Bir sorum var (Çinko hapı)

İpekcim bende kan ilacı yani ferrumfort kullanmaya başlayalı 2 ay oldu ama hala saçlarım dökülüyor.
Benim çok çok düşük olduğu için hemen bi mucize beklemiyorum doktorumda demişti.
Çinko vermediler bana kullanmıyorum.
Benimde moral sıfırdı. Ama çok kafaya takmamaya çalış stres yapma.
Valla moral olsun diye gittim saçlarımı kestirdim şölee havalı boyattım gözüme daha iyi geliyo şimdi kendimi daha iyi hissediyorum.delikafadulden
Umarım ilaçların etkisini en kısa zamanda görmeye başlarız.
:kahve:

inşallah canım ya desteğin için teşekkür ederim sana doktorun ne kadar kullanmanı söyledi?
benim doktor çok ilgisizdi 2-3 ay kullan dedi ama 3.ayımı geçtim bırakmayı düşünmüyorum faydasını göremedim zaten nasıl bırakayım ki

inşallah canım ya desteğin için teşekkür ederim sana doktorun ne kadar kullanmanı söyledi?
benim doktor çok ilgisizdi 2-3 ay kullan dedi ama 3.ayımı geçtim bırakmayı düşünmüyorum faydasını göremedim zaten nasıl bırakayım ki

Canım en az 1 sene dedi bana doktor. Hem dermatolok hem dahiliyeci ikisede aynı dedi.
Çünkü benim baya düşükmüş anca dediler. Ara ara gidip tahlil yaptırıyorum seviye nedir diye. Günde iki tane alıyorum mesela. 3ayda pek bişey değişmez canım sakın bırakma git bi test yaptır sok doktorun burnuna :mymeka:. Sağlık için çok önemli canım ihmal etme sakın.

evet canım doktora çıkcam 15 gün sonra,ama bırakmıcam çevremde bazı insanlarda 3.ay dediyse doktor o kadar iç fazlası zarardır diyorlar ama değerlerim normale gelmedi ki öyle hissediyorum zaten hem dökülmemde durmadı,1 sene gerçekten uzun bir tedavi.ara ara thlil yaptırıyorum demişsin canım mesela ne kadar zamanda ne kadar oynama oluyor değerlerinde ve normal seviye kaç bilgin var mı?

evet canım doktora çıkcam 15 gün sonra,ama bırakmıcam çevremde bazı insanlarda 3.ay dediyse doktor o kadar iç fazlası zarardır diyorlar ama değerlerim normale gelmedi ki öyle hissediyorum zaten hem dökülmemde durmadı,1 sene gerçekten uzun bir tedavi.ara ara thlil yaptırıyorum demişsin canım mesela ne kadar zamanda ne kadar oynama oluyor değerlerinde ve normal seviye kaç bilgin var mı?

Canım ilk yaptırdığım tahlilde demir 19 çıktı.:bbo:
Normali 40-170 arası olmalıymış.
Hemen ilaca başladım. 1.5 ay sonra tekrar bi tahlil ve sonuç 20 :1no2: yani değişen pek bişey yok. Doktor 3 ayda pek bişey değişmez demişti haklıymış.
İlacı günde 1 tane alıyordum şimdi 2.
Evet uzun bi süreç ama mecburuz.
:çok üzgünüm:

tabi canım sabretmek zorundayız bu zafer inşallah bizim olacak.

canım çinko kilo aldırmaz lakin bariz bir sekilde iştah açar. uzun süre kullandım. asırı tüylenme yapıyor bu kötü yanı tüy olmayan yerlerimde tüy cıktı iyi tarafı ise cilde saça tırnaga gözle görülür bir sekilde fayda saglaması yanlız burada yanlız cinko tablet yok cıkmadını söyledi hangi eczaneye gitsem cinko c vıtamını var . ama ben iki vitaminin birlikte olmasını istemiyorum kullanan arkadaslar sadece çinko hapını bulabiliyormu yardımcı olursanız sevinirm

ayrıca cınkoyu uzun süre vede dozunu ii ayarlamamak demir eksikligine yol acıyor tetrasiklınler ile de kullanılmaması öneriliyor. ben 2 ay kullanıp 3 ay ara verdim arkadaslar. doktorum demişti.

bana doktor tedavinin uzun süreceğini söylemişti. benim ilk tahlillerimde ferritin 2,8(10-160) demir 54(65-175) SDBK 40(228-428) çıkmıştı. üç ay geçti ilacı kestim çarşamba tekrar gidicem doktora tahlil için ama bi hafta oldu ilacı keseli, nefes darlığı ve çarpıntı hemen arttı:KK43: demek ki çok bişey değişmemiş gerçekten..
bu arada çinkonun tüylenme yaptığını ilk defa duyuyorum.. ben de dermatoloğa gidicem saçlarım çok zayıfladı, çinkonun faydası olur belki..

ayy valla canım içimi rahatlattın
korkudan bugün içmemiştim
hemen içeyim bari

canım kutunun üstünde şöyle yazıyor
zinco 220mg x 40
formül: beher kapsül 220mg.çinko sülfat ihtiva eder.(50mg elementel çinko)
1 kapsül 50mg elementel çinkoya eşdeğerdir.

ayy bütün kutuyu yazdım kaydirigubbakcemile3

Canım aynı hapı 2-3 hafta önce bende aldım kullanmaya başladım..
Elimden geldiğince düzenli kullanmaya çalışıyorum..Bi terslikle karşılaşmadım..
Bende demir eksikliği ve B12 vitamini eksikliği var..Demir haplarım kilo aldırmadığı kesin
Hemde abur cubur çok yerim psikolojik yani..Ayrıca tüylenmede görmedim :uhm:

Canım aynı hapı 2-3 hafta önce bende aldım kullanmaya başladım..
Elimden geldiğince düzenli kullanmaya çalışıyorum..Bi terslikle karşılaşmadım..
Bende demir eksikliği ve B12 vitamini eksikliği var..Demir haplarım kilo aldırmadığı kesin
Hemde abur cubur çok yerim psikolojik yani..Ayrıca tüylenmede görmedim :uhm:

bende kullanıyordum aynı sizin gibi b 12 vitamini ve demir hapıyla beraber ama çinko hapını aldıktan sonra karnım gurulduyor ishal gibi..:sm_confused:ve ishal yaptı beni bende bıraktım

bende kullanıyorum çinko hapını saç dökülmelerim nerdeyse durdu

bende kullanıyordum aynı sizin gibi b 12 vitamini ve demir hapıyla beraber ama çinko hapını aldıktan sonra karnım gurulduyor ishal gibi..:sm_confused:ve ishal yaptı beni bende bıraktım
canım bendede aynı sotun vardı zaten cok uzun süre kullanmamak lazım kullanmak zorunda isen bile ara vermen lazım.cünkü ne kadar vitamin hapı olsada yan etkisi ve zaralı maddeler var vucüdünün kendini toplaması lazım :nazar:

valla canım ben ilk hapı attım bi iki saat sonra karnım ağrıdı ishal gibi oldum yarını filan da aynı tepkileri alınca dedim herhalde doz filan ağır geldi çünkü 50 mglik almışım ben bide ferrumla b12 vitaminleride alıyorumya yaramadı demekki bende bıraktım ilacı sadece üç gün kullandım, almıyorum şimdilik

geçmiş olsun...

valla canım ben ilk hapı attım bi iki saat sonra karnım ağrıdı ishal gibi oldum yarını filan da aynı tepkileri alınca dedim herhalde doz filan ağır geldi çünkü 50 mglik almışım ben bide ferrumla b12 vitaminleride alıyorumya yaramadı demekki bende bıraktım ilacı sadece üç gün kullandım, almıyorum şimdilik

geçmiş olsun...

ferrumu ne kaç aydır içiyorsun ve ne kadar içmeni söyledi doktor faydasını görüyormusun?

bir buçuk ay oldu dokror bi kullan dedi ama ben altı ay kullanmak istiyorum kan depolarım güzelce dolsun diye çünkü çoooookkk aşırı kansızım geçen yıl kansızlıktan kollarım da ve bacaklarımda morluklar dahi oluşmaya başlamıştı hemen bi tahlil yaptılar bana birinci derece kansız olduğumu söylediler bi iki ferrum kullanıp bırakmıştım kiloda alınca tamam dedim iyileştim ama yine tahlilde aşırı kansız çıkınca tekrar başladık faydası içinde işte düzenli kullanıcazki tahlil sonunda çıkar fayda edip etmediği

geçmiş olsun...

ama bişey söyleyeceğim ben bu hapların hepsini aynı anda almıyorsun değil mi?
mesela cinko ve demir hapı ile çay süt ve süt ürünleri alınmaz.hem ahpalrında etkileşimleri var birbiriyle.ferrum ne bilmiyorum ama etkileşimlerini iyice oku öyle kullan.
o durum normal bendede oldu yan etkisi cünkü.gaita da da koyulaşma falan yapıyor cinko bence kullan.sen 50mg alıyorsun ama karaciğerinde onun hemen hemen %50si yıkılıyor toksinlerden dolayı...cok faydalı ama kesin kullan.

demir aç karna alınması gerekiyor.çinko ise yemekten sonra.karıştırmamak gerekir.

ben 4 aydır demir hapı + çino içiyorum ama kahvaltıdan sonra saat 9.00 da çinko öğle yemeği yemeden öncede 12,30 gibi demir herelde böyle içilince etkisini azaltmaz demirin demi arkadaşlar.

ama bişey söyleyeceğim ben bu hapların hepsini aynı anda almıyorsun değil mi?
mesela cinko ve demir hapı ile çay süt ve süt ürünleri alınmaz.hem ahpalrında etkileşimleri var birbiriyle.ferrum ne bilmiyorum ama etkileşimlerini iyice oku öyle kullan.
o durum normal bendede oldu yan etkisi cünkü.gaita da da koyulaşma falan yapıyor cinko bence kullan.sen 50mg alıyorsun ama karaciğerinde onun hemen hemen %50si yıkılıyor toksinlerden dolayı...cok faydalı ama kesin kullan.

evet aynı anda alıyordum kahvaltıdada mutlaka çok açık bi çay içerim ..kahvaltı sonrası alıyordumj bütün vitaminleri demekki yanlış kullandığım için böyle olmuş

daha dikkatli olmalıyım sağol shadowgırl

Benimde saçlarım çok dökülüyordu bir ara doktor kansızlıktan dedi ve demir hapı kullanmıştım dökülen saçlarımın yerine yenisi çıktı saçlarım çok gürleşti fırça gibi olmuştu ama kullandığım hap kilo aldırıyordu tabi senin dökülme sebebin bellimi belki aynı sebeptendir diye söyledim yani kan tahlili falan yaptırmışmıydın...

Ben de demır hapı kullandım kansızlıktan dolayı arkadasım,benım saclarım gurlesmedı ama bıraktıktan sonra saclarım cok azaldı.O ılacı kullanırken cok kılo aldım.Akrabamda da aynı sekılde kansızlık vardı dıyet yaptı bu ılacları ıcerken ve 4 kılo aldı buna ragmen :1shok: Bı de kolay kılo verımıyo demır hapı kullanınca.Ama saglık ıcı ne yapalım baska yapacak bısı yok :tomato:

X