Boğulmak üzereyim !!! :(

supergirll

miracles ;)
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2010
302
0
mrb kızlar..2 aya yakın bisüre önce ameliyat oldum..1 ay burnumda silikon plakalar olduundan nefes alamıyodum,sonrasında doktor bey çıkarınca bikaçgün için burnumdan nefes almaya başlamıştım çok yetersiz olsada..ama sonrasında hiç nefes alamamaya başladım tekrar.sürekli ağzımdan nefes alıyorum,uzandığım zamanlarda yeterli olsada ayağa kalkıp bişiler yapmaya başladığımda ağzımdan aldığım nefes yetmiyo ve boğulcak gibi oluyorum.ağzım açık öle derin nefesler alıyorum ki gören boğuluyorum zanneder senağlama
ameliyattan önce enufak bi nefes problemim yoktu..şimdi ise adete kafayı yicem..boğulcakmışım gibi hissediyorum sürekli..yemek yerken,konuşurken öyle zorlanıyorumki o sırada derin nefes alamadığım için..ne spor yapabiliyorum nede hızlı tempolu bişi..düşünün yolda yürürken nefes nefese kalıyorum..doktoruma sordum içi şiş ondandır dedi ama ben çok endişeliyim..sağlığı bozdum diye..tecrübeli arkadaşlar tam olarak nekadar zamandan sonra düzgün nefes almaya başladınız???yaşam kalitesini cidden dibe vuruomuş yetersiz nefes almak..

Son düzenleme:
geçmiş olsun arkadaşım. ağızdan nefes almak gerçekten çok zor
ben silikonlar çıktığı andan itibaren rahat ve sorunsuz nefes almaya başladım
silikonlar da yaklaşık 3 hafta durmuştu

bendede aynı sorun var canım nefes alamıyorum uzman bir kbb ciyle görüştüm 6 ayım dolsun çok az kaldı zaten burun kanatlarıma radyofrekans yöntemiyle ışın tedavisi uygulanıcak canım burun kanatlarım küçültülücek kısaca işe yarayacağını söyledi umarım öyledir..
başka yapılabilecek ne var bilmiyorum
peki sen ameliyattan önce rahat nefes alabiliyormuydun supergirll

canim geçmiş olsun bencede şişliktendir biraz bekle ve aklına kötü şeyler getirme lütfen

bendede aynı sorun var canım nefes alamıyorum uzman bir kbb ciyle görüştüm 6 ayım dolsun çok az kaldı zaten burun kanatlarıma radyofrekans yöntemiyle ışın tedavisi uygulanıcak canım burun kanatlarım küçültülücek kısaca işe yarayacağını söyledi umarım öyledir..
başka yapılabilecek ne var bilmiyorum
peki sen ameliyattan önce rahat nefes alabiliyormuydun supergirll
çok rahat nefes alıyodum cnm..şimdi ise astım krizi geçirenler gibi nefes alıyorum ağzımdan..mafoldumben

cok üzüldüm canim insallah sislerin inince durumun düzelir ve eskisi gibi nefes alirsin

aynen canım ya hızlı yürüdüğümde çok fena oluyorum nefes nefesee çok kötü gerçekten benım tamponlar çıktıındada çok kötüydü halada kötü açıldı denemez bi kaç gün sonra gidicem tedavi için bakalım sonuçları yazarım tatlım bende bişlmiyorum neyle karşılaşacağımı...
umarım düzelir herşey istediğin gibi olur

sılıkon plak dedıgın burun ıcıne konan tampon mu? cok fazla degıl mı 1 ay kalması

saolun kızlar ilginize..öyle kötüyüm ki ayağa kalkıp su içmeye bile gittiğimde nefes nefese kalmak,ağzım sürekli açık,dudaklarım yara içinde ,derin sesli nefes almalar yetmiyooo senağlama aldığım havanın yetmesi için sürekli hareketsiz kalmaya çalışmak..senağlama

Anaa kuzumm nezamandır var ki bu rahatsızlığın? Hay Allah temizleyince felan da mı açılmıyo hiç??

geçmiş olsun cnm..tamponlar cıktıkdan sonra normal nefes alıp vermeye başladım ben ancak internette okudugum kadarıyla 6 ay icinde düzelenlerde varmış..inşallah seninde düzelicek cnm sabır gerekiyor ..bu süre icinde tabi dr una şikayetlerini bildirmende fayda var sana seni rahatlatacak şeyler önermesi gerek ..agızdan nefes almak kadar rahatsız edici bir şey yok malesef..tekrar gecmis olsun

Canım benim ya şişlik değilmiymiş bak şimdi bende endişelendim zaten nefes alamıyom bi an önce rahatlasamda alsam diyom. ınşallah sadece şişliktendir önmeli değildir canım benim yaaaa...

Dün için çooooooooooook teşekür ederim ameliyat sonrası yanımdaydın bitanem, elimi tıtuyodun uyandığımda.... yerim seniiiii süper girlüm, çok duygulandım valla ne diyeyim... mavi nazar boncuklu yüzüğünüde unutmuşsun biran önce biz görüşünceye kdar bi nazarlık al...:nazar:

aaaaaaaa cnm yaaaa
6 ay icinde düzelir diyolar bak, belkide doktorun dedigi gibi sisliktendir
hemen panik olma, biraz sabret
temizleyincedemi acilmiyo?

canım deniz suyu spreyleri var onlardan felan kullandınmı hiçç bidene iyi gelebilir..ben walla panik atak oldum bu nefes alamama yüzünden gerçekten kötü ..sen biraz daha bekle sonra bence bi kbb uzmmanına felan görün nefes sorununundan bence onlar daha iyi anlar bende gittim işte bakalım tedaviye başlıcaz sanırım

canım canını sıkma şişliklerdendir
ama başka bir doktora göster istersen
bana doktor tıkandıça tuzlu su çek demişti

canım benim de senin gibydi,iyice hınkır burnuna dokunmadan,valla geçiyor,çok büyük bi kan pıhtısı çıkmıştı benden büyük ihtimal senin de öyledir.

mrb kızlar..2 aya yakın bisüre önce ameliyat oldum..1 ay burnumda silikon plakalar olduundan nefes alamıyodum,sonrasında doktor bey çıkarınca bikaçgün için burnumdan nefes almaya başlamıştım çok yetersiz olsada..ama sonrasında hiç nefes alamamaya başladım tekrar.sürekli ağzımdan nefes alıyorum,uzandığım zamanlarda yeterli olsada ayağa kalkıp bişiler yapmaya başladığımda ağzımdan aldığım nefes yetmiyo ve boğulcak gibi oluyorum.ağzım açık öle derin nefesler alıyorum ki gören boğuluyorum zanneder senağlama
ameliyattan önce enufak bi nefes problemim yoktu..şimdi ise adete kafayı yicem..boğulcakmışım gibi hissediyorum sürekli..yemek yerken,konuşurken öyle zorlanıyorumki o sırada derin nefes alamadığım için..ne spor yapabiliyorum nede hızlı tempolu bişi..düşünün yolda yürürken nefes nefese kalıyorum..doktoruma sordum içi şiş ondandır dedi ama ben çok endişeliyim..sağlığı bozdum diye..tecrübeli arkadaşlar tam olarak nekadar zamandan sonra düzgün nefes almaya başladınız???yaşam kalitesini cidden dibe vuruomuş yetersiz nefes almak..

ablamda da nefes problemi olusmustu ameliyattan sonra. o ikinci ameliyati oldugu icin doktor ikinci ameliyat sirasinda duzeltti. bazen ilk ameliyattan sonra boyle seyler olabiliyor maalesef. gecmi solsun canim. doktorunla konus iyice.

X