Boşanıyorum galiba

Bence ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyor . Al kocacığım benim kartım da sende dursun , yeter ki sen bizim başımızda dur demenizi bekliyor olabilir .
Boşanma davası açsın , nafakanızı alın . eşinize karşı , evinize karşı , çocuğunuza karşı hiçbir yanlışınız olmamış . Yaşlanınca birbirinize muhtaç olacaksınız o zamanda da böyle trip mi atacak ? Eğer benim param benim kurallarım vs demediyseniz üzmeyin kendinizi.
Parasını yönetemeyen bir adamın , parasızlıkta girdiği değersizlik duygusunun sizinle bir alakası yok . Ayırın evinizi yolunuzu . İnanın pişman olacak kişi o .

Cozum kacmak miymis? Bu mu erkeklik. Isleri duzeldiginde yeniden evin sorumlulugunu uzerine alabilirdi. Hem herseyi kadinin uzerine yık, issizken kendine baktir, is bulup biraz toparlaninca git. Bu evliligi kurtarmak icin caba sarfedebilirdi. Basarisizligini baskasinin uzerine yikmak ne kolay.

Gitmek isteyeni urganla baglasan yine gider. Erkekler bitirmek isteyince geri donmuyor, onlar bizim gibi degil. Dava acarsa kendi haklariniz ve evladiniz icin karsi dava acip haklarinizi talep edin. Aksi takdirde onun kosullarinda bosanmak durumunda kalirsiniz.
Cok uzuldum. En kotu gunlerinde siz bir es olarak elinizden geleni yapmissiniz. Kendini topatlayip is bulunca hadi ben gidiyorum diye cok kolay silip atmis. Oysa bu evlilik toparlanabilirdi. Rahatsiz oldugu seyleri dile getirebilirdi.

Evi terk eden o. Evi terk etmek evlilik birlikteligini tenelinden sarsmaktir hukukta ve kusurdur. Su an o kusurlu oldugu icjn muhtemelen dava acsa da onun davasi jabul olmaz. Yine de o dava acarsa siz de karsi dava acin haklariniz icin.

O kızına oglu
Bilemiyorum bensiz hayat kurmak ve ilerlemek istiyor. Ama çocuğunu asla bırakbilecek biri değil bundan eminim. Çok bağlı kızına.
Sızın konuya gelirsek biraz daha bekle derim elbet arayacaktır sakinleşmeye ihtiyacı olabilir. İlk etapta benim eşimde çok sinirliydi aramıyordu konuşmuyorduk hiç. Ama en azından sakince cocuk için konuşabiliyoruz şuan. Zaman herşeyin ilacı olacak bizim için.
O kızına, oğluna çok bağlı durumu , sizi bosayinca bir kaç yıla kalmaz biter. Kızınız ergenliğinde iyice kopar, arayıp sormaz olur .

Benim 15 yıllık evliliğim aldatmayla bitti.6 yıl işsizdi.Sizin gibi evin bütün maddi yükü bendeydi.Bana kendimi köpek gibi hissettiriyorsun, sen fazla kazaniyorsun vs diyerek yolunu belli etmişti Aslında. İşe girdikten 3 ay sonra beni aldatmaya başlamış.Ögrenince ben bosanmak istedim.Agladi zirladi affetmedim.Dava 1 yıl sürdü.Beni aldattığı zengin o..pu ile evlenmek icin bosanmayi kabul etti.1 ay sonrada evlendi.
Demem o ki benzerini yaşama ihtimaliniz çok yüksek.Cünku siz onun ezik zayıf tarafisiniz."Kör gözü açılınca önce bastonunu kırarmış"
Erkekler kendine muhtac güçlü hissettiren kadınlar istiyorlar.Kendilerine bakan vefakar kadinlari değil

Benim 15 yıllık evliliğim aldatmayla bitti.6 yıl işsizdi.Sizin gibi evin bütün maddi yükü bendeydi.Bana kendimi köpek gibi hissettiriyorsun, sen fazla kazaniyorsun vs diyerek yolunu belli etmişti Aslında. İşe girdikten 3 ay sonra beni aldatmaya başlamış.Ögrenince ben bosanmak istedim.Agladi zirladi affetmedim.Dava 1 yıl sürdü.Beni aldattığı zengin o..pu ile evlenmek icin bosanmayi kabul etti.1 ay sonrada evlendi.
Demem o ki benzerini yaşama ihtimaliniz çok yüksek.Cünku siz onun ezik zayıf tarafisiniz."Kör gözü açılınca önce bastonunu kırarmış"
Erkekler kendine muhtac güçlü hissettiren kadınlar istiyorlar.Kendilerine bakan vefakar kadinlari değil

Evliliğimde ya da önceki ilişkilerimde bile muhtaç kadın olmadım yapım gereği. Maddi manrvi herşeyi kendim halletmeye çalıştım. Zaten eşimde beni böyle tanıdı.

Eşimin işten çıkarılmadan önce iyi bir mevkii ve iyi kazanç elde ederdi. Ben de çalıştığım için birlikte kazanıp birlikte harcardık hep. O dönemlerde benim kazancım çok çok düşük olmasına rağmen istediğim herşey olurdu, kendine almaz bana alırdı asla ikiletmezdi hakkını yiyemem.
İşsiz kaldığında büyük bir boşluğa düştü. O sürecte covit başlamıştı ve kolayca iş bulamadı. İddaya da o dönem başladı zaten. Sanki oradan kazanıp bazı şeyleri düzeltebileceğine inanıyor gibiydi. Çok uyardım, çok tartıştık bu konuda. Onu bu beladan uzaklatırmak için bütün hesaplarına bütün kartlarına el koydum. Ona günlük harclık verdim. Market alışverişini bile ben yaptım eline para geçmesin ve oynamasın diye. Ben bunları yaparken sadece o pislik kumardan uzaklaşmasını istedim onu aşağılama gibi bir düşüncem olmadı hiç. O süreden sonrada oynadığını görmedim. Heryerden takip ettim. Zaten oynacak parasınıda bırakmamıştım elinde.

Boşanma kararını vereli yaklaşık 1 ay olacak. Kızımız için iki kez bir araya gelme fırsatımız oldu. Hiç tartışmadık iki ebeveyn gibi konuştuk.

Konular hep aynı yere dönüyor. Benim ona olan aşağılayıcı tavırlarımdan bahsediyor. Bunu unutamadığını söylüyor.
Bu sürecte benimde düşünmek için oldukça vaktim oldu. Hatasızım yapmadım diyemem. Ama amacım onu incitmek aşağılamak asla değildi. Kendini öyle bir noktaya koymuştu ki sanki hayattan kopmuş. Evden işe,işten eve gelen koltuk üzerinde konuşmadan saatlerde duran biri haline geldi. Bu arada beni aldattığını asla düşünmedim. Ne öyle bir zaman yarattı kendine nede tel saklama vs olayo hiç olmadı. Şuan bile bakıyorum konumuna yine aynı farklı bir yere gittiği yok.

En son dün akşam uğramak istedi. Ben de kabul ettim. Aradan zaman geçtiğinden dolayı daha toparlanmış hisettiğimden ben de merak ettiğim herşeyi sorabildim ona o da cevapladı. İnanın evlilik hayatımız boyunca belki ilk kez bu kadar açık olduk birbirimize karşı. Biz hiçbir zaman konuşamadık birbirimizle.
Bana arkadaşlarıma bile daha fazla değer verdiğimden bahsetti böyle hissetmesini sağlayan birkaç örnek verdi. Hak verdiğimde oldu vermediğimde. Değer anlamında ona karşı hep değersiz hissettirdiğimden bahsetti durdu. Bu nedenle de böyle yürümediğini söyledi. Benimle konuşurken sesinin titrediğini hissettim.
Evdeki tv de onun gmail adresi kayıtlıydı Bugun YouTube aramalarına baktım. Dinlediği şarkılar, hep yanlız olduğuna dair, değersizliğe dair.
Çok mu üstüne gittim istemeden bilemiyorum. Ne yaptım ne söyledim o hatırlatmasa inanın hatırlamıyıum bile. Yapım gereği ani çıkışları olan biriyim hayatta bunu biliyorum sadece. Geri adım atan biride değilim. İlk tartışmalarımızda boşanmayı kabul etmiştim.Gidip evrak hazırlatıp bana getirecekti okuyup imzalamam için ancak hala birşey gelmedi.

Evliliğimde ya da önceki ilişkilerimde bile muhtaç kadın olmadım yapım gereği. Maddi manrvi herşeyi kendim halletmeye çalıştım. Zaten eşimde beni böyle tanıdı.

Eşimin işten çıkarılmadan önce iyi bir mevkii ve iyi kazanç elde ederdi. Ben de çalıştığım için birlikte kazanıp birlikte harcardık hep. O dönemlerde benim kazancım çok çok düşük olmasına rağmen istediğim herşey olurdu, kendine almaz bana alırdı asla ikiletmezdi hakkını yiyemem.
İşsiz kaldığında büyük bir boşluğa düştü. O sürecte covit başlamıştı ve kolayca iş bulamadı. İddaya da o dönem başladı zaten. Sanki oradan kazanıp bazı şeyleri düzeltebileceğine inanıyor gibiydi. Çok uyardım, çok tartıştık bu konuda. Onu bu beladan uzaklatırmak için bütün hesaplarına bütün kartlarına el koydum. Ona günlük harclık verdim. Market alışverişini bile ben yaptım eline para geçmesin ve oynamasın diye. Ben bunları yaparken sadece o pislik kumardan uzaklaşmasını istedim onu aşağılama gibi bir düşüncem olmadı hiç. O süreden sonrada oynadığını görmedim. Heryerden takip ettim. Zaten oynacak parasınıda bırakmamıştım elinde.

Boşanma kararını vereli yaklaşık 1 ay olacak. Kızımız için iki kez bir araya gelme fırsatımız oldu. Hiç tartışmadık iki ebeveyn gibi konuştuk.

Konular hep aynı yere dönüyor. Benim ona olan aşağılayıcı tavırlarımdan bahsediyor. Bunu unutamadığını söylüyor.
Bu sürecte benimde düşünmek için oldukça vaktim oldu. Hatasızım yapmadım diyemem. Ama amacım onu incitmek aşağılamak asla değildi. Kendini öyle bir noktaya koymuştu ki sanki hayattan kopmuş. Evden işe,işten eve gelen koltuk üzerinde konuşmadan saatlerde duran biri haline geldi. Bu arada beni aldattığını asla düşünmedim. Ne öyle bir zaman yarattı kendine nede tel saklama vs olayo hiç olmadı. Şuan bile bakıyorum konumuna yine aynı farklı bir yere gittiği yok.

En son dün akşam uğramak istedi. Ben de kabul ettim. Aradan zaman geçtiğinden dolayı daha toparlanmış hisettiğimden ben de merak ettiğim herşeyi sorabildim ona o da cevapladı. İnanın evlilik hayatımız boyunca belki ilk kez bu kadar açık olduk birbirimize karşı. Biz hiçbir zaman konuşamadık birbirimizle.
Bana arkadaşlarıma bile daha fazla değer verdiğimden bahsetti böyle hissetmesini sağlayan birkaç örnek verdi. Hak verdiğimde oldu vermediğimde. Değer anlamında ona karşı hep değersiz hissettirdiğimden bahsetti durdu. Bu nedenle de böyle yürümediğini söyledi. Benimle konuşurken sesinin titrediğini hissettim.
Evdeki tv de onun gmail adresi kayıtlıydı Bugun YouTube aramalarına baktım. Dinlediği şarkılar, hep yanlız olduğuna dair, değersizliğe dair.
Çok mu üstüne gittim istemeden bilemiyorum. Ne yaptım ne söyledim o hatırlatmasa inanın hatırlamıyıum bile. Yapım gereği ani çıkışları olan biriyim hayatta bunu biliyorum sadece. Geri adım atan biride değilim. İlk tartışmalarımızda boşanmayı kabul etmiştim.Gidip evrak hazırlatıp bana getirecekti okuyup imzalamam için ancak hala birşey gelmedi.
Eğer içinizde keşke olarak kalacaksa bence evlilik danışmanından destek alıp tekrar deneyebilirsiniz.Ben kendi yaşadıklarımı paylaşırken sizin de aynısı olacak demek istemedim.Sadece hayat malesef bizim gibi vefakar kadınlara adil olmuyoru anlatmakti amacım.
Madem ilk defa konusabildiniz,demek ki bi yerlerde herşey hala bitmemis. belki düzeltme sansiniz hala vardir.Sizin ve kızınız için hayırlısı olsun.sevgiler

Aklima sendul saban geldi erkekler kadinlarin cok para kazanmasini kaldiramiyor malesef. Esiniz kendini degersiz hissetmis

Güncelleme: Ve boşanıyoruz. Bu süreç içinde kızım için bir kez daha denemek istedim ama konuşamadık bile. Aynı konular tekrar acıldı. Bugun anlaşmaşı bışanma için evrak getirdi bana. Boşanmak istemediğimi söyledim. Bana çekişmeliye gideceğini söyledi git dedim. Sonrasında bana soy adını benden bir an önce almak istediğini benimle artık olmayacağını, benim ona değer vermediğimi, sürekli aşağıladığımı artık olmayacağını söyleyip durdu. Soyadı konusunda öyle deyince çok kırıldım sanki ben onun soyadına leke sürdüm. O an elinden evrağı alıp imzaladım.
Kızımıza ortak velayet yazdırmış. İmzadan sonra gidip açmış davayı hemen. Mahkemesi süresi ne kadar zamanda belli olur fikri olan var mı?

Para idare edemiyorsa sizin idare etmeniz normal ama ne diye bu kadar kuruldu tek neden gercekten sizin idare etmeniz mi? Bu adam onu aşagiladiginizi her şeyi uyduruyor mu tamamen? Aşagiliyorsaniz niye boşanmak istemiyordunuz?

Bu arada dogum gunu meselesinde adam hakli. Elin insaninin dogum gunu icin elinize hediye alip evine gidiyorsunuz ama eşin dogum gununde yazliga gidiyorsunuz. Biletleri alirken tarihi görür insan o zaman bilr akliniza gelmemiş. Buna benzer özensiz hareketleriniz vardir muhtemelen.

Arkadaşlar selam,
10 yıllık evliliğim 6 yasında bir kızım var. Eşimle birbirimizi çok severek evlendik. Ne olduysa 3 yıl önce onun işten çıkarılması ile oldu. Yaklaşık 1,5 yıl iş bulamadı ve bu durum onu çok etkiledi. Ben de çalışan bir kadınım. iyi kazanıyorum. Bu sürecte evin maddi anlamda yönetimi tamamen bana geçti. Eşim iş buluncada baktımki herşeyi ben üstlendiğimde hiç borcumuz olmuyor hatta kenara bile atabiliyoruz. O ara ara idda vs oynardı ve yüksek meblalar yatırdı.bu nedenle kenara atamaz genelde de borçu olurduk. İş bulduktan sonra da benim tercihimle ev idaresini bana bıraktı o da ara ara bana para veriyordu. Bu zmana kadar böyle iadre ettik. Ama son 1,5 yıl içinde çok farklı birine dönüştü. Konuşmuyor hiçbirşey anlatmıyor sürekli düşünen biri halinr geldi. Gecen hafta patladı.benim yaptıklarımı kaldırmadığını ben ona köpek muamlesi yaptığımı,ondan daha çok kazanıyorum diye onu ezdiğimi ona değer vermediğimi bu sebeplede benden boşanmak istediğini söyledi ve annesinin evine gitti. Defalarca msj attım barışalım dedim seviyorum dedim. Ama dediği tek şey ben kendimi toparlamak istiyorum eskisi gibi olmak istiyorum ve bunu senle yapamıyorum.benim ona karşı birşey hissetmediğimi düşünüyor ve beni herkesten kıskanmaya başladı. Eşim dünya iyisi bir insan ve ben seviyorum onunda sevdiğine eminin. Ama bir inat tutturdu istenmediğim değer görmediğim yerde durmak istemiyorum diye. Önümüzdeki hafta mahkeme açacakmış ne yapacağım ben çok üzgünüm.

Güncelleme
Hanımlar bir buçuk ayı geçti. İlk hafta kendimi çok yalnız hissediyordum. Sürekli aradım onu mesaj attım, kendimi tutamadım. Hataların hepsinin bana yansıtılmasından çok rahatsızlık duydum belkide bundan aradım bilemiyorum.Birkaç kez sesim kötü gidiyor diye yanıma geldi. Oturduk sakince konuştuk ve gitti. Ama hala çok net. Benim onu sürekli aşağıladımdan ona değer vermediğimden bahsediyor hayatına bensiz devam edip toparlanacakmış. Bugun kızımın okul kaydı için tekrar konuşmak zorunda kaldık. Ee malum konuya bağlandı tabi görüşme. Bana bir video gönderdi. Videoda 2 yıl önce yaptığım bir iş seyahatinden. Yanımda yakın bir arkadaşımda var erkek.Evli ailece çok sık görüşürüz. Karısıda çok yakın arkadasım.
Kendisini çok severim ve hep keşke böyle bir kardeşim olsa derim. Neyse videoda yemekteyiz kalabalık ortam alkolde var masada. Biz de video çekmiştik hatta eşime de göndermiştim videoyu. 2 yıl önceki video için bak yanında oturuyor, kolınu sana dayıyor ama sen rahatsız olmuyorsun üstüne bana sürekli ben bu cocuğu çok seviyorum diyorsun dedi insan kocasına nasıl söyleyebilirmiş başka bir erkeği sevdiğini. Biz tartışmadan yakşalık 10 gün önce o arkadasımın doğum günü vardı bir hediye alıp evlerine gittik hep birlikte burdada sorun yoktu. Bir hafta sonra biz kayınvalide ile yazlığa gidecektik önceden uçak biletlerini almıştık. Yazlıkta olacağım tarih onun doğum gününe geliyordu. Şimdi bana sen arkadaşınının bile doğum günü için heyecanlanıyorsun ama benim doğum gunumde yanımda değildin hep mutlu anlarında o var bana değer vermiyorsun diyor. Takmış herşeyi bütün herşeyin sorumlusu benmişim gibi davranıyor.
Bana daha önle senle yapamıyorum ben de senin gibi hayatımı yaşayacağım demişti. Ama annesinden duyduğum kadarı ile oldukça kötü hissediyor ve konumdan bakıyorum evden işe işten eve.
Bu hafta protokol hazırlatıp bana getircekmiş boşanma için. Ama benim eskisi gibi içim acımıyor artık bu normal mi? Alıştım mı yoksa mantıklı düşünmeye mi başladım bilemiyorum
Bu işin içinde başka şeyler var bence bu karalılık neden yanii garip sıkmayın canınızı

Güncelleme: Ve boşanıyoruz. Bu süreç içinde kızım için bir kez daha denemek istedim ama konuşamadık bile. Aynı konular tekrar acıldı. Bugun anlaşmaşı bışanma için evrak getirdi bana. Boşanmak istemediğimi söyledim. Bana çekişmeliye gideceğini söyledi git dedim. Sonrasında bana soy adını benden bir an önce almak istediğini benimle artık olmayacağını, benim ona değer vermediğimi, sürekli aşağıladığımı artık olmayacağını söyleyip durdu. Soyadı konusunda öyle deyince çok kırıldım sanki ben onun soyadına leke sürdüm. O an elinden evrağı alıp imzaladım.
Kızımıza ortak velayet yazdırmış. İmzadan sonra gidip açmış davayı hemen. Mahkemesi süresi ne kadar zamanda belli olur fikri olan var mı?
Yeni gördüm bunu derdi ne bu adamın manyak mı

Para idare edemiyorsa sizin idare etmeniz normal ama ne diye bu kadar kuruldu tek neden gercekten sizin idare etmeniz mi? Bu adam onu aşagiladiginizi her şeyi uyduruyor mu tamamen? Aşagiliyorsaniz niye boşanmak istemiyordunuz?

Bu arada dogum gunu meselesinde adam hakli. Elin insaninin dogum gunu icin elinize hediye alip evine gidiyorsunuz ama eşin dogum gununde yazliga gidiyorsunuz. Biletleri alirken tarihi görür insan o zaman bilr akliniza gelmemiş. Buna benzer özensiz hareketleriniz vardir muhtemelen.
Birkaç ay önce yaptığımız bir plandı. Kızım bir an evvel gitmek istedi. Ben de ona söyledim tabi gidin dedi. Ama o dönerim doğum gününe süpriz yaparım diye bekliyormuş. Bir de doğum gününe katışdığımız arkadaş için ben çok seviyorum bu cocuğu ya deyince iyice çıldırmış kurmuş. Bizim hep beraber olduğumuz fotoğraflara videolara bakmış vay efendim niye hep yanında oturuyor diye. Oysaki yılşardan beri ailece çok yakınız. Madem böyle rahatsızlıkların var söyle bana ben de bilim neden söylemiyorsun da kuruyorsun.

Yani bana başkası üzerinden bür koskançlık yapacak olsa hadi bir nebze diyeceğim. Ama inanın kardeşim gibi gördüğüm bir insan. Evli o kadar severim ki nikah şahitleri bile ben oldum. Şimdi bebekleri olacak. En çok bu durum yıprattı beni.

Başkası vardır bu kadar emin olmayın
Bilemiyorum olabilirde. Keşke öyle olsa. Ben daha çabuk toparlardım en azından beni aldattı vs diye.
Çalıştığım için kızım gündüzleri babannesinde,bana anlatıyor. Babam işten geldiğinde hep uyuyor odasından dışarı çıkmıyır diye. Bugun kayınvalidemde aynısını söyledi normalde inanılmaz titiz insan 3 gundur aynı tshirt be pantalon ile geziyormuş. Başkası olsa böyle olmaz herhalde. Yine de kendi bilir artık ben bitti gözüyle bakıyorum. O makmeyi açtıya dönüş yok artık benden tarafta

H
Derdi sadece anlattıklarım. Saçma sapan şeylerden dolayı bir evlilik bitiyor ve tüm sebepler benden kaynaklı olarak görüyor. En çok üzüldüğüm konu bu.
Hiççç üzülme kardeşim, kurtarmak için çabaladın mı yuvayı? elinden geleni yaptın mı? gönlün rahat evet diyebiliyorsan gerisini Allah'a bırak.

H

Hiççç üzülme kardeşim, kurtarmak için çabaladın mı yuvayı? elinden geleni yaptın mı? gönlün rahat evet diyebiliyorsan gerisini Allah'a
H

Hiççç üzülme kardeşim, kurtarmak için çabaladın mı yuvayı? elinden geleni yaptın mı? gönlün rahat evet diyebiliyorsan gerisini Allah'a bırak.
elimden gelenin fazlasını yaptım. O konuda içim çok rahat. Allah büyük elbet pişman olacak yaptıklarından ama o zaman iş işten geçmiş olacak

elimden gelenin fazlasını yaptım. O konuda içim çok rahat. Allah büyük elbet pişman olacak yaptıklarından ama o zaman iş işten geçmiş olacak
Onuda zamana bırak vakti saati gelince o pişmanlık sende zerre yaprak kıpırdatmayacak önemsiz olacak inan.

X