Boşanıyorum maalesef

konunuzu okudum,kendiniz için en güzel kararı vermişsiniz. geçecek bu günler ve siz daha güçlü, daha mutlu bir insan olarak devam edeceksiniz.
İnşallah. Daha kötü olamam. Ben güçlü bir kadınım. Belki de bu yüzden eşimle yıllarca uzlaşamadım. En başta bitirmeliydim. Gerçi çok bitirdim ama hep dönüş oldu. Belki farklı bir kadınla o da iyi olurdu. Ben onsuz zaten diye olurdum.

İnşallah. Daha kötü olamam. Ben güçlü bir kadınım. Belki de bu yüzden eşimle yıllarca uzlaşamadım. En başta bitirmeliydim. Gerçi çok bitirdim ama hep dönüş oldu. Belki farklı bir kadınla o da iyi olurdu. Ben onsuz zaten diye olurdum.

ne kadar güzel bir insansınız hala eşiniz için başka bir kadınla belki daha iyi olurdu demişsiniz. ama eişiniz bu ruh haliyle kimseyle mutlu olamazdı . siz kendinizi kurtarın ve geri kalan hayatınızı daha mutlu daha huzurlu geçirmek için çabalayın..herseyin daha güzel olacagına inanın...

Bir önceki konuyu da okudum süreci yani...
Sen diycem. Seni o kadar iyi anlıyorum ki yurekten hissediyorum duygularını..Baska biriyle daha iyi olurdu demeni....

Aynısını yaşadım. Ben de kariyeri yüksek biriyim, karşımdaki kişi ise kendini hep düşük görürdü...Ben asla onu öyle görmezdim oysa, sevmiştim, kariyeri veya parası onemli değildi benim için. Ben iş.değiştirmeye karar verdim, farklı yerlerdeydik, o da değiştirmek istiyordu..ama basvurdugu hiçbir yer çağırmıyordu yaşı ve eğitimi dolayısıyla..Beni çağırdıklarını gördükçe kıskanırdı..Ben kıçıkırık bi teknisyenim falan derdi...Sözde benim adıma sevinirdi ama kıskandığını kaldıramadığını bilirdim, hep moral verirdim...Ve en zor günlerinde yanında sadece ben vardım. Ailesi dogum gununu unuttugunda ben pastamla hediyemle evindeydim...Çözemediği problemlerini çözdüm, her yönden destek oldum...Sen de eminim boyleydin..

Ama gel gör ki beni hiç sevemediğini düşünüyorum..Gittikçe artan bir öfke ve kin içindeydi bana karşı...En ufak lafım olay olurdu. Söylediğim 1 tane söz günlerce başıma kakılırdı...2 sene önceki yaptığım bişey hala gündemde olurdu ama onunkini soylersen yeter artık sen tartısma makinesi olmussun derdi...Bazı seyler aynen seninkinin yaptıgı gibi aylarca hatta yıllarca basıma kakıldı...Ornek bunun da bi kızla yazıstıgını gordum, o kadar üzüldüm ve sinirlendim ki ve birikimle beraber o yokken birkaç parça kıyafetini kestim sinirden...Karşımda o yoktu ben de hıncımı kıyafetinden aldım..Yıllarca bu başıma kakıldı ama sebebi hiç konuşulmadı kendisi tarafından...Sebebi neydi peki dediğinde bişi yoktu o konuşmada denildi...Oysa ki vardı...

Benim de hatam o yazısmayı gordugum anda cekip gitmemekti...

Peki mesele bize karsı ezik hissetmeleri mi? Değil bu bir karakter meselesi...Başka bir kadınla daha iyi olurdu diyorsun ya hani. Bu bahsettiğim şahsın eski eşi onun ayarındaymış hem iş hem kültür ama onunla da hep kavgalıymış yıllarca ve boşanma...O zaman sorun bizim kariyerimiz mi? Adam iyi ama sırf ondan biraz daha eğitimliyiz vs diye mi bu kötülükler? Asla değil...Bir adamın karakteri bunlarla değişmez ha rahatsız olabilir ama bu derece kötü olacak kadar olamaz...

Hep derler ya biri ortada sebep yokken sürekli senden şüpheleniyorsa kendisi yapıyordur diye doğruymuş...O benim güvenimi sarstığı için ona karşı hep şüpheliydim ama benim guvensizlik yaratacak bir olayım yoktu ki...Üstelik bana bir de sen supheleyorsan kendin yapıyorsundur dedi bir de kalkıp...Çıldırmamak elde değil...

Biliyorum cok üzülüyorsun adam için değil devrilen hayaller için, cocuktan bile vazgecmek zorunda kaldıgın için ama bu adamla ilerde yine olmazdı...

Yolunuza,Önünüze bakın
Geçmişi silin atın
Ve gelecek olan güzel günleri bekleyin
Hersey bir başlangıç
Allah yardımcınız olsun

Bir önceki konuyu da okudum süreci yani...
Sen diycem. Seni o kadar iyi anlıyorum ki yurekten hissediyorum duygularını..Baska biriyle daha iyi olurdu demeni....

Aynısını yaşadım. Ben de kariyeri yüksek biriyim, karşımdaki kişi ise kendini hep düşük görürdü...Ben asla onu öyle görmezdim oysa, sevmiştim, kariyeri veya parası onemli değildi benim için. Ben iş.değiştirmeye karar verdim, farklı yerlerdeydik, o da değiştirmek istiyordu..ama basvurdugu hiçbir yer çağırmıyordu yaşı ve eğitimi dolayısıyla..Beni çağırdıklarını gördükçe kıskanırdı..Ben kıçıkırık bi teknisyenim falan derdi...Sözde benim adıma sevinirdi ama kıskandığını kaldıramadığını bilirdim, hep moral verirdim...Ve en zor günlerinde yanında sadece ben vardım. Ailesi dogum gununu unuttugunda ben pastamla hediyemle evindeydim...Çözemediği problemlerini çözdüm, her yönden destek oldum...Sen de eminim boyleydin..

Ama gel gör ki beni hiç sevemediğini düşünüyorum..Gittikçe artan bir öfke ve kin içindeydi bana karşı...En ufak lafım olay olurdu. Söylediğim 1 tane söz günlerce başıma kakılırdı...2 sene önceki yaptığım bişey hala gündemde olurdu ama onunkini soylersen yeter artık sen tartısma makinesi olmussun derdi...Bazı seyler aynen seninkinin yaptıgı gibi aylarca hatta yıllarca basıma kakıldı...Ornek bunun da bi kızla yazıstıgını gordum, o kadar üzüldüm ve sinirlendim ki ve birikimle beraber o yokken birkaç parça kıyafetini kestim sinirden...Karşımda o yoktu ben de hıncımı kıyafetinden aldım..Yıllarca bu başıma kakıldı ama sebebi hiç konuşulmadı kendisi tarafından...Sebebi neydi peki dediğinde bişi yoktu o konuşmada denildi...Oysa ki vardı...

Benim de hatam o yazısmayı gordugum anda cekip gitmemekti...

Peki mesele bize karsı ezik hissetmeleri mi? Değil bu bir karakter meselesi...Başka bir kadınla daha iyi olurdu diyorsun ya hani. Bu bahsettiğim şahsın eski eşi onun ayarındaymış hem iş hem kültür ama onunla da hep kavgalıymış yıllarca ve boşanma...O zaman sorun bizim kariyerimiz mi? Adam iyi ama sırf ondan biraz daha eğitimliyiz vs diye mi bu kötülükler? Asla değil...Bir adamın karakteri bunlarla değişmez ha rahatsız olabilir ama bu derece kötü olacak kadar olamaz...

Hep derler ya biri ortada sebep yokken sürekli senden şüpheleniyorsa kendisi yapıyordur diye doğruymuş...O benim güvenimi sarstığı için ona karşı hep şüpheliydim ama benim guvensizlik yaratacak bir olayım yoktu ki...Üstelik bana bir de sen supheleyorsan kendin yapıyorsundur dedi bir de kalkıp...Çıldırmamak elde değil...

Biliyorum cok üzülüyorsun adam için değil devrilen hayaller için, cocuktan bile vazgecmek zorunda kaldıgın için ama bu adamla ilerde yine olmazdı...
Çok teşekkür ederim. Her detayı biliyorsunuz. Çok duygulandım. Özellikle çocuk konusunda. Siz umarım şimdi mutlusundur.
Az önce beni aradı. Avukat aramış onu. Anlaşmalı boşanmak istemiyor. O not ne olacak dedim. Not bende çıksa öldürürmüş. E sende çıkınca ben ne yapmalıyım dedim. Senin sorunun bu. sen kadınsın kendini benle bir tutma dedi. Ben kadın erkek bilmem insan insandır dedim. Eşitiz dedim. Avukatı arayıp boşanmayacağım diyecekmiş. Anlaşmalı boşanmaya ikna edemezsem çekişmeli olacak.

ne kadar güzel bir insansınız hala eşiniz için başka bir kadınla belki daha iyi olurdu demişsiniz. ama eişiniz bu ruh haliyle kimseyle mutlu olamazdı . siz kendinizi kurtarın ve geri kalan hayatınızı daha mutlu daha huzurlu geçirmek için çabalayın..herseyin daha güzel olacagına inanın...
Teşekkür ederim. Size yorum yapan herkese.

Çok teşekkür ederim. Her detayı biliyorsunuz. Çok duygulandım. Özellikle çocuk konusunda. Siz umarım şimdi mutlusundur.
Az önce beni aradı. Avukat aramış onu. Anlaşmalı boşanmak istemiyor. O not ne olacak dedim. Not bende çıksa öldürürmüş. E sende çıkınca ben ne yapmalıyım dedim. Senin sorunun bu. sen kadınsın kendini benle bir tutma dedi. Ben kadın erkek bilmem insan insandır dedim. Eşitiz dedim. Avukatı arayıp boşanmayacağım diyecekmiş. Anlaşmalı boşanmaya ikna edemezsem çekişmeli olacak.

Notun kopyasını sakladın umarım...Mahkemede iyi bir delil olurdu...
Dedim ya aynısını yaşadım diye..Bunların hayatında ciddi anlamda değer verdiği biri olamıyor..Yani baksana o konustugu kişi engelleme demiş..Ve eğer ciddi anlamda anlaşabildiği biri olsaydı boşanmayı zora sokmak istemezdi...

Ailesi iyi demiştin. Anneleri cok etkili oluyor bunların üzerinde hiç anlattın mı annesine. Bence anlat en azından bilsinler oğullarının arka yüzünü...Sonra ortalarda benim kıymetimi bilmedi diye yalan yanlış şeyler anlatmasın...

Bunların derdi ne bilmiyorum..Halbuki 2 guzel soz biraz anlayış yetecekti oyle değil mi? Neydi bu kadar düşman olmanın sebebi ortada oyle buyuk hatalarımız yokken...

Benimki sonlara doğru iyce ağzına geleni soylemeye başlamıştı hatta belaltı kelimelerle...2 dk sonra da özür diledi mesela..Ama artık oyle kırıcı konusuyordu ki ve bunları kendine sen soyletiyorsun diyordu inanabiliyor musun?

Yani anlatıyorum ki kendine pay biç te oyle davran...Bi arkadasımın düğününe gidecektim bunu davet etmedim cunku iş ortamım dedikodu kazanı gibiydi, daha aramızda resmi bişi yokken milletin orda gozunu bize dikmesini istemedim. 1 saat durup gelicem dedim ama bana msj üstüne msj ne kötü laflar...Dedim ki sen heryere bensiz de gayet rahat gidiyorsun ben de gideceğim kırkyılda 1 zaten..Ben yoldayken bana sen gurursuz onursuzsun allah yollarımızı bir daha kesiştirmesin ve hakaretler yazdı...Cevap vermedim ertesi günü erkenden kapıma dayandı ozur dileyecekmiş elinde yılbaşı hediyesi...
Ve o gün yılbasından 1 gün önceydi ve bu her yılbaşında yaptıgı gibi yine sehirdısına kardesinin yanına gitti..Her yılbaşında yalnızdım...Yani o gun gelmesinin sebebi de zaten yılbasında yanımda olmayacagını bildiği içindi...

Daha neler neler...Yurtdısına cıktım gorev için aynı sirketten bir erkekle aynı otelde kalıyoruz sirket ayarlıyor cunku...Bana yapmadıgını bırakmadı aynı oteldeyiz diye kudurdu..Halbuki adamla gorusmedik bile oyle...Ben yurtdısındayken neden boyle yapıyorsun dediğim için çık hayatımdan diye bağırarak telefonu suratıma kapattı ve hiç aramadı dondugumde bile...

Neler neler daha anlatsam...Ama ben de hep duzeleceğiz aşacağız zamanla beni anlayacak daha alısacak diye bekledim...Zamanla beni daha da tanır huyumu suyumu artık çözer dedim...4 yıl aynı hatta daha da kötü oldu...Kimbilir belki de sürekli birileri vardı onlara güvenip beni tersliyordu belki...

Ben çok fazla üzülüp yıprandım ama sen kendine şans ver..Boşanır mısın yoksa bi şekilde geri dönüşün olur mu bilmem ama düzelir mi...zor

Onceki konunuzu bilmiyordum. Esinizde asiri bir kiskanclik var. Belkide derdi kiskanclik degil de seni, isini gucunu pozisyonunu bi cekememezlik olayi var. Esin ne is yapiyor bilmiyorum gerci.
Sikintili bi adam. Piskolojik yipratmalari biyere kadar kaldirabilirsin, biyerden sonra beyin artik eror veriyor yeter diyor. o noktaya varmissin. Hakkinda hayirlisini diliyorum.

Biri benim ellerinizden oper :KK70: doberman benim kizim, golden da kankasi :KK37:
Dobermana bayıldım
Bende onun küçüğü var,minyatur pincsher ve cok vahşi. Mama yerken,yanindan geciyorum bana hırlıyor. Kac yasina geldi hala asabi. Doberman istiyorum bir tane de evin icinde zor olur galiba :) Allah bagislasin kızınızı :)

Dobermana bayıldım
Bende onun küçüğü var,minyatur pincsher ve cok vahşi. Mama yerken,yanindan geciyorum bana hırlıyor. Kac yasina geldi hala asabi. Doberman istiyorum bir tane de evin icinde zor olur galiba :) Allah bagislasin kızınızı :)
Sizinkini de :) ben de evde bakiyorum, sahiplendik, cok cok hastaydi ama iyilesti. Enerji ihtiyaclari cooook fazla ama garibim 2 cocuktan ve yogun calismadan firsat bulursa enerjisini atiyor. O da alisti bu tempoya

Sizinkini de :) ben de evde bakiyorum, sahiplendik, cok cok hastaydi ama iyilesti. Enerji ihtiyaclari cooook fazla ama garibim 2 cocuktan ve yogun calismadan firsat bulursa enerjisini atiyor. O da alisti bu tempoya
Evet bedenleri büyük ya enerji ihtiyaci fazladir. Benimki 3kg. Evde kosusturuyor gunde 2 bazi günler 3 kez çıkıyor yetiyor. Yok bas edemem herhalde dobermanla. Sahiplenmeniz iyi olmus. Cok asil hayvan ve egitimi kolay diye biliyorum. Cocuklarla arasi iyi mipeki :) doberman bildigim kadarıyla birazcik sahibini ele gecirmeye musait ve inatçı bir ırk. Dogru mu ? Yoksa soz dinliyor mu :)

hayvan sevginiz cok guzel de bunu bu konuda sohbet ederek yapmasanız?? arkadasın ciddi dert konusunu işgal etmek yerine özelden mesajlassanız olmaz mıydı??

X