Ortopedi Bir sorum var yardm eder misiniz?

Gamze_20

Askerimi bekliyorum .....
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2008
87
0
35
slm kızlar ben geçen sene hastane kontrollerinde skolyoz hastası olduğumu öğrendim doktora gittiğimde 40 derece olduğunu ben istersem ameliyat yapabileceğimi söyledi ben bir süre beklemeyi tercih ettim ama içime bir kuşku var sizce ileride ne gibi sorunlar yaratır özellikle hamilelik dönemi için endişeliyim sizce ameliyat olmalı mıyım var mı benim gibi olan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum kızlar şimdiden teşekkür ederim a.s.

canım benım hiç korkamana gerek yok hatta ilerlemeden amelıyatını olmalısın.
eski çalıştığım yerde benden çom büyük bir ablamz vardı onun kızıda tüm serivkal den(boyun) sacrum(kuyruk sokumu)kemığine kadar platınlıydi.
hamılelıkletede hiç bir sıkıntı olmuyor.endişe etme geçmiş olsuın

canım çok teşekkür ederim cevap verdiğin için ama ne bileyim ikilem de kaldım biraz peki o bayan nasıl şu anda rahat hareket edebiliyo mu peki

gamzecim yaş ilerlemeden tedavini olmalısın diye düşünüyorum..benim rahmetli babaannemin aynı sorunu vardı..yaşlılıkta iki büklümdü kadıncağız..s şeklini almıştı omurgası..hiçbir yerde oturamıyor, çok acı çekiyordu..

Konunuz içerik nedeniyle "Ortopedi "bölümüne taşınmıştır o bölümde paylaşım alanı var bilginize

gamzecim yaş ilerlemeden tedavini olmalısın diye düşünüyorum..benim rahmetli babaannemin aynı sorunu vardı..yaşlılıkta iki büklümdü kadıncağız..s şeklini almıştı omurgası..hiçbir yerde oturamıyor, çok acı çekiyordu..

cevap verdiğin için teşekkür ederim canım artık kararlıyım ameliyat olup kurtulucam bu durumdan

cnm bende ameliyat oldum eğer çok ilerleme yoksa gerek kalmaz belli bi yaştan sonra hızlı eğilme olmuyo
benim en büyük şanssızlığım tam ergenlik çağında böle bişeyin ortaya çıkmasıydı.Şuan gayet iyiyim ama üstünden 9 sene geçti yakında nişanım var doktorumla da görüştüm hamilelikte çok kilo almadığın müddetçe sorun olmaz dedi

X