BİTTİ

Benim ailem nişan için akrabalarımı ararken hazırlıkla ilgili aşamaları yürütüyordu adam gittiğinde. Ailem istemiyordu ama ben ikna ettim. Siz bunu anladınız mı?
Sivridil, aileniz iş işten geçtikten sonra "istemeyerek" de olsa "ikna" olmuş. Sevgilinizin ailesini kırıp geçirdikten sonra ikna olsa ne olur, olmasa ne olur?
Bak benim de evlilik çağında erkek kardeşim var, daha ilk görüşmelerde kayınvalidesi olacak kadın dan dun konuşsa ben ve annem kardeşime bu kızla mutlu olamazsın deriz. Evlenme demeyiz ama gerçeği de söyleriz şahsen. Kardeşimin de aşkı mantığını kapatmazsa, sizin sevgiliniz gibi geri döner.
Yani daha dakika bir gol bir ailecek tavır aldı aileniz insanlara bilip bilmeden, tanımadan etmeden. Öyle her insan ve aile tolerans göstermez. Bazıları ilk sorunda geri çekilir. Size olan bu. Aileniz işi batırdı, sonradan çark etti ama geç oldu.

Biz kadınlar erkek annesini yıllarca idare ediyoruz ama erkekler nasıl net oluyor böyle bir durumda.Durumun tam tersi olsaydı konu sahibi veya çoğu kadın devam ederdik bütün çileye rağmen.Her gün bir sürü konu açılıyor eş ailesiyle ilgili.Hatta gündemde olan bir konu var eşinin kardeşi evine yerleşiyor kadın istemeyince koca boşanmakla tehdit ediyor konu sahibi haklı olduğu halde çözüm arıyor.Bu erkeklerden feyz almamız gerekiyor bende dahil..

Biz kadınlar erkek annesini yıllarca idare ediyoruz ama erkekler nasıl net oluyor böyle bir durumda.Durumun tam tersi olsaydı konu sahibi veya çoğu kadın devam ederdik bütün çileye rağmen.Her gün bir sürü konu açılıyor eş ailesiyle ilgili.Hatta gündemde olan bir konu var eşinin kardeşi evine yerleşiyor kadın istemeyince koca boşanmakla tehdit ediyor konu sahibi haklı olduğu halde çözüm arıyor.Bu erkeklerden feyz almamız gerekiyor bende dahil..
Bence de. Kadının laneti idare edivermek.

Yalnız atladığınız bir şey var bunlar haremlik selamlık olduğu için annem kendi akrabalarımı Çağıramam diyerek ilk tanışmada sevgilime büyük bir nişan yapamayız aile arasına verildi yüzükler kesilir dedi. Evimiz çok dar bu mevzudan da bahsetti. Annemin tavrı kesinlikle çok yanlıştı ama orda da aynı şekilde evin dar olduğunu yer tutmak istediğini fakat kimseyi çağıramayacağını söyledi. Biz size saygı duyuyoruz dedi sevgilimin annesi de önemli olan saygı duymanız deyip çekildi devamında sevgilimin yengesi yer tutun dedi en başından öncesinden de söyleyerek herhangi bir yer tutamayacağını anlatmıstı ama yine aynı şeyi tekrarladı bu sefer oynama olmaz sıkıcı olur falan diye ekledi teyzesi döndü anneme dedi ki ben sana oynarım teyze. Annemdeki film orada koptu evet kesinlikle söylenmeyecek bir usluptu ama annemin savundugu şey de şu ben onlardan düğün istemiyorsam onlar da benden bu tarz bir talepte bulunamazlar ve anlatmış olmama rağmen dalga geçer gibi

Sonrasında yine teyze bozuldu ama devam edildi babam kalkmamızı söylemiş yan odadan kalktık annem ayrılırken teşekkür etti gönlüm geniş ama evim dar yaz olsa bahçede sizleri ağırlar ama kışın maalesef dedi sizi de bekliyorum diyip ayrıldı o gece teyzesi çok bozulmuş yengesi davetli listesinde bile yoktu kendisi gelmiş oturdu sevgilim övdü zaten bana

Benim takıldığım şey bence teyzesinin yengesinin bu işi kesinlikle istemiyor olmalı devamında kayınvalide adayım sıkıntı yok demiş ama o gece telefonla çalmış bütün sistemler değişmiş benim takıldığım şey teyzesi aslında ve yengesi hani bu kadar mıydı babası zaten en başından açayım diye istemiyordu ama ikna edildi çünkü benim sevgilim de istediğinde birilerini ikna edebiliyorduSORUNLAR vardı evet ama abartmamalıydı bence ben daha önce evin içine bu tarz şeyler gördüğüm için sanırım bana ütopik gelmiyor yani ilk ilişkim de de aileler tartışır diye ayrılmıştım ama o çocuk altını çiziyorum çocuk haliyle savaşmıştı ve evet bence savaş önemli

Daha en başında sıkıntı olursa diye sordum oturup ikna edeceğiz bana sabah seni seviyorum diyip bu işi halledeceğiz deyip 3 saat sonra ikna olunmamalı ya da son ana kadar hallederiz dememeliydi

Birisi aldı başını gitti ailem ve çocuğum canı yanan benim Geri gelip pişman olmasını istemek çok doğal bir tepki olmasa bir tuhaflık olurdu çünkü insanlar duyguları hayalleri bizi var eden şeyler insanları ya da yadırgarken eleştirirken geçmiş travmalarlarına bakmalıyız kaldı ki ben ona ayrılmadan bir gün önce herkes birleşip senin üstüne gelecek senin için çok zor olacak dedim ben hallederim ben hayatta hiçbir şey kolay kazanmadım bu ilişki için değer bizim aramızda hiçbir problem yok bunlar geçecek şeyler dedi bunu söyleyen birinin bir şeylerin peşinde durması gerekirdi

O yüzden at gibi giden it gibi dönmeli ve şimdi ailem suçlu evet ailem de değil annem suçlu ama bu kadar basit değil onun da bir kız kardeşi var bu kadar kolay gidemedi gözümün yaşına kıyamayan sözüm ona beni benden çok seven adam böyle gidememeli

Birisi aldı başını gitti ailem ve çocuğum canı yanan benim Geri gelip pişman olmasını istemek çok doğal bir tepki olmasa bir tuhaflık olurdu çünkü insanlar duyguları hayalleri bizi var eden şeyler insanları ya da yadırgarken eleştirirken geçmiş travmalarlarına bakmalıyız kaldı ki ben ona ayrılmadan bir gün önce herkes birleşip senin üstüne gelecek senin için çok zor olacak dedim ben hallederim ben hayatta hiçbir şey kolay kazanmadım bu ilişki için değer bizim aramızda hiçbir problem yok bunlar geçecek şeyler dedi bunu söyleyen birinin bir şeylerin peşinde durması gerekirdi
Size halledicem diyor sonra onlarla konuşunca ikna olup çekip gidiyorlar bende yaşadım 4 ay oldu ne gelen ve ne giden.30 gün olayı filan yalan dolan hiç beklentiye girmeyin dönmez

O yüzden at gibi giden it gibi dönmeli ve şimdi ailem suçlu evet ailem de değil annem suçlu ama bu kadar basit değil onun da bir kız kardeşi var bu kadar kolay gidemedi gözümün yaşına kıyamayan sözüm ona beni benden çok seven adam böyle gidememeli
Sizinki it gibi dönmez bence, at gibi gitmedi çünkü. Sizinkinden at olmaz. :)

Benim takıldığım şey bence teyzesinin yengesinin bu işi kesinlikle istemiyor olmalı devamında kayınvalide adayım sıkıntı yok demiş ama o gece telefonla çalmış bütün sistemler değişmiş benim takıldığım şey teyzesi aslında ve yengesi hani bu kadar mıydı babası zaten en başından açayım diye istemiyordu ama ikna edildi çünkü benim sevgilim de istediğinde birilerini ikna edebiliyorduSORUNLAR vardı evet ama abartmamalıydı bence ben daha önce evin içine bu tarz şeyler gördüğüm için sanırım bana ütopik gelmiyor yani ilk ilişkim de de aileler tartışır diye ayrılmıştım ama o çocuk altını çiziyorum çocuk haliyle savaşmıştı ve evet bence savaş önemli

Bazen aşkımızdan ölsek de olmaması en iyisi, en hayırlısı oluyor özellikle sorunlu başlayacaksa
Şu sitede gezince bile en az 3-4 tane "çok severek evlendik, çok iyiydik çok aşıktık" ile başlayan konu görürsün.
Devamında keşke sevgiliyken ayrılsaydım, arkamda olur sandım bilemedim diye devam eder.
İstemeyen bir aileye gelin olmak çok zor bak şu an ki acı çeken haline dünya varmış dersin.
Çünkü adam çok aşık olsa bile evlenince %70i ya senin ailen şöyle, bana böyle yapmıştı, böyle etmişti diye geçmişten hallettiğinizi sandığınız şeyleri bile yüzüne vuruyor; aile yarıştırmasına giriyor ya da adam tam aileci olup çıkıyor.
Aslında sana büyük bir iyilik yapmış bu şekilde gerçek yüzünü gösterip ayrılarak.

Ama benim fikrim mesleğini de sorma nedenim bu kendi ailenle de iletişimi azaltıp sınırlarını iyi çizmen, maddi gücün de varmış buna.
Bu tarz saçma hareketler yaparsanız beni göremezsin, silerim sizi kıvamına gelmeleri. Tabi tam takip edemedim konularınızı, bundan anlıyorlar mı ama biraz diş göstermek gerekiyor,
Kendi ailende bile olsa saf sessiz durursan eziyorlar bu hayatta maalesef.

Bazen aşkımızdan ölsek de olmaması en iyisi, en hayırlısı oluyor özellikle sorunlu başlayacaksa
Şu sitede gezince bile en az 3-4 tane "çok severek evlendik, çok iyiydik çok aşıktık" ile başlayan konu görürsün.
Devamında keşke sevgiliyken ayrılsaydım, arkamda olur sandım bilemedim diye devam eder.
İstemeyen bir aileye gelin olmak çok zor bak şu an ki acı çeken haline dünya varmış dersin.
Çünkü adam çok aşık olsa bile evlenince %70i ya senin ailen şöyle, bana böyle yapmıştı, böyle etmişti diye geçmişten hallettiğinizi sandığınız şeyleri bile yüzüne vuruyor; aile yarıştırmasına giriyor ya da adam tam aileci olup çıkıyor.
Aslında sana büyük bir iyilik yapmış bu şekilde gerçek yüzünü gösterip ayrılarak.

Ama benim fikrim mesleğini de sorma nedenim bu kendi ailenle de iletişimi azaltıp sınırlarını iyi çizmen, maddi gücün de varmış buna.
Bu tarz saçma hareketler yaparsanız beni göremezsin, silerim sizi kıvamına gelmeleri. Tabi tam takip edemedim konularınızı, bundan anlıyorlar mı ama biraz diş göstermek gerekiyor,
Kendi ailende bile olsa saf sessiz durursan eziyorlar bu hayatta maalesef.
O kadar haklısınız ki ama nişandan dönen farklı seyler olan ama sonrasında da becerebilen insanlar var. Ben ilişkiler konusunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. O yuzden bu durumda denemek istiyorum. Ortada bir şey yokken bitmesi elbette çok iyi ama belki toparlar orta yolu buluruz dedim ama işte ne yapmalıyım?

Ailem mevzusunu hallletiğimi düşünüyorum su an

Ben o konuyu hallettim. Ayrıca karsı çıkma sebeplerini de haklı çıkararak gitti en çok buna üzülüyorum.
Bana adam düğün yapacaktı demişler ona cevap verdim. Düğün yapacaktın bana geti dön demedim

Ailem cephesi bir daha yuruyeceği yolu biliyor. Keske beni aileme haklı çıkarmasaydı ailemin karşısına geçip ben savaşırım deyip vazgeçmeseydi

Hanımefendi ben bitirmedim ilişkiyi ben fitlenmedim. Adam ben halledeceğim dedi, 3 saat sonra döndü ayrılalım dedi. Adam gitti ya hani sonunda gitmem demişti ya uc saat önce

Ailemi desteklemiyorum. Ben diyorum ki zorla da olsa ikna oldular. Olayların şahidiymişçesine olmadılar diye tepki alıyorum. Sorum ailem haklı mı değil. Annem haksız tartışmasız ve net. Ama ben adam döner mi nasıl döner diye soruyorum

Ailenizin haklı çıktığı konu ne tam olarak?
Adam yapması gerekeni yapmış. Gelip burada konu açsa, sevgilimin annesi böyle böyle davranıyor dese hepimiz ayrıl derdik.
İnsanları son noktaya kadar zorladıktan sonra baaak gördün mü biz haklı çıktık demeye hakkı yok ki ailenizin. Onlar kendilerini haklı çıkarmak için ellerinden geleni yapmışlar.

Kimse aşk, sevgi deyip bir başkasının ailesinin zorbalıklarına fedakarlık adı altında katlanmak zorunda değil. Bu kadar kıymetli kimse yok dünyada.

O kadar haklısınız ki ama nişandan dönen farklı seyler olan ama sonrasında da becerebilen insanlar var. Ben ilişkiler konusunda ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. O yuzden bu durumda denemek istiyorum. Ortada bir şey yokken bitmesi elbette çok iyi ama belki toparlar orta yolu buluruz dedim ama işte ne yapmalıyım?

Ailem mevzusunu hallletiğimi düşünüyorum su an

Unutmaya çalışacaksın.
Neden böyle yaptı, o 3 saat ne oldu diye düşünme.
Çünkü kim olursa olsun ailesinden olumsuz tepki alan insan ya ailem gerçekten haklı mı diye içinden geçirmeye başlar.
Büyük ihtimal ailesi ilk tanışmadan itibaren olumsuz şeyleri devamlı hatırlatmıştır.
Bir de tabi sizin aileniz tarafından yapılan hoş olmayan şeyler var. Kendince bir karar vermiştir.
Erkekler bu konuda daha katı, daha kolay kesip atabiliyor.
Sonuç olarak bitti lafı ağzından çıktı.

Psikolog olarak sen daha iyi bilirsin tabi ama boş bırakma kendini
ne kadar yoğun olursan onu düşünmeye vaktin olmaz.
Zaten alışkanlık dönemi geçince daha kolay atlatırsın.

X