Bir üst komşu vakası da benden... Polis çağırmalı mıyım artık?

Merhaba arkadaşım, bir ust kat belasida bizde var konunu görünce yazmak istedim. Benim odamin ustunde benle ayni yasta bir kizin odasi var gecenin 3-4gibi yaz boyu kafasini camdan cikarip telefonla konustu e yaz camlar açık haliyle uyanıyorum bende. Kapisina ciktik uyardik cozum bulamayinca polis cagirdik. Her polisin tepkisi farkli olur birinde çıkıp onlari uyardilar birinde toplanip karakola gittik. Ama sonuç yok polisin kendisi zaten bizim yapabilecegimz bisey yok şikayetci olursaniz avukatti oydu buydu derken siz zararli cikarsiniz deyip yolladılar defalarca. Hem ugrasmak istemiyorlar hem polis cagirdigimiz icin kiz iyice gaza geldi gece gece yere biseyler atmaya basladi. Bi keresinde de cagirmamiza rağmen polis gelmemisti.

Polis sikayetcinin kim oldugunu soylemez, sadece apartmandan sikayet var gurultuden derler.
Bence siz gercek evsahibinizi arayip konusun,Böyle devam ederse tasinacaginizi bu sekilde kimsenin oturamayacagini soyleyin. Kardesini uyaracagina eminim. kimse evinin bos kalip parasından olmak istemez. egerki kardeşi de üst katinizda kira vermeden oturuyorsa o da daha dikkatli olur

tv yi çok açtığı zamanlarda cep telefonundan arayıp kısmasını söyleyin. bunu birkaç gece üst üste yapın sonra da her gün sizi uyarmaktan bıktık dikkat edin deyin gündüz ayıkken (mahçup oluyomuş ya). adam düzelene kadar bunu sürekli yapın bence. polis çağırmadan düzeltmenin tek yolu bu

Selamlar, öncelikle şunu belirteyim ki bu bir ikinci üyeliktir, yönetimin haberi var, sadece deşifre olmak istemediğim için konuyu açmak için ikinci bir üyeliği tercih ettim.

Benimki de ne yazık ki üst komşu vakası... Üst komşu ile ilgili açılan konulardan belki gına geldi ama buraya yazıp sizden fikir almak istiyorum. 3 katlı bir binada ailemle yaşıyorum, kirada oturuyoruz ve muzdarip olduğum kişi hemen bizim dairenin üstünde, 1+1'lik dairede oturan alkolik komşumuz. Kendisi bizim ev sahibimizin kardeşi oluyor... Kanunen ev sahibi kişi bu adam değil. 45-55 yaşları arasında yalnız yaşayan bir adam, 4 yıldır bu evde oturuyoruz yani kendisiyle aslında 4 yıldır komşuyuz, 3 yıldır hiçbir sorun yoktu ama son bir yıldır ondan çok rahatsızım. . Nedeni; geride bıraktığımız yaz boyunca geceleri sabahlara kadar ondan gelen televizyon gürültüsünün verdiği rahatsızlık. Kendisi alkolik, alkolik olması kimseyi ilgilendirmez başkalarını rahatsız etmediği sürece ama artık dayanamıyorum verdiği rahatsızlığa. Adamın oturduğu yer tam da bizim odamızın üstünde ve evin içinde ne olduğu bilinmez ama muhtemelen alkol aldıktan sonra tv başında sızıp kalıyor (ya da uyuyor işte adına ne derseniz) ve kendisi televizyon sesini çok çok fazla açtığının farkında değil. Yazın defalarca uyardık, aile büyüklerim uyardı, defalarca gecenin bir yarısı kapısını bile çalıp sesini kıstırdık çünkü buna mecbur kaldık; tamam dedi, mahçup oldu falan ama aynı şeyi yapmaya devam etti. Hiçbir zaman adama karşı kabalaşmadık. Ama koca yaz odamda uyuyamadım gürültüden ve sinirden, aynı şekilde kardeşim ve hemen yan odamızdaki dayım da rahatsız ama bu zamana kadar uyarmak dışında bişey yapmadı. Yaz bir şekilde geçti, artık kışın ortasındayız ve kapılar pencereler falan kapalı ama kendisi gürültü yapmaya devam ediyor. İnanın ki normal bir insan tv'nin sesini o derece açıp uyuyakalmaz. İki gecedir misafirleri geliyor sanırım, gecenin üçünde dördünde şarkılar söyleyip gürültü yapıyorlar. Yazın kaç kere polis çağırmak istedim ama anneannem buna sıcak bakmadı. Evin reisi olan anneannem "defalarca uyardık ama o bizim ev sahibimiz (kendisi ev sahibi değil aslında, ev sahibinin kardeşi ve bizi evden çıkarma yetkisi yok ama bizimkiler ona ev sahibi deyip duruyor), alkolik adam laftan anlamaz, ne yaptığını bilmiyor, polis çağırırsan biz bu evde duramayız" falan deyip duruyor. Bir defa daha uyarmak istemiyor zira kendisi sinirlerine hakim olamaz, bundan eminim. Polis çağırınca ifşa oluruz diye düşünüyor. Onun kendi odasından o gürültü duyulmuyor. Birkaç kez gürültü yüzünden kendi odamdan kaçıp onun odasına gittim uyumak için ama kendisi sağımdan soluma dönsem bile rahatsız olup uyanıyor. Ev güzel, herkesin ayrı odası var ama artık kendi odamda uyuyamıyorum resmen. Şimdi sizden, özellikle deneyimli olanlardan fikir almak istiyorum; adam uyarıdan, konuşmaktan falan anlamıyor. Evdeki kimse ev sahibinin kardeşi diye adamla kötü olmak istemiyor, dayım bile yalnızca bir kez uyardı, sonrasında yapacak bişey yok deyip geri çekildi. Kavga da etmek istemiyoruz ama bu sorun çözülmeli. Gündüz ses seda yok ama gece genellikle sesi aşırı açık bir tv gürültüsü var, iki gecedir de arkadaşlarıyla alem yapıyor sanırım, gecenin 3-4'ünde şarkılar falan... Bu eve 500 TL kira veriliyor aylık, yazık günah resmen. Sizce polis çağırmalı mıyım? Polis bu gibi durumlarda ne yapıyor, ihbar eden kişiyi ifşa ediyor mu? Aranızda komşu gürültüsü nedeniyle polis çağıran var mı? Ben evimde de uyuyamayacaksam nerede uyuyayım? Fikirlerinizi bekliyorum.
Not: Kulak tıkacı önerisine gerek yok zira kulak tıkaçları konusunda uzman oldum sayılır.
canım polis bişey yapmaz ki szin yaptığınızı yapar sadece komşularınız rahatsız olmuş gürültüden der bu kadar. ortada suç yok. adını vermez ama komşularınız der. biz komşu işletmeyi şikayet etmiştik gece 2ye kadar müzik sesi bağırış çağırış ev giriş kattaydı bizim sesten uyuyamıyoduk. polis geldi uyardı gitti. o gün kapattılar müziği ertesi gün yine aynı. 3-4 kere şikayet ettik hep aynı şeyi yaşadık üstelik işletmelerin gece 12den sonra çevreye rahatsızlık vermesi yasak olduğu halde. ev için hiç bişey yapamazlar gibime geliyo.

Merhaba arkadaşım, bir ust kat belasida bizde var konunu görünce yazmak istedim. Benim odamin ustunde benle ayni yasta bir kizin odasi var gecenin 3-4gibi yaz boyu kafasini camdan cikarip telefonla konustu e yaz camlar açık haliyle uyanıyorum bende. Kapisina ciktik uyardik cozum bulamayinca polis cagirdik. Her polisin tepkisi farkli olur birinde çıkıp onlari uyardilar birinde toplanip karakola gittik. Ama sonuç yok polisin kendisi zaten bizim yapabilecegimz bisey yok şikayetci olursaniz avukatti oydu buydu derken siz zararli cikarsiniz deyip yolladılar defalarca. Hem ugrasmak istemiyorlar hem polis cagirdigimiz icin kiz iyice gaza geldi gece gece yere biseyler atmaya basladi. Bi keresinde de cagirmamiza rağmen polis gelmemisti.
Bir insan kapısına polis dayanmasına rağmen neden gaza gelip inadına böyle saçma sapan şeyler yapar anlamak güç. Hiç mi utanması yok bunların? İlk kez böyle bişey duyuyorum, neden odanın içinde konuşmak yerine kafasını camdan çıkarıp konuşuyor ki? Sorunları var sanırım.
Polis sikayetcinin kim oldugunu soylemez, sadece apartmandan sikayet var gurultuden derler.
Bence siz gercek evsahibinizi arayip konusun,Böyle devam ederse tasinacaginizi bu sekilde kimsenin oturamayacagini soyleyin. Kardesini uyaracagina eminim. kimse evinin bos kalip parasından olmak istemez. egerki kardeşi de üst katinizda kira vermeden oturuyorsa o da daha dikkatli olur
Bu işe yarayabilir, bildiğim kadarıyla henüz kimse bunu yapmayı akıl edemedi ya da yapmadı bizim evde. Ailemi bu konuda çok pasif buluyorum, taşınmak, düzen bozmak istememeyi anlarım ama bence ellerinden geleni yapmış değiller. Onlar benim büyüklerim olduğu için bu işi çözmeyi onlara bıraktım, olmayınca kendim bu konuda bir hamle yapmak istedim ama o zaman da ailem engelledi "ev sahibi kapının önüne koyar" kafasıyla... Ev sahibi adamın öz ablası ve o evde kira vermeden oturuyor adam. Hatta dedikodu yapmak gibi olmasın ama adam bu alkol sorunu yüzünden işini, yuvasını falan kaybetmiş, kendi ailesinden onunla görüşen tek kişi bizim ev sahibimiz olan ablasıymış. Anneannem bir keresinde "adamı herkes kendinden uzak tutmak istiyor, o kadar kardeşi var ama ablalarından sadece biri ona acıyıp evinde oturmasına müsade etmiş" demişti onun hakkında. Ev sahibi kardeşini uyarırsa bu konuda ve adamda bir "evsiz kalma" korkusu belirirse düzelir belki...
tv yi çok açtığı zamanlarda cep telefonundan arayıp kısmasını söyleyin. bunu birkaç gece üst üste yapın sonra da her gün sizi uyarmaktan bıktık dikkat edin deyin gündüz ayıkken (mahçup oluyomuş ya). adam düzelene kadar bunu sürekli yapın bence. polis çağırmadan düzeltmenin tek yolu bu
Telefonla da kaç kere arandı, kapısına da çıkıldı. Adam kapıyı duymuyor, açmıyor. Telefonla aradığında ise çalıyor çalıyor açan yok. Bundan yaklaşık bir ay önce dayım uyarmış onu gündüz kapıda karşılaştıklarında. "Abi bütün yaz senin gürültünü çektik, şimdi kıştayız ve okulumuz, sınavlarımız var. Normal bir insan senin yaptığını yapmaz. Bundan sonra izin ver de artık uyuyalım, ders çalışalım. Olmuyor böyle." falan demiş. Adam da "telefonla ara, beni uyar" demiş. "Abi telefonu duysan açacaksın da duymuyorsun ki sana ulaşalım, uyaralım?" demiş. Bu konuşmadan sonra bir süre gürültü gelmedi ama şimdi yine aynı. Keşke ayık olarak tv'nin senini açsa da telefonla arayıp kıstırsak. O da denendi, yok yani. Sinirden köpürüyorum.

geçenlerde komşu anlatıyo :KK70: yan dairede 70lik amca mankenleri izleyip oof oof diye bağırıyomuş .D bizde mevlüd okunuyo sandıydık diyo :KK70: şaka maka :KK70:
bizdede var aynı durum polis çağırdık adam bida evine gelmedi köyde oturuyo şuan.

geçenlerde komşu anlatıyo :KK70: yan dairede 70lik amca mankenleri izleyip oof oof diye bağırıyomuş .D bizde mevlüd okunuyo sandıydık diyo :KK70: şaka maka :KK70:
bizdede var aynı durum polis çağırdık adam bida evine gelmedi köyde oturuyo şuan.
Ya şu an sadece gündüz vakti gürültü yapan hatta gecenin bir yarısı yarım saatlik sevişme esnasında inleme seslerini duyuran komşusu olanlara o kadar özeniyorum ki... :KK70: En azından onlar biter gider, bununki bitmiyor, sabaha kadar... Belli bir saatte kesilse o tv sesi o saatten sonra yatarım diyorum ama o da yok. Daha önce yazın herifin şartelini bile indirdim, sonra kaldırdım ki sabah uyandığında herhalde gece elektrik kesildi de tv öyle kapandı sansın diye. Elektrik gitti, ses kesildi. Geldim yatayım da uyuyayım diye, tam dalmak üzereyim yarım saat geçmiş herif tekrar gümbür gümbür açtı yahu. Uyarılar fayda etmeyince hadi kabulleneyim dedim, belki tv sesi bana ninni olur dedim ama o da olmadı. Artık evde "gece yine uyuyamadım üsttekinin yüzünden" dediğimde anneannemle atışmaya başlıyoruz. "Yapacak bişeyim yok, kapıya mı koysun adam, kavga mı edeyim milletle, alkolik adamla uğraşılmaz" falan diyor, tartışıyoruz.

Ya şu an sadece gündüz vakti gürültü yapan hatta gecenin bir yarısı yarım saatlik sevişme esnasında inleme seslerini duyuran komşusu olanlara o kadar özeniyorum ki... :KK70: En azından onlar biter gider, bununki bitmiyor, sabaha kadar... Belli bir saatte kesilse o tv sesi o saatten sonra yatarım diyorum ama o da yok. Daha önce yazın herifin şartelini bile indirdim, sonra kaldırdım ki sabah uyandığında herhalde gece elektrik kesildi de tv öyle kapandı sansın diye. Elektrik gitti, ses kesildi. Geldim yatayım da uyuyayım diye, tam dalmak üzereyim yarım saat geçmiş herif tekrar gümbür gümbür açtı yahu.
Allahımda seni böyle sınıyo işte :KK70: uyarmayı denediniz mi.

Sizce denememiş gibi mi duruyorum? :KK70:
hihha :KK70: polis çağır biz çağırdık kafasını elektirik direğine falan vurdu bilerek türkü çağırıyo falan :KK70: arkalarda yuvarlanıyo .çocukları kızdırmak için köyde şimdi torpil patlatıyoumş :) polis hallediyo bi şekilde.

X