Bir öneri lütfen :( Evimde 15 kedi var hepsi sokaktan gelme...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sokak kedisine bir kopek saldirsada ayni ev kedisi bahceye ciktiginda saldiriya ugrasada ayni.( ha sokaktan korkan kediyi atarsan ayri) Ne yani bu ev kedisi kopek saldirisina ugrayinca sahip mi suclu oluyor. Buyuk kedim ev kedisi ama bahceyede cikiyor cunku camlarimiz kapilarimiz surekli acik yazin. Tum mahalle taniyor zaten yavruyken bizim sokaktan aldik sokagida taniyor. Kopekler kedime saldirsa 60bin kisi gelip ev kedisi sokakta ne ariyor dese hepsinin agzini tek tek yirtarim. Ikiside hayvan dogalari geregini yapiyorlar, birisi disari cikmak istiyor digeri ona saldirmak istiyor malesef boyle. Konu sahibinin ev kedilerinin disari ciktigi nerde gorulmus ben bi cikip hava aliyim mi diyor gbi yorumlarada guldum gectim inanir misiniz benimki aynen oyle yapiyor cama gidip miyavliyor aciyorum 15 dka geliyor geri kafasina gore takiliyor bahcede. yani siz gormediniz diye yok saniyorsunuz ama var yani çok uçuk bir sey degil. Sanki hemstirda bunlar sokaga cikamaz asla abartmayin yani.
hanfendi sizin kafanızı hiç anlamadım ama sorunuza cevap vereyim ev kedisi saldırıya uğrarsa tabiiki sahibi suçlu oluyor

hanfendi sizin kafanızı hiç anlamadım ama sorunuza cevap vereyim ev kedisi saldırıya uğrarsa tabiiki sahibi suçlu oluyor
Brn bunu dogru bulmuyorum. Bahce kapimiz kapalidir surekli ve uzerinde uyari vardir kopek girmesin kapiyi kapali tutun diye. Ev kedisi dedigimiz komple evdeyse zaten sorun yok ama disaridan alinan kediler oyle evde dogma buyume gibi olmuyor cikmak istiyor illaki her kedinin ayri huyu var sonucta. Onlemini aldiktan sonra ev kedisi bahceye cikabilir. Dedigim gibi bir sey olsa birisi bana sokakta ne isi vardi dese olay cikar yani. Bu mevzuda benim damar yerim sanirim densiz bir kac laf edilmisti kedimiz sokaga cikiyor diye o yuzden fittiriyorum bu tarz soylemlere.

Brn bunu dogru bulmuyorum. Bahce kapimiz kapalidir surekli ve uzerinde uyari vardir kopek girmesin kapiyi kapali tutun diye. Ev kedisi dedigimiz komple evdeyse zaten sorun yok ama disaridan alinan kediler oyle evde dogma buyume gibi olmuyor cikmak istiyor illaki her kedinin ayri huyu var sonucta. Onlemini aldiktan sonra ev kedisi bahceye cikabilir. Dedigim gibi bir sey olsa birisi bana sokakta ne isi vardi dese olay cikar yani. Bu mevzuda benim damar yerim sanirim densiz bir kac laf edilmisti kedimiz sokaga cikiyor diye o yuzden fittiriyorum bu tarz soylemlere.
kedinizin güvenliği için laf gelmişse amenna ama bundan rahatsızlık duydularsa yazıklar olsun

Kudra ben de seni severim de .
Kedilerimi kollarını ,bacaklarını kirmisim da bir balkona kitlemisim izlenimi nereden uyandı onu anlamadım .
Benim balkonum cam balkon ve 40 M2 .
Bana bağımlı 3 kedim zaten evin içinde geri kaldı 12 kedi .
Hepsinin yatağı ayrı ,tuvaletleri mevcut.
Ben hepsi ile günlük ilgileniyorum .
Burada bir çocuğun kıçını zor toparlayıp bundan yuksunen kadınlar beni anlamayabilir .
Ama eğer ben böyle olmasaydim en büyügu 3.5 yaşında ve çoğu tekir olan 15 kediye bakamazdim.
Sizin bir şeyi beceremiyor ya da yapamıyor oluşunuz bunun dünyada imkansiz olduğunu göstermiyor .
Yapabilenler var demek ki ..
Akli dengemde de hiçbir problem yok .
Ben merhametli davrandım hep de böyle olacak hayvanlara karşı .
Çok ciddi maddi rakamlar da ödüyorum
Çoğu insanın ev gecindirdigi paraya ben hayvan bakıyorum ve gayet memnunum.
Tek sorun vardı koku ..
Onu da çözdük .
15 kedi çocuğum ve biz yaşamaya devam edeceğiz ..
Sevgilerle

12 kediye 40 m² demek kedi başına 3 m² demek. Bu nasıl yeterli olabilir?
Bizim kedinin dışarıdan yüksek bir ses duyup korktuğunda saklandığı yer ayrı, rahatsız edilmeden serilip uyumak için girdiği yer ayrı, dışarıyı izlediği yer ayrı. Bizimle olmak istiyorsa ve biz salondayken burada yatacaksa bir koltukta seçtiği köşe bile hep aynı. 12 kedi 40 m² alanda tıkış tıkış, dibinde sürekli başka kediyle nasıl mutlu olabilir ki?
Kimsenin akli dengenize laf ettiği yok ama şu yarattığınız durum da pek sağlıklı değil. Konu kediler değil de sizsiniz gibi duruyor dışarıdan bakınca. Kedi gibi bir canlının kendinden başka 11 kediyle 40 m² alanda mutlu olamayacağı aşikar çünkü.

Eve alıştırdığınız bu kadar kediye bu saatten sonra nasıl bir çözüm bulunur bilemiyorum ama durumun normal olmadığını kabul edin bari de kedi nüfusu 30'a 40'a çıkmasın.

Cam balkonu komple tel file ile kaplamak geldi aklıma eğer hava alırsa koku olmaz çünkü .
Kristal kum kullaniyorum
İnanın inşaatlar benden daha az kum kullanır o engelli bu hamile bu küçük bu atılmış diye diye 15 tane oldu .
Eve alışmış bir kediyi engelsiz olsa bile sokağa salamam ki
Kristal kumda idrar sürekli kumun içinde kaldığı için koku artar. Topaklanan kumlardan kullanın onlarda idrarı da atmış oluyorsunuz kum temiz kalıyor belki kokuya bir nebze çözüm olabilir.. Yine de apartman dairesinden 15 kedi çok fazla koku olmasa bile ses mutlaka rahatsız edebilir komşuları.. Kızısrlaştırmaya ve sahiplendirmeye çalışmaya devam edin bence.. Allah yardımcınz olsun.

15 kedimin hepsi Hills ile besleniyor .
Bu doğduklarından itibaren bu şekilde .
1 kez bile daha aşağıda bir mama yemediler .
Aylık 250 lt yani 25 *10 lt lik kum kullaniyorum.
Dyson supurgem var tüy sorununun çoğunu onunla çözdük .
Ayrıca bir robot supurgem de var .
Balkonum 40 M2 ayrıca bir l uzantısı var .
Bir zamanlar sizin eşinizle yaşadığınız ev sanıyorum yine bu M2 lerden biriydi doğru hatırlıyorsam .
Hepsi asılı ve veteriner takipli olan kediler .
Bir gün ziyaret etmek isterseniz özelden numaramı verebilirim
İyi günler
gitmişsiniz de neyse gene de yazayım
evet 2 kişi 70 m2 evde yaşıyorduk kedimizle
3 kişi + kedimiz olunca 160 m2 bir eve geldik çünkü yeterli değil yani her canlının bir alanı var, olmalı.
bu evinizi kiraya vererek müstakil bir eve kiraya çıkmanız daha mantıklı

Satasmalar devam ediyor, sonra ben yazinca kural ihlali oluyor digerleri ne hikmetse kural ihlali olmuyor benim de uyeligimi iptal ederseniz cok sevinirim. Hayvan haklarini savunuyoruz diye suclu oluyoruz.

15 kedi aynı balkonda? umarım ben yanlış anlamışımdır :KK57: daracık alan, kışın soğuğu var, özgürce dolaşması var. sokakta olsa hayvan belki daha sıcak yer bulacak 🤦🏼‍♀️ ben de bir ara köpek sahiplenecektim, çok gezdirmeye vaktim olmaz; evde de sıkılır hayvan diye düşünüyordum 😂

15 kedi aynı balkonda? umarım ben yanlış anlamışımdır :KK57: daracık alan, kışın soğuğu var, özgürce dolaşması var. sokakta olsa hayvan belki daha sıcak yer bulacak 🤦🏼‍♀️ ben de bir ara köpek sahiplenecektim, çok gezdirmeye vaktim olmaz; evde de sıkılır hayvan diye düşünüyordum 😂
balkonda mı bakıyormuş : ben normal evin içi sanmıştım

Kedi cok
Severim ama ben evime sirf parcalayacagi icin her yeri alamiyorum ve kil tuy pek gelemiyorum.. ama bi ara vardi kedimiz.. en fazla 2-3 normalde 15 tane ordu gibi normal degil bence hele bir apartmAn dairesi icin

Hepsi kısırlar .. Sokağa bırakma gibi bir durumum olamaz eve alışık bunlar ,sokak bilmiyorlar ..araba , köpek ,insan böyle tehlikelerden haberleri yok .
Haklısınız, ben sokak derken uygun güvenli bi yerden bahsetmiştim. Gözünüzün önünde bir yer ama demek ki oyle bi yer yok sizi cok iyi anliyorum. Umarim bundan sonra dertsiz tasasiz kedilerinizle birlikte mutlu yasarsiniz❤

Olumsuz eleştirileri takmayın, sizi ancak sizin gibi kol kanat gerenler anlayabilir. Nasıl stresli bi iş bilirim, keske herkes boyle kol kanat gerebilse. Barinaklari bilse, insanlarin cabalarini anlasa. Bilmedigi bir sey hakkinda insanlara saldirmasa, hastalik teshisi koymasa. Dedigim gibi sizin stres olmamaniz lazim, kendinize cok iyi bakin❤

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X