birikim harcama tasarruf günlüğümm ✔

5 tane buyuk portakalim 7-8 tanede limonum vardi. Portakal baya yedik artik yiyesimiz gelmiyodu, limonuda sadece salatalarda kullaniyoduk .
Bozulmasinlar diye kabuklarini rendeleyip posetlerle buzluga attim kekde falan kullanirim diye..
Suylarini sıkıp buz posetlerine koydum
Arta kalan limonlari suyun icinde beklettim tanelerini saliverdi onuda bi kucuk kaba koydum salatara dokmek icin:KK49:
(Malum burda limonun tanesi 1tl :KK12:)
Kabaklarimida buzluga attim cabuk bozuluyorlar :110:
Yoruldum ama degdi artik hic biseyi israf etmicemmmm:KK20:

Kisacasi buzluk candır :KK66:

Ben portakalı ve limonu butun atıyorum buzluğa bolca.. Yazın sıcak havalarda limonata yapıyorum...
Çıkarıyorum yıkıyorum 1 portakal 1 limon çözülmesini beklemeden dörde beşe bölüp robotta 1.5 bardak şekerle çekiyorum... Kabuklarıyla falan... Sonra o karışımı tgeniş bi kaba alıp üzerine 16 bardak su 1 tatlı kaşığı kadar limon tuzu atıp yarım saat 45 dakika kadar bekletiyorum sonra şişelere suzup içiyoruz... Hazır limonatalara taş çıkarır.. Çok güzel oluyor özellikle ramazanda yapıyorum iftarda ve iftardan sonra misafirlerim bitiriyor :-) baya 3 litreye yakın çıkıyor fazladır belkide..

Ben portakalı ve limonu butun atıyorum buzluğa bolca.. Yazın sıcak havalarda limonata yapıyorum...
Çıkarıyorum yıkıyorum 1 portakal 1 limon çözülmesini beklemeden dörde beşe bölüp robotta 1.5 bardak şekerle çekiyorum... Kabuklarıyla falan... Sonra o karışımı tgeniş bi kaba alıp üzerine 16 bardak su 1 tatlı kaşığı kadar limon tuzu atıp yarım saat 45 dakika kadar bekletiyorum sonra şişelere suzup içiyoruz... Hazır limonatalara taş çıkarır.. Çok güzel oluyor özellikle ramazanda yapıyorum iftarda ve iftardan sonra misafirlerim bitiriyor :-) baya 3 litreye yakın çıkıyor fazladır belkide..
Haklisin.canim nettede dedigin sekilde okumustum tum atildigini...bizimkiler annem annanem hep boyle hapardi aliskanlik heralde :) sıkıp suyunu siseye koyarlar sonra buzluga,. Cikarip suyla karistirip seker atip icerler
Gelenegi devam ettirim dedim :KK48:

Aralik ayindan 3 gram altinim vardi onu bozdurdum(102 den). cunku 22 ayardi.
Ben 24 ayar istiyorum:KK49:
insallah altin duserseee alcammm :KK12:

Dipnot : yine de bozdururken icim gitti ya tuafff :110:

Faturalarimi ayirip zimbaladim (malum kiraciyiz elimizde bulunsun :KK66:
Survivor yine reklama girdi bari baslayana kadar topikleri okumaya devam edim bilgilenim :KK55:

Biz eşimle haftaiçi ekmek yemeyiz yemeğin yanında sadece haftasonu kahvaltısında alırız:) 2 gündür hiç masraf etmedim inşallah etmem de bu ay bişeyler atarım kenara :)
inşallah canım benim eşimde kilolu ekmeği azalttı bi tek ben yiyorum yarım ekmek anca yiyorum diğer yarısı da sabaha kalıyor :KK16:

neden-para-biriktirmeliyiz.jpg

ayyyyyyyyyyyynııı ben :KK70:

Diger haftanin yemek listesini de hazirladim ohhh haftaya rahatimmm:KK48::KK49:
Pazr= imam bayildi, pilav
Pzt= sehriye corbasi, et tantuni, piyaz
Sali= türlü
Cars= tavuk kizartma, salata
Pers=yogurtlu kabak kavurma
Cuma=patlicanli et sote, pilav
Cmt=sarimsak yogurtlu patates ezmesi
Pzr=kofte, patates
:KK15:

Canım topiğin hayırlı olsun bende senin sıkı takipçinin aartık diğer forumlar çok ilerlediği için ben biraz eğrelti durdum :)

X