Boşanacağım, peki hemen mi yapmalıyım? Mantıklı olan hangisi.

Herkese merhaba, boşanmaya karar verdim ama ne zaman gitmeliyim, mantıklı olan nedir bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

27 yaşındayım, 3 yıllık evliyim, 2 yaşında çocuğum var. Eşimle 2 yıl sevgililik döneminden sonra evlendik, toplamda 5 yıllık birlikteliğimiz var. Erken yaşta evlenip bir de üzerine çocuk sahibi olmanın derin pişmanlığını yaşıyorum. Evliligimizde son 1 yıldır aşamadığımız sorunlarımız var, daha doğrusu benim aşamadığım. Suan eşimin görevi nedeniyle doğuda bir ilcedeyiz, çok detay verip deşifre olmak istemiyorum. Evlenmeden önce özel sektörde çalışıyordum, zaten mezuniyetyen kısa bir süre sonra evlendik çok çalışma hayatım olmadı ama bir mesleğim var.

Şimdi sorun şu ki son 1 yıldır eşimin ciddi derecede öfke kontrol problemi var. Ailesiyle yaşadığım sorunlara girmiyorum bile. Onlara karşı beni savunup sonrasında hayatı zehir edecek sözler söyleyen biri. Bu 1 yıl içinde çok yıprandım, ben ne kadar sakinleştiysem kendisi bir o kadar agresifleşti. Her kavgamızda hakaret etmeye başladı, yetmedi bir sonrakinde küfretmeye başladı o da yetmedi artık üzerime yürümeye başladı. Bunlar da kesmedi fiziksel olarak itip savurma yakama yapışma gibi eylemleri oldu.

Bende tabiki tüm bunlara sessiz kalmayı bıraktım ve kendisine artık aynı tonda karşılık veriyorum. Öyle kocamdir yapar sakinleşince geçer modunda biri değilim. Artık bu evliliğin düzeleceğini düşünmüyorum, düzelmesini de istemiyorum. Sevgim de saygım da bitti buna çok eminim.

Boşanmaya karar verdim fakat şuan çalışmıyorum. 1 ay önce arabamızı değiştirdik ve tüm birikimimiz gitti üzerine de kredi ödüyoruz. Şimdi çıkıp çekişmeli boşanma davası açınca gecicek olan sürede maddi olarak zorluk cekebilirim.

2024 kpssye hazırlanmaya karar verdim. Sizce bu evde bir yandan çok çok cüzi miktarda para biriktirmeye çalışıp en azından sınav dönemine kadar kalmam mı daha mantıklı, ki bunu hiç istemiyorum. Yoksa çocuğumu da alıp ailemin yanına gidip orada sınava hazırlanmak mı daha mantıklı? Bunun kararını veremiyordum bugün ki kavgamıza kadar. Ama bugün çocuğumun doğumu gününden sonra gitmeye karar verdim sizce doğru mu yapıyorum. Boşanma sonuçlanana kadar maddi olarak hiçbir şeyim olmayacak.
Olay daha cirkinlesmeden ailenin yanina donmen hayirli olacak bencede.adam psikolojik siddet uygulamis ustune fizikselde itip kakmis.soraki adim dovmesi :KK43:

Olay daha cirkinlesmeden ailenin yanina donmen hayirli olacak bencede.adam psikolojik siddet uygulamis ustune fizikselde itip kakmis.soraki adim dovmesi :KK43:
Ben bir avukat ile görüşüp soğukkanlı ilerliyorum şuanda. Yani itip kakmasından sonra bir daha böyle bir şey yaşanmadığı için buna cesaret ettim. Elimi hem maddi olarak hem delil olarak güçlendirip hem de sınava hazırlanıp öyle gideceğim inşallah 🙏

Kpss sınavı hayal kırıklığı yaratır size yandaşlarını alıyorlar çoğunlukla zamanınıza yazık özel sektör iş arayın bence yaşadığımdan biliyorum

Kpss sınavı hayal kırıklığı yaratır size yandaşlarını alıyorlar çoğunlukla zamanınıza yazık özel sektör iş arayın bence yaşadığımdan biliyorum
Kazanamama ihtimalim beni çok üzüyor zaten. Ne şuan yaşadığım yerde, ne de ailemin olduğu yerde iş imkanı yok maalesef. Şu sınav bir geçsin ondan sonra bakıcam bir çaresine.

Merhaba öncelikle kendine saygısı olan bir kadın olduğunuz için sizi tebrik ederim. Böyle şeylerden mutlu olunmaz ama hem fiziksel hem de psikolojik baskıya boyun eğmeyip boşanmak istemeniz çok özgüvenli bir davranış etkilendim. Bunun dışında o evde sınava hazırlanabileceğinizi sanmıyorum bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Öbür türlü baskı ve zorbalık günden güne artar.

Merhaba öncelikle kendine saygısı olan bir kadın olduğunuz için sizi tebrik ederim. Böyle şeylerden mutlu olunmaz ama hem fiziksel hem de psikolojik baskıya boyun eğmeyip boşanmak istemeniz çok özgüvenli bir davranış etkilendim. Bunun dışında o evde sınava hazırlanabileceğinizi sanmıyorum bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Öbür türlü baskı ve zorbalık günden güne artar.
Çok teşekkür ediyorum 🙏 Keşke çalışma imkanım olsaydı da burada da çalışsaydım en azından gitmek daha kolay olurdu. Uzun zamandır çok stabil geçiyor, kendisi de kpssye hazırlanıp mesleği bırakmak istiyor bir de yoğun çalıştığı için evde pek benimle kavga etmeye zaman bulamıyor desem yeridir. Bende zaten onun olumsuz hiçbir şeyini duymamaya çalışıyorum, hedefime odaklandım. Yeni bir patlama yaşayana kadar kendi duzenimde kalıp ders çalışıyorum şuan. Umarım böyle devam eder ve sınavı kazanıp kimseye muhtaç olmadan çıkarım bu evden. Aksi durumda zaten koşarak aileme gideceğim

Merhaba ben avukatım ve özellikle boşanma davalarına bakıyorum. Bence siz önce davada elinizde çok delil olması için bir süre hukuka uygun deliller yaratın. Küfür ettiğinde gizlice kaydedin, mesajlaşarak bazı şeyleri ikrar ettirin, şahit çağırın kavgaları görsün. Çokça para göndersin size bankadan böylece aylk size verdiği destek belirlensin. Araba kimin üstüne, nasıl ödendi, altınlarınıza ne oldu bunları yazılı delillere dökmeye çalışın. Biraz da para hazırlayınca kendinize uzaklaşıp davanızı açın. Ama fiziksel zarar veriyorsa korkuyorsanız hiç değmez beklemeye hemen darp raporu alıp gidin. Daha yaşınız çok genç inşallah iyi bir adamla iyi bir evlilik yaparsınız bir sonrakinde 🙏🏻
Bende aynı durumdayım eşim msj da bana küfürler eder evde hakaret eder bana şiddet de uyguladi ama darp raporu hiç almadım.bir kaç kere tokat atmıştı.1,5 yıl önce de aldatmışti beni aldatması hala delil sayılır mı .şimdi bu evden gitsem ben hic vurmadım küfür etmedim der o kadar da iğrenç birisi kendisi.evde sürekli beni asalayici konuşur.nesine oynar arada arada içer bunlar kanıtlarım ama alkol nesine delil olur mu büyük mevla oynamaz nesine de 200,300 liralik falan napacaim bilmiyorum inanın nafaka devlet ne verir bilmiyorum 34 bin TL maaşı var.altinlarimida zamanında aldı bozdurdu kredi borucuna yatırdı,bunu da istedim ama dediki sen kendi istediğinle verdin dedi dekont var kendi hesabına gitti sattığı altın parasi kuyumcu direk kendi hesabına attı parayi.oysa borç araba için kredi çekmişti o borctu bunun için altinlarimi talep edebilir miyim

Bende aynı durumdayım eşim msj da bana küfürler eder evde hakaret eder bana şiddet de uyguladi ama darp raporu hiç almadım.bir kaç kere tokat atmıştı.1,5 yıl önce de aldatmışti beni aldatması hala delil sayılır mı .şimdi bu evden gitsem ben hic vurmadım küfür etmedim der o kadar da iğrenç birisi kendisi.evde sürekli beni asalayici konuşur.nesine oynar arada arada içer bunlar kanıtlarım ama alkol nesine delil olur mu büyük mevla oynamaz nesine de 200,300 liralik falan napacaim bilmiyorum inanın nafaka devlet ne verir bilmiyorum 34 bin TL maaşı var.altinlarimida zamanında aldı bozdurdu kredi borucuna yatırdı,bunu da istedim ama dediki sen kendi istediğinle verdin dedi dekont var kendi hesabına gitti sattığı altın parasi kuyumcu direk kendi hesabına attı parayi.oysa borç araba için kredi çekmişti o borctu bunun için altinlarimi talep edebilir miyim
Çok üzüldüm sizin içinde. Eğer gerçekten kararlıysanız sizde delil toplayın. Size küfür ettiği mesajları silmeyin, evde hakaret ederken ses kaydı alın. Bana buradan iki avukat arkadaş yazmıştı bunları. Mesajlarda da konuşturmaya çalışın çok dikkat çekmeden. Arabayı benim altınlarım ile aldık yerine koyalım takmak istiyorum vs deyin. Size vurduğunu itiraf edeceği cümleler kurun,bcik kızgınım kırgınım unutamıyorum vs gibi. Bir daha böyle bir şey olursa mutlaka darp raporu alın.

Ayrıca bir kez aldatan yine aldatır, hem hastalık kapmamak için hem de delil için tetikte olun. Her fırsatta da para koparmaya çalışın. Bir de iddia oynamak suç diye biliyorum onlarda işinize yarar.

Çok üzüldüm sizin içinde. Eğer gerçekten kararlıysanız sizde delil toplayın. Size küfür ettiği mesajları silmeyin, evde hakaret ederken ses kaydı alın. Bana buradan iki avukat arkadaş yazmıştı bunları. Mesajlarda da konuşturmaya çalışın çok dikkat çekmeden. Arabayı benim altınlarım ile aldık yerine koyalım takmak istiyorum vs deyin. Size vurduğunu itiraf edeceği cümleler kurun,bcik kızgınım kırgınım unutamıyorum vs gibi. Bir daha böyle bir şey olursa mutlaka darp raporu alın.

Ayrıca bir kez aldatan yine aldatır, hem hastalık kapmamak için hem de delil için tetikte olun. Her fırsatta da para koparmaya çalışın. Bir de iddia oynamak suç diye biliyorum onlarda işinize yarar.
Darp raporu alırsam evden gitmem lazım alip eve gelirsem daha çok zarar verir bana.eski msjlari var ama daha 1,2 yıl öncesine ait.ses kaydı yapamıyorum o anda ki çocuğuma mi bakim tlfnumu bulayım.kac tane telefonumu kırdı zaten.cocuk da korkuyor o esnada dün de bana vurdu yüzüme bir kaç kez.haketmisim süs dediği zaman susmadgim için mis.onlar şiddet değilmiş biyerim kanamamis morarmamis

Aldatir keşke aldatsa da bu sefer gitsem ilkini nasıl affettim bende bilmiyorum inanin altina gelince 100 kere dedim kendi de biliyo ama kabullenmiyor bir avukata danismiss fikri değişti artık gözü açıldı ama msjlarda tlfn konusmalarinda küfür eder.annesi babasi bana vurduğunu biliyor. Ama bana şahitlik yapmazlar mahkemede.cok zorlu bir sürecim var ve cesaret edip de gidemedim para vermez oldu.tlfnunu kırdı yerine tlfn da almadi kızımın çizgi film izlesin diye aldığı tlfnu kullanıyorum.aglamaktan başka elimde hiçbir şey yok.bnde kpss hazırlanıyorum.atansam gideceğim.atanamazsam napacajm bilmiyorum kizmla.

Darp raporu alırsam evden gitmem lazım alip eve gelirsem daha çok zarar verir bana.eski msjlari var ama daha 1,2 yıl öncesine ait.ses kaydı yapamıyorum o anda ki çocuğuma mi bakim tlfnumu bulayım.kac tane telefonumu kırdı zaten.cocuk da korkuyor o esnada dün de bana vurdu yüzüme bir kaç kez.haketmisim süs dediği zaman susmadgim için mis.onlar şiddet değilmiş biyerim kanamamis morarmamis
Kocanız gerçekten iğrenç bir insan. Şuan aktif olarak şiddet görüyorsunuz ailenizin yanına gidemez misiniz? Böyle bir adamla durmak sizi mahveder.

Aldatir keşke aldatsa da bu sefer gitsem ilkini nasıl affettim bende bilmiyorum inanin altina gelince 100 kere dedim kendi de biliyo ama kabullenmiyor bir avukata danismiss fikri değişti artık gözü açıldı ama msjlarda tlfn konusmalarinda küfür eder.annesi babasi bana vurduğunu biliyor. Ama bana şahitlik yapmazlar mahkemede.cok zorlu bir sürecim var ve cesaret edip de gidemedim para vermez oldu.tlfnunu kırdı yerine tlfn da almadi kızımın çizgi film izlesin diye aldığı tlfnu kullanıyorum.aglamaktan başka elimde hiçbir şey yok.bnde kpss hazırlanıyorum.atansam gideceğim.atanamazsam napacajm bilmiyorum kizmla.
Aileniz yok mu yanınızda olmaz mı? Eğer atanamazsanız da özel sektörde çalışma şansınız varsa çalışın ve lütfen ama lütfen size vurmasına izin vermeyin. Yani karşılık verin diyemem adam gerçekten pislik ama sesinizi çıkarın, sanırım kendisi devlet memuru ve yaptığı mesleğinden eder. Sizde bunlarla tehdit edin onu ve gerçekten bir kez olsun eve polis çağırın gözü korksun. Siz böyle sessiz kaldıkça hep böyle devam edecek. Korkmayın bosanin bu hayatı çekmeyin lütfen cesaretinizi toplayın.

X