bir kedinin anne olma arzusu

yellowkitty

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2010
2.240
31
Annemlerin iki kardeş olan dişi kedileri yakın zamanda hamile kaldılar kedilerden biri doğum yaptı ve yavruları neredeyse bir aylık oldular hatta açtığım bir konuda resimlerini eklemiştim iki adet gayet sağlıklı yavruları oldu doğum yapan kedinin kardeşi olan diğer anne kedi ise 3 gün önce doğum yaptı 3 tane yavrusunun 3 üde ölü doğdu malesef annem yavruları gömdü

yavruları ölü doğan kedimiz sürekli yüzümüze bakıp miyavlıyordu bizde seviyoruz ağrısı vardır diye ilgileniyoruz ama yok kedi sürekli acı acı miyavlıyor evin içinde dolaşıyor bir ara diğer anne kedinin yani kardeşinin yavrularının miyavlamasını duydu koşarak odaya girdi bizde peşinden girdik acaba neden gitti diye

yavruları ölü doğan kedimiz diğer kedinin yavrularından birini aldı ağzına ensesinden nasıl koşuyor hayvan nasıl sevindi hemen kendi yuvasına koydu yavruyu yattı yanına yalıyor yavruyu vermek istemiyor almaya çalışınca yüzümüze bakıp mav diyor :KK43::KK43::KK43:ama sütüde yok bu sefer diğer kedi yavrusunu dışlarsa ölür yavru diye biz götürüp diğer odaya gerçek annesinin yanına koyduk yavruyu kapıyıda kapattık almasın diye ama hayvan nasıl ağlıyor kapıdan ayrılmıyor onu kendi yavrusu sanıyor çünkü doğum yaptı ama ortada yavru yok baktık kedi ağlıyor olacak gibi değil o ağlıyor bende ağlıyorum üzülüyorum açtık kapıyı hemen koştu aldı yine yavruyu kendi yuvasına götürdü diğer kedi geldi yavrusunu arıyor bizde aldık iki anne kediyi yanyana yatırdık biraz sevdik sonrada ikisinin arasına yavruları koyduk neyseki anne kedi korktuğumuz gibi tepki vermedi yavrularının yanına diğer hiçbir kediyi yaklaştırmamasına rağmen anne kedi kardeşine bişey demedi şimdi alıştılar duruma yavrular yuvada yatıyor anne kedide gelip emziriyor sonra sütü birikene kadar dolaşıyor yemek yiyor bu arada yavrularda o gelene kadar teyzelerinin koynunda sıcak sıcak uyuyor anneleri gelip arada emzirip yine gidiyor teyzeleride yavruların annesi gidince hemen yuvaya alıyor onları yani yavrular günün çoğunu teyzelerinin koynunda uyuyarak geçiriyorlar çünkü anne kedi sadece emzirmek istediği zaman geliyor yavruları yuvanın önüne çağırıyor orada emzirip sonra gidiyor çünkü yavruların yanında sürekli yatsa yavrular anneyi 24 saat eme eme bitiriyorlar hayvanın gidip dolaşmaya yemek yiyip süt toplamaya ihtiyacı oluyor

yani bu durumda hem yavruları ölen kedi kardeşinin yavrularını sahiplenip onlara annelik yaparak ölen yavrularının acısını unuttu hemde kardeşine yardımcı oluyor nöbetleşe bakıyorlar yavrulara şimdi herkes çok mutlu :KK1::KK1::KK1: en çokta iki anneli olan yavrular mutlu

biraz uzun oldu birazda karışık umarım okuyunca anlayabilirsiniz bu konuyu açmamın nedeni hayvanlarda insanlar gibi onlarında duyguları var ve yaşadıkları kayıplara bizler gibi üzülüyorlar neyseki mutlu sonla bitti bizim hikayemiz az önce annemlerden geldim yuvada iki anne kedi ve iki yavru hep birlikte yatıyorlardı yavrularda bir annenin kulağını ısırıyor oyun yapıyor bir teyzenin kuyruğuna atlıyorlar çok yaramazlar keratalar :KK1::KK1:

Son düzenleyen: Moderatör:
duygulandım desem gülermisiniz.yavrucak nasıl annelik özlemi çekiyor baksana.öbür anne kediyide tebrik ederim sert davranmamış kardeşine.şimdi koyun koyuna teyze anne yiğenler ne güzel :)

bende çok ağladım o kedinin yavrularını doğururkenki bağırmasına çünkü ölü olduğu için yavrular doğumu kardeşine göre çok daha zor oldu sonra doğum yaptıktan sonraki kerdeşinin yavrularını ağzına alıp taşırken altın bulmuş gibi sevindi hayvan nasıl bağrına bastı görseniz benim içim parçalandı onun o haline neyseki şimdi çok mutlu yiğenlerine kendi annelerinden bile güzel bakıyor kimseyi yanaştırmıyor yanına ben bazen sevmek için alıyorum yavruyu yuvadan annesi bir bacağıma tırmanıyor alma diye teyzesi diğer bacağıma sarılıyor bende hemen azcık sevip koyuyorum yuvasına yarın iki anne kedinin ve yavruların resimlerini toplu halde eklerim

Son düzenleme:
Bizi Ağlattın sabah sabah sarı kedi.Gerçi bizde bu durumlara benzer olaylar yaşıyoruz ama çok şükür benim kedilerimden hiçbiri ölü doğum yapmadı.Bu yıl 3 dişi kedimin 3üde aynı anda hamile yani aile feci büyüyecek.:KK62:

Bizi Ağlattın sabah sabah sarı kedi.Gerçi bizde bu durumlara benzer olaylar yaşıyoruz ama çok şükür benim kedilerimden hiçbiri ölü doğum yapmadı.Bu yıl 3 dişi kedimin 3üde aynı anda hamile yani aile feci büyüyecek.:KK62:

şimdi annemelerinde bugün bir kedisi daha doğum yaptı beş tane :KK53::KK53::KK53:yavruları simsiyah oldu anneleri gibi çok tatlılar senin bebeklerde sağlıcakla gelsinler bizim de şimdiye dek ölü doğum yapmamışlardı bu ilk oldu herlde düşük yaptı ama neyseki çabuk toparladı diğer bebişlerle avunuyor

Aman Allah şifa versin.Ben geçen yıl mercana bir tekir bebek ısmarlamıştım bembeyaz bir şeker doğurdu.Hepimiz çıldırıyoruz onun için.Bu yıl yine tekir ısmarladım bakalım kaale alacak mı mercan hanım :))))
Birde resmini koyayım beyaz farenin.Salona eski bir koltuk attık onun için keyfine diyecek yok pambığın
$DSC01607.JPG

Aman Allah şifa versin.Ben geçen yıl mercana bir tekir bebek ısmarlamıştım bembeyaz bir şeker doğurdu.Hepimiz çıldırıyoruz onun için.Bu yıl yine tekir ısmarladım bakalım kaale alacak mı mercan hanım :))))
Birde resmini koyayım beyaz farenin.Salona eski bir koltuk attık onun için keyfine diyecek yok pambığın
Eki Görüntüle 170027

ay ben bunu yerim çok tatlı

Bebeklerini kaybeden kedinizin tesellisi olmuş kardeşinin yavruları:KK43:
Umarım oda anneliği tadar,inşaAllah bir dahaki doğumunda bebeklerine sağlıkla kavuşur,ben bir köpekte gözlemlemiştim,köpeğin kardeşi doğum yapmıştı,onun bebeği olmuyordu,hiç olmadıda ve hayvanın psikolojisi bozulmuştu,bazıları hadi canım olur mu diyebilir ama kardeşi kendi yavrularınla ilgilenirken o uzaktan seyredip kardeşinin yanına bile gitmiyordu,kardeşi uzaklaştığında yavruların yanına gidip onları yalıyor,yanlarına yatıp emzirmeye çalışıyordu:KK43:
Hayvanların anneliklerine hayranım,bizimde bahçede baktığımız yavru bir kedi var,şu anda 9-10 aylık ve P.tesi günü anne oldu,2 yavrusu var,hiç ele avuca gelen bir kedi değildi,sürekli hoplar zıplar yaramazlık yapardı fakat anne olunca duruldu,bebeklerini erkek kediler yemesin diye anneyle yavrularını evin girişine aldık,arada miyavlayıp dışarı çıkarmamız için ikaz ediyor bizi,biraz dolaşıp ihtiyaçlarını giderince kapıya geliyor içeri alıyoruz,hemen yavrularının yanına yatıyor.Hayvanları çok seviyorum,onlar birer mucize.

oyy okadar duygulandımki anlatamam ilk başlarda içim parçalandı sonra tatlı buruk bi mutlulk doldu içime.

bebiş kediler resmin birinde yerde yatıyorlar aslında normalde yuvalarında yatıyorlar ama bazende böle yuvanın yanında keyif yapmak istiyorlar hoşlarına gidiyor sanırım ama ev sıcak olduğu için yerde yatsalar üşümeleri söz konusu değil zaten annem onların altına ayriyetten bir kilim yayıyor hem yıkaması kolay olsun hemde sıcak olsun diye

bebiş kediler resmin birinde yerde yatıyorlar aslında normalde yuvalarında yatıyorlar ama bazende böle yuvanın yanında keyif yapmak istiyorlar hoşlarına gidiyor sanırım ama ev sıcak olduğu için yerde yatsalar üşümeleri söz konusu değil zaten annem onların altına ayriyetten bir kilim yayıyor hem yıkaması kolay olsun hemde sıcak olsun diye

ALLAH ne muradın varsa versın qüzelim hayvan severler o kadar azaldı kı ....

X