Bitmeyen hevesleri

Noldbtt

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2018
698
1.167
Evet merhabalar :) iyisiyle kötüsüyle 7 aylık evliyiz. Eşim sürekli bir şeylere heves ediyor... Evliliğimizin başlarında kuş istiyorum diye tutturdu benim de kuşlara fobim var kapalı alanda uçtukları zaman korkudan elim ayağım titriyor (küçükken bakıcımın kuşu vardı açardı kuş da kafama konardı ben ağlardım vs ordan kalmış bir şey) bir gün bu tarz bir konuda baya bir kavga ettik üzüldü gidip 2 kuş aldım. 5 ay oldu kuşların bakımını ben yapıyorum doğru dürüst ilgilenmiyor bile ki vakti de yok. Neyse sonra köpek istedi ki benim ailemin köpeği vardı (Bahçeli ev) zorluklarını biliyorum kaldı ki biz apartman dairesinde yaşıyoruz olmaz dedim, kedi istedi (daha önce 1-2 ay kedi bakmak zorunda kalmıştım) sorumluluk istediğini söyledim inanmadı :KK70: göreve gidince arkadaşı kedisini getirmiş 20 gün kediyle kaldı sevmedim kedileri çağırıyorsun gelmiyor, kucağına almak istiyorsun kaçıyor gibi şeyler söyleyip vazgeçti :) neyse efendim iş yerinden birileri motorsiklet almış benim de üniversite döneminde motorsiklet merakım vardı hevesimi yeterince aldım biliyor bunu 2-3 kez ağzımı yokladı motorsiklet alayım mı diye ben de sürerim diyince vazgeçti... Şimdiki modamız ise SAZ. Saz alalım diyor iyi al dedim ama müziğe hiç yeteneği yokmuş. Açıkçası artık bunalıyorum çünkü sürekli bir şeylere heves ediyor ve sıkılıp bırakıyor. Seviyorum onu ama 32 yaşında kocaman adam yani insan biraz olsun kendini yapıp yapamayacaklarını bilir, çocuk gibi her gördüğüne heveslenmez. En azından köpek/kedi isteğinden vazgeçti olan hayvancağıza olurdu sorumlulukları yine bana kalırdı diye avutuyorum kendimi. Hep böyle bir şeylere heves mi edecek ya? Artık bu tür isteklerini de maalesef ciddiye alamıyorum.

Bu anlattiklarinizi eşinizin yüzüne uslüplu bi sekilde söyleyip rahatsiz oldugunuzu belirttiniz mi? Böyle hayran gönüllü insanlar vardir.Ama yaptiklarinin farkinda degillerdir.Mutlaka konusun .Yoruldugunuzu ,artik istikrarli olmasi gereken yaşlarda oldugunu söyleyin.Iletisim olmadan bi sey degismez.

Bu anlattiklarinizi eşinizin yüzüne uslüplu bi sekilde söyleyip rahatsiz oldugunuzu belirttiniz mi? Böyle hayran gönüllü insanlar vardir.Ama yaptiklarinin farkinda degillerdir.Mutlaka konusun .Yoruldugunuzu ,artik istikrarli olmasi gereken yaşlarda oldugunu söyleyin.Iletisim olmadan bi sey degismez.
:) daha demin mesajlastım yok ya öyle bir şey heves değil falan diyor. Kabullenmiyor maalesef. Bu konuşmaları da milyonlarca kez yaptık. Değişen bir şey yok bazen gerçekten yaşının insanı gibi davranmıyor. 25 yaşındayım 5-6 yaş büyük diye daha da mutlu oluyordum hep ama 20 yaşında gibi davranıyor bazen.

Adam belli ki çocukluğunu yaşayamamış, ondan bu maymun iştahlı olması.

Birşeylere heves etmeden önce kurslara gitsin, öyle zap diye saz almasın. 2 gün sonra tıngırdatamayınca o da köşede kalacak öylece.

Bir sürü etkinlikler var, halk eğitimde birçok kurs da ücretsiz, bir göz atsın. Ya da yapabileceği, elbecerisi olan birşeylere heves etsin, allah sana sabır versin :)

En azından evcil hayvan konusunda heveslenmese çünkü canlı yani heveslik bir durumu yok. Kedim var 2 günden fazla evden ayrılamıyorum. Tatile gidiyorum yanımda götürüyorum 4-5 gün için bile olsa.
Ama mesela demişsiniz ya şimdi saz almak istiyor diye. Bu tür şeylerde belki destekleyebilirsiniz ama mesela şöyle saz kursuna gitmesini eğer bu hobisi hoşuna giderse alabileceğinizi söyleyin mesela. (Gerçi kursa gitmek için önceden almak gerekiyorsa bu işte yaş:) )
Sanırım sürekli engellenmekte hoşa gitmez. Ama tek bir hobi bulup onu devam ettirmesine gayret ederseniz daha kolay olur.
Veya eşinizi boş bırakmayın. Birlikte geçen zamanınızı kaliteli değerlendirin ki her gördüğüne atlamasın :) Mesale yeni bir oyun, puzzle yapmak, film izlemek gibi.
Her insanın ilgi duyduğu bir alan vardır önemli olan onu keşfetmek, keşfetmesine izin vermek.
Ben bu şekil düşünüyorum.

Ay çocuk gibi vallahi. Bence tatillerde ya da fırsat bulduğunuzda bol bol seyahat edin. Sanki sürekli bir uğraş istiyor boş kaldığı için gibi geldi bana.
Adam belli ki çocukluğunu yaşayamamış, ondan bu maymun iştahlı olması.

Birşeylere heves etmeden önce kurslara gitsin, öyle zap diye saz almasın. 2 gün sonra tıngırdatamayınca o da köşede kalacak öylece.

Bir sürü etkinlikler var, halk eğitimde birçok kurs da ücretsiz, bir göz atsın. Ya da yapabileceği, elbecerisi olan birşeylere heves etsin, allah sana sabır versin :)
Aslında eşim sürekli işte özel harekat. :) yani ne kadar benimleyse bi o kadar 24 erkekle birlikte. Hep birilerinden görüyor bunları. Heves ediyor (kedi köpek olayı da öyle oldu) gerçekleşince hevesi sönüyor. Son 2 haftadır da birileri saz çalıyormuş ondan görüp heves etti. Kursa git de dedim yok YouTube’da varmış diyor :KK70: ya Kurban olurum ona ama yoruyor insanı bu hevesleri.

:) daha demin mesajlastım yok ya öyle bir şey heves değil falan diyor. Kabullenmiyor maalesef. Bu konuşmaları da milyonlarca kez yaptık. Değişen bir şey yok bazen gerçekten yaşının insanı gibi davranmıyor. 25 yaşındayım 5-6 yaş büyük diye daha da mutlu oluyordum hep ama 20 yaşında gibi davranıyor bazen.
Bazı erkekler ileri yaşta da post ergen izlenimi veriyor maalesef ya..Cocugunuz var miydi? Zamani da cok sanirim aktiviteler icin.Aslinda coğu insanin isteyip de yapamadigi şeyler ama sonunu getirmiyorsa hic bir önemi yok ..

En azından evcil hayvan konusunda heveslenmese çünkü canlı yani heveslik bir durumu yok. Kedim var 2 günden fazla evden ayrılamıyorum. Tatile gidiyorum yanımda götürüyorum 4-5 gün için bile olsa.
Ama mesela demişsiniz ya şimdi saz almak istiyor diye. Bu tür şeylerde belki destekleyebilirsiniz ama mesela şöyle saz kursuna gitmesini eğer bu hobisi hoşuna giderse alabileceğinizi söyleyin mesela. (Gerçi kursa gitmek için önceden almak gerekiyorsa bu işte yaş:) )
Sanırım sürekli engellenmekte hoşa gitmez. Ama tek bir hobi bulup onu devam ettirmesine gayret ederseniz daha kolay olur.
Veya eşinizi boş bırakmayın. Birlikte geçen zamanınızı kaliteli değerlendirin ki her gördüğüne atlamasın :) Mesale yeni bir oyun, puzzle yapmak, film izlemek gibi.
Her insanın ilgi duyduğu bir alan vardır önemli olan onu keşfetmek, keşfetmesine izin vermek.
Ben bu şekil düşünüyorum.
Daha da önce de bir yere yorum atmıştım oyun oynuyor sürekli mobilde ben de eşlik ediyorum, mesela bir diziye başlıyoruz sıkılıyor diziden. Ben de baya hareketliyimdir evde eğlendirmek adına bi şeyler yapıyorum yani yapabileceğim her şeyi yapıyorum :) ama yok olmuyor. Galiba 5-6 senesi daha var olgunlaşmak adına. Hayvanlar adına katı çizgimi koydum bir canı alıştırıp sonra başka bir yere vermek vicdansızlık. Diğer konularda da tamam diyorum ama artık takatim kalmadı. 1 hafta sonra neye heves edecek diye bekler oldum. Merak ediyorum gerçekten benzer bir durum yaşayan var mı?

Hiç bişeye heves etmemesinden iyidir bence :) ki kötü şeylere de heves etmiyormuş. Çok fazla müdahale etmeseniz daha iyi gibi. İlerde ot gibi yaşıyor diye şikayet etmek zorunda kalmazsınız en azından

Daha da önce de bir yere yorum atmıştım oyun oynuyor sürekli mobilde ben de eşlik ediyorum, mesela bir diziye başlıyoruz sıkılıyor diziden. Ben de baya hareketliyimdir evde eğlendirmek adına bi şeyler yapıyorum yani yapabileceğim her şeyi yapıyorum :) ama yok olmuyor. Galiba 5-6 senesi daha var olgunlaşmak adına. Hayvanlar adına katı çizgimi koydum bir canı alıştırıp sonra başka bir yere vermek vicdansızlık. Diğer konularda da tamam diyorum ama artık takatim kalmadı. 1 hafta sonra neye heves edecek diye bekler oldum. Merak ediyorum gerçekten benzer bir durum yaşayan var mı?
Arkadaşlardan görüp heves ediyorsa, çaresi de yok. Yorulana kadar devam :)

Bizde de o heves eden kişi ben oluyorum, ama öyle kedi köpek falan değil de, mesela benimki daha çok seyahat yapma amaçlı, evde bir farklılık, hani duvarlara kendimiz resim çizeceğiz, yani desen, ya da bağ bahçe gibi. Benimki biraz daha mı farklı anlamadım, ama ben hiçyoktan yarıda bırakmıyorum 😂😂

Benim eşimde biraz daldan dala atlayanlardan ama dediğim dedik değil.
İlk önce motorsikletlere heveslendi ama ben alırız yaparız diyorum öyle geçiştiriyorum :)
Daha sonrasında çadıra merak sardı, doğa kampına. Şimdi unuttu gitti. 😂
Ben çok üstüne düşmüyorum. Çünkü insan dürtüsü hayır dedikçe şevke geliniyor sanırım.
Ben mantıklı bakmaya çalışıp olumlu ve olumsuz taraflarını söylüyorum sadece.
Tabi sizin biraz daha farklı sürekli yeni birşeyler arayışı zor.
Onun için ilk aklıma gelen bir hobi bulup onun devamını getirmesi. Yoksa bu sorun çözülmez sanırım.

Benim eşimde biraz daldan dala atlayanlardan ama dediğim dedik değil.
İlk önce motorsikletlere heveslendi ama ben alırız yaparız diyorum öyle geçiştiriyorum :)
Daha sonrasında çadıra merak sardı, doğa kampına. Şimdi unuttu gitti. 😂
Ben çok üstüne düşmüyorum. Çünkü insan dürtüsü hayır dedikçe şevke geliniyor sanırım.
Ben mantıklı bakmaya çalışıp olumlu ve olumsuz taraflarını söylüyorum sadece.
Tabi sizin biraz daha farklı sürekli yeni birşeyler arayışı zor.
Onun için ilk aklıma gelen bir hobi bulup onun devamını getirmesi. Yoksa bu sorun çözülmez sanırım.
:KK70: devamını getirse ona bir hobi odası bile yaparım eşyaları boşaltıp. Bakalım umarım bir an önce olgunlaşır.

Linç ekibi coming...
Yahu ne alaka ergenlikle falan ? Bende bir şeylerden hızlıca sıkılırım. Daha hiç bir kursu tanamlayamadım.
Hiç bir kurumda 2 yıldan fazla çalışamadım.
Çünkü SIKILIYORUM.
Eşinizde kendine uygun bir hobi arıyor ama bulamıyor.
Sizi yoruyor eminim ama en kötü huyumuz bu olsun . İdare edin bizim gibi insanları 🙈 zaten çabucak vazgeçiyoruz.
Aslında düşünmesine fırsat verseniz hemen vazgeçer :KK70:

X