Birtakım Olumsuzluklar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese merhabalar. Çok çıkmazda olduğum ince bir çizgideyim. Sizlerin fikirlerine danışmak istiyorum 🙏🤲🏻

Kocamla 1 yıl önce evlendik. Eşim asker olduğundan görev yeri deprem bölgelerinden birindeydi. İkimizin ailesinden uzakta 7 ay yaşadık. Ardından şubat ayında malum deprem felaketinden sonra binamız yıkılmasa da inanılmaz ağır hasarla canımızı zor kurtardık. Biz hemen tayin beklerken işler öyle yürümedi ve şubat ayından itibaren ayrı yaşıyoruz. Ben memlekete döndüm ama eşim görevi gereği deprem bölgesinde kalmaya devam etti, aylardır izin aldıkca yanıma gelip gitti. 1 yıllık evliyiz ama sadece 7 ay birlikte yaşayabildik. Depremden beri ben biraz ailemde biraz onun ailesinde yaşıyorum. İkimizin ailesi farklı şehirlerde yaşıyor. Aylardır yollarda mekik dokuyorum.

Neyse ben zaten tayin için temmuzu iple çekiyorken, eşime yuvama kavuşmak için günleri sayıyorken tam tayin olduk bu sefer de eşime 6 aylık yurtdısı görevi çıktı. 1 ay sonra gidecek. Resmen yıkıldım. Psikolojim alt üst oldu. Çok ağladım, üzüldüm. Eşimde bana tayin yerinde lojmana evimizi kurarız, sen bu süreci evimizde geçirirsin, kafanı dinlersin, arada ailelerimize gelip gidersin, arada onlar senin yanına gelirler dedi. Kafamda bazı planlarım vardı ben yokken onları gerçeklestirirsin dedi. Bana da çok mantıklı geldi. Birde çok samimi bir iş arkadaşına da aynı görevlendırme çıktı. O arkadaşının eşiyle de ben çok samimiyim. Onunla da beraber kalırsınız arkadaşlık edersiniz bu sürecte dedi.

Buraya kadar bir sorun yok bir şekilde evimde daha çabuk zaman geçer diye düşündük.
Ama bu durumu eşimin ailesine anlatınca kıyamet koptu. Asla kayınvalidem kabul etmedi. Yok tek basıma başka sehirde kalamazmışım. Katiyen olmazmıs. Elalem ne dermiş. Düzenini bozup gelip beni bekleyemezmiş. Onların istediği gibi 6 ay daha kalmam gerekiyormuş. Bi kendi ailemde bir onlarda 6 ay daha mekik dokumamı istiyorlar. Bir evim düzenim olmadan, psikolojimi toparlayamadan herseye tek basıma göğüs germemi bekliyorlar. Biraz tartışma yaşadık.

Eşim ise hâla aynı fikirde. Seni evimize bırakacağım, zamanla bu fikre alışırlar sen takılma diyor. Ama benim çok canım sıkıldı. Tek gelinim kötülük olsun istemiyorum. Arkamdan beni kötü bilsinler istemiyorum. Ama ne kadar mantıklı açıklama yapsam da durumu güzel güzel izah etsem de asla kadının fikrini değiştiremedim.
Benim ailem gayet anlayışlı makul insanlar ancak eşimin ailesi tamamen 30 sene öncesinden geliyorlar. Ben şuan ne yapmalıyım sizce ?
Adam 2 defa evinde kal demiş sen hala hem kaynanayla aram kötü olmasın hem istemem hem giderem hem şikayet ederim
yordun bizi

Esiniz arkanizda siz hala beni kotu gelin bilmesinler derdindesiniz. Kv kim oluyor da nerede kalacaginiza izin verme hakkini kendinde goruyor. Siz karakteri oturmus bir insan olsaniz zaten kimse agzini acamaz. Ama sizin gibi aman kotu olmayayim insanlari, istemediginiz seye izin verip sonra da dertleniyorsunuz. Ortada dert edecek hicbir sey yok hem de. Esiniz sizin yaninizda. E gidin kv'de kalin o zaman tek gelin kotu olmayin.
aynen ya ona çıldırıyorum hem şikayet ediyor hem mikemmel gelin tacı düşmesin
git 6 ay kal o zaman hakediyorsun

aynen ya ona çıldırıyorum hem şikayet ediyor hem mikemmel gelin tacı düşmesin
git 6 ay kal o zaman hakediyorsun
Genel olarak bu tip insanlar beni rahatsiz ediyor. Boyle bir arkadasim vardi, mesafe koydum. Herkesle aram iyi olsun diyen insanlar bana kesinlikle kendi benliklerinden odun veriyorlar gibi geliyor. Karakterli durusa sahip bir insan illa ki birileriyle ters duser.

Daha da fenası tartisirken olan bir detayi daha anlatmak istiyorum. Ben depremde tek basima evdeydim ve den cikamadim formanto yikilinca 3 saat evde rehin kaldim ve kapimi kirip beni cikarttilar evden. Ben ilk 2.5 saat caresizce bekledim ama son yarim saatte deprem hic durmayinca umidimi kesip annemi aradim helallik istedim. Sonra hatlar zaten gitti. Bana tutmus diyor ki sen herseyde once ailenle paylasiyorsun bizi benimsemiyorsun bir ayagin hep kapida deprem aninda anneni aradin beni aramadin. Beni de arasaydin benle de konussaydin 🤦🏻‍♀️
Ayy sessizce postu okuyordum bu yoruma ayar oldum o nasil bir kadin ya 9 ay karnında tasımız dogurmus bu yasa getirmis biriyle kaynana bir mi ya yok artik şaka gibi o nasil bir insan nasil bir zihniyet benim ebu cehil kayinvalidem bile demez bunu inanamıyorum cidden yanlarinda 1 gun bile kalmayın

Daha da fenası tartisirken olan bir detayi daha anlatmak istiyorum. Ben depremde tek basima evdeydim ve den cikamadim formanto yikilinca 3 saat evde rehin kaldim ve kapimi kirip beni cikarttilar evden. Ben ilk 2.5 saat caresizce bekledim ama son yarim saatte deprem hic durmayinca umidimi kesip annemi aradim helallik istedim. Sonra hatlar zaten gitti. Bana tutmus diyor ki sen herseyde once ailenle paylasiyorsun bizi benimsemiyorsun bir ayagin hep kapida deprem aninda anneni aradin beni aramadin. Beni de arasaydin benle de konussaydin 🤦🏻‍♀️
Bunlara sessiz mı kaldınız ? O psikoloji ile çok sağlam bir fırça çekerdim ben...

ya yuhh diyorum. Şu yorumdan sonra arama öyle bir mesafe koyardım ki hiç kimse bir şey diyemezdi. İyi gelin olma rollerini bırakın yoksa böyle içiniz dolu bir şekilde ömür boyu köle olursunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X