Boş gebelik ve düşükten sonra kürtaj olup hamıle kalanlar konuşmaya ıhtıyacım var

Selam kizlar.Size bı sorum olacaktı.Boş gebelik de belirti oluyor mu ağrı lekelenme falan.Bnde 5+5 de doktora gittim.Doktor keseyi gördü.Bizim açımızdan herhangi bir sorun yok dedi.Boş gebelik olsa anlaşılır miydi acaba keseden falan.Bende bı endişe var birde çok araştırıyorum.Olasiklara bakıp endişeye kapılıyorum.Sizlerde nasıl oldu herhangi belirti oldumu.yardimci olursanız çok sevinirim.Rabbim hepimize sağlıklı gebelikler nasip etsin inşallah 🤲🤲

Selam kizlar.Size bı sorum olacaktı.Boş gebelik de belirti oluyor mu ağrı lekelenme falan.Bnde 5+5 de doktora gittim.Doktor keseyi gördü.Bizim açımızdan herhangi bir sorun yok dedi.Boş gebelik olsa anlaşılır miydi acaba keseden falan.Bende bı endişe var birde çok araştırıyorum.Olasiklara bakıp endişeye kapılıyorum.Sizlerde nasıl oldu herhangi belirti oldumu.yardimci olursanız çok sevinirim.Rabbim hepimize sağlıklı gebelikler nasip etsin inşallah 🤲🤲
Öncelikle boş gebelık falan değildir ınşallah sızın🤲🤲saglıklı bı gebelıgınız olmasını dılerım🤲Benım boş gebelıgımde 4 haftalıktan 2 gun bole bı ıkı damla kadar kahverengı şekılde lekelenmem oldu yerleşme kanaması dedı doktor kese falanda vardı beta hcgde yukselıo gayet normal,tek yasamadıgım sey bulantı kusma olmadı bnde hıc,uykum cok gelıodu ve goguslerımde sertlık olmuştu bıde bndekı belırtıler bunlardı canım ,kanaman falan olursa yerleşme kanaması dıe düşünme doktora gıt erteleme 🙏

Yazinizi okurken kendimi okuyormusum gibi hissettim. Pihtilasma sonucumuza kadar ayni tek fark ben bos gebelik ve kurtajdan sonra henuz hamile kalamadim :)
Olur ınşallah canım stres yapma bak ben hamıle kaldım boş gebelıkten sonra düşük oldu mesela patalojı sonucumda cıktı 2 gun once sonuca gore dış gebelık gecirmişim ben ,demem ki dınlendır vucudunu en az 3-4 ay dınlendır bı kndını topla olur allahın ıznıyle🙏Allah buyuk hepımıze nasıp etsın ınşallah bundan sonrakı gebelıgımde doktor aspırın ve progesteron kullandırtcakmış bana gozetım altında bı gebelık olcak

Öncelikle boş gebelık falan değildir ınşallah sızın🤲🤲saglıklı bı gebelıgınız olmasını dılerım🤲Benım boş gebelıgımde 4 haftalıktan 2 gun bole bı ıkı damla kadar kahverengı şekılde lekelenmem oldu yerleşme kanaması dedı doktor kese falanda vardı beta hcgde yukselıo gayet normal,tek yasamadıgım sey bulantı kusma olmadı bnde hıc,uykum cok gelıodu ve goguslerımde sertlık olmuştu bıde bndekı belırtıler bunlardı canım ,kanaman falan olursa yerleşme kanaması dıe düşünme doktora gıt erteleme 🙏
Amin canım çok sağol.🤲Herhangi lekelenme falan yok inşallah olmaz sağlıkla ilerler bakalım.Doktor 10 gün sonra gelirsin dedi.İnsallah bebeğide kalp atışınida duyarız 🤲

Hanımlar merhaba yenı üye oldum dertleşip konuşmaya ıhtıyacım var sizlerle aynı durumları yaşayan ınsanlar bırbırını daha iyi anlar ,ben 20 ekim de boş gebelıkten kurtaj oldum 8 haftalıktı , butun testlerım temız cıktı genetık,kromozom,kan pıhtılaşması ,1 adet gordukten sonra tekrar hamıle kaldım bu seferde 6 haftalıktı lekenlenmeyle başladı bıraz sonra progestan falan kullandırdı doktor ama evde düşük yaptım dun akşam,agrı sızı olmadı hıc ,bugun de içimde parca kalmaması ıcın tekrardan kurtaj oldum,başından bole bı durum gecıp saglıklı bı gebelık gecıren varmı aranızda psıkolojık olarak cok etkılendım tekrar gebelıge korkuom artık😔😔boş gebelıktekı kan pıhtılaşması testınde sadece Mthfr A1298c genımde homozıgot polımorfizm saptanmıştır dıodu ondada folık asıt kullanmak yeterlı dedı doktor kan sulandırıcıya gerek duymadı ,kullanabılırsın demişti genetık doktorum salak sacma bı durumda kaldım öle yenıden gebelıge korkuom artık,cok uzun oldu hakkınızı helal edın arkadaslar
Bir daha hamilelik düşünürseniz en az 3 ay bekleyin rahim toparlansın dinlensin ki bir daha bu durumu yaşamamanız için hem kendinizide toparlamış olursunuz psikolojik açıdan

Korkmayın daha çok erken zaten keseyi gördükten 6hafta içerisinde bebeği de görebiliyorsunuz korkmayın Allah sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin 🤲🏻

Korkmayın daha çok erken zaten keseyi gördükten 6hafta içerisinde bebeği de görebiliyorsunuz korkmayın Allah sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin 🤲🏻
Amin🤲Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Haklisiniz biraz evham yaptım sanırım.Hersey Allah'tan ins herşey yolundadır.🤗

Bir daha hamilelik düşünürseniz en az 3 ay bekleyin rahim toparlansın dinlensin ki bir daha bu durumu yaşamamanız için hem kendinizide toparlamış olursunuz psikolojik açıdan
6 ay düşünmüorum ıkı kere ust uste olunca psıkolojık olarak uzuluom surekli😔,bı hamıle goruom ozenıom bnmde cocugum olurmu yıne aynı şeylerı yaşıcammı acaba dıe düşünüp duruom o yızden erteledım yaza kadar

Rabbim insalh tez zamnda sna nasıp eder stres yapma bide sana bisy sorcam boş gebelikte belirtiler nedir
Amın ınşallah canım hepımıze nasıp etsın rabbım hayırlısı ile 🤲Bnm sol tarafımda cok fazla batma oluyodu , ,uykum cok gelıodu bıde onun dışında başka belırtı olmadı bnde bıde 4 haftalıktan ıkı kere kahverengı lekelenmem oldu

Bende doktoro gittiğimde son gününe göre 9 haftalık olmam geririken 5+6gunluk ciktk ilkinde kese var bebek yok sonra beli belirsiz gözüktü bu sefer dedi gelismyr

Bende doktoro gittiğimde son gününe göre 9 haftalık olmam geririken 5+6gunluk ciktk ilkinde kese var bebek yok sonra beli belirsiz gözüktü bu sefer dedi gelismyr
Aradaki fark haftası fazla ama siz yinede güzel düşünün sağlıksız bebeklerde bu durum yaşanabiliyor ama Allahtan Umut kesilmez

6 ay düşünmüorum ıkı kere ust uste olunca psıkolojık olarak uzuluom surekli😔,bı hamıle goruom ozenıom bnmde cocugum olurmu yıne aynı şeylerı yaşıcammı acaba dıe düşünüp duruom o yızden erteledım yaza kadar
Bnde 3 kayıp yaşadım böyle düşünmeniz çok normal zaten önce sizin sağlığınız ve psikolojiniz bu durumda daha önemli kendinizi hazır hissettiğinizde inş sağlıklı kucağınıza almak nasip olur 🤲🏻🤗

merhaba canim.benim de 2 dusugum var ilkinde 5.haftalikti devletteki muayenede bebek gorunmedi bos gebelik dendi ozelde bebek gorundu ama tam sekli belli olamadan sonlanmis gelisimi kucucuk baloncuk gibi bisey kalmis.kurtajla alindi.2.hamileligimde 4 ay sonra oldu.beta hcg az artti dis gebelik olabilir denildi ama neyseki kese kalp atisi falan duyuldu onu da 8. haftada kaybettim.genetik testleri yaptirip pek cok doktorla gorustum. 2 genimde pihtilasma var.doktorlar bu genlerin dusuk nedeni olmadigini tamamen sagliksiz gebelik oldugunu soyledi.yumurta kalitesizligi ihtimali yuksek.deneye deneye saglikli yumurtayi bulacaksiniz dedi doktorlar.bende yaza dusunuyorum.bu arada yumurta kalitesini artiracak cozumler bulmaya calisicam spor, saglikli beslenme, duzenli uyku, sigara icmemek ve stresi hayatimdan cikarmak gibi.insallah bu sefer olucak.olmazsa da hic pes etmeyi dusunmuyorum illa olucak bulucam o saglikliyi😊umudunuzu yitirmeyin moralinizi dusurmeyin hayat devam ediyor hala umut var🙏

X