Biraz uzun ama çok dertliyim ne olur okuyun :(

lilyum_85

buyrun benimm :)
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
563
17
39
arkadaşlar 2 buçuk senelik evliyim ve eşimin ailesinin benden saklı iş çevirip eşimide alet edip benim üstüme salmalarından artık bıktım. 2 buçuk sene içinde neler olmadıkiiii. ama ben size en son olayı anlatıcam.

bakın şimdi olay nerden patladı.
araba kazalandı. eşim kasımın 5inde kaza yaptı. ön taraf gitti 3000 lira masraf çıktı. arabada evlenmeden önce dedesi kocişe para vermiş 4000 lira kocişte üstüne 4000 lira koyup araba almış. ama 2 buçuk senedir sürekli en ufak bi moralleri bozulsun çekip alıyolar arabayı altımızdan. ki zaten hep onlar kullanıyo ve durmadan üstüme geçir arabayı diyolardı.
neyse
bunlar habire benden setimi istiyolar arabayı yaptırmak için. 1 ay boyunca nasıl deli gibi saldılar kocişi üstüme, vermicem dedim. neyse bi yerden para bulmuş kayınpeder.
ama ertesi gün kocişe yok para seti versin demişler. vermedim yine
neyse işte verdim en sonunda. ama verirken hayatım araba sanayide parçalar alındı yapılıyo demi dedim hayır dedi.
bak dedim baban izmire gitti 1 hafta önce, parçaları aldı geldi ve araba tamirde yapılıyo doğru söle dedim. sonra öğrenirsem iyi olmaz dedim yok yapılmıyo dedi.
tembihlemişler sakın söleme. arabanın yapıldığını öğrenirse vermez seti bizde sölemeyiz zaten demişler. hepsi bir birlik olup 1 hafta boyunca araba öle yatıyo para yok pul yok dediler.
neyse işte seti verdim 1 gün sonra kociş çocuk odasına girdi kapıyı kapadı telefonla fısır fısır konuşuyo. diyoki baba izmirden aldığın parçaların biri olmamış değişmeliymiş haberin olsun.
girdim içeri yazıklar olsun seti alarak benimi kandırdığınızı sanıyosunuz ben sana ne dedim hani alınmamıştı parçalar dedim
bu tamam hadi görüşürüz dedi kapadı teli.

ben nasıl delirdim onların yalanlarına alet oluyosun demek falan diye.
neyse ben yalancı yalancı dolanıyom ortada 3-4 gün kocişe yalancı aşağı yalancı yukarı dolaştım. bu nasıl ama bin pişman ben yalancı dedikçede gururuna dokunuyo.
bu olaydan iki gün sonra demezmi bu hadi annemlere gidelim diye. dedim benim yalancı insanlarla muhatap olacak halim yok gitmem ısrar etme
neyse 2-3 atıştı benle
dedim bak onlar senin annen baban. gitmek istiyosan seni tutan yok ben asla gitmem. ısrar etme konu kapandı dedim. sustu gitti pc başına

neyse bu olaydanda 4 gün sonra falan kociş annesi gile gitmiş.
demiş anneside nolduda gelmiyo ne arıyo ne soruyo nede tele cevap veriyo.
kocişte o kırıldı hepimize darıldı ona yalan söyledik. araba tamirdeyken parçalar alınmışken alınmadı dedik. yalanla elinden seti aldık dargın bize demiş.
kaynanada ne dese beğenirsiniz
aa ne münasebet seti isteyen sensin, seti veren kendisi, sanki ben mi istedim de bana mı verdi. ne diye küsüyomuş bize falan diye konuşmuş.
(yalnız parayı koynuna sokanda kaynana ve benim set parasıyla izmire kızıyla alışverişe çıkcaklarmış düşününnnn.)

neyse işte bakın şimdi olaylar başlıyo
kaynana bana tavşan tüyü kürkü vardı bana vermişti göya
demişki kocişe montu versin kuru temizlemeye götürcez yarın
neyse akşam olunca kayınpeder gelince kaynana demiş gelin bize küsmüş. kayınpeder delirmiş ne hakla küser diye.
evi aradı kayınpeder. kociş açtı teli saydırıyo kocişe
kocişte dedi kavga yapcak yer arıyosunuz gene siz dedi kapattı teli.
tekrar arıyo 5 dakka sonra montu almaya gelcekmiş eve ama bahane.kavga etmeye geliyo kayınpeder.
kocişte bana dedi uğraşamam şimdi onla ver ben götüreyim montu dedi. bizim evin 10 metre aşağısında karşılaşmışlar. kayınpeder demişki istemedi demi beni evine seni yolluyo.
beni almamak için evine demi diye saymış dökmüş sokakta
eve gitmişler demişler işte istemedi falan diye seni gönderdi diye tantana yapmışlar kocişte yok onla ilgisi yok ben istemiyorum kavga gürültü demiş
onlarda sana araba maraba yok al şunun set parasını arabayı derhal üstüme yapıyosun demiş.
kocişte madem öle ne aldırdınız kızdan seti, ne bozdurttunuz. o araba kaç senedir paylaşılamadı zaten alında başınıza çalın demiş çıkmış

neyse arıyolar evi. anladım ama kociş çıktı hıncını almak için beni arıyolar diye.
açtım kayınpeder diyoki beni eve almak istemedinde yolladın demi
dedim nasıl anlamak istiyosanız onu anlayın
tabiii istemedin benide yolladın demiii bağırıyo
bende nasıl anlamak istiyosan onu anla baba dedim
baba deme banaaaa ayırdın kopardın tamamiyle beni oğlumdannnn bağırıyo
dedim tartışacaksanız kapatıyorum
tartışcam tabiii ayırdın koparttın bizi oğlumdannn
tartışıyosanız kapatıyorum dedim konuşuyo hala kapattım

neyse bu hıncını alamamış ya annemleri aramış(annemler başka şehirde aramız 4 saatlik yol)
demişki ben apartmandan girdim kızın beni gördü oğlumu ittiriverdi.istemiyorum ben bunu evimde git ver montlarını dedi demiş
allahım yalann yalan yalannn. sen büyüksün allahım:Saruboceq:
demiş işte ne hakla küser konuşmaz bizle satcam evide zaten demiş anneme
annemde sat dünür insanların yeterki huzuru olsun gider kiradada yaşar huzuru olduktan sonra demiş.
herşey çok kötü olcak ayrılırlar falan filan demiş
annemde ben gelcem zaten oraya ne konuşcaksan konuşuruz o zaman demiş

sonra annemle kociş konuştular kociişte yok dedi öle bişey.eve hiç gelmedi evin 10 mt aşağısında karşılaştık dedi.annemde herşey kötü olcak diyo dedi.
kocişte onlaramı kalmış benim hayatım herkes işine baksın dedi.
sonra işte annem kayınpederi aramış
kayınpeder geri kocişi aradı. ne dedin sen kayınvalidene diye.kocişte dedi sen evemi geldin dedi kız seni istemiyommu dedi. siz tartışmaya yer arıyonuz dedi kapattı teli.
sonra ertesi gün dedim ver git arabayı. bitsin artık kaç senedir iliğimizi kemiğimizi sömürdüler araba diye. git ver alırız biz yenisini allaha şükür dedim.
gitti kociş demiş gidelim bitsin bu iş.
kayınpederde haftaya annenin üstüne geçircez arabayı
kocişte imza atılırken çağır bitsin artık demiş.

veee geldik bugüne...
bugün görümce geldi
anlatıyo işte nişanlısı ( ayrıldığı nişanlısı). şimdi sevgililer çocuk başka şehirde.
görümcenin attığı adımdan haberi varmış çocuğun.
diyoki toyota corolla var babamda, o araba kimin diye sordu ona kadar biliyo dedi
toyota corollada babamın bi arkadaşının diyo.
adamın egzosu bozulmuşta babama benim yüzüm yumuşak senin tamirci tanıdığın çok benden çok para isterler sen bedavaya yaptırırsın demiş.babamda yaptırdı diyo.
adamda babama ben kimseye borçlu kalamam senin araba çıkana kadar araba sende kalsın. benim hiç işim olmuyo arabayla sende dursun 15-20 gün demiş.

neyse o ara kociş geldi görümce su almaya mutfağa gitti. dedim hayatım baban altına toyota çekmiş görüyomusun dedim. oda yok ya o araba belediyeden arkadaşının söledi bana dedi.
bende dedim hayatım ben duymuştum zaten araba aldığınıda sana söylememiştim bak doğruymuş dedim
senin arabayı satışa çıkarmış bunu almış araba tamirden çıkınca vercekmiş bu aldığı arabanın parasını dedim. kociş yok ya falan diyo
neyse görümce geldi noldu falan dedi.
kociş te ya babamın altındaki arabayı konuşuyoruz dedi
görümcede aa evet arkadaşının dedi
bende yooo almış o arabayı ben duydum dedim
görümce şokk :1shok:
aa hayır canım dedi almadı dedi.
bende ya bizim arabayı satışa çıkarmış, bunuda almış. bizimkini satınca onun parasını vercekmiş dedim
görümcede tamam satışa çıkardı sizin arabayı. ama yeni araba almadı dediki nerden duyduysan yalan haber dedi.
kocişte ya belediyeden arkadaşınınmış hayatım . bana söledi babam dedi.
görümcede demezmi hayırr belediyeden değil diye.
kocişte evet ya belediyeden arkadaşınınmış bana babam dedi belediyeden bilmemkimden almış dedi
görümce de yok beee değil bi tane senin tanımadığın arkadaşından almış arabayı dedi
ama kociş nasıl bozuldu. babası yalan sölemiş.
neyse işte kocişin iş vaktine yakın saat 10 buçukta görümceyi götürüyo eve.
yolda görümce demişki emlakçı geldimi. satılık ilanı asmaya gelcekti. izmirden ev alcaklar o parayla kendilerine. babam ben kirada otururken onlar para vermeden eve mi koncaklar
satcam dedi demiş.daha neler demiş
kociş geldi ama nasıl köpürüyo. dedi hemen çıkıyoruz bu evden. bitti herşey.
alsınlar evlerinide arabayıda başına çalsınlar. bütün herşey bitti onlarla. noldu dedim anlattı.
bende dedim çıkarız evden. hemen çıkalım bi kaç güne boğuluyom zaten ben bu evde dedim. tamam dedi.
dedi ki satılık ilanını ben ascam dedi görsünler bakalım. astı "sahibinden satılık" onların ev ve cep nolarını yazdı.
kocişle konuştuk saat 1 gibi.
aradılarmı annenler dedim aramadılar dedi
bende eğer araba gerçekten babanın olmasaydı 50 kere arar seni nerden çıkıyo bu uydurmalar derdi. ama aramadığına göre aldığını duyduğumuz için, bizim arabayıda satışa çıkardığını duyduğumuz için şok oldu ondan arayamadı dedim.

ama ilanı görünce asıl şoku yaşıcaklar biri arayınca onları ev için. düşünemiyorum hallerini.
böyle işte arkadaşlar paylaşmak istedim ve hayattan yordular beni. yarın annemler geliyo dananın kuyruğu kopacak. ee ne düşünüyosunuz arkadaşlar. başınızı ağrıttığım için kusura bakmayın nolurrrr :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Estağfurullah, kusurluk bir şey yok da ne denir ki şimdi?

Öyle şeyler okuyoruz ki bu forumda, her seferinde "yok ben bundan sonra bir şeye şaşıramam artık" diyorum ama her seferinde şaşıracak bir şey görebiliyorum. Annen gelince durumlar nasıl olur bilmiyorum, hayırlısı olsun.

Sana sadece şunu söyleyeyim, evet, eşin de bir ara alet olmuş onların planlarına ama genel anlamda senden yana sanırım. Ailesinin dolduruşuna gelip sana cephe almadıktan sonra Allah'ın izniyle siz o zulümden kurtulursunuz. Bak ailen de arkanda.

Biz de arkanda sayılırız, iyi dileklerimizle:teselli:

çok karışık geldi bana herşey..

set için neden bu kadar yaygara oldu onu anlamadım

düğün zamanı siz o seti isteterek zorla mı aldırdınız da bozdurmak için fırsat kolladılar?

çok yüz gözolunmuş gibi geldi bana. kocanızın ailesinni ağzına bakıp onlarla ağız birliği yapması yeni aile kurduğunun farkına varamaması kötü.

herşey eşinizde biter. ailesine karşı sizi savunması size yalan söylemesi gerekir.

krizalit çok teşekkürler canım evet şaşıracak şeyler oluyo hayatta haklısın. annemler arkamda evet bakalım yarın nolucakk.

er-ca evet canım çok karışık herşey. yüz göz olundu kısmı ise şöyle ben etliye sütlüye laf atmam. çünkü çok cazgırlar hemen kavgaya gürültüye meraklılar. bende konuşmaktansa susarım 2-3 hafta ne arar ne sorar ne gider gelirim. ve bu onları dahada çıldırtıyo. yani konuşsan suç, sussan suç.
set bana düğünde takıldı. eşim kaza yaptı ya kazayı siz yaptınız mecbur vercek diye sırf inatlarına aldılar seti. amaçları elimizde bişey bırakmamak hep onlara muhtaç olmamızı istedikleri için bu böyle. 2 ay oldu ev aldılar işte bizi oturttular. biz size ev verdik diye yapmadıklarını bırakmıyolar. ve şuan evi satmakla tehdit ediyolar yani anlıycan önlerinde diz çöküp yalvaralım nolur satmayın dememizi bekliyolar. ama eşim astı ilanı cama.
işte böyle.

eşimi parayla evle tehdit edip hep bana karşı kullandılar. ama bu sefer hem arabayı alıp hemde evi satmaya kalkışınca. eşime çok iyi bi ders oldu. bakalım neler olucak paylaşırım sizlerle. :KK43:

Eşin umarım aile şirketi gibi bir yerde çalışmıyordur.

Sanırım çocuğunuz yok henüz, o zaman belki dişinizi sıkar kiraya çıkarsınız, paçanızı da o insanlardan kurtarır, kendi yağınızda kavrulursunuz. Kazık kadar insan olmuşlar, öz çocuklarına yaptıkları iyiliği koz olarak kullanıp sizinle inatlaşıyorlar ya, deli saçması resmen.

Eşiniz olanları idrak etsin de, gereğini yapar sanırım. Birçok kadının problemi kocalarının krü körüne anne-baba dolduruşuna gelmesi oluyor. Siz o açıdan şanslıymışsınız.

Umarım yaptıkları iyilikleri o insanların suratlarına çarpıp başınızın çaresine bakabilecek maddi imkânlarınız vardır.:Saruboceq:

Eşin umarım aile şirketi gibi bir yerde çalışmıyordur.

Sanırım çocuğunuz yok henüz, o zaman belki dişinizi sıkar kiraya çıkarsınız, paçanızı da o insanlardan kurtarır, kendi yağınızda kavrulursunuz. Kazık kadar insan olmuşlar, öz çocuklarına yaptıkları iyiliği koz olarak kullanıp sizinle inatlaşıyorlar ya, deli saçması resmen.

Eşiniz olanları idrak etsin de, gereğini yapar sanırım. Birçok kadının problemi kocalarının krü körüne anne-baba dolduruşuna gelmesi oluyor. Siz o açıdan şanslıymışsınız.

Umarım yaptıkları iyilikleri o insanların suratlarına çarpıp başınızın çaresine bakabilecek maddi imkânlarınız vardır.:Saruboceq:

canım çocuğumuz var 1 buçuk yaşında dünya tatlısı bi oğlumuz var. eşim özel bi şirkette iyi bi maaşla çalışıyo. yani kiradayken 2 ay öncesine kadar gül gibi geçiniyoduk. halada yapabiliriz. bakalım kısmetse yarın ev arayıp bir an önce çıkıcaz kurtulcaz bu evden.
çok doğru yazmışsın 50-60 yaşında insanlar öz evladına neler yapıyolar. hayatımızla nasıl oynuyolar. her zaman yaptıkları bu işte ilkokul çocuğu gibi küstüm boz deyip bizi cezalandırmaya çalışıyolar. allah akıl fikir versin. eşimin benim ve oğlumunda feraha erişmemizi nasip etsin inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

canım çocuğumuz var 1 buçuk yaşında dünya tatlısı bi oğlumuz var. eşim özel bi şirkette iyi bi maaşla çalışıyo. yani kiradayken 2 ay öncesine kadar gül gibi geçiniyoduk. halada yapabiliriz. bakalım kısmetse yarın ev arayıp bir an önce çıkıcaz kurtulcaz bu evden.
çok doğru yazmışsın 50-60 yaşında insanlar öz evladına neler yapıyolar. hayatımızla nasıl oynuyolar. her zaman yaptıkları bu işte ilkokul çocuğu gibi küstüm boz deyip bizi cezalandırmaya çalışıyolar. allah akıl fikir versin. eşimin benim ve oğlumunda feraha erişmemizi nasip etsin inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

Allah bağışlasınopuyorumnanaktan

Umarım çok fazla tantana yaşamadan eski düzeninize geri dönersiniz de kötü niyetli insanların hayatınıza karışma ve hatta kastetme imkânları olmaz. Ya da hayırlısı ne ise o olsun diyelim. Bakalım anneniz gelince neler konuşulacak. Kadını da üzmezler umarım. Ama madem gücünüz var, en mâkûl olanı onlardan uzaklaşıp huzur bulmak sanırım :uhm:

Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibi kalırlar bir köşede artık o zaman, tövbe yarabbim ya kaydirigubbakcemile3

kaydirigubbakcemile3 ayy canım benim aminnn ya çok sağol yanımda olduğun için. nasıl moralim bozuktu anlatamam. annemi üzemezler annem olgun kadındır usturuplu konuşur ve sevmez kavga gürültüyü. resmidir. yani anca anneme beni kötülerler başka bişey yapmazlar.
önceki yaşantıma dönmeyi çok istiyorum. istemiyorum onların evini barkını :gitme: allahım yardım et nolurr.

canım son yazdığın harika ya. oyuncağı alınmış gibi kalacaklar evet biz gidince. kaydirigubbakcemile3

Eşin ailesinin çevirdiği dolapları fark ettikten ve çok şükür siz onlara hiç muhtaç olmadıktan sonra elbette dönersinzi eski yaşantınıza. Sıkma canını sen hiç, valla canım birçok durum senden yana, elbet düzelir. Eşin belki biraz tereddüt yaşar ama onu da konuşup aşarsınız inşallah.:Saruboceq:

Nasıl aile bunlar akıl sır ermiyor, ama dediğin gibi istekleri sizin onlara muhtaç olmanız sanırım. Neyse ki eşin ailesinin ağzına bakan bir tip değil yoksa çok çekerdin. Yine onlara muhtaç olmadığınız için çok şanslısın.
Bu evi satma işi blöf kokuyor, ama blöf olsa dahi, çıkmayın oturun diye yalvarsalar da çıkın bence, ev, araba, hiç bir bağlantınız kalmasın ki üstünüzde hüküm sürmeye kalkmasınlar kötükedihüso

okurken başım döndü yaaa
ya ortak iş yapılmaz akraba ile.madem paranız yok araba almayıverin yada almak istiyorsanız 4000 tl yi kredi çekin alın..değermi? bu kadar şey yaşamışsınız

okudum hepsini:hooray:
belli ki yalancılar.en iyisi onların evinden çıkmak.ama arabayı vermeyın derim.

Bunların yaptıklarına kaşıkla verip sapıyla çıkarmak denir iki de bir başınıza kakıyorlarsa verin geriye paranıza geçer sözünüz hiç olmazsa huzurunuz bozulmaz mal hırsı nereye kadar evladının huzursuzluğundan daha önemli demek ki para pul, Allahtan eşin de senden yana onun için siz bunların altından kalkarsınız hiç moralini bozma, mutluluklar dilerim.

vermeseydiniz keşke setinizi zaten pek doğru konuşmayan bir aileymiş bırakın küsselerdii.Herşeye ne kadar da müdahale ediyorlarmış..Araba vss..akannehir

ben hiç şaşırmadım canım evet maalesef böyle aileler var. benim eşimin aileside aynen öyle hatta kendi ailemde. eşimin ailesi kızlarını kendi ailem ise oğullarını tutarlar. eşimin bekarken dünya para harcayarak bakımlarını yaptırdığı arabayı evlendikten sonra vermediler. biz arabamızı aldık hayırlı olsun demediler. şimdi diğer arabayı sattılar eşimi sadece imzaya çağırdılar ama para kendi ceplerine girdi. bende senin hakkın haram olsun onlara dedim ne denilirki. şükür ki onlara muhtaç olmadık. şimdide kendi evimizi krediyle aldık onu ödüyoruz şükür.
bir an önce çıkın onalırn evinden çıkmazsanız size daha fazla huzursuzluk verecekler hemde onlara uzak bir yere taşının. sabrederseniz herşeyiniz olur sakın sıkma canını. yalan söyleyerek amaçlarına ulaşabileceklerini sanıyorlar ama sizde çocuk değilsiniz ya. sakın onların oyunlarına alet olayın, muhatap olmayın. eşimle evlendiğimizde borçla başladık hayatımıza her ay ağlamaktan harap oluyorduk. aylarca evimizde sadece çorba pişti ekmek bile alamaz hale geldik. şimdi ise şükürler olsun hem evimiz hem arabamız var. sabır herşeyin başı sabır birbirinizden başka kimseden fayda beklemeyin. Mevlam kötülükleri cezasız bırakmaz.

evet en güzeli evi arabayı verip böyle insanlardan kurtulmak..
ne halleri varsa görsünler..

bunlar nasıl aile ya evlatlarını hiç mi düşünmezler. bu kadar bencillik olur mu. oğulları düşman mı evi al arbayı al. inşallah eşin gerçekleri görüypdur da siler hayatından onları

olay için birşey diyemeyeceğim, hakkınızda hayırlısı olur inşallah ama "kociş" ne kadar itici bir kelimedir, buna takılmaktan yazıyı doğru düzgün okuyamadım valla.

şeker sizin taktiğinizle hareket ediyor onlarda ...artık bir yola çıkmışsınız onlar neden böyle davranıyor diye düşünüp kendinizi sıkmayın onlar hatalarını anlayacaklardır nasıl olsa bigün gelecekler o zamanda kollarınızı kapamayın fevri olmak çoğu zaman hatalara yol açıyor siz bu tuzağa düşmeyin
yuvanızda mutluluklar

X