boşan diye ısrar eden arkadaşım

kibirlikontes

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2018
150
90
merhaba KK nın güzel kadınları.

çok uzun olduğunun farkındayım lütfen gerçekten okumak isteyen okusun ve kırıcı yorumlar yapmayın zaten duygusal ve psikolojik açıdan zor dönemler geçiriyorum. okuyanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum ve karışık yazdıysam özür diliyorum:KK52:
sizlere danışmak istediğim bir konum var. daha önceki konularımı bilenler vardır. kaynımla ilgili sıkıntılar. şimdiki sıkıntım bambaşka. Benim aynı iş yerinde çalıştığım arkadaşım var çok samimiyiz. Adeta bir dost bir kardeş gibi gördük birbirimizi. daha önce başka bir ildeydik sonra eş durumundan ikimizde yine aynı il ve iş yerine tayin almayı başarıp yan yana kaldık. hala daha çok iyiyiz maşallah.çok uzatmadan atlatmak istediklerime geçmek istiyorum.

biliyorsunuz kaynım bir süre bizde kalmıştı. eşim kaynımın gelmesiyle birlikte daha farklı davranmaya başlamıştı. ona karşı sorumlu hissetmesinden, hissettirilmesinden böyle olduğunu düşünüyordum. nitekim eşime ben çalışırken tatilde pek yaramıyor. çok fazla arkadaşlarıyla takılmaya başladı ben işte olduğum için sürekli onlarla zaman geçirmeye başladı. haftanın 4 günü görüşüyorsak 3 günü arkadaşlarıyla.her evlilikte olduğu gibi bizim de zaman zaman küçük zaman zaman da büyük sıkıntılarımız oldu. zaten evlenirken hem maddi hem de aileler olarak sıkıntılı bir hayata 3-0 geriden başladığımız bir birlikteliğimiz var. arkadaşım işe başladıktan ve evlendikten yaklaşık 1.5 yıl sonra girdi hayatıma. hayata bakış açımız, ailevi ve gelenek görenek olarak farklı yapılardayız. bu zamana kadar eşimle yaşadığım çoğu sıkıntıyı ve çoğu mutluluğu bilir. kendisi de yaklaşık 9 ay önce evlendi. her evliliğin parmak izi gibi farklı olduğuna inanan bir insanım.

Dediğim gibi her anıma gerek benim anlattıklarımla gerek kendisi şahit oluşuyla tanıklık ediyordu.en son eşimle lafta ya da ciddi olarak( böyle diyorum çünkü gerekten ciddi miydi değilmiydi kestiremiyorum) 2 kavgamızda boşanmanın eşiğinden döndük. bu süreçlerde arkadaşım her zamanki gibi yanımdaydı. ve ikisinde de beni aslında boşanma düşüncesine kadar getiren oydu. ben sevdiğim değer verdiğim insanların düşüncelerinden etkilenen bir insanım. eşimle ilgili yaşadıklarım aslında başka bir BDV konusu olabilcek yapıda. her neyse arkadaşım bu son iki kavgamızda beni boşanma düşüncesine kadar getiriyor bir tek uçurumdan itmediği kalıyordu. son kavgaların ilkinde neden arkadaşımı bu kadar evliliğime dahil ve müdahil ettirdiğimi düşünerek özel konuları konuşmama kararı almıştım.

son kavgaya gelince yüzeysel bahsedeyim hemen. kaynım psikolojik olarak cidden sıkıntılı dönem içerisinde gecenin 3 ünde 4 ünde kv tarafından aranıp gel kardeşin camdan atlamaya çalışıyor diye arandı eşim. ve eşim bu olaylar üzerine kardeşini de alıp babalarıyla görüşmeye gittiler baya da içmişler. sonra eşim gece 11 de aradı biz geliyoruz dedi ben de istemediğimi söyledim ama eşim beni anlayabilecek durumda değildi dili dolanıyordu konuşurken ve bu arkadaşım üst katımda oturduğu için ona telefon edip sen de kalabilir miyim dedim. ve olayı böylece öğrenmiş oldu sonraki gece de saat 1 e kadar eve gitmedim arkadaşımdaydım. yine onla çok konuştuk ve yine beni boşanma düşüncesinin kıyısına kadar getirip bıraktı. ertesi gün eşimle kavga ettik ve boşanma muhabbeti oldu ortak arkadaşımızın yanına gitti. 4 5 gün gelmem sonrasını bilmiyorum dedi. perşembe günüydü. akşam yine tektim arkadaşım geldi ve yine yine yine beni boşanma kararına, yazacağım dilekçeye,mahkeme söyleyeceğim sözlere ve hatta şefim ve müdürüme kadar ifade edeceğim şeyleri tasarlayıp verdi. sanki kendi boşanacak o derece bir plan.

o akşam eşim geri geldi eve. görmedim ama cuma günüden itibaren toparladık ve şuan en azından iyiyiz. o kadar şeyi anlatmam biraz olsun olayları değerlendirebilmeniz içindi.(4 paragraf giriş mi olur ya:oha:)

şimdi ben bu arkadaşımdan uzaklaşmaya başladım. cuma günü öğleye kadar görüşmedik ve öğlen beni ağlattı. önceki gün iş yerinde kötü olduğum için eğer güçlü duracaksam işe gelmemi güçlü olmayacaksam gidip rapor almam gerektiğini söyledi ben de işe geldim eşimle ve sorunlarımızla ilgili düşünmemeyi ve böylece daha normal ve dışarıdan sıkıntısız gözüktüğüme karar vererek başka şeylerle ve günlük işlerimle ilgilendim. sıkıntımı düşünmemem bile onu delirtiyordu. ve en azından kendi sağlığım için psikologa gitme kararımı söylediğimde ise daha da çıldırdı. neymiş ben kocam düzelsin diye bi umutla psikologa gidecekmişim sürekli sinirden ağzını burnunu oynatıp durdu . en sonunda ben de kendi kişiliğiyle beni karıştırdığını ve beni daha çok üzdüğünü söylediğimde en azından öğleden sonra kesti. daha önceden de onunla ilgili böyle tuhaf gelen seyler düşündüm.
1- mesela evlendikten sonra eşinin arkadaşları ve apartmandaki komşular dahil herkesi yemeğe aldı ama ben isterdim ki yakın arkadaş olarak bizi de davet etsin ayrı. ha tabi ki zorunda değil ama kardeş gibi görünce insan bekliyor herhalde.
2- bana boşan diye diretirken benim yüzüm gözüm şişmiş ağlarken ben eşiyle telefonda konuşurken bitanemler aşkımlar seni yerimler havada uçuşuyor. ya da eşi bi şekilde yanımıza geldiğinde sarılışmalar öpüşmeler falan, işteysek ay kocamı özledim yerim ben onu lar. daha neler neler. sonra bana dönüyor yapamıyorum deme bana beni deli ediyorsun diyor.
3-öğlenleri birlikte yemek yemeğe söz verip kocasını çağırdığına da kaç kere şahit oldum hatırlamıyorum bile. tabi ki yapışık ikiz değiliz ama ben kim olursa olsun böyle bırakmam mesela.
4- benim yanımda, insanlara sırf hava atmak için yalan söylediğini abarttığını gördüm. eşyaların parasal değerlerini bilerek ve abartarak söylediğini her gün evini silip süpürdüğünü ne biliyim çeyizinin ve yapılan bohçaların maddi şeylerini çok çok abartarak konuşur hep.

Ve bunu gibi şeyler şuan çok aklıma gelmiyor. ve çok tuhaf hissediyorum sanki sevgilisi tarafından boşanmaya zorlanan ama her defasında vazgeçen ve bunu için trip yiyen biri gibi hissediyorum nasıl davranacağımı bilmiyorum şuan işteyiz ve yine benim yüzüme bakmıyor ve muhtemelen öğlen yine beni sorguya çekip bana kızacak. ne yapıcam nasıl davranıcam bilmiyorum...

Benim öyle yakın arkadaşım olmadığından öyle onda kaldım,ona anlattım,o da yorum yaptı işleri bir tuhaf bence.
Biri benim kocamla,evliliğimle ilgili yorum yapsa bana batar.
Yerinizde olsam çoktan bitirirdim bu arkadaşlığı.
Çok sıkıcı bence.

Evliliğinde büyük sorunlar yaşayan dertlerini benimle paylaşan yakın bir dostum var. Olayın içindeyken bazı şeylerin korkunçlugu görünmüyor sanırım ama anlattıkları şeyler benim asla katlanamayacagim durumlar. Bende kendimce arkadaşıma bazı tavsiyelerde bulunuyorum ama konunuzu okuyunca aslında insanların hayatına çok yorum yapmamak gerektiğini düşündüm. Sonuçta yakın arkadaşmışsiniz dertlerinizi paylaşmışsınız o da kendince fikirlerini söylemiş ama bence boşanma fikrini zorla aklınıza sokmuş gibi yapmanızı yersiz bir suçlama olarak gördüm. Nerdeyse evliliginizdeki problemleri arkadaşıniza bağlayacaksınız. Eşinizin yaptıkları sonucunda bu raddeye gelmişsiniz arkadasinizn bir suçu yok. Siz nasıl onu yakın görüp derdinizi paylaştıysaniz o da sizi yakın gördüğünden tavsiyede bulunmuş. Belki yanınızda eşiyle konuşmalarında dikkatli olabilirdi o konuda haklı olabilirsiniz sonuçta hassas bir dönemdeydiniz ve düşünceli olması gerekirdi ama yine bu yapması da kötü biri olduğunu göstermez. Trip meselesine gelince bence siz sürekli sorunlarınızı anlatıp köklü çözümler üretmemeniz sinirine dokunmuş olabilir. Arkadaşıniza göre evliliginizin kurtarılır yani kalmamış buna rağmen siz barışınca tekrar aynı sorunları yaşayacağınizi düşünmüştür. Umarım anlatabilmişimdir arkadaşınızın gözünden nasıl göründüğünüzu düşünün.

daha önceki konularına bakarak boşan diyenlerde olmuştu. kimi insan eşinin davranışlarını kabul etmez boşan der. boşan demesinde ben sakınca görmedim. ama senin yanında kendi eşine karşı mesafeli olmalıydı özellikle. çünkü sen bu konuda acılısın. dostsa bunu yapmalıydı. eğer mal değilse yaptığı yanlış bu konuda mesafe koy. sen direk mesafe koy aslında. her derdini söyleme kendini iyi göster.

kadina kotu yorum yapalim diye herseyi siralamissiniz ama olmadi. birincisi siz anlatirsaniz kadin sahit olursa dinlerse sana bosan diyebilir. ki burda da cok bosan yorumu geliyor bazi konulara. ikincisi siz kocanzla kotusunuz diye kocasina askim mi demeyecek pardon? sizi dinler fikir verir yorum yapar ama tabi aldiginiz kararlarda surat yapma hakki yok. en fazla kafa yapinizin uymadigini dusunur arkadasligini bitirir. olabilir de bu.

Ben de arkadas aile anne dahi olsa anlatmama taraftariyim ,benim esim Ablam’a problemimizi soylemisti ablamla ufak bir tartismamizda gidip anneme onlar bosanir aralari kotu falan Demis aylar onceki olay icin ,biz unutsakta aileler cevreler unutmuyor yasadigimiz hic bir seyi ozellikle annneler ,o yuzden kk disinda dert anlatmak yok

çok uzun olduğunun farkındayım lütfen gerçekten okumak isteyen okusun ve kırıcı yorumlar yapmayın zaten duygusal ve psikolojik açıdan zor dönemler geçiriyorum. okuyanlara şimdiden çok teşekkür ediyorum ve karışık yazdıysam özür diliyorum:KK52:
sizlere danışmak istediğim bir konum var. daha önceki konularımı bilenler vardır. kaynımla ilgili sıkıntılar. şimdiki sıkıntım bambaşka. Benim aynı iş yerinde çalıştığım arkadaşım var çok samimiyiz. Adeta bir dost bir kardeş gibi gördük birbirimizi. daha önce başka bir ildeydik sonra eş durumundan ikimizde yine aynı il ve iş yerine tayin almayı başarıp yan yana kaldık. hala daha çok iyiyiz maşallah.çok uzatmadan atlatmak istediklerime geçmek istiyorum.

biliyorsunuz kaynım bir süre bizde kalmıştı. eşim kaynımın gelmesiyle birlikte daha farklı davranmaya başlamıştı. ona karşı sorumlu hissetmesinden, hissettirilmesinden böyle olduğunu düşünüyordum. nitekim eşime ben çalışırken tatilde pek yaramıyor. çok fazla arkadaşlarıyla takılmaya başladı ben işte olduğum için sürekli onlarla zaman geçirmeye başladı. haftanın 4 günü görüşüyorsak 3 günü arkadaşlarıyla.her evlilikte olduğu gibi bizim de zaman zaman küçük zaman zaman da büyük sıkıntılarımız oldu. zaten evlenirken hem maddi hem de aileler olarak sıkıntılı bir hayata 3-0 geriden başladığımız bir birlikteliğimiz var. arkadaşım işe başladıktan ve evlendikten yaklaşık 1.5 yıl sonra girdi hayatıma. hayata bakış açımız, ailevi ve gelenek görenek olarak farklı yapılardayız. bu zamana kadar eşimle yaşadığım çoğu sıkıntıyı ve çoğu mutluluğu bilir. kendisi de yaklaşık 9 ay önce evlendi. her evliliğin parmak izi gibi farklı olduğuna inanan bir insanım.

Dediğim gibi her anıma gerek benim anlattıklarımla gerek kendisi şahit oluşuyla tanıklık ediyordu.en son eşimle lafta ya da ciddi olarak( böyle diyorum çünkü gerekten ciddi miydi değilmiydi kestiremiyorum) 2 kavgamızda boşanmanın eşiğinden döndük. bu süreçlerde arkadaşım her zamanki gibi yanımdaydı. ve ikisinde de beni aslında boşanma düşüncesine kadar getiren oydu. ben sevdiğim değer verdiğim insanların düşüncelerinden etkilenen bir insanım. eşimle ilgili yaşadıklarım aslında başka bir BDV konusu olabilcek yapıda. her neyse arkadaşım bu son iki kavgamızda beni boşanma düşüncesine kadar getiriyor bir tek uçurumdan itmediği kalıyordu. son kavgaların ilkinde neden arkadaşımı bu kadar evliliğime dahil ve müdahil ettirdiğimi düşünerek özel konuları konuşmama kararı almıştım.

son kavgaya gelince yüzeysel bahsedeyim hemen. kaynım psikolojik olarak cidden sıkıntılı dönem içerisinde gecenin 3 ünde 4 ünde kv tarafından aranıp gel kardeşin camdan atlamaya çalışıyor diye arandı eşim. ve eşim bu olaylar üzerine kardeşini de alıp babalarıyla görüşmeye gittiler baya da içmişler. sonra eşim gece 11 de aradı biz geliyoruz dedi ben de istemediğimi söyledim ama eşim beni anlayabilecek durumda değildi dili dolanıyordu konuşurken ve bu arkadaşım üst katımda oturduğu için ona telefon edip sen de kalabilir miyim dedim. ve olayı böylece öğrenmiş oldu sonraki gece de saat 1 e kadar eve gitmedim arkadaşımdaydım. yine onla çok konuştuk ve yine beni boşanma düşüncesinin kıyısına kadar getirip bıraktı. ertesi gün eşimle kavga ettik ve boşanma muhabbeti oldu ortak arkadaşımızın yanına gitti. 4 5 gün gelmem sonrasını bilmiyorum dedi. perşembe günüydü. akşam yine tektim arkadaşım geldi ve yine yine yine beni boşanma kararına, yazacağım dilekçeye,mahkeme söyleyeceğim sözlere ve hatta şefim ve müdürüme kadar ifade edeceğim şeyleri tasarlayıp verdi. sanki kendi boşanacak o derece bir plan.

o akşam eşim geri geldi eve. görmedim ama cuma günüden itibaren toparladık ve şuan en azından iyiyiz. o kadar şeyi anlatmam biraz olsun olayları değerlendirebilmeniz içindi.(4 paragraf giriş mi olur ya:oha:)

şimdi ben bu arkadaşımdan uzaklaşmaya başladım. cuma günü öğleye kadar görüşmedik ve öğlen beni ağlattı. önceki gün iş yerinde kötü olduğum için eğer güçlü duracaksam işe gelmemi güçlü olmayacaksam gidip rapor almam gerektiğini söyledi ben de işe geldim eşimle ve sorunlarımızla ilgili düşünmemeyi ve böylece daha normal ve dışarıdan sıkıntısız gözüktüğüme karar vererek başka şeylerle ve günlük işlerimle ilgilendim. sıkıntımı düşünmemem bile onu delirtiyordu. ve en azından kendi sağlığım için psikologa gitme kararımı söylediğimde ise daha da çıldırdı. neymiş ben kocam düzelsin diye bi umutla psikologa gidecekmişim sürekli sinirden ağzını burnunu oynatıp durdu . en sonunda ben de kendi kişiliğiyle beni karıştırdığını ve beni daha çok üzdüğünü söylediğimde en azından öğleden sonra kesti. daha önceden de onunla ilgili böyle tuhaf gelen seyler düşündüm.
1- mesela evlendikten sonra eşinin arkadaşları ve apartmandaki komşular dahil herkesi yemeğe aldı ama ben isterdim ki yakın arkadaş olarak bizi de davet etsin ayrı. ha tabi ki zorunda değil ama kardeş gibi görünce insan bekliyor herhalde.
2- bana boşan diye diretirken benim yüzüm gözüm şişmiş ağlarken ben eşiyle telefonda konuşurken bitanemler aşkımlar seni yerimler havada uçuşuyor. ya da eşi bi şekilde yanımıza geldiğinde sarılışmalar öpüşmeler falan, işteysek ay kocamı özledim yerim ben onu lar. daha neler neler. sonra bana dönüyor yapamıyorum deme bana beni deli ediyorsun diyor.
3-öğlenleri birlikte yemek yemeğe söz verip kocasını çağırdığına da kaç kere şahit oldum hatırlamıyorum bile. tabi ki yapışık ikiz değiliz ama ben kim olursa olsun böyle bırakmam mesela.
4- benim yanımda, insanlara sırf hava atmak için yalan söylediğini abarttığını gördüm. eşyaların parasal değerlerini bilerek ve abartarak söylediğini her gün evini silip süpürdüğünü ne biliyim çeyizinin ve yapılan bohçaların maddi şeylerini çok çok abartarak konuşur hep.

Ve bunu gibi şeyler şuan çok aklıma gelmiyor. ve çok tuhaf hissediyorum sanki sevgilisi tarafından boşanmaya zorlanan ama her defasında vazgeçen ve bunu için trip yiyen biri gibi hissediyorum nasıl davranacağımı bilmiyorum şuan işteyiz ve yine benim yüzüme bakmıyor ve muhtemelen öğlen yine beni sorguya çekip bana kızacak. ne yapıcam nasıl davranıcam bilmiyorum...
Bende eşimle büyük sıkıntılar yaşadım en yakın arkadaşım herşeyi bilir bana boşa gitsin dememiştir ben boşancam dediğimde vazgeçirmeye çalışmıştır. Ben iyi niyetli görmüyorum arkadaşınızı. Hayatımla ilgili aldığım kararlar beni ilgilendirir bunları sorgulamak senin haddine değil arkadaşım olarak saygı duyup her kararımda yanımda olmanı beklerim ha bunu beceremeyeceksen ben seni boşuyorum boşol boşol boşol de :rolleyes:

Arkadasiniz nacizhane fikrini söylemis. Onun söyledigini kendiniz düsünüp tartip uyar mi diye düsünüceksiniz. Demek ki akliniza yatti ki bosanma esigine geldiniz. Bu sizin kararinizdi. Arkadasinizda suc ariyorsunuz gibi.
Ondan sonracima zaten neden bu kadar samimi olunur anlamam :110:

ay yesinler çok mu mikemmelmiş kocası
sizin hakkınızda konuşmaya başladığında hiç mi hiç tepki vermeyin

hatta cadılık yapıp eşine de şaka yollu söyleyebilirsiniz
"aman x dikkat et haa. ben eşine bişeyler anlattığımda sorunlarımla ilgili beni boşatmak için elinden geleni yapıyor.
sakın kızdırma seni de bir çırpıda boşar belli olmaz buna" gibi

Biçok konuya aynı minvalde şeyler yazdığımı farkettim yahu insanlara bu kadar özelinizi anlatmanızın anlamı ne?? Eşimi didik didik ediyorum ama kimse farketmiyor bile o kadar hatalısınız ki..
Eski konularınızı biliyorum o kayın mevzusunda sizi ezmelerini biliyorum onlar da muhtemelen haklı olduğu konular var ama yine de ona bu haddi siz vermişsiniz siz sınır koymamışsınız o da ne güzel haşlıyor sizi

Bence hatali sizsiniz.neden bu kadar ozelinizi detayina kadar arkadasiniza anlatiyosunuzki ki bence boyle seyler aileye bile anlatilmamali.yeri gelir siz iyi olursunuz onlar kotu hatirlarlar.arkadasiniz sizi kiskandirmaya calisiyo bariz belli.ben olsam o arkadasimla yavas yavas bagimi keserdim merhaba merhaba o kadar.size bosan diyene kadar yapici olmali bosan demek kolay.

Olayların içindeyken vehametini görememişsin...
Sen nasıl arkadaşını yakın görüp dertlerini paylaşmışsan, o da seni yakın görüp seni uyarış...
Boşuna mı demişler dost acı söyler diye...
Evliliğindeki problemleri analiz edip eşinle arandaki sorunları çözmek yerine, evliliğindeki sorunların faturasını arkadaşına çıkarıyorsun gibi geliyor bana... Yani evliliğindeki problemler için arkadaşını günah keçisi seçmişsin...
Ağız burun büküyor diyorsun da acaba şu an göz önüne aldığın için arkadşaını en ufak bir mimiği bile sana batıyor olabilir mi?
Ya da madem bu kadar özeli özelim diyordun, anlatmasaydın güvenmiyorsan...
Ben seni problemli buldum..

Ben şunu bir kez daha anladım ki kadınlara ne söylersen söyle hep inanmak istediklerine inanırlar ve üstüne siz suçlu olursunuz. Belki de arkadaşınıza sürekli tartışmalarınızı anlatıp verdiği fikirleri dikkate almadığınız(bir çözüm yolu üretmediğiniz) ve üstüne üstlük hala dertlerinizi anlatmaya devam ettiğiniz için sıkılmıştır, ne dersiniz? Zira ben sıkılır ve 'ne hali varsa görsün' düşüncesine kapılıp daha fazla karamsar bir ortamda bulunmak istemem. Aile içi olaylarınızı başkalarına anlatmamanızı tavsiye ediyorum, sonuçta kendi bildiğinizi uygulayacaksınız :))
Bu arada karşı tarafın yanınızda eşiyle konuşurken biraz daha dikkatli davranması gerekir. 9 aylık evlilermiş, sürekli böyle konuşuyorlarsa sizi kırdığını fark etmiyor olabilir.
Ayrıca insan neden çeyiziyle övünür hiç anlamam...
Karşılıklı konuşup halletmelisiniz, siz onun için böyle düşünüyorsunuz mutlaka o da sizin için bir şeyler düşünüyordur.

X