Bir öneri lütfen :( Evimde 15 kedi var hepsi sokaktan gelme...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de ağlıyorum böyle olunca
Hemen sal sokağa ,at barınağa ,tut bir mustakil ev .
Akıl sadece belli kişilere verilmiş de bunlar sahip olabilmiş gibi
Ben her hasta çocuğun başında kaç gece ağladım iyilessin diye biraz daha yaşasın diye .
Fizik tedavi alanı ayrı ,şiddetten travmali olanı ayrı .
Bana aşırı bağımlı olanı ayrı .
Hepsi sorumluluk,hepsi gönül yükü ,hepsi bana bakıyor .
İnsanlarla bir arada olabilsinler ,
Bizi de deli yerine koyup otekilestirmesinler diye ekstra efor sarfediyorum her anlamda
Hala kokuyor kokuyor diye ısrar edeni var
Ulan evet kokuyor sana göre de ben ne yapayım bu çocukları ?
Onu bilen yok ..

Benim de hayatta kendimle ilgili tek gurur duyduğum şey kedilerimle yaşadığım serüvendir. Ki ben bana bağımlı bir insan yetiştirmek istemediğimden çocuk yapmamış kadınım ama kediler eşşek gibi değiştirdiler beni. Şimdi hangi birini kime verebilirim bilmiyorum zaten imkansız da veremem. Yukarılarda bir yerlerde hava temizleyici önerilmiş sanıyorum öyle bir cihaz acaba rahatlatmaz mı sizi? Kristal kuma kimse değinmemiş ama uzun seneler kullanımda kedilerde ciğerlere yapışıp öldürme durumu var. Kot taşlayan işçilerin yaşadığı ciğer sorunlarından yaşıyor kediler ama bir kedi ömrünün zaten ortalama 15 olduğunu düşünürsek, sizin gibi çok kedili evler mebcuren kullanıyor.

Ben bir şeyi anlamadım bu evden bahçeye yapınca kedilerinizin bir kısımını oraya mı salacaksınız? Ayırımı neye göre yapacaksınız mesela? Hangisi evde kalacak hangisi gidecek?

valla eve 1 köpek aldım kızım için onun psikolojisi düzelsin diye
o günden beri ben direk psikiyatri bölümünde yatsam az kalır yanii ,

artık bu evde sidiğin ve bokun içinde yaşıyoruz diyerek geziyorum , evimden soğudum , hergün eve kadın geliyor onun yaptıgı temizlik bile bana yetersiz geliyor , çünkü bana göre ev artık PİS kokuyor burnuma heryer kokuyor

hangi birini evinize alacaksınız pardon da , bütün sokak kedilerini evinize toplayacak haliniz yok , yanii ,

allah komşularınıza sabır versin

Ne kadar kalpsizsiniz. Bence Allah sizinle yaşayablara sabır versin.

valla eve 1 köpek aldım kızım için onun psikolojisi düzelsin diye
o günden beri ben direk psikiyatri bölümünde yatsam az kalır yanii ,

artık bu evde sidiğin ve bokun içinde yaşıyoruz diyerek geziyorum , evimden soğudum , hergün eve kadın geliyor onun yaptıgı temizlik bile bana yetersiz geliyor , çünkü bana göre ev artık PİS kokuyor burnuma heryer kokuyor

hangi birini evinize alacaksınız pardon da , bütün sokak kedilerini evinize toplayacak haliniz yok , yanii ,

allah komşularınıza sabır versin
Daha köpekle kedi ayrımını yapamayan bile sırf okuma yazma bildiği için yorum yapiyor ...
Hayvani sokağa çıkartıp gezdirmez de sirf senin dogurdugun muhteşem!!! Varlığa iyi gelen bir oyuncakmis gibi görürsen daha çok soğursun evden
Allah bir an once kurtarsin o yavrucagi sizden
Hayvan sevmeyen hiç kimseye toleransim yok
Kimse her konuya yorum yapmak zorunda değil ..

Mustakil bahceli eviniz olsa bakarsiniz bahcede biz oyle yapiyoruz etrafini cevirdik hayvanlar ozgur bi sekilde takiliyo. Hem ozgurluklerine engel olmamis oluyoruz diger kedilerle sosyallesmis oluyolar daha rahat oluyo. Evde gercekten bakimlari cok zor hadi tek kedi olsa neyse o bile zor evde. Benim kiz kardesim evde bakiyor ama yalniz butun gun evde hayvan ve tuvaletinin vs temiz olmasi gerekiyo. Kisirlastirma taraftari degildi ama hayvan aci cekiyodu en sonunda kisirlastirdi. Hayvan icin de zor butun gun gunes gorme, kapali dur vs benim vicdanim el vermiyor, dort dortluk bakmak sart.

Daha köpekle kedi ayrımını yapamayan bile sırf okuma yazma bildiği için yorum yapiyor ...
Hayvani sokağa çıkartıp gezdirmez de sirf senin dogurdugun muhteşem!!! Varlığa iyi gelen bir oyuncakmis gibi görürsen daha çok soğursun evden

kedi köpek ayrımı yapacak kadar aklıma var çok şükür ama 15 tane kediyi yada köpeği evime alacak kadar kafayı yemedim
hayvan sevgiside bir yere kadar ,

Benim de hayatta kendimle ilgili tek gurur duyduğum şey kedilerimle yaşadığım serüvendir. Ki ben bana bağımlı bir insan yetiştirmek istemediğimden çocuk yapmamış kadınım ama kediler eşşek gibi değiştirdiler beni. Şimdi hangi birini kime verebilirim bilmiyorum zaten imkansız da veremem. Yukarılarda bir yerlerde hava temizleyici önerilmiş sanıyorum öyle bir cihaz acaba rahatlatmaz mı sizi? Kristal kuma kimse değinmemiş ama uzun seneler kullanımda kedilerde ciğerlere yapışıp öldürme durumu var. Kot taşlayan işçilerin yaşadığı ciğer sorunlarından yaşıyor kediler ama bir kedi ömrünün zaten ortalama 15 olduğunu düşünürsek, sizin gibi çok kedili evler mebcuren kullanıyor.

Ben bir şeyi anlamadım bu evden bahçeye yapınca kedilerinizin bir kısımını oraya mı salacaksınız? Ayırımı neye göre yapacaksınız mesela? Hangisi evde kalacak hangisi gidecek?
Küçükler 6 tane yani onlar da Nisan doğumlu çok hareketler 10 gözlü bir ev bu
Pilatinli olan
Bağımlı olan
Çöpe atılan ve ilk tekirim evde kalacak çünkü bunlar bensiz hayata küsen tipler diğerleri başına buyruk
Hepsinin içine birer minder ve ısıtma koyacağım
Tırmalama tahtaları mamaları ve kumları olacak
Balkondan oraya bir yer açılacak direkt kedi evine geçen balkonla bitisik yani biraz orda biraz balkonda takilsinlar ama sokağa cikamasinlar istiyorum

bir gün bir arkadaşımın evine gittim evde boyle acayip bir koku vardi . anlatamam ama kokuyu . önce bisey demedim bi süre sonra dayanamayıp söyledim bu evde bisi var korkunç kokuyor diye evde bitane balkonda kus vasmis , ben bilmiyordum . balkon surgulu camli ve camlar açıktı bende şaşırdım o küçücük kustan öyle koku nasıl geliyor diye . kendide ben koku almiyorum koku mu var diyodu 🤣
Alışılıyor çünkü 🤣 mesela bende kedi çok severim ama biri bana evde koku var dediğinde yoooo yok demem e var benim kabul etmemem neyi değiştiriyor kumunu günlük temizlerdim kedinin kulak içi diş tırnak akla ne gelirse günlük kontrol ederdim her şeyi yapardım ama hiç kokmasa kızgınlık dönemine geldiğinde yine koku salıyordu ortaya hayvan evime giren evcilim olduğunu daha görmeden anlıyordu 🤣

S sirinsh bu arkadaşıda uyarırsanız sevinirim Mune Mune hakaret ediyor

Çok güzel bir kalbin var, keşke herkes senin gibi olsa. Kedi ve köpek sahiplenmek çocuk yapmak gibi sorumluluk ister. Sesten nasıl rahatsız oluyorlar bilmiyorum kavga mı ediyorlar çocuk değil ki bunlar. Ama koku yapar, 1-2 tane kedi olsa kumun en kalitelisini alın koku yapmayan ama 15 kediye çok maliyetli olur. Benim arkadaşımın 2 kedisi var, hiç koku yoktu, o söylemişti diğer kumlar alerji yapıyormuş. Müstakil evden başka seçeceğiniz yok gibi. İnşallah güzel fikirler gelir.

kedi köpek ayrımı yapacak kadar aklıma var çok şükür ama 15 tane kediyi yada köpeği evime alacak kadar kafayı yemedim
hayvan sevgiside bir yere kadar ,

E sizde olmadığı kızınıza oyalanması için köpek satın almanızdan belli zaten. Yarın kızınız sıkılınca da barınağa atarsınız olur biter.

Apartmanda olacak iş değil. Apartman yaşamına aykırı, insanların ne o kokuyu ne o sesi çekme zorunluluğu var. Çekilir dert de değil açıkçası. Apartmanınızdaki insanlara hak veriyorum.

Sizi de anlıyorum, çok duyarlısınız, yapmaya çalıştığınız şey zor ve apartmanda olmaz. Müstakil eve geçmekten başka çareniz yok. İnsanlar bir yere kadar tolere edebilir. Sıkıntı yaşamamak ve herkesin huzuru için evinizi kiraya verip müstakile geçin derim.

Küçükler 6 tane yani onlar da Nisan doğumlu çok hareketler 10 gözlü bir ev bu
Pilatinli olan
Bağımlı olan
Çöpe atılan ve ilk tekirim evde kalacak çünkü bunlar bensiz hayata küsen tipler diğerleri başına buyruk
Hepsinin içine birer minder ve ısıtma koyacağım
Tırmalama tahtaları mamaları ve kumları olacak
Balkondan oraya bir yer açılacak direkt kedi evine geçen balkonla bitisik yani biraz orda biraz balkonda takilsinlar ama sokağa cikamasinlar istiyorum

Bu güzel bir çözüm, inşallah halledersiniz.

Çok üzüldüm durumunuza ya :KK43: Bir kedi sahiplendiremenin zorluğunu bilirim yalvar yakar alırlar iki gün sonra geri göndermek isteyenler , senden habersiz alıp kediyi başkasına verenler neler neler sizi anlayabiliyorum çok korkuyorum bu yüzden insana bir heves alıp sonra bırakıyor dertleri cins kedi onlar birilerine sevgi vermek istemiyorlar ki sahip oldukları şeyle hava atmak istiyorlar sadece 🥺 sizin durumunuza bir çözüm gerçekten aklıma gelmiyor şuan. Keşke elimden bir şey gelseydi. Allah size kocaman bahçeli müstakil güzel bir ev nasip etsin

Ha birde daha önce denediniz mi bilmiyorum kedi sahiplendirmek istiyorsanız sahibindene ilan verebilirsiniz oraya verilen ilanlardan baya arayanlar oluyor

Birçok hayvana kısa süreli bakmış olsam da kediyi hiç deneyimlemedim ve gördüğüm kadarıyla bakımı oldukça zor bir dost kedi.
Kaldı ki sizin evinizde 15 tane varmış.
Güzel niyetinizle onları sahiplendiniz ama her birine yeterli ilgi ve özeni ayrı ayrı gösterebileceğinizi dolayısıyla bu vazifenin hakkıyla yerine getirilebileceğine inanamadım.
Ayrıca dediğiniz gibi apartman dairelerinde o kadar çok olması ve sadece balkonda yaşamaları yine onlar için olumsuz bir durum.
Gerçekten iyi niyetinizden şüphem olmasa da faydadan çok zarara dönüşmüş durum, iyi barınaklar var diye biliyorum ya da sesinizi duyurursanız sahiplenecek, kedisine arkadaş arayan kişilere sesinizi daha fazla duyurmanız gerekiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X