Bitmeyen enerji ve uyku bozukluğu

enerji dışında uyku bozukluğu bende de mevcut. zamanında bir psikiyatristin verdiği ilaçla çok güzel uyuyordum fakat yan etkileri güçlü ve ağır bir ilaçtı. bırakma evresinde canım çıktı.
hala daha uyku konusunda sıkıntılar çekiyorum.
bir kan tahlilinizi yaptırın öncelikle, bir sorun yoksa psikiyatrist ve ya psikologla görüşün.

ay şu mesajınıza da kızdım
tiroidiniz olmadığını nasıl anladınız hemen sadece kilo mu tiroid ne alaka??
yani başka bir vitamin-hormon eksikliği de olabilir.
yapması 30sn. sonucu 1,5 saate çıkacak bir testi neden insanlar yaptırmaktan bu kadar imtina eder anlamak güç.
psikiyatriste gittiniz 10 seans aldınız sonra bi baktınız bilmem neniz eksikmiş ee nooldu gitti boşu boşuna para ve zaman.
bir arkadaşımın babası o kadar psikoloğa gitti cevap b12 eksikliğiymiş
o sıralar da eczanede 12tlye satılıyormuş ilacı.
değer mi bunca stresi çekmeye?
Aynen katılıyorum verdiği cevabı ben de saçma buldum. Nedense insanlar oturup kendi kendine internetten teşhis koymaya çok meraklı. Hani paniklediyse belki basit bir şeydir diye tiroid örneğini verdim de en doğrusunu doktor bilir. Ondan değil, bundan değil şundan şeklinde bi cevap vermesi çok saçma olmuş konu sahibinin. Bu kadar eminsen psikolojik olduğuna o zaman vakit kaybetmeden git psikiyatriye konu sahibi. Konu açma sebebin ne tam olarak?

Merhaba arkadaşlar gün içinde düzenli spor, yürüyüş yapıp sürekli aktif olduğum halde bir türlü enerjimi atamıyorum. Özellikle de akşamları yürüme ihtiyacı bastırıyor. Günde 1 saat spor 2 saat yürüyüş yaptığım halde gece yarısı ansızın uyanıp yürüme ihtiyacı duyuyorum ve son zamanlarda bu durumu o kadar stres yaptım ki stresten uyku bozuklukları baş göstermeye başladı. Uykuya daldıktan sonra sürekli uyanma, sabah çok erken kalkma ve bir daha uyuyamama gibi. Dün sadece 3 saat uyudum mesela sabah yorgun ve baş ağrısıyla uyandım şimdi işe gelip azıcık hava aldıktan sonra ise tüm yorgunluğum geçti yine yürüme, müzik dinleme, enerjimi atma ihtiyacı hissediyorum. İnsan son günlerde hep az uyuduğu halde gün içinde neden uykusu gelmez, bir kere bile uyuklamaz? Sebep gerçekten enerji mi yoksa anksiyete mi, ikisi mi hiç bilmiyorum ama uykusuzluk sonucu tatlı krizleri, mide ağrıları, dalgınlıklar yaşamaya başladım. Psiyatriye görünsem ilaç verecek ve alışkanlık yapsın istemiyorum, yan etkileri de çabası. Yinede gitmeli miyim yoksa bir süre beklemeli miyim mevsim geçişlerinden ötürü geçici bir durum olabilir mi?

Bipolar manik evre olabilir mi ? Bunun arkasından depresyon gelirse mutlaka gidin psikiyatre.

Ben de başta öyle düşündüm ama bu uykusuzluk özellikle uyuyamama korkusu yaşadığım zamanlarda oluyor bir gece aniden uyansam ertesi gün tekrar yaşanmasından korkuyorum mesela ve korktukça daha da artıyor ve sık tekrarlanıyor o sebeple daha çok psikolojik gibi geliyor bana. Onun dışında tiroid belirtileri taşımıyorum ideal kilodayım ve ilgili şikayetlerim yok.
Yalnız değilmişim üç gündür zombi gibiyim. Geçen sene de bu zamanlarda aynısı olmuştu sahurda pat diye uyanıp bir daha uyuyamamıştım.ertesi gün de ya yine uyuyamazsam deyip bu sefer 4 ay uyuyamamıştım belki günde 2-3 saat. Eczaneden aldığım bi ilaç birkaç gün idare etti ama alışkanlık yapınca o da etkilemedi sanırım. Şimdi yine aynı mevzu uyuyamıyorum deli gibi uykum var ama dalamıyorum tam dalacakken kalp atışım hızlanıyor terliyorum. Psikiyatra gitme imkanım yok çünkü polisliğe hazırlanıyorum psikiyatri geçmişimin olmaması lazım bi çare bulursanız bana da söyleyin lütfen 😢😢

Yalnız değilmişim üç gündür zombi gibiyim. Geçen sene de bu zamanlarda aynısı olmuştu sahurda pat diye uyanıp bir daha uyuyamamıştım.ertesi gün de ya yine uyuyamazsam deyip bu sefer 4 ay uyuyamamıştım belki günde 2-3 saat. Eczaneden aldığım bi ilaç birkaç gün idare etti ama alışkanlık yapınca o da etkilemedi sanırım. Şimdi yine aynı mevzu uyuyamıyorum deli gibi uykum var ama dalamıyorum tam dalacakken kalp atışım hızlanıyor terliyorum. Psikiyatra gitme imkanım yok çünkü polisliğe hazırlanıyorum psikiyatri geçmişimin olmaması lazım bi çare bulursanız bana da söyleyin lütfen 😢😢
slm sanırım bi çok kişi aynı şeyi yaşıyor. Bende 3 yıldan beri ara araoluyor. Anksiyete ilaçları kullandım. onlar da zamanla hep dozunu artırmak gerekiyor. Şöyle kafayı koydum bi sabah olmasını istiyorum. ama yok arada illa uyanıcam. sonra da uykum kaçıyor. bu yazın daha çok yaşanıyor bende. Ben bazen telefonda sakinleştirici videolar oluyor. kulaklığı takıp onu dinliyorum. öyle uyuyakalıyorum.

Tiroid hormonunuza baktırın bence bi. Uyku problemi, dalgınlık, unutkanlık tiroid hormonuyla ilgili olabilir ama tatlı krizi ve mide ağrılarını bilemicem. Bence doktora gidin zaten yönlendirirler onlar sorun neyse. Çünkü bi yakınımın başına geldi, kesin psikiyatriye gidicem diye düşünüyodu. Sonra doktora gidince basit bi hormon bozukluğu çıktı, hayatta aklımıza gelmezdi.
mutlaka bir doktora görünmelisiniz bence

Merhaba arkadaşlar gün içinde düzenli spor, yürüyüş yapıp sürekli aktif olduğum halde bir türlü enerjimi atamıyorum. Özellikle de akşamları yürüme ihtiyacı bastırıyor. Günde 1 saat spor 2 saat yürüyüş yaptığım halde gece yarısı ansızın uyanıp yürüme ihtiyacı duyuyorum ve son zamanlarda bu durumu o kadar stres yaptım ki stresten uyku bozuklukları baş göstermeye başladı. Uykuya daldıktan sonra sürekli uyanma, sabah çok erken kalkma ve bir daha uyuyamama gibi. Dün sadece 3 saat uyudum mesela sabah yorgun ve baş ağrısıyla uyandım şimdi işe gelip azıcık hava aldıktan sonra ise tüm yorgunluğum geçti yine yürüme, müzik dinleme, enerjimi atma ihtiyacı hissediyorum. İnsan son günlerde hep az uyuduğu halde gün içinde neden uykusu gelmez, bir kere bile uyuklamaz? Sebep gerçekten enerji mi yoksa anksiyete mi, ikisi mi hiç bilmiyorum ama uykusuzluk sonucu tatlı krizleri, mide ağrıları, dalgınlıklar yaşamaya başladım. Psiyatriye görünsem ilaç verecek ve alışkanlık yapsın istemiyorum, yan etkileri de çabası. Yinede gitmeli miyim yoksa bir süre beklemeli miyim mevsim geçişlerinden ötürü geçici bir durum olabilir mi?
Geçti mi acaba

Nasıl hallettiniz

X