(Biraz uzun bir metin. Sıkılacaksanız okumayın lütfen.) Kalbim sıkışıyor ne düşünmeliyim ne yapmalıyım bilmiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.209
3.156
Ne kadar utanmaz bir adam. Böyle durumlara empatı yapın. Siz 3 aylık evli iken kayınbabanız gelse ne yaparsınız?
Böyle yapmasanız o adam temelli gelir yerleşirdi size. Resmen sizi kullanmak için gelmiş. İyi yapmışsınız. Üzülmeyin. Kendisini düşünmeyen adamı siz mi düşüneceksiniz? Annenizin emeğini sigaraya da harcıyordur o yüzsüz
Gerçekten bazı insanlar baba olmamalı. Doğru herkes seçtiği hayatı yaşar. Ama kendimi ikna etmek konusunda oldukça zorlandım. Yorumlarınız çok kıymetli çok teşekkür ediyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 214 gün kaldı.

Bebeğinizin dış kulakları bugün yada yarın şekil olarak tamamlanmış olacak. Bebeğinizin poposuyla, baş tacı arası 22-24 mm oldu. Erkek ve dişi genital bölgesi hala çok benzer. Bebeğinizin cinsiyetini ultrasonda görmeniz çok zor. Biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nergizolsun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2018
1.939
2.849
Hissettiklerimizi çok iyi anlıyorum merhametli,vicdanlı olduğunuz için bu şekilde hissediyorsunuz.Neden böle oldu diye düşünüyorsunuz çünkü herşeyin farklı olmasını çok isterdenizdir.Bu düşünceleriniz hiç değişmeyecek ama zamanla alışacaksınız Allahım içinize ferahlık versin

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.209
3.156
kan bağına hiç inanmam evlat hariç.sze değer vermeyene asla değer vermeyin kötü hale düşünce kapınıza gelene de hiç inanmayın geçmişi de unutun gitsin .babadır atadır diyen empati yoksunlarına da hiç kulak asmayın.tecrübe kpnuşuyor babasız da gayet güzel yaşanıyor konu sahibi
Zaten uzun zamandır babamın varlığını hissetmiyorum. Sadece güzel bir çocukluğum olmuşken bu hale gelmek beni çok sarstı. İnşallah zamanla daha iyi olacağım çok teşekkür ediyorum yorumun için

Bebeğinizin dış kulakları bugün yada yarın şekil olarak tamamlanmış olacak. Bebeğinizin poposuyla, baş tacı arası 22-24 mm oldu. Erkek ve dişi genital bölgesi hala çok benzer. Bebeğinizin cinsiyetini ultrasonda görmeniz çok zor. Biraz daha beklemeniz gerekiyor.

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.209
3.156
hissettiklerin çok normal çünkü ne olursa olsun hatasıda olsa baban böyle hissetmen çok normal.fakat burda önemli bi konu annen, o kadıncağaz niye sorumluluk sahibi bi eşle yaşlanmasın belki baban durumun ciddiyetini anlar ve eksiklerini düzeltir😔her şerde vardır bi hayır diyelim
Olan zaten hep zavallı annelere oluyor. Güçlü kadındır annem ama artık hayatının en rahat dönemini yaşaması gerekirken en ağır dönemini yaşıyor

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.209
3.156
Annene helal olsun bu devran böyle gelmiş böyle gider demeden kurtulmaya bakıyor 🌺 takdir ettim.
Çünkü böyle devam ederse sağlığı riske girecek stres ve üzüntüden. Ondan dolayı boşanıyor. En iyisini de yapıyor gerçekten. Hayat bu kadar kısayken böyle bir acı çok fazla

Turkandrnb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
1.839
2.713
Çünkü her çocuk anne babası tarafından sevilmek ister. Bunu göremeyince bile vazgeçemiyoruz çoğu zaman yanlışlar da yapsalar hep içimizde bi yer seviyor onları.

Evinize kalması süper bi baba olsa bile uygun olmazdı zaten. Siz de kalmasın elbette ama bi şekilde oturun konuşun destek olun. Elbette suçlu ama içiniz rahat etmeyecek belli ki. Ki tek suçlu babanız da değil. Annenizin de bu adamı çekip çekip siz yeni yuva kurmuşken başımdan gidecek yeri var artık kafasıyla boşanmaya karar verdiğine eminim. Keşke en başında boşansaydı siz de bu durumları yaşamasaydınız. Çocuklar için katlandım demenin ne boş oldugunu gösteren bi konu yaşadıklarınız çünkü.

Dediğim gibi evinizde yaşamasını kabul etmeyeceğinizi ama ona destek olacağınızı bi işe girip kendi başının çaresine bakması gerektiğini anlatın. Ben de destek olurum deyin. İstemezse kendi bilir. Siz iyi bir insan ve iyi bir evlatsınız merak etmeyin.
Insanlari bu sekilde etiketlemek dogru gelmiyor. Asla annesinin hangi sartlari yasadigini bilmiyoruz ve senin annen hatalidir ne kadar havada kalir bir düşünce hele de Türkiye gibi bir yerde... anneler genelde aman evlatlarim babasiz kalmasin, aman kocam belki degisir, bosanirsam hakkimda ne düşünürler.... bu dusunceler alir basini gider. Nasil olsa kalacak yeri var diye düşündüğünü hic sanmıyorum hicbir anne evladinin huzursuz olmasini istemez hele de gunde 13 14 saat cocuklari icin calisan bir anne...

Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
9.597
31.188
31
Annemle babam boşanıyor.
Babam kötü bir insan değildir ama liseden sonra bakmadı bizlere. Öyle eve gelir gider her gün.
O kadar.
Şiddet filan yok sesini bile yükseltemez.
Sadece sorumsuz çalışmıyor ve bunu hata olarak bile görmüyor.
Annemi çok kırmış zamanında maddi manevi destek olmadı yalnız bıraktı hastalıkta sağlıkta. Annem seneledir günde 12-13 saat çalışır.
45 kilo bir kadın...
Babam ise evde yatar.
Bu arada liseye giden bir kardeşim var babamın özellikle onda hiçbir emeği yoktur.
Bunları anlatıyorum çünkü başka birini. gözünden görmeye çok ihtiyacım var.
Hepimizi çok kırdı babalı yetimlerdenim ben.
Boynu bükük gelin çıktım o evden.
En mutlu olmam gereken günlerde boğazımda yumruyla gözleri yaşlı devam ettim bir şekilde.
O kadar değersiz hissettim ki...
"Keşke"dedim."
Keşke hiç doğmasaydım.Kimsenin boynuna yük olmasaydım. Keşke intihar ettiğimde kurtulmasaydım. "
Sonra annemi eşimi kardeşlerimi düşününce kıyamıyorum onlara.
Yeni evliyim bu arada 3 ay doldu dolacak.
Artık dava açıldı ve babam evden uzaklaştırıldı.
Önce bana geldi.
Allah biliyor istemedim bende kalmasını.
Evlenmeden önce boğazıma yumru etti her şeyi. Tam huzur buldum eşimle derken bende kalmaya başlayınca o kadar doldum ki kızlar... Düşünsenize yeni evliyim...
Yaralarım yeni iyileşmeye başlayacakken...
Neyse döktüm içimi
Patladım anlayacağınız
Ağlaya ağlaya döktüm
Yine kendini haklı gördü
Yalanladı
Ertesi gün çekti gitti.
Arkadaşlarında filan kalıyor galiba bilmiyorum
Şimdi size soruyorum.
O kadar yapılan hatalara kalp kırıklıklarına rağmen o hala kendini haklı görebilirken ben babamı evimde barındırmadım diye neden boğuluyorum?
Kendimi dünyanın en kötü evladı gibi hissediyorum.
Siz olsaydınız ne düşünürdünüz?
Babanız mükemmel bir baba mıydı ki siz ona bakmayınca kötü evlat oluyorsunuz?

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Turkandrnb

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2019
1.839
2.713
Annemle babam boşanıyor.
Babam kötü bir insan değildir ama liseden sonra bakmadı bizlere. Öyle eve gelir gider her gün.
O kadar.
Annemi çok kırmış zamanında maddi manevi destek olmadı yalnız bıraktı hastalıkta sağlıkta. Annem seneledir günde 12-13 saat çalışır.
45 kilo bir kadın...
Babam ise evde yatar.
Bu arada liseye giden bir kardeşim var babamın özellikle onda hiçbir emeği yoktur.
En mutlu olmam gereken günlerde boğazımda yumruyla gözleri yaşlı devam ettim bir şekilde.
"Keşke"dedim."
Keşke hiç doğmasaydım.Kimsenin boynuna yük olmasaydım. Keşke intihar ettiğimde kurtulmasaydım. "
Önce bana geldi.
Evlenmeden önce boğazıma yumru etti her şeyi. Tam huzur buldum eşimle derken bende kalmaya başlayınca o kadar doldum ki kızlar... Düşünsenize yeni evliyim...
Neyse döktüm içimi
Patladım anlayacağınız
Ağlaya ağlaya döktüm
Yine kendini haklı gördü
Yalanladı
Ertesi gün çekti gitti.
Şimdi size soruyorum.
O kadar yapılan hatalara kalp kırıklıklarına rağmen o hala kendini haklı görebilirken ben babamı evimde barındırmadım diye neden boğuluyorum?
Hersey olacagi gibi oluyor kendimizi ne kadar yipratirsak yipratalim hayatta herseyin gidisatini değiştiremeyiz. Babaniz sanirim biraz bencil. Aile kavramini hayatina sokamamis biri. Siz ona arka cikarsaniz babaniz degismeyecek ve bir sure sonra sizin kurdugunuz aile ortamininda huzurunu bozacak. Birakin nerde kalıyorsa kalsin arkadaslari 1 ay bakarlar sonra calismak zorunda kalir. En azindan nasil gecinirimin kafasinda olur. Belki yaptiklarinin farkina varır. Insan bazen dibi görmeden akillanmaz. Sabredin ve uzaktan izleyin. Size yasattigi hersey geride kaldi. Evet icimizde derin bir yara olarak kalıyor bazi seyler ama onlari desmeye hic gerek yok. Annenizde daha rahat olacak ve bir sure sonra hersey aizin icin daha guzel hal alacak bunun farkindaligiyla gecirin gunlerinizi.

kalkyerineyat

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
501
570
Annemle babam boşanıyor.
O kadar.
45 kilo bir kadın...
Babam ise evde yatar.
"Keşke"dedim."
Önce bana geldi.
Neyse döktüm içimi
Patladım anlayacağınız
Ağlaya ağlaya döktüm
Yine kendini haklı gördü
Yalanladı
Ertesi gün çekti gitti.
Şimdi size soruyorum.
Canim kendisi oyle bencil bir insan ki daha 2-3 aylik evli kizinin evinde kalmayi kendisinde hak gormus. Babalik bile etmedigi kizinin hem de. Yaptiklarinin affedilir yani yok. Hayattayken yoklugunu yasamak en acisi bence. Bu saatten sonra degisecek de degil. Sen evliligine saril. Mutlu ol. Cunku evlat olabilmen icin once iyi bir babaya sahip olmalisin. Senin icin durum boyle degil.

Emalia60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
1.177
2.185
27
Benimde babam çocukluğumdan beri hiç bir zaman yanımızda olmadı düğünümüz doğumum torunlarını bile görmedi daha ben kaçarak evlendim ama kimse beni suçlamadi bile çevremde zaten kaçtım diye red etti sanki ondan önce babalık yapmış gibi🙂 ölürse cenazesine bile gitmeyi düşünmüyorum diğer kardeşlerim bile aynı fikirde benimle.

parfumkokusu

keşke hep böyle olsam
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2013
2.403
1.786
vicdan yapıyorsunuz ama artık ayrı bir yuva kurmuşsunuz. eşinize de sorumluluklarınız var. onu bu işlerden uzak tutmaya çalışın. dolayısıyla babanın sizinle yaşaması da uygun değil. ama evlatsınız vicdan yapıyorsunuz haklısınız da. zor bir durum . babanız bunları düşünmeliydi. yıllarca hem annenizin sırtından geçinmiş hem de hiçbir şeye emek vermemiş. annenize daha çok üzüldüm ne yalan söyliyim. bazı erkekleri anlamak da mümkün değil. nasıl bir ahlak, nasıl bir pasiflik. bir kasa limon satarsın ama yine de emeğin olur o eve... evde kaldığında da oturup temizlik yemek yaptığını pek sanmıyorum.
babanın çekişmeli dava aç demesi boşanmak istememesi de bence hala annenden geçindiği ve onun üzerine yamandığı için bence.

Alys

Moiraine Damodred
Pro Üye
6 Aralık 2010
21.981
50.312
cocuklari eli kolu tutan, saglikli ana babalarina bakmazlar,
bu is ana babalarin goreviir.

Sizin de cocugunuz olabilir ve bu kervan boyle gider.

Babaniz kendi sectigi hayati yasarken bu sonuclarina katlanmali.

Vicdan yapilacak bir sey yok.
Bazen cok fazla merhamet insanin kendisine ve kendisine iyi olanlara zulmune donusur cunku.
Siz eger ki maddi manevi imkaniniz varsa neden kendi 14 yasinizdaki kardesinize vermeyesiniz bunu da kendine pekala bakabilecek babaniza harcayasiniz.

Hayatin akisini terse dondurmeye gerek yok, buyukler kucuklerden sorumludur, kucukler buyuklerden degil.

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.209
3.156
Canim kendisi oyle bencil bir insan ki daha 2-3 aylik evli kizinin evinde kalmayi kendisinde hak gormus. Babalik bile etmedigi kizinin hem de. Yaptiklarinin affedilir yani yok. Hayattayken yoklugunu yasamak en acisi bence. Bu saatten sonra degisecek de degil. Sen evliligine saril. Mutlu ol. Cunku evlat olabilmen icin once iyi bir babaya sahip olmalisin. Senin icin durum boyle degil.
Değerli Yorumların için çok teşekkür ediyorum arkadaşım. Haklısın insan asla değişmiyor herkesin kendi yoluna bakması lazım

kalkyerineyat

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
501
570
Değerli Yorumların için çok teşekkür ediyorum arkadaşım. Haklısın insan asla değişmiyor herkesin kendi yoluna bakması lazım
Kendini kötü hissetmen de çok normal.ne olursa olsun, sen iyi bir insansın ve şu an evine gidemediği için vicdan yapıyorsun. Ancak sadece biyolojik olarak sana hayat vermiş birine hiç bir borcun yok. Gerçekten umarım yuvanda mutlu olursun. O insan her türlü yolunu bulur bu vurdumduymazlıkla, merak etme sen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.