Bir yıldır devam eden kronik mantarı nasıl yendim?

Evet, çünkü floram.adet ile birlikte yine bozuluyor bence
Ben de aynı durumdayım. Her ay kullanmak zararlı mıdır diye kararsız kaldım. Lattawin mi alsam borik asit mi yaptırsam bilemedim. Doktorum yıkama suyunu tavsiye etti sadece lattawini sordum yakar dedi dene istersen dedi sadece. Doktorunuzun bilgisi var mı? Her ay kullanmayı önerdi mi acaba?

Ben de aynı durumdayım. Her ay kullanmak zararlı mıdır diye kararsız kaldım. Lattawin mi alsam borik asit mi yaptırsam bilemedim. Doktorum yıkama suyunu tavsiye etti sadece lattawini sordum yakar dedi dene istersen dedi sadece. Doktorunuzun bilgisi var mı? Her ay kullanmayı önerdi mi acaba?
Bende lattawin ile rahatlıyorum bir paket kullanmıştım geçmişti tekrardan Antibiyotik kullanmaya başlayınca geri geldi şimdi bir daha alıp kullanacağım

Bende lattawin ile rahatlıyorum bir paket kullanmıştım geçmişti tekrardan Antibiyotik kullanmaya başlayınca geri geldi şimdi bir daha alıp kullanacağım
Tedavi görüyorum yine haftaya kontrolum var lattawini sordum, vagi simplex daha iyi lattawin yakabilir dedi yakma gibi bir durumu oldu mu? Dene istersen dedi sadece. Bikaç ay regl sonrası kullanmayı düşümüyorum başka bir şey demezse ya da eczaneden borik asit yaptırıcam doktor reçetesi lazım dedi eczacı geçiyor ama tekrarlıyor sinir bozucu.

Hanımlar merhaba, mesajınızı okudum ,bende çok çektim mantardan ,hamile kalmak amaçlı (arı sütü -bal-polen-propolis karışımı) yaptırmıştım düzenli 2 ay hergün bi kaşık yedim ,, 1 yemek kaşığı da alıç sirkesini suya koydum içtim ,benim bu sayede geçti bi dahada tekrarlamadı,,bu ballı karışım tam bi şifa ,bağışıklık toparladığı için faydalı bakterileri de artırıyo bağırsakta ,deneyin mutlaka, ondan öncesinde şekeri çıkarmıştım yine fayda etmemişti,antibiyotikler,kremler. Hiç fayda etmemişti. Her ay her hafta başı kaşınırdım ,şimdü yine istesem tatlı yiyprum sorun olmuyor

Ben 30 adet yaptırdım ama fayda etmedi çok pahalı lattawini kullandım tam iyileştim dedim antibiyotik kullanmak zorunda kaldım tekrarladı bende şaştım inanın
Ben 30 adet yaptırdım ama fayda etmedi çok pahalı lattawini kullandım tam iyileştim dedim antibiyotik kullanmak zorunda kaldım tekrarladı bende şaştım inanın
Nerede yaptirmistiniz

Aynı şikayetler bir yıldır bende de var ve kullanmadığım mantar ilacı kalmadı içim dışım ilaç oldu flucan, zolax, candimax.... internette araştırırken sizin yazınızı buldum ve aynı yöntemi denedim ilk günden itibaren yok oldu mantar. Benim merak ettiğim şu acaba borik asit kullanmayı bıraktığınızda tekrar oluştu mu mantar?
Durumunuz nedir

Kızlar bendede mantar sorunu vardı yaklaşık 1-2yıldır bisürü ilaç kullandım ama ben neden tekrar ettiğini kendim buldum ben o bölgeyi kuru tutucam hep diye günlük ped kullanıyordum kotex orkid vs ne varsa ama sonra hamile kalınca kaşıntılar habire sürüyordu doktora gidiyorum fitil krem veriyıor yok etki etmiyor habire kaşıntı hep dış dudak kısımlarında.bigun natracare diye tamamen doğal organik bir pedle karşılaştım bi anne bebek fuarında baktım netten araştırdım baya iyi şeyler yazıyor gratis ve migroslarda var sadece bi alim kullanıyım belki o saçma pedler yapıyolardır dedim inanırmısınız anında kesildi kaşıntı. Evet fiyatı diğerlerine göre iki katı daha fazla bile ama inanın sağlık için değer nelere para vermiyoruz bir kahve parası fazla. Heleki kaşıntıdan bıkmış biri olarak hiç acımadan ondan alıyorum artık hiç kaşıntım yok malum hamilelikte daha dikkat ediliyor ama sonradındada devam edicem bide arada tek tük kotex takım diyorum anında başlıyor kaşıntı meğer bizi mantar eden o pedlermiş zaten içeriğinide açıklamıyorlar ama çok okudum araştırdım bisürü kimyasal varmış. Eğer bi deneyin ile yararsa bana dua edin içinizden :KK66:
Regldan sonra bttimimi

Tam 23 yıldır çekiyorum bu derdi. Balayımda başladı . Balayında Antalya da gittiğim doktor , evlenme telaşı ve stresi ile bağışıklık sistemin düşmüştür dedi. Ama 23 yıldır farklı sıklıklarla devam eden bir problem. Bu arada 2 çocuk ta yaptım şükür. Artık menopoza girdim ama hala tekrarlıyor. Rahim , yumurtalık vs herşeyi aldırmayı düşündürtecek kadar çıldırtıyor beni. Cok ağır ilaçlar da kullandım , çamaşırlarımı da ütüledim , kolposkopi de yaptırdım, eşim de tedavi oldu. Nafile. Bazen 1 yıl olmadıgı oluyor , ama sıklıkla 3 - 4 ayda bir tekrarlıyor. Sarımsak 15 gün bile uyguladım. İcerdeki iltihabı kurutmadı. İltihabı hissediyorum. Yumurtalıklarımın şiştiğini. Ve artık ağrısı böbreğe vuruyor. Yaşla birlikte iltihap vücudu şişiriyor , gaz yapıyor. Mantar olacağımı bile anlıyorum artık. Dölyolumda genişleme ve açılma hissi, sonrasında içerde sanki karınca gibi birşeyler aşağıdan yukarıya yumurtalıklarıma yürüyor. Ve yumurtalık şişmeye başlıyor. Ve artık ilaçsız geri dönülmez nokta. Sirke dıştan rahatlatıyor , ama o iltihabı kurutmadan geçmesi mümkün değil. Sarımsak koyduğumda , sarımsak iltihaptan görünmez şekilde çıkıyordu dışarı ama içimi tahriş etmesi dışında çok fayda etmedi. Ya da ilaçlar kadar konsantre olmadığı için, çok uzun süre gerekiyordu belki de sarımsak tedavisinde. Ama onun kokusu ve acısı da bir yere kadar. Yani bir de onun yakma acısı ekleniyor üstelik. En ünlü doktorlardan devlet hastanelerine 30 doktor gezmişimdir şimdiye kadar. Yurtdışında bile baktırdım . Sürekli ilaç kullanabilen , gıdasına sürekli dikkat edebilen birisi değilim. Bu yuzden probiyotik , kefir , sebzeli beslenme vs duzenli yapamadığım için , vücutta en ufak boş anı kollayan bir hastalık olduğundan sıklıkla yakalandığımı düşünüyorum. Sanırım bağışıklık sisteminden kaynaklanıyor . Borik asitli yöntemi deneyeceğim bundan sonra. Ama en önemlisi vücudu kuvvetli tutmak , vitaminler , bağışıklık sistemini kuvvetlendiren yöntemler. İçtiğiniz su bile önemli. Ben çok az içerim de. Ve 2. hamileliğimde potansiyel şeker hastası olduğum ortaya çıktı. Kendime dikkat etmediğimde şekerim de çıkıyor zaten. Bazı vüçutlar extra özen istiyor ne yapalım.
Bu enfeksiyon hep mi bu şekildeydi sizde ? Bende böyleyim çok kötüyüm bebeğimi kaybettim 😢 şiödi bebek istiyorum ama enfeksiyonum geçmiyor

Öyle iğrenç bir sorun ki, çözümü sizlerle paylaşabilmek için üye oldum.
Geçtiğimiz yıl haziran aylarında yoğun bir antibiyotik tedavisi gördüm ve mantar ile tanıştım Hemen doktora gittim, flucan isimli ilacı verdi. Tek doz olanlardan. Geçmedi. Daha sonra Antalya’da bu konu ile ilgili ne kadar özel hastane, iyi dedikleri doktor varsa gezdim durdum. Yok hiç bir şekilde geçmiyor. Değişik ilaç krem kombinasyonları deniyor her doktor olmuyor. Ozon tedavi önerdiler, bence tam bi para tuzağı, ona da gittim 3 seans. Neyse bu konuda hiç bir doktorun artık bana yardım edemeyeceğini düşünmeye başladım. Mutsuzum, cinsel hayatım bitti. Yoğun canlı bakteri takviyeleri aldım ki bunlar da mantarı tedavi etmeden işe yaramıyor. Derken yabancı sitelerdeki forumları okudum. Ve internetten toz borik asit aldım. Burası Türkiye 00 ölçülerinde boş kapsül bulamadım. Eczaneden katarin alıp içini iyice boşalttım ve borik asit tozu ile bu kapsülleri doldurdum. ( bu işlem sırasında eldiven giymelisiniz)
2 kapsül sabah, 2 kapsül akşam vajinal fitil gibi yerleştirdim. 3. Günümde mantardan eser yok. Bu araştırmayı okuduğum forumlarda 14 gün boyunca mantardan kurtulduğunuzu düşünseniz bile devam etmeniz gerektiği yazıyordu, o yüzden ben de devam ediyorum.
Neredeyse bir yıldır çektiğim ve tedavisi için özel hastanelere, doktorlara milyarlarca para ödediğim kronik mantar, 14 liralık borik asit tozu ve 5 liralık katarin kapsülü ile yok oldu.
Hamile kimselerin asla ve asla denememesi gerekir.
Borik asit vajinal tablet olarak kullanıldığında zararsız, ancak ağız yolu ile ilaç gibi içildiğinde ölümcül derecede toksik bir maddedir. SAKIN AĞIZ YOLU İLE KULLANMAYINIZ!!
Kronik mantarda eğer 14 günlük tedaviden sonra mantar geri dönüyorsa 6 ay boyunca haftada iki gün aynı işlemin tekrarlanması gerektiği yazıyordu.
Tabi ki önceliğiniz bir doktora görünmek olsun. Eğer flucan benzeri ilaçlara direnç gösteren bir mantar problemi yaşıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Gelişmeler doğrultusunda yazımı güncellemeye devam ederim. Hepinize geçmiş olsun

Evliliğe giden ilişkim bitiyor. Size nasıl ulaşabiliriz. SIrf ulaşmak için üye oldum. Borik asiti ne şekilde kullanıcaz :KK43: öyle vahim durumdayım ki çoğu zaman kokusuz ama yoğun kıvamlı kronik mantarım var ve hpv m. Hpv olduğunuzda bağışıklığınız düşük olduğundan ötürü mantara daha bir kapı aralıyorkuş. Bu noktada tekrar tekrar ve telrar edecektir. İlaçlar bir yete kadar oldu hep ve bir haftaya yine kendini gösterdi. Neler yapmam lazım doktorlar deseniz bu konuda süreç uzun ve detay istediği için çekimser. Zamana bırakalım vs deniyor özele de gitsem doğru sonuçla karşılaşamadım. Borik asiti biliyorlar fakat denettikleri bir hasta olmadıpı için bir türlü uygulatmakta oralı olmuyorlar. Ben napıcam:KK43:

X