bir kıyafet mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asgari ücretle çalışırsa yarısı bakıcıya gidermiş diye adam tercih yapmış çalışmıyor çocuğa bakıyor. Ee konu sahibi bu durumdan hem memnun hem de çektiğimi ben bilirim diye şikayet ediyor. Hem karnım doysun hem pastam dursun durumu değil mi?
Orda benim okuduğum alt metin ben çalışıyorum onların oğullarına bakıyorum kayınaile maddi yardım etmese bile takdir etsin, fedakarlığımı görüp beni pohpohlasın.

Kendi aileleri içinde kendi verdikleri bir karar olduğunu, bunun kayınaileyi ilgilendirmediğini anladığı zaman sorun kalmayacak

Hayatınızda herşey anormalken soluk renkli elbise giymiş diyen teyzeye takmışsınız çok enterasan ,kk da biz köyde teyze ama pambıklara sardığınız minnoş eşiniz çok masum, ne diyelim valla.

Bu arada biz de bir sgk davasını çok bekledik, emsalleri için hep olumlu karar verilmişti fakat yargıtaydan bile olumsuz döndü haberiniz olsun hele şuan öyle bi kurumdayım ki mahkeme kararları bile uygulanmıyor bütün umudunuzu o mahkemeye bağlamayın, şu dönem Türkiyesinde de emsal kararlar sadece çıtır çerez ne yazık ki bizim altı yıl sürdü bir de. Mahkeme personel kuruma dönsün diyor fakat kurum kararı uygulamıyor. Bildiğiniz bekletiyor.
3 5 yıl evde oturmuyor ki bu dava sonuçlarını bekleyenler. Başka işlerle daha düşük kazanarak hayatlarını idame ettiriyorlar. Hadi 7 yılda da olmadı 7 yıl evde mi oturacak kocası?

3 5 yıl evde oturmuyor ki bu dava sonuçlarını bekleyenler. Başka işlerle daha düşük kazanarak hayatlarını idame ettiriyorlar. Hadi 7 yılda da olmadı 7 yıl evde mi oturacak kocası?

Konusahibi o kısma karışmamızı istemiyor ceycey çünkü sevişerek o kararı almışlar sen kim ben kim yorum yapacağız daha neler , hadsiz filanız hatta 😁Yoksa ben seninle aynı bölükteyim o ayrı 🥸 Bizim hayatımız o dava devam ederken normal rayında aktı gitti oturup da bel bağlamadık ona.

Soluk renkli elbise giyiyorsun diyen teyzeye sallamamız lazım hayır belki kadında katarakt var öyle gördü bu kadar takacak ne var 🥸 Klasik taşra teyzesi işte yaa

Elbiseyi değiştirmek istemeniz normal de kayınpedere ettiğiniz laf ne kadar absürt? İnsanlar hevesleniyor alıyor. Giyip giymemek sizin tercihiniz ama giydiginiz birşeye seviniyorlar diye ne diye bozuyorsunuz ki? Ben olsam iğne bile almam artık kusura bakmayın

Bazı yorumlar haklı olsa da acımasız.
Yani niyet kötü olmayabilir ama söylem çok önemli.
Konu sahibi sizin de davranışınız buna benzer olmuş, belki niyetiniz kötü değildi ama kırıcı şekilde ifade etmişsiniz durumu.
İyi niyetinizi anlıyorum fakat boşuna alıp paranızı ziyan etmeyin deyin bence.

benim halime kimsenin utanmasına ihtiyacım yok. evimi çoluğumu çocuğumu geçindiriyorum çok şükür. üzerimdeki kıyafette kimseyi rahatsız etmesin gerek yok. herkes üzerimdeki kıyafeti konuşacağına bu kız büyük fedakarlık yapıyor sağ olsun demeleri gerek..
Durumunuz üzücü ama şu düşünceleri atın kafanızdan Eş ailesi size kendi evinizi geçindiriyorsunuz diye neden teşekkür etsin?

Bir tanidığimızın gelinide sizin gibi.. vay ben evlendigimde oturma odasına koltuklarımı almıştım eşimin anne babası bana teşekkür etmediler demişti de çok garibime gitmişti. Ev senin koltuk senin, kendine zevkine göre koltuk almışsın. Ana baba sana niye teşekkür etsin.

Üstelik o aile Onlara fıstık gibi ev almışlardı..ama gelin hanım bir teşekkür etmemişti bile. Şimdi o evin kirasını çıtır çıtır yiyor.

Bazı yorumlar haklı olsa da acımasız.
Yani niyet kötü olmayabilir ama söylem çok önemli.
Konu sahibi sizin de davranışınız buna benzer olmuş, belki niyetiniz kötü değildi ama kırıcı şekilde ifade etmişsiniz durumu.
İyi niyetinizi anlıyorum fakat boşuna alıp paranızı ziyan etmeyin deyin bence.
Kimsenin hem evde oturup hem de kıyafet alamıyoruz sıkışığız deme hakkı yok hele de bu kişi yetişkin evli çocuğu olan bir erkekse. Uzun yıllardır ev kadınıyım ama bem bile evden bir şekilde para kazandım kazanıyorumda. Hayat pahalı diyorum tüm üyeler gibi ama kimseden hem kıyafet bekleyip hem de verdiklerini beğenmemezlik etmiyorum. Eminim çoğu üye de benim gibidir

Konusahibi o kısma karışmamızı istemiyor ceycey çünkü sevişerek o kararı almışlar sen kim ben kim yorum yapacağız daha neler , hadsiz filanız hatta 😁Yoksa ben seninle aynı bölükteyim o ayrı 🥸 Bizim hayatımız o dava devam ederken normal rayında aktı gitti oturup da bel bağlamadık ona.

Soluk renkli elbise giyiyorsun diyen teyzeye sallamamız lazım hayır belki kadında katarakt var öyle gördü bu kadar takacak ne var 🥸 Klasik taşra teyzesi işte yaa

ya ben kurum işlerinden hiç anlamam. ne kendim ne de bir yakınım hiç devlet çalışanı olmadık.
tek bildiğim bu memlekette en basit davaların bile aylarca sürdüğü.
annem vefat edince veraset için mahkeme 3 ay sürdü. bankalar kapıya yapıştı süreniz doluyor ödeme için diye, mahkemeden daha veraseti alamamışız.
izinleri, görevlendirmeleri, vs vs hiç bitmez.
yani azıcık ülkenin farkında olan umudunu mahkeme kararına bağlamamalı.
elbette bu durumda olup çalışan bir sürü insan vardır. bir yandan çalışıp bir yandan beklemek daha mantıklı değil mi ?
en kötü ihtimalle sigortasız çalışırsın ama gene ekmeğini kazanırsın

çok büyük terbiyesizlik kabalık yapmışsınız gerçekten.bu insanlar size hiçbir şey almak zorunda değil ama üstünüzde yok diye almışlar tutup bu da tarzım değil, o da hiç değildi olmadığı için giydim demek onlara karşı hakaret..

iyi yine para veririz alırsın demişler sizin gibisine para da vermezdim.. hem üstünüze bişey alamıyorsunuz onlar almasa yok ne mont ne bişey hem tarz moda arıyorsunuz maşallah ya.. çalışın o zaman kendi tarzınızı alın kadın bir de astar dikmeye çalışmış azar yemiş pes..

çok büyük terbiyesizlik kabalık yapmışsınız gerçekten.bu insanlar size hiçbir şey almak zorunda değil ama üstünüzde yok diye almışlar tutup bu da tarzım değil, o da hiç değildi olmadığı için giydim demek onlara karşı hakaret..

iyi yine para veririz alırsın demişler sizin gibisine para da vermezdim.. hem üstünüze bişey alamıyorsunuz onlar almasa yok ne mont ne bişey hem tarz moda arıyorsunuz maşallah ya.. çalışın o zaman kendi tarzınızı alın kadın bir de astar dikmeye çalışmış azar yemiş pes..
çalışıyorum zaten memurum...

Mune Mune konumu kapatır mısınız?

çalışıyorum zaten memurum...

Mune Mune konumu kapatır mısınız?

Bir tane çocuğunuz var memursunuz ve kuyafet mont alamıyorsunuz soluk bir elbise giyiyorsunuz çok garip yani memur bir erkek eşi çalışmasa da evi geçindiriyor siz nasıl tek birşey alamıyorsunuz? Sezon sonunda indirimler oluyor diğer yaza yaz sonunda alabilirsiniz ya da kış için yazdan alabilirsiniz pekala..memur maaşı da az değil yani millet asgari ile idare ediyor

Ayrıca kötü yorumlar aldıkça bende pişman oldum ayıp ettiğimi farkettim zaten demişsinizde konunuzda eşiniz sizi savunmadı diye kızmışsınız onlarda bana düzgün şeyler alsınlar demişsiniz sonra üzüldüm falan..baya savurgan olmanız lazım hiç kıyafet alamamak için pazardan bile alırsınız ya

Bir tane çocuğunuz var memursunuz ve kuyafet mont alamıyorsunuz soluk bir elbise giyiyorsunuz çok garip yani memur bir erkek eşi çalışmasa da evi geçindiriyor siz nasıl tek birşey alamıyorsunuz? Sezon sonunda indirimler oluyor diğer yaza yaz sonunda alabilirsiniz ya da kış için yazdan alabilirsiniz pekala..

Ayrıca kötü yorumlar aldıkça bende pişman oldum ayıp ettiğimi farkettim zaten demişsinizde konunuzda eşiniz sizi savunmadı diye kızmışsınız onlarda bana düzgün şeyler alsınlar demişsiniz sonra üzüldüm falan..baya savurgan olmanız lazım hiç kıyafet alamamak için pazardan bile alırsınız ya

Aynen ya.. Bir de bayramı geçirmek için ailenin yaşadığı anadolu köyüne gidiyorsan aynı elbiseyi giymen bile dedikodu sebebidir bakın doğrudur demiyorum ama kocakarılar laf eder, kayınvalide bunu tahmin ettiği için o elbiseyi almış aslında, kumrudan dolayı laf gelmesin demiş. Oğlunun çalışmadığını belki saklıyor belki millet bilmiyor ama gelin hanımın kiyafeti ortada. Eğer onlara uyum sağlamak istiyorsa semt pazarından bile orta halli bişe alınır ki ucuz kalite olur ama alınır yani hele mont, kolay eskiyen bişe değil ki montsuz bile kalmak çok garip konusahibi iktisat bilmiyor sanırım. Ben memur bi kadının kendine bi elbise alamayacak kadar düşmesine aslında çoookkk üzüldüm konu bu minvalde sardı gidemiyorum da. Cidden konu kapansa da kurtulsam😁

emin olun ben de çok tatlı bir gelinim.
bütün düğünü biz yaptık eşimle. takacakları takıya kadar aldık verdik ailesine. ellerini ceplerine attırmadık.
bize verilecek bi yerden 10 bin lira gelmiş onu bile vermediler 4 senedir lafını bile yapmadım.
3 senedir 100 bin tl kredi ödedim tek başıma.(hem düğün borçları hem araba aldık onun borcu)
3 senedir eşimin 1 kuruşu girmedi eve. ben kendi yememden içmemden kıyafetimden fedakarlık yapıyorum. bir kere de sizin oğlunuz çalışmıyor lafı çıkmadı ağzımdan.
küçük oğlan inşallah kapalı biriyle evlenir diye defalarca söylediler yanımda (ben açığım) sanki ben bi yerlerimi açıp geziyorum. o konuda da ağzımı açmadım.
böyle kayınpedere böyle gelin çok üzücü hı hı evet..
3 senedir kocanız çalışmıyorsa bir zahmet arabayı satıp borcu kapatsaydınız? Ayrıca o yoklukta nasıl bir düğün yaptınız ki araba kredisi ile birlikte toplam 100bin TL oluyor?

Aile bu kadar kötü, sizden para da saklamış ama size elbise alıp duruyorlar. Bence siz pek de iyi niyetli bir gelin değilsiniz.

Polemiğe girmek istemiyorum bAşka hiçbir sebepten 3 yıl işsiz kalınmaz. Ağır hastalığı özel durumu yoksa
3 yıl işe iade davan sonuçlanmadı diye 3 yıl işsiz bekler misin ya 😀 hem de bu devirde, borcun varken, çocuğun varken.

Bir kadın olarak ben bile rahatsız olur, bir şekilde bir işe girer 3-5 kazanmaya bakarım. Ne rahat kafalar var…

3 yıl işe iade davan sonuçlanmadı diye 3 yıl işsiz bekler misin ya 😀 hem de bu devirde, borcun varken, çocuğun varken.

Bir kadın olarak ben bile rahatsız olur, bir şekilde bir işe girer 3-5 kazanmaya bakarım. Ne rahat kafalar var…
Asgari ücret bile kazansa 100 bin lira ederdi 3 yılda. En azından konu sahibinin ödediği kredi ödenir biterdi. 100 bin içerdeler şu an bu açıdan bakınca.

Adam aldığı montu giydiğin için mutlu olmuş,bunu dile getirmiş sizde kalkıp mecbur olduğum için giydim aslında beğenmedim demişsiniz resmen. Çok ayıp,büyük terbiyesizlik. Bazı konulardan hiç nasibinizi almamışsınız malesef..

Adam aldığı montu giydiğin için mutlu olmuş,bunu dile getirmiş sizde kalkıp mecbur olduğum için giydim aslında beğenmedim demişsiniz resmen. Çok ayıp,büyük terbiyesizlik. Bazı konulardan hiç nasibinizi almamışsınız malesef..
Hepimize zevkimize hiç uymayan şeyler hediye geldi kıyafetten tut ev eşyasına kadar. Düşünmüş getirmişler diye teşekkür edip aldık yahuu

2200 kredi ödemesi
her ay 1000 liraya yakın kredi kartı ödemesi (arabanın masrafları oluyor, şehir dışına çıkmak zorunda kalıyoruz, ya da başka harcamalar oluyor buluyor 1000 lirayı aylık 750 de olduğu oluyor)
500 elden bir taksidimiz var
500 faturalar
4200 kafadan gitti zaten.
market fiyatlarını bilmeyeniniz yoktur. her gitmede 300 den aşağı çıkamıyor insan zaten. bunun tavuğunu etini saymıyorum daha. pazarı var her hafta 75 lira. suyu var. 24 saat evde oldukları için tüketiyorlar da yani yemeyin mi diyeyim eşim ve çocuğuma.
kendime kıyafet alacağıma çocuğuma 2 kilo kıyma alırım diye düşünmek abes mi?
madem kıyafet alıyorlar en azından gönlüme göre olsun ben de gönlüme göre giyineyim demek abes mi?
konuyu açarken de dedim zaten sonradan pişman oldum söylediğim laflara da diye hala anlamak istemeyen üyeler var.
eşimin çalışmamasından dem vuran üyeler var benim sorunum o değil. o olsa o şekilde konu açardım..

Hepimize zevkimize hiç uymayan şeyler hediye geldi kıyafetten tut ev eşyasına kadar. Düşünmüş getirmişler diye teşekkür edip aldık yahuu
Canım sana bana gelen hediye olur,ama konu sahibine gelen iyilik olur şuanlık
Olabilir begenmeyebilir keşke üstünde durup degistirseydi hem iyiliği çöp etmezdi hem bunlar olmazdı...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X