Bir sır biliyorum kendime mi kalsa söylesem mi bilmiyorum 🙄

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuklarıma halalık yapmadığı için çok umursamıyorum başkalarının çocuklarına hala dedirtir bilmiyorum bana mı öyle geliyor sevmediğimden ama gerçekten kendi yeğenlerini bile içten sevmedi bizim aramız kötü olabilir ama sonuçta kardeşinin çocukları herneyse daha çok şeyler var işte

Görümceniz sadece eşinizin ablası değil; çocuklarınızın da halası, konuşurken bunu da unutmayın.

Ne anlatmak istediğimi anlamamışsınız.
Kaç yaşındasınız ? Üniversitede hangi bölümü bitirmiştiniz ?

Uzuuunnnn aradan sonra merhaba arkadaşlar. Malum geçmişte bir konum var hamilelik çocuk vs buralara uğramayalı baya oldu. Görümcemle 2 yıldır konuşmuyoruz görüşmüyoruz. Onun bana bu öfkesinin nefretinin sebebi çok farklıymış bu dönemde onu anladım.

İnsanlardan beni tamamen uzaklaştırıp arkamdan bir çok laflar etti eşimin akrabalarına sizi istemiyor evine gitmenizi istemiyor giderseniz kardeşime onlar gelirse seni boşarım demiş vs bir çok laf etmiş arkamdan. Ben bunları ara ara duydum hiçbir gerçekliği olmayan şeyler bunlar.

Ama daha başka bir konu var ki bu şahıs nişanlıylen benim üniv yakın arkadaşımla yatmış hem nişanlısı hem o ikisini idare etmiş bana arkadaşım kendi itiraf etti. Hemde sayısız defa hani hata dersin olur dersin ama öyle değil. Kocası kabul etmiş banane diyeceğim ama bunu kız sanıyor öyle bir yerde denk getirmiş ki oldu bittiye getirmiş 🤦🏼‍♀️ iğrenç şeyler yani korkusu aslında benim bunları öğrenmemmiş sanırım insanları uzaklaştırması da bu sebepten.

Eşim akrabalarıyla pek samimi değil zaten bunu yapmasıda pek umrumuzda değil açıkçası sorun şu ben bu vebali taşıyamıyorum. Eşime anlattım doğrudur dedi hiç şaşırmadım dedi insanın kardeşine bunu demesi garip gibi ama ablasını tanıyor zaten gençken bir çok kez sokaktan toplamış dövmüş vs.

Bu şahıs bana sürekli laf sokuyor kalabalık ortamlara girdiğimizde düğün cenaze illaki denk geliyoruz her seferinde bir çabası var yoruldum bir köşede sen busun diyesim var sussun sağda solda konuşmasın diye ama öyle bir insan olmadım. Üzülüyorum kocasına nasıl doldurduysa adam bana karşı kinli sanıyorki nişanlıyken yattıklarını bildiğim için onları tehdit ediyorum. En son kavgamızda bu bana begenmiyosan gidersin imasında bulundu bende ben gidersem senin yuvanıda yıkar giderim dedim sen ne biliyorsun dedi delirdi o zaman bu konuyu kesin bilmiyordum öğrendim.

Şimdi içim içimi yiyor bunu bilmek bir vebal kendine mi desem ya da hiç demesem mi herkese diyemem zaten eşime ailesine saygım var ondan susarım siz olsanız ne yapardınız?
Ne vebali ya! Tamam istediğiniz gibi aranızda konuşup birbirinize göz dağı verin ama yok bunun vebali ağır vs çok çirkin ya.
Size ne milletin seks hayatından!! Size rapor mu vermeli acaba?? İçinizin kötülüğünü vebalden sakinim gibi naif cümleler ardına saklamaya çalışmak bu resmen.

Bir insanın aldatıldığını yalan üstüne ilişki kurulduğunu bilseniz umursamaz mısınız bu insanı sevip sevmemenizde önemli değil ben bilsem duramam yani haksızlığa gelemediğimden yanlış taraftan mı düşünüyorum
Ya size tek bir soru ! Eğer olay görümceniz değil de öz kızkardeşiniz olsaydı da kendi kocanıza anlatır mıydınız? Hani aranızda gizli saklı olmadığı için anlatmışsınız ya ! Sonrada gidip enişteme söylesem mi söylemesem mi diye konu açar mıydınız? Cevabı bekliyorum

Bir insanın aldatıldığını yalan üstüne ilişki kurulduğunu bilseniz umursamaz mısınız bu insanı sevip sevmemenizde önemli değil ben bilsem duramam yani haksızlığa gelemediğimden yanlış taraftan mı düşünüyorum

Size haksizlik yaparken susuyorsunuz, bu konuda susmak agir gelmemeli diye düsünüyorum. Ve siz tüm bunlari bir herifin lafi ile varsayiyorsunuz. Belki onlarda evlenmeden beraber oldular. Nerden biliyorsunuz? Esler arasindaki iliskiyi düsünmek size mi kaldi? Birakin bu haksizliga gelemiyorum numarayi. Hic de inandirici durmuyor burdan bakinca.
Ne yapayım onun gibi arsızlık mı edeyim benim aklımda kırk tilki dolaşmıyor ki ya da insanlara nasıl laf sokayım diye yaşamıyorum insalara göre bu kadar basit birşey bana ağır gelmiş demekki bu yüzden anlatamaz olmayan şeyi bende inanmadım zaten ama niye yalan söyleyim dedima kanıt sundu adam bende sende suç deyip konuşmadım ondan sonra onunlada

Sizi ilgilendiren tarafa bakin mesela. Sizin hakkinizda konusurken susmak yerine haddini bildirin. Onun yatak odasini kurcalamaktan daha arsizlik olmaz. 40 tilki dolasmiyorsa bile "acaba bu kozu kullaniyim mi" diye düsünmüssünüz..Sansiniz var ki esiniz sacma islere kalkismamis sizin lafinizla. Karisinin lafi ile kanser annesini döven adami taniyorum ben. Orda da sadece kuru iftira vardi. Sundugu kanitlar duvarlardaki resimleri söyleyebilmesi mi?
Bence hic kusura bakmayin ama hic farkinda olmadan yalnis savas alanlara giriyorsunuz.

Size normal gelen bazı şeyler başkalarına normal gelmeyebilir kusura bakmayın benim midem almadığı için suçlu olmuşum ortaya saçacağımda dememişim herkese anlatacağımda dememişim eskiden olan bana kininin sebebi buymuş dedim anlatmamın sebebide buydu evet kendine söylemek kaddarca zaten bir yıldırda desem mi demesem mi dedim sustum bana yapılanlara karşı arkamdan konuşulanlara rağmen sustum tek söylediğim kendisine bunu söylesem mi söylemesem mi bılmıyorum demek ti ama bazılarına eğlence lazım içini dökmek aşağılamak için konu lazımmış istediğiniz kadar aşağılayıcı egonuzu pohpohlayıcı şeyler yazıp dökün içinizi rahatlayın hanımlar...

Size haksizlik yaparken susuyorsunuz, bu konuda susmak agir gelmemeli diye düsünüyorum. Ve siz tüm bunlari bir herifin lafi ile varsayiyorsunuz. Belki onlarda evlenmeden beraber oldular. Nerden biliyorsunuz? Esler arasindaki iliskiyi düsünmek size mi kaldi? Birakin bu haksizliga gelemiyorum numarayi. Hic de inandirici durmuyor burdan bakinca.

Sizi ilgilendiren tarafa bakin mesela. Sizin hakkinizda konusurken susmak yerine haddini bildirin. Onun yatak odasini kurcalamaktan daha arsizlik olmaz. 40 tilki dolasmiyorsa bile "acaba bu kozu kullaniyim mi" diye düsünmüssünüz..Sansiniz var ki esiniz sacma islere kalkismamis sizin lafinizla. Karisinin lafi ile kanser annesini döven adami taniyorum ben. Orda da sadece kuru iftira vardi. Sundugu kanitlar duvarlardaki resimleri söyleyebilmesi mi?
Bence hic kusura bakmayin ama hic farkinda olmadan yalnis savas alanlara giriyorsunuz.
Ben arsız bi insan değilim bu konuyuda özellikle araştırıp öğrenmedim keşkede öğrenmeseydim dedim doğruluğundan eminim daha ne diyeyim nişanlıyken taşındığı evin odasını anlattı adam susarım hep sustum eşim için sustum eşim benim 11 yıllık arkadaşım bırakında neyi bildiğini neye kızacağını az çok bileyim

Ya size tek bir soru ! Eğer olay görümceniz değil de öz kızkardeşiniz olsaydı da kendi kocanıza anlatır mıydınız? Hani aranızda gizli saklı olmadığı için anlatmışsınız ya ! Sonrada gidip enişteme söylesem mi söylemesem mi diye konu açar mıydınız? Cevabı bekliyorum
Anlatırdım kocam benim hayat arkadaşım bizim aramızda hiç gizli olmadı 11 yıllık arkadaşım ayrıca

Şermin iyice anketör oldun cıktın. Bu sorgulamalarla kadının mezopotamyadaki dedelerinin kemik kalıntılarına kadar ulasacan yoksa.

2 çocuk annesi, en az 30 yaşındaki bir kadının;13 yaşından küçük bir çocuk gibi davranmasına anlam veremiyorum.

Konu sahibi: sorulardan bir tanesine mantıklı bir cevap verir veya bir an durup "ben ne yapıyorum, ne söylüyorum" diye düşünür belki diye umut ediyorum.

Son düzenleme:
Ne anlatmak istediğimi anlamamışsınız.
Kaç yaşındasınız ? Üniversitede hangi bölümü bitirmiştiniz ?
Anlıyorum cahil bir insan gibi küçümsemişsiniz köyülediğiniz insan aynı zamnda halası halasınıda kötülüyorsunuz aile diyorsunuzda o kendi aile içindeki kardeşinin karısını herkese kötülüyor sırf kimseyle iyi olmayım diye birşey biliyorsads uzak olsun diye ama ben onu gibi biri değilim bir kelime dahi duymazlar ağzımdan soranda oldu aramızda olan bir mesele derken o arkamdan yol yapmış ben ne diyeyim çocuklarım halası mı diyeyim

Uzuuunnnn aradan sonra merhaba arkadaşlar. Malum geçmişte bir konum var hamilelik çocuk vs buralara uğramayalı baya oldu. Görümcemle 2 yıldır konuşmuyoruz görüşmüyoruz. Onun bana bu öfkesinin nefretinin sebebi çok farklıymış bu dönemde onu anladım.

İnsanlardan beni tamamen uzaklaştırıp arkamdan bir çok laflar etti eşimin akrabalarına sizi istemiyor evine gitmenizi istemiyor giderseniz kardeşime onlar gelirse seni boşarım demiş vs bir çok laf etmiş arkamdan. Ben bunları ara ara duydum hiçbir gerçekliği olmayan şeyler bunlar.

Ama daha başka bir konu var ki bu şahıs nişanlıylen benim üniv yakın arkadaşımla yatmış hem nişanlısı hem o ikisini idare etmiş bana arkadaşım kendi itiraf etti. Hemde sayısız defa hani hata dersin olur dersin ama öyle değil. Kocası kabul etmiş banane diyeceğim ama bunu kız sanıyor öyle bir yerde denk getirmiş ki oldu bittiye getirmiş 🤦🏼‍♀️ iğrenç şeyler yani korkusu aslında benim bunları öğrenmemmiş sanırım insanları uzaklaştırması da bu sebepten.

Eşim akrabalarıyla pek samimi değil zaten bunu yapmasıda pek umrumuzda değil açıkçası sorun şu ben bu vebali taşıyamıyorum. Eşime anlattım doğrudur dedi hiç şaşırmadım dedi insanın kardeşine bunu demesi garip gibi ama ablasını tanıyor zaten gençken bir çok kez sokaktan toplamış dövmüş vs.

Bu şahıs bana sürekli laf sokuyor kalabalık ortamlara girdiğimizde düğün cenaze illaki denk geliyoruz her seferinde bir çabası var yoruldum bir köşede sen busun diyesim var sussun sağda solda konuşmasın diye ama öyle bir insan olmadım. Üzülüyorum kocasına nasıl doldurduysa adam bana karşı kinli sanıyorki nişanlıyken yattıklarını bildiğim için onları tehdit ediyorum. En son kavgamızda bu bana begenmiyosan gidersin imasında bulundu bende ben gidersem senin yuvanıda yıkar giderim dedim sen ne biliyorsun dedi delirdi o zaman bu konuyu kesin bilmiyordum öğrendim.

Şimdi içim içimi yiyor bunu bilmek bir vebal kendine mi desem ya da hiç demesem mi herkese diyemem zaten eşime ailesine saygım var ondan susarım siz olsanız ne yapardınız?
Benim anladigim su ki, siz de o gorumcenizin tekisiniz. Dengi dengine bir-birinizi yiyip durmussunuz. E devam edin, ete para vermeyin (malum cok pahali) :KK70:

2 çocuk annesi, en az 30 yaşındaki bir kadının;13 yaşından küçük bir çocuk gibi davranmasına anlam veremiyorum.

Konu sahibi: sorulardan bir tanesine mantıklı bir cevap verir veya bir an durup "ben ne yapıyorum, ne söylüyorum" diye düşünür belki, diye umut ediyorum.
O kadar çok yazdımki inanın herkes kötü şeyler yazmış eleştirmiş ama yazdıklarıma bakmadan evet yanlış kendisine söylemeyi düşünmek bile ama çok canımı acıttı sizce bu bildiklerimde çok mu normal

Benim anladigim su ki, siz de o gorumcenizin tekisiniz. Dengi dengine bir-birinizi yiyip durmussunuz. E devam edin, ete para vermeyin (malum cok pahali) :KK70:
Ben yemedim yanlış anlamışsınız ben hep sustum ortada dedikoduyu çevirip ortaya atan tek taraf vardı ben hep sustum burayada içimi döktüm hataymış

Gidin konuşun da rezil edin kendizi kanıtlama ihtimaliniz de yok adınız iyice iftiracıya çıksın . Şöyle sizi alakadar etmeyen konulara burnunuzu sokmayın unutmayın her zaman edene bir şey olmaz diyene olur

Konu sahibi: sorulardan bir tanesine mantıklı bir cevap verir veya bir an durup "ben ne yapıyorum, ne söylüyorum" diye düşünür belki, diye umut ediyorum.
Hicbirimiz anlam veremedik zaten.

Ha bu arada adam da size göre aynı şeyi yaşamış onun ailesine de anlatmayı düşünüyor musunuz bu vebali kaldırabilecek misiniz? Yoksa bu sadece görümcenize mi işliyor?
Adamın ilişkiside yokmuş benim bahsettiğim ilişki yaşamaları değil banane yaşadıkları ilişkiden nişanlıyken nişanlısını adamı aynı anda idare etmesi normal birşey mi sizce

Ben arsız bi insan değilim bu konuyuda özellikle araştırıp öğrenmedim keşkede öğrenmeseydim dedim doğruluğundan eminim daha ne diyeyim nişanlıyken taşındığı evin odasını anlattı adam susarım hep sustum eşim için sustum eşim benim 11 yıllık arkadaşım bırakında neyi bildiğini neye kızacağını az çok bileyim

Burda herkes sizin asıl derdinizi anladi merak etmeyin. Kendinizi savunamiyorsunuz ama biraz santaj belki isime yarar dediniz kendi kendinize. Bu kadar basit. 🤷🏻‍♀️

Kime diyeyim mesela ne anladınız yazdığımdan
Kimseye demeyin diyorum asıl siz ne anlıyorsunuz yazılandan . Yani nasıl bir ütopyadasınız siz gideceksiniz kadına sen bunla da yatmışsınız diyeceksiniz kadında korkup susacak falan mı sanıyorsunuz bir de yazıyı vebal mebal yok sokaktan toplarmış diye iyice süslemişsiniz , bu kadın sana defol git istediğine anlat beni bunla susturamazsın dese ne halt yiyeceksiniz kanıt yok bi halt yok bomboş aba altında sopa gösterdiğinizle kalacaksınız. Kocanıza hiç gelmiyorum kocanız da karakter yoksunu benim kardeşim dünyanın en kötüsü en namus yoksunu da olsa kimse böyle adını ağzına alamaz ya sanane sana giren çıkan var mı der önünü keserim sülalecek bom b.k bi aile ama sizin de bu aileden aşağı kalır yanınız yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X