Borçtan birikime..

Ayın 15 i maaşlar yattı henüz ödemeleri yapmadım sadece kredi kartını ödedim güncel borclarim
Kredi kartı kalan borç 9.714,00 TL
Eksi hesabım -38.939,00 TL

Bugün internetten 22 ayar işçiliksiz altin bilezik aldım 🥰 kredi kartına 3 ay taksitli. 8.264,00 TL.
Aylık ödemesi 2.756,00 TL. Bu hafta elime ulaşır. 15 günlük fark yatıncada banka hesabımdan 1 gr altin almayı düşünüyorum. Ayy bir heyecan sarıyor beni böyle birseyler aldıkça. İnşallah 4 sene sonra ev peşinati olacaklar.hem yavaş yavaş eksi hesabı kapatıp hem biraz birikim yapabilmek çok hoşuma gidiyor.

Her ay bir gram altın almak mı amaç?
Ya da her ay maaştan ne kadar koymayı planlıyorsunuz kenara?

10 gr isciliksiz bilezik aldım 22 ayar 11.822,75 TL
24.02.2023
Merhaba takı olarak altın işinden pek anlamıyorum, sadece ons fiyatını takip ediyorum. Bu 22 ayar dediğiniz bilezik in gram altın almaya göre avantajı nedir? 24 ayar gram ya da çeyrek almak birikim açısından daha karlı olmaz mı? Bir de nerden alıyorsunuz bilgi verirseniz sevinirim

Merhaba takı olarak altın işinden pek anlamıyorum, sadece ons fiyatını takip ediyorum. Bu 22 ayar dediğiniz bilezik in gram altın almaya göre avantajı nedir? 24 ayar gram ya da çeyrek almak birikim açısından daha karlı olmaz mı? Bir de nerden alıyorsunuz bilgi verirseniz sevinirim
Merhaba ben internetten alıyorum 3 taksit yapılabildiği için böyle tercih ediyorum. 22 ayar olarak satılıyor nette 24 ayara denk gelmedim. Çeyrekte, gram altin da, bilezikte alıyoruz ortaya karışık ne alabilirsek o ay

Evet 2023 yılının en büyük yatırımını yaptık dün. Araba aldık 264 bin tl. Kredi miktarları arttı. Eksi hesap -67.500,00
Kredilerden birinin ödemesi Eylül ayında. Eylül e kadar eksi hesabi kapatıp, bir yandan da birikim yapmaya devam 😍

Evet 2023 yılının en büyük yatırımını yaptık dün. Araba aldık 264 bin tl. Kredi miktarları arttı. Eksi hesap -67.500,00
Kredilerden birinin ödemesi Eylül ayında. Eylül e kadar eksi hesabi kapatıp, bir yandan da birikim yapmaya devam 😍
Arabanız hayırlı olsun. Eylüle kadar eksi hesabı kapatma kısmını anlayamadım sadece. Yaklaşık 5 ay sonra 67.500 u kapatabilecek bir ekstra bütçeniz var ise, bu borcu neden daha önce kapatamadınız?

Arabanız hayırlı olsun. Eylüle kadar eksi hesabı kapatma kısmını anlayamadım sadece. Yaklaşık 5 ay sonra 67.500 u kapatabilecek bir ekstra bütçeniz var ise, bu borcu neden daha önce kapatamadınız?
Teşekkür ederim. Yok 67.500 u kapatma bütçemiz şöyle her ay maaşlarımizi aldıkça kapatacağız mesela bir ay sonra eksi 50 bine düşer 2 ay sonra eksi 40 bine. Ekstra bütçemiz maalesef yok

Teşekkür ederim. Yok 67.500 u kapatma bütçemiz şöyle her ay maaşlarımizi aldıkça kapatacağız mesela bir ay sonra eksi 50 bine düşer 2 ay sonra eksi 40 bine. Ekstra bütçemiz maalesef yok
Maaşlarınızı alıp oraya yatırdıktan sonra yine geçinmek için harcama yapmanız gerekecek. Kusura bakmayın gerçekten hesabınızı anlayamadığım ve merak ettiğim için soruyorum. İlk sayfa basinda yazdığınız maaş miktarlarınızdan kaynaklı anlayamadım da bu planı.

Maaşlarınızı alıp oraya yatırdıktan sonra yine geçinmek için harcama yapmanız gerekecek. Kusura bakmayın gerçekten hesabınızı anlayamadığım ve merak ettiğim için soruyorum. İlk sayfa basinda yazdığınız maaş miktarlarınızdan kaynaklı anlayamadım da bu planı.
İlk başta yazdığım maaş miktarları geçen senenin maaşları. Şu anda benim maaşım 17 bin kadar esiminde 10 bin kadar. Yani gelirimiz 27 bin ama atıyorum giderimiz 20 bin oluyorsa her ay eksi hesaptan 7 bin çıkmış oluyoruz

X