyle ilgilenebilir, sağlıklarına dikkat edebilir ve düzenli yürüyüş yapabilir. Ve hatta çift katlı pasta bile yapabilirler. Değil mi?

Resmen kalem kalem kendinizi övmüşsünüz, rica ediyorum inkar ederek bu kadar insanı salak yerine koymayın. Psikolog videoları izlemenizden silahlı güvenlik sertifikası almanıza kadar pekçok şeyle övünmüşsünüz ve satırlarınızda açıkça bir kibir hissediliyor.

Eğer eşinizin ailesiyle konuşurken de satır aralarında kendinizi övüyor ve onlara tepeden bakıyorsanız sizi sevmeme sebeplerinin kıskançlık ya da haset değil, kibirli olmanızın verdiği yoğun iticilik olduğunu düşünüyorum.

Kendine dertmi arıyosun. Seven sever sevmeyen sevmez. Ayrıca mesafe iyidir. Bi zararını gören olmamıştır herhalde. Çocuğunuzuda bu konuda kullanmayın lütfen. Senin çocuğun olduğu kadar onlarında torunu.

35 yasimdayim biri bana kv olacagimisoylese neeee derdim 42 yaşında babanneligi banada garip gelir çok gencsiniz üni okumak varken mekanlarda takılmak Gezmek eğlenmek varken çok çok erken yaşıyorsunuz şuan üni okuyup arkadaşlarınızla takilmaniz lazımdı baklava nedir Ne bu evlilik meraki

Bir derdim var evet.
4 yıldır ne kötülük yaptım da sevdiğim adamın annesi, kız kardeşi beni hiç sevmiyorlar diye düşünüp durdum.Hep kendimde hata aradım. Ve en sonunda artık kendimi sevdirmek için çabalamayı bıraktım. Neden sevilmediğimin cevabını ise yine kendimde buldum.
Sevilmeyen gelinim çünkü
Çok temizim, titizim.Evim arabamız her şeyimiz tertemiz.
baklava, mantı açıyorum
İki katlı yaş pasta yapıyorum
Psikolog, pedagog videoları izliyorum
Eşimle dışarıdan ünüversite okuyoruz
Silahlı güvenlik sertifikası almak için çabalıyorum
Kitap okuyorum
Bol bol yürüyorum
6.30 da uyanıyorum
Ekmek tüketmiyorum, kilomu koruyorum
Çok gülerim,güzelim...
Kendimi övmeye gelmedim. Ben buyum. Ve anladım ki böyle olduğum için 4 yıldır Kayınvalidem ve 15 yaşındaki görümcem tarafından hep dışlandım.Beni birileri övdü onlar övenlere tepki gösterdi, bozuldu.Sonra farkettim ki insan asla olamayacağını bildiği şeye düşman. Çünkü yukarıda saydığım her şeyime onlar hep kötü tepki verdiler.
Şimdilerde dışlanılan bu gelin 5 haftalık hamile. Çiçeğim burnumda anne adayı olarak size yazıp rahatlamak ve de akıl almak için geldim. Eşimle çok iyiyiz. Ailesi burunlarını bir şeye sokmadığı sürece. Eşim Jandarma. Farklı ildeyiz. Aramızda 3 saatlik mesafe var. Ekimde yıllık izin var onlarda da kalacağız 3-4 gün ve ben hiç kimseye hamile olduğumu söylemek istemiyorum. Buradan haber versek asla aramaz tebrik etmek için. Çünkü farkettim ki numaramı silmiş. Yeri geliyor anne o fotoğrafı, o haberi bana atsana diyorum her defasında bana yok rehberim silinmiş numaran yok, yok şu olmuş gitmiş numaran diyor. Yahu 4 yıldır da hep benim numaram mı siliniyor. Anlayacağınız üzülmek istemiyorum. Çünkü hayırlı olsun için aramaz.Beni sevmiyorlar ama biliyorum ki bebeğimi sevmek öpmek mıncırmak isteyecekler. Evet daha tam olarak anneliğin ne olduğunu bilmeden kıskanıyorum bebeğimi, bana 3 yıl boyunca kötülük yapmış insanlardan. Bebeğim doğduğunda onu hiç bir şey yokmuş gibi sevmelerini istemiyorum. Görmemişin çocuğu olmuş laflarına kulak asmadan herkese bebeği sevmek isteyen önce duşa gitsin aklansın paklansın temizlenip öyle gelsin sevsin demek istiyorum. Kaçarak evlendik. 4 yıl önce gelin geldiğimde ben kaynana olmaya hazır değilim demişti.iki yıl önce de ben daha çok gencim(40) babaanne olacak yaşta değilim demişti. Şimdi hiç ama hiç istemiyorum onlarla görüşüp çocuğumu sevdirmeyi. Şunu es geçemem.Bebekleri seviyor. Hatta kulağıma geldi sosyal medyasında torun olsa da kucağımıza alsak gibi cümleler yazıyormuş.Bunları sizinle paylaşmak istedim tabi bir de fikirlerinizi almak.
Bir de sağlıklı bir kızım olsun istiyorum:KK33:
Siz bence amannnnnnn diyip her şeyi bir bosverin gitsin

Peki usulüne uygun olamayan bu evlilikte eşimin dedesi, babaannesi, halası, kuzenleri neden çok sahiplendiler beni de sadece kayınvalide ve görümce kabullenemedi,
Bu arada teşekkür ederim. Otorite önemli demek.
Buna dikkat edeceğim
Belki kaçarak evlendiğiniz içindir.toplumumuzda pek hoş karşılanmaz ve kim ne derse desin erkek tarafı kaçan kızı ailesini hiçe saydığı için hor görür.bağrına basan da var tabi..

Cok merak ettim 3 katlı yaş pasta olmuyor mu, yapamıyor musun? 3 katlı yapabilen daha bir süper mi oluyor?
Ne kadar saçma geldi di mi böyle söyleyince. Keşke biraz büyümeyi bekleseydin evlenmek için ama olan olmuş artık. Bence enerjini kayınvalide-görümce derdine düşmektense, kendini geliştirmeye harca. Yapabiliyorsan üniversite bitir. Kendine yatırım yap. Kafana taktıkların incir çekirdeği doldurmayacak şeyler.

X