Birileriyle Konusmaya Cok Ihtiyacim Var.

Hayır evlenmedi.Anne baba ve kardeşleriyle birlikte gidiyor.
Peki hepsi para ekleyip ortak gdyo olablrler mi? Yani mesela bn esimle gidemedgm bi yere ailemle gideblrm daha cok katki geleblr o taraftan..Ama o ne yasiyosa yasasin siz kndnze bakn..insan kndi icnde mutlu olursa başkasının ne yaptgna cok takılmıyor. O tarafa etki edemycgnze gore kendi tarafnzi guzellestrmye bakn. Kızınız onlarla gtmez mi tatile? Ya da bi yere birakma sansnz yok mu? Keyfi bilir gelmzse gelmz.

Belki babası götüryodur belki de adam artık bu yönde evrilmiştir insanlae değişiyor.
Sizin bir suçunuz olduğundan değildir iki yıl önce öyle bir adamdır şimdi böyledir.

O değil de
Adam kötü de olsa her yıl tatil yaptırıyormus😀

Ayrıldıktan sonra parayı bulması da sizin tahlıhsızlıgınız olmuş.
Yolunuza bakın
Para gereklidir evet, ama eminim geçinebilecek kadar kazanıyorsunuzdur
Şükredin

Azıcık aşım kaygısız basım demişler

Eşimden ayrılalı 2 yıl oldu neredeyse.10 yaşında bir kızım var.Evliyken sürekli para hesabı yapan adam birden bire parayı buldu.Her sene tatile gidecegimizde asla günler öncesinden rezervasyon yapmaz son gün neresi ucuzsa orayı ayarlar asla ege tarafına götürmez pahalı diye hep Antalya tarafına götürürdü.İki yıldır hep önceden tatil ayarlıyor.Izmir e gidiyor ve en pahalı otelleri ayarlıyor.Bu senede ailecek en pahalı otele gideceklermiş.Ay çok üzülüyorum anlatamıyorum.Benim suçum neydi acaba.Neden ben varken böyle davrandı.Benim de tatile gidecek be bir arkadaşım ne de bir ailem var.Yasadigim yerde çok kaldım.Kizim da benimle hicbir yere gigitmeistemiyor.Cok üzülüyorum.Neden bana bu kadar haksızlık yapıldı ya da yapılıyor.
Canım biraz kızın büyüsün bütün tatillere beraber gidersiniz suan küçük olduğu için gelmek istemiyordur.Bosver huzurun yerinde olsun calisirsin en güzel tatillere gidersin yeter ki Allah can sağlığı versin

Eşimden ayrılalı 2 yıl oldu neredeyse.10 yaşında bir kızım var.Evliyken sürekli para hesabı yapan adam birden bire parayı buldu.Her sene tatile gidecegimizde asla günler öncesinden rezervasyon yapmaz son gün neresi ucuzsa orayı ayarlar asla ege tarafına götürmez pahalı diye hep Antalya tarafına götürürdü.İki yıldır hep önceden tatil ayarlıyor.Izmir e gidiyor ve en pahalı otelleri ayarlıyor.Bu senede ailecek en pahalı otele gideceklermiş.Ay çok üzülüyorum anlatamıyorum.Benim suçum neydi acaba.Neden ben varken böyle davrandı.Benim de tatile gidecek be bir arkadaşım ne de bir ailem var.Yasadigim yerde çok kaldım.Kizim da benimle hicbir yere gigitmeistemiyor.Cok üzülüyorum.Neden bana bu kadar haksızlık yapıldı ya da yapılıyor.
valla ayrıldıktan sonra kim nereye giderse gitsin. umrumda olmaz..

Bence parayı bulmsmış olabilir yani 3 kişilik tatil masrafının altından kalkamıyodur ev geçindirmeyle birlikte, ama şimdi tek kişilik tatil parası vermek ağır gelmiyodur. Kredi kartlarının canı sağolsun zaten başka türlü tatil yapmak pek mümkün olmuyor şu zamanda. 4-5 günlük gidip 6 ay ödüyoruz ama olsun değer:)
Siz de kızınıza emrivaki yapın, aquapark sevdiğini biliyorsunuz madem aquaparklı bir otel bulun birlikte gidicez diyin ve onun istediklerine daha çok özenerek kendinizin de rahat edeceği bir tatil ayarlayın. Araba kullanma konusu zamanla gelişiyor, ufak mesafelerle başlayın illa ki üstesinden gelirsiniz.

Birincisi ayrıldığınız insanın nerde tatil yaptığını neden merak ediyorsunuz?
ikincisi mutlu olmak için en pahalı yerde tatil yapmak şart mı sanıyorsunuz?
ilk eşimle 15 sene evli kaldım. Balayımızı Antalya’da taş küçük bir bungalowda yapmıştık. O zamanlar çok mutluyduk.
Seneler sonra gerek yurt içinde, gerek yurtdışında 5 yıldızlı otellerde kaldık. İnsanların ayağının yanmaması için plajına beyaz kum getirilen, duştaki şampuanın Hermes olduğu, odada jakuzinin olduğu otellerde kaldım. Ama hiç birinde Antalya’daki balayı tatilimiz kadar mutlu değildik.
şimdi 2. Evliliğim yine çok büyük bütçeli tatiller yapamıyoruz. Ama Allah’a şükür yokluğunu da aramıyorum.

Ben de çalışıyordum hanımefendi.İkimizin maaşı birleşince yüksek bir gelirimiz oluyordu.Ona rağmen hep tatili son gün ayarlar ve ucuz yerleri tercih etti.Benim maaşıma göre düzenleme yapmış hep.Zoruma giden bu aslinda

Ailecek gidiyorlar.Kardeslerinin hepsi bekar zaten.4 kardeşler.Annesi babası kardeşleri ve benim kızım gidiyor.Gelirim olmasa inanın bu kadar zoruma gitmez.Benimle zorları neydi anlamadım

Seneler sonra gerek yurt içinde, gerek yurtdışında 5 yıldızlı otellerde kaldık. İnsanların ayağının yanmaması için plajına beyaz kum getirilen, duştaki şampuanın Hermes olduğu, odada jakuzinin olduğu otellerde kaldım. Ama hiç birinde Antalya’daki balayı tatilimiz kadar mutlu değildik.
Önemli olan yanındakiyle mutlu olmak, muhabbetli sıcak zamanlar geçirmek değil mi... nereye gittiğinin nerde kaldığının önemi olmuyor mutlu günlerde. Konu sahibi siz de eşinizle mutlu olsaydınız bunlara zaten takılmazdınız. Şimdi içinde olmadığınız için bunları düşünüyorsunuz

Ayrılınca sorumlulukları azalmış belliki parayı saçması ondan..

Ailecek gidiyorlar.Kardeslerinin hepsi bekar zaten.4 kardeşler.Annesi babası kardeşleri ve benim kızım gidiyor.Gelirim olmasa inanın bu kadar zoruma gitmez.Benimle zorları neydi anlamadım
Merhaba, kendimi sizin yerinize koydum ve açıkçası kıyamadım size. Kızınız da tam ergenlik dönemlerinin başında. Bu şekilde davranması kanımca normal. Ben sizin yerinizde olsam kızımı babasının yanına gönderirim bir kaç günlüğüne ve tur ile istediğim yere giderim. Kafamı dinlerim. Başka insanlarla tanısirim. Ve bunu sık sık yaparım. İnanın çok iyi gelecek. Kızının elinizi kolunuzu baglamamali. Boşanmış olabilirsiniz ama hala anne babasınız. Babası da ilgilenecek çocuğuyla. Sizin de nefes almanız lazım. Şu durumda benim çözüm önerim bu olurdu. Sevgiler ☺️

Hayır dışarı çıkıyoruz birlikte keyifli de vakit geçiriyoruz.Hatta babasının daha kontrollü olduğunu söylüyor.O aquaparma gitmeyi seviyor.Ben de kaydiraktan korkuyorum.Deniz bana daha cazip geliyor.O yüzden benimle gitmek istemiyor.Aileminde yanında sıkılıyormuş. O yuzden gitmek istemiyor.Tur ile bir yerlere gidelim diyorum çok iyi araba kullanamıyorum.cunku arabayla gitmek istiyormuş turla gitmek istemiyormuş.Kucuk değil ki kucağıma alip götürsem.
Bunları düşünüp kendinizi yıpratmayın. Artık geleceğe odaklanın. Onlarin gittiği tarihte siz de tatil yapın kafanıza da takmayın.

Bu ne şımarık çocuk ya. Evlat bile olsa fazla nankörlüğe izin vermeyin burada okudukça yeni nesilden iyice korkuyorum.. bencil sorumsuz şımarık çocuk hikayeleri hep.. biz pansiyona gitsek sevinçten uçardık, bişey istemeden önce utana sıkıla isterdik, acaba var mı diye düşünürdük. Bu biraz da yetiştirme şekliyle ilgili sanırım hala çocuklarını böyle yetiştiren insanlar var. Siz de biraz kontrolü elinize alın

Artık ayrılmışsınız, eşinizin hangi otele gideceğini düşünmeniz saçma.
Kızınız neden sizinle bir yere gitmek istemiyor onu düşünün bence.
Tam gezmeyi sevdiği yaşlar çünkü.

X