Bir yıl bile dolmayan evlilikte ne bitmez sorunlar

Mutluhayatlaristiyoruz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
132
38
Merhaba arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum bu sayfayı sorularıma bakıyordum yenilerde üye oldum paylaşmak istediğim tecrübesi olanlardan yardım almak istiyorum kimseyle konuşamıyorum. Henüz yeni evliyim bir yıl olmadı, eşimle aramız iyi aile girmediği sürece araya. Ben canımlı cicimli konuşan biriyim yenge abla teyze gibi kelimeleri pek kullanmıyorum bunu evlendiğimde fark ettim fark ettirdiler 😤 kv de öyle davrandım çağırmam gereken zamanlarda anne diyordum ama farklı şehirdeyiz böyle olunca telefonda canımlı konuştum. Babamı küçük yaşta kaybettiğim için babasına bir iki defa söylemek istedim ama başaramadım bana çok yabancılaşmış kelime olmuş bende konuya direk giriyorum baba olarak hitap etmiyorum. Eşimde ailesine çok düşkündür anne babası değil sadece amcalar yengeler teyzeler hepsine toz kondurmayan cinsten. Eşimde aslında benim gibi canım cicimli hatta lakap takma isim kullanırdı taa ki şu güne kadar.... Kv kocasına oğlunu arattırıyor (eşimi) ama eşim işteyken arıyorlar bize lakap kullanma dağru düzgün anne baba de sen bize öyle deyince eşinde(benden bahsediyor) bize söylemiyor deyip kapatıyor. Eşim arayıp kızgın şekilde söyledi bana bunu.akşam açmadılar telefonu bu arada hergün de görüntülü konuşuruz özel anlarımızda bile açar eşim telefonu 🤦eşimin dediğine göre; eşimin babası da küçük yaşlarda vefat etmiş kayın babasına baba olarak hitap etmemiş. Bende edemiyorum kelimeler boğazımda kalıyor hep acı veriyor eşim bu zamana kadar bu durumun farkındaydı fakat onlar arayıp böyle konuşunca o da baskı yapmaya başladı bana .çok rahatsızım bu konuda içimi dökmeye çok ihtiyacım vardım
Daha önce böyle bir konum vardı. İkimizde bir yıldan önce çocuk düşünmüyoruz. Ama olmayan çocuğa isim için tartışıyor benimle. Benim babamla kendi babasının ismini koycakmış hatta annesinin ismi de olabilirmiş ( eşimin ailesinde dededen nineden gelme isimleri koymuşlar ama bizim tarafta hiç öyle olmadı aksine; koymak isteyene bile nineler koymayın isim koyulan sahibine benzer kaderimizi yaşamasın diye koydurtmazlar herkes güncel isim koydu.) İsim sahibine zamanla benziyor gördüm ve inanıyorum buna, eşimin babası gibi olmasın aman Allah 🤦Ben istemiyorum koymasını açıkça belirttim bir tane ben koyarım gerisini sen koy diyor sanki on tane çocuk olcak gibi. Diyorum belki hiç olmayacak belki hiç erkek olmayacak niye tartışıyorsun yok yere. Diyo ki ben kendimi garantileyeyim. Kendi bir adım geri atmıyor ailesi de ilerde kesin karışır buna. Tamam kendi babanın ismini koy arkasına ek olarak ben seçeyim o zaman ben babamın ismini koymak istemiyorum diyorum bu seferde senin sülalen söylenir diyor ee bizde yok öyle şeyler sizde var demek ki hem kim karışır ya benim çocuğumun ismine herkes kendi istediğini koyar öyle değil mi ya. Eşimi bu düşünceden yavaş yavaş sıyırmak istiyorum ama nasıl yapıcam bunu. Diyeceksiniz yok yere tartışıyorsunuz doğmamış çocuğa don biçiyorsunuz evet farkındayım ama eşim anlamıyor ve bunu çocuk istediğimiz zamana kadar yavaşça değiştirebilir miyim

Daha önce böyle bir konum vardı. İkimizde bir yıldan önce çocuk düşünmüyoruz. Ama olmayan çocuğa isim için tartışıyor benimle. Benim babamla kendi babasının ismini koycakmış hatta annesinin ismi de olabilirmiş ( eşimin ailesinde dededen nineden gelme isimleri koymuşlar ama bizim tarafta hiç öyle olmadı aksine; koymak isteyene bile nineler koymayın isim koyulan sahibine benzer kaderimizi yaşamasın diye koydurtmazlar herkes güncel isim koydu.) İsim sahibine zamanla benziyor gördüm ve inanıyorum buna, eşimin babası gibi olmasın aman Allah 🤦Ben istemiyorum koymasını açıkça belirttim bir tane ben koyarım gerisini sen koy diyor sanki on tane çocuk olcak gibi. Diyorum belki hiç olmayacak belki hiç erkek olmayacak niye tartışıyorsun yok yere. Diyo ki ben kendimi garantileyeyim. Kendi bir adım geri atmıyor ailesi de ilerde kesin karışır buna. Tamam kendi babanın ismini koy arkasına ek olarak ben seçeyim o zaman ben babamın ismini koymak istemiyorum diyorum bu seferde senin sülalen söylenir diyor ee bizde yok öyle şeyler sizde var demek ki hem kim karışır ya benim çocuğumun ismine herkes kendi istediğini koyar öyle değil mi ya. Eşimi bu düşünceden yavaş yavaş sıyırmak istiyorum ama nasıl yapıcam bunu. Diyeceksiniz yok yere tartışıyorsunuz doğmamış çocuğa don biçiyorsunuz evet farkındayım ama eşim anlamıyor ve bunu çocuk istediğimiz zamana kadar yavaşça değiştirebilir miyim
Eşiniz anladığım kadarıyla çok evhamlı bir karakter. Ben doktor veya psikolog değilim. Ama sizi rahatsız eden bir durumda bir uzmanla görüşebilirsiniz. Çünkü bana da sağlıklı gelmedi bu durum

Güzel güzel anlatmışsın, olmamış. Açıkça söyleyeceksin. Ben koymuyorum, koyacak birini bulursan onunla evlen, ben aradan çekilirim.

Bu arada benim bir arkadaşım da karşıydı kayınpederin ismine. Çocuk doğup da kayınpeder neredeyse bir ev parası çıkartıp hesaba yatırınca seve seve koydu :halay:

Acısını siz çekin ismini başkası koysun, 😡
Değişmez fikirleri ama uğraşın bari,deyinki kaderide onlara benzer,yada o isimler onlara özel kalsın,
Yada şimdi senin ailen den koysak bizimkiler alınır bizimkilerden koysak sizinkiler alınır en iyisi başka isim koyalım,

İyi bari 200 yıldır dedelerden torunlara geçe geçe isimler bugünlere gelmiş
Ee sonuç? Madalya mı veriyorlar bunu yapana?
Sana saygı duymayan, "ben kendimi garantileyeyim de" tarzında sanki iş sözleşmesi yapıyormuşcasına konuşan adamdan cidden çocuk edinmek istiyor musun?
Nasıl yavaşça vazgeçiririm diyorsun
Umudun olması güzel ama adam daha ortada çocuk yokken senden imzalı senet istiyor resmen

Güzel güzel anlatmışsın, olmamış. Açıkça söyleyeceksin. Ben koymuyorum, koyacak birini bulursan onunla evlen, ben aradan çekilirim.

Bu arada benim bir arkadaşım da karşıydı kayınpederin ismine. Çocuk doğup da kayınpeder neredeyse bir ev parası çıkartıp hesaba yatırınca seve seve koydu :halay:
O zaman iş değişir😂 şaka bir yana da onu da söyledim koyucam bak gör diyor

Acısını siz çekin ismini başkası koysun, 😡
Değişmez fikirleri ama uğraşın bari,deyinki kaderide onlara benzer,yada o isimler onlara özel kalsın,
Yada şimdi senin ailen den koysak bizimkiler alınır bizimkilerden koysak sizinkiler alınır en iyisi başka isim koyalım,
Kimse alınmasın ikisinin ismini de koyalım diyor işte 😤

Yalnız göndermemem gerektiğini anladım zaten😅
Bizim kuzenini eşi gitmiş Nüfus memurluğun. Çocuğun adı Berat. Memur Berat mi, Beraat mi, Berad mı derken adamın kafası bozulmuş yaz abi Kurtuluş demiş. İkisinin anlamı da aynı zaten demiş ve çocuğun adı Kurtuluş oldu :KK70: :KK70:

İsim konusunda erkekleri ikna etmeye çalışmanın mantığını çözemiyorum. Okuduğum konular hep böyle. Eşim şunu koycam dedi diyor sonra vazgeçirmeye uğraşıyorlar. Niye o sizi ikna etmeye çalışmıyor? Koymuyorum de geç. İstemiyorum koymayacağım. Tamam yanına ikinci ismi de ben koyayım demeyin işte demeyin onu. Neden kabul ediyorsunuz? Doğurmuyorum deyin. Çok istiyorsan, becerebiliyorsan kendin doğur da koy. Bırak o seni ikna etmeye çalışsın. Daha ortada çocuk yok. Yemişim geleneğini. Bizde de gelenek totoş koymak hadi bakalım. Koysun. Ayh sinir oluyorum :KK70:

Valla bizde oğlumun ilk ismi eşimin dedesinin ismi ikinci isim de benim istediğim bi isim, yani makul bi şekilde orta yol bulunabilir , isteyen istediği şekilde sesleniyor çocuğa ,atla deve değil yani de,ilk isim Abdurrahman ikinci isim de sizin dededen Dursun filan olursa doğurmayın zaten o çocuğu baştan kadersiz olacak gariban 😂

Şaka gibi ama gerçekten öyleymiş ne çok konu duyuyoruz böyle
Şunu da merak ediyorum 2 taraf açısından o nasıl bi ego ki bi yerden sonra sevginin önüne geçiyor?
Nasıl asla orta yol bulunamıyor isim konusunda da evlilik sorgulanmaya başlıyor 🤷‍♀️

X