Boşanıyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var

Vermesi lazım ama yasal olarak edinilen mallar ikiye bölünüyor ve çocuklar kimde kalıyorsa karşı taraf maaşının belirli bir yüzdesini veriyor nafaka olarak. Ya da çocuk olmasa bile eş zor duruma düşecekse nafaka belirleniyor vs.
Anlaşamadıktan sonrası mallar yarı yarıya sonrası duruma göre çocuk olmasına veya olmamasına göre nafaka diye biliyorum ben. Onu anlatmaya çalışıyorum. Aldatma vs durumları olur maddi ve manevi tazminat alırsın tamam ama şu durumda adam yarısını isteyip üstüne maaşına göre nafaka belirlenmesini isteyebilir yasal olarak diye biliyorum.
Her durum da kendine özel olduğu için çocukların masrafı hesaplanıp ona göre nafaka miktarı yazılabilir dilekçeye. Ev ve araba da yarıya bölünür.
Konu sahibinin anlaşması gerek bence adamın her türlü edinilen mallarda yarı hakkı var sonuçta.
Çocukların masrafında çirkefe yatmasın yeter ki.
Ki büyük çocuğun kreş masrafında bir sene kalmış aslında onu da hesaplasınlar oluuorsa mesela.
İlkokula bir sene kalmış şurda.
avukatla daha fazlasini alabil8r bence araba kadinin altinlariyla alinmis evin yarisini ve arabayi alabilir bu durumda belki detayli arastirilmasi gerekir
aciksasi erkekler bosandiktan sonra eski ealerinde kalan cocuklari dusunmuyorlar yeni hayatlarina bakiyorlar o yuzden hakki olan ne varsa almasini dilerim

Şimdi hep yanında oldukları için düşünemiyor olabilir ama bir hafta görmeyince belki özler diye düşündüm. Bir de eğitimci olduğu için iki kat fazla dikkat eder diye düşündüm ama mesleğe göre bakmamak gerek demek ki.
Öyle bir babaysa her koşulu düşünerek hakkınızı ve saha fazlasını isteyin hatta. Allah yardımcınız olsun:KK43:
Bulunduğum ilçede küçük bir hastane var, yazın tatilde kızımı annemlerin bulunduğu ildeki hastaneye hormon tahlilleri için götürdüm, doktor muayene sırasında kalbinde üfürüm olduğunu söyledi, o anı tarif edemiyorum, yer sanki ayaklarımın altından kaydı gitti, babasını aradım açmadı, mesaj attım olayı anlattım, asla cevap vermedi, akşam saat 23.00 civarı aradı yani ben açmadım zaten çok sinirlenmiştim bir daha asla en aradı ne mesaj attı, tekrar kardiyolojiye götürdüm çocuğu baya inceledi doktor herhangi bir rahatsızlığı olmadığını söyledi, içim rahatlasın diye bir doktora daha götürdüm aynı şeylere söyledi, babasına ekg yi attım belki bana inanmıyordur diye, aradı ne oldu diye ağladım çocuk iyi çok şükür diyebildim sadece kızıma verdim konuştular ve o an karar verdim bu adamdan boşanıp tüm haklarımı almaya

Kabul etmez tabiki ben de çocuklarımı asla pazarlık ya da tehdit için kullanmam,
Bana şunu bile söyledi yA parasının kıymetini anlayın diye söylüyorum çocuklar sende kalacak ama evlenirsen çocukları senden alıp nafaka ödemeyeceğim, asla çocukları düşündüğü için değil nafaka ödememek için

Velayeti babanın aldığı durumlarda , baba nafaka ödemeye devam etmiyor zaten. Çocukların ihtiyacını kendisi karşılıyor.

Velayeti babanın aldığı durumlarda , baba nafaka ödemeye devam etmiyor zaten. Çocukların ihtiyacını kendisi karşılıyor.
Yani anlatmak istediğim orda şuydu asla çocuklar değil derdi para, o yüzden de her türlü yolu deniyor beni yıldırmak için, aksi takdirde evlenirsen çocuklarımı başka adamla büyütemezsin diyebilirdi, ama para vermem diyor adama

Küçük bir ilçedeyim zaten, ama burda kalmak istemiyorum çocuklar artık okul çağına geldi onların eğitimi için bir ile geçmem gerekiyor
O zaman ev sizde kalamayacak. Evi arabayı yarı yarıya bölüşün, nafakayı da avukatla belirleyin

Yani anlatmak istediğim orda şuydu asla çocuklar değil derdi para, o yüzden de her türlü yolu deniyor beni yıldırmak için, aksi takdirde evlenirsen çocuklarımı başka adamla büyütemezsin diyebilirdi, ama para vermem diyor adama

Tartışmanın ateşiyle olaylara objektif bakamıyor olabilirsiniz.

Eşiniz 1 günde değişmedi. 2.çocuk kararını ortak almadınız mı ?

En az 6 yıllık bir evlilik ve ortak 2 çocuğunuz var. Çocuklarınız için en az 16 yıl daha ( küçüğün reşit olması ) yüz yüze bakacaksınız.

Bu süreci iyi yönetin ki ; boşanan sadece siz olun , çocuklar değil.

Tartışmanın ateşiyle olaylara objektif bakamıyor olabilirsiniz.

Eşiniz 1 günde değişmedi. 2.çocuk kararını ortak almadınız mı ?

En az 6 yıllık bir evlilik ve ortak 2 çocuğunuz var. Çocuklarınız için en az 16 yıl daha ( küçüğün reşit olması ) yüz yüze bakacaksınız.

Bu süreci iyi yönetin ki ; boşanan sadece siz olun , çocuklar değil.
Ne yazık ki o olgunlukta henüz değilim ama yardım alacağım hatta yarın ilk randevum umarım çocuklar için bir an önce doğru kararları alabilirim

Bakıcı anaokulu yakınsa büyük kızınızı bırakıp alabilir kreş masrafını elemeniz lazim.ben yerinizde olsam evi almaya çalışırdım .çok cüzi bir nafaka ister öyle dengelerdim.arabada onun olsun

evet ben evinde, arabanında bende kalmasını istedim, çünkü çocuklar bende neden düzenleri bozulsun, cüzi bir nafaka verirsin olur biter dedim, öncesinde kabul etti ama şimdi hayır yarı yarıya diyor, ben onu düşünmek zorunda değilim, yanlız olsak zaten alır yarısını malının çeker gider, nafaka da istemem ne ona ne de malına muhtaç değilim çok şükür
Eşinizin elinden herşeyi almak isteyecek kadar ne yaşadınız? Bu şekilde orta yolu bulmanız mümkün değil. Çekişmeliye gitse zaten yarı yarıya olacak sonuç olarak herşey. Ev 700 bin araba 300 bin diyorsunuz. Evin borcu bitmemişse kalan taksitleri ödeyip siz alabilirsiniz. Ya da çocukların nafakası konusunda daha uzlaşmacı olmanız gerekir.

Çalışıyorum ben de öğretmenim, aileleri karıştırmayı asla istemiyorum, iş daha da çıkılmaz bir hal alacaktır
aileler karısınca bir inatlasma ve her kafadan ses cıkacagı ıcın herkes kendı tarafını savunacagı ıcın ıcınden cıkmak daha cok yorar anlasmalı bosanmak ıcın zaten her sartı ıkı tarafında kabul etmesı ve dılekcede bunları ayrıntılı belırtmesı gerekıyor. Siz ısteklerınızı yazıp o da ok deyıp sonra mahkemede hakım sordugunda yok derse anlasmalı bosanamazsınız ben suan cekısmelı bosanmaya ugrasıyorum 1 yıl oldu henuz bır noktaya ulasamadık nafaka konusunda bız dılekcede cocuk bası nafaka yazdık ama mahkeme ara kararda gelire gore rakam belırledi. Bu arada anlasmalı bosanmak ıcın avukata ıhtıyacınız yok dılekce konusunda vs fıkır almak ıstersenız o ayrı ama sızın yerınıze davaya gırmesıne falan gerek yok ekstra masraf ıstemezsenız dıye soyluyorum (avukat ucretlerı epey yuksek cunku). Cocukların cıkarları dogrultusunda oturup konusup uzlasmaya varmak en kolayı dıger turlu yıllarca ugrasırsınız mallarınız evlıyken alındıysa sanırım resmıyette zaten yarı yarıya verılıyor. düğün takılarınız duruyorsa onlar kadına verılıyor ınce detaylar var bosanmalarda kesın gozuyle bakılan seyler hakıme takılıp yarıda kalıyor falan. Oncesınde ne yapıp ne edıp karsı tarafı ıkna etmek daha kolay konusulabılen bırı ıse ve bosanmak ıstıyorsa cekısmelı davanın masraflı ve zaman alacagını falan anlatıp ıkna etmek sartları cocukların lehıne olacak sekılde ayarlamak daha rahat. içim cok dolu bu konuda o yuzden bıraz uzun oldu kusura bakmayın. Ben calısmıyorum siddet ve can guvenlıgımız olmadıgı ıcın cocukların velayetı sadece bende buna ragmen bez ve mama kullandıgım cocuk ıcın aylık 250 lira nafaka kararı verdı mahkeme ona göre düşünün hersey cok kolay olmuyor. Tazmınatta üzerine mal varsa alabılıyorsunuz malı yoksa tazmınat kararı cıksa bıle ustunde borc olarak kalıyor bahsettıgınız mallar harıcı mal yoksa ve onlarıda sızınle paylasacaksa tazmınat ıcın mal kalmıyor.

Ben her haftasonu alacağını asla düşünmüyorum yani normal bir baba olarak algılamayın kendisini, şöyle anlatayım haftasonları bir kere bile kendi rızasıyla çocukları dışarı çıkarmadı bunun içinde büyük kavgalarımız oldu, en son ben çocukları alıp parka, kafeye, gezmeye götürürdüm, bu yaz ısrar ettim tatile götürelim çocukları diye kabul etmedi çok para harcanıyor gerek yok bahanesiyle, çocuklarına ve ailesine düşkün değildir yani
aslında birkaç yıl daha mı sıksanız dişinizi. 3 bin demişsiniz kreş. en azından 2 yıl daha bekleseniz çocuklardan biri ilk okula gitse. kreş bakıcı diğer masraflar. şu an cidden her şey çok pahalı. ikiniz de ayrı ayrı çok zorlanırsınız. bence boşanmayı biraz erteleyin. şu maddi krizde en son yapılacak şey cidden. kendimi sizin yerinize koyuyorum. karı koca ikiniz de çok zorlanacaksınız. ev arkadaşı gibi takılın birkaç yıl i. biri okul diğer kreş ya da anaokulu çağına gelsin. bu arada ufak ufak birikim yapın. ülkenin durumu malum. şiddet vs yoksa bekleyin diyorum

Turkiyede nafaka isi nasil yuruyor bilmiyorum, yasadigim yerde kadinin geliri ve gideri hesaplanır cocuk haricinde, kalan paranın cocugun ihtiyaclarina yetip yetmediğine bakilir ve ona gore nafaka baglanir. Siz de gelir ve giderinizi sunsaniz ve cocugun masraflarini karsilamak icin su kadar ihtiyacim var diye belirtseniz ise yarar mi acaba?

Evi alın. Çocukların üstüne şerh koydurabilirsiniz.
Arabayı eşe bırakın. Kendiniz iyi kötü bir daha alabilirsiniz.
Nafaka konusuna gelince de kreş masrafını talep edin.
Eğer ki siz evde oturacaksanız o da yeni bir düzen kuracak nihayetinde herşeyi isteyip dımdızlak bırakmak da olmaz.

evet ben evinde, arabanında bende kalmasını istedim, çünkü çocuklar bende neden düzenleri bozulsun, cüzi bir nafaka verirsin olur biter dedim, öncesinde kabul etti ama şimdi hayır yarı yarıya diyor, ben onu düşünmek zorunda değilim, yanlız olsak zaten alır yarısını malının çeker gider, nafaka da istemem ne ona ne de malına muhtaç değilim çok şükür
Ev sizde araba eşinizde kalsın. Hem ev hen araba sizde kabul etmez. Evide çocukların üstüne yapmayı teklif edin kabul edebilir.

Ben her haftasonu alacağını asla düşünmüyorum yani normal bir baba olarak algılamayın kendisini, şöyle anlatayım haftasonları bir kere bile kendi rızasıyla çocukları dışarı çıkarmadı bunun içinde büyük kavgalarımız oldu, en son ben çocukları alıp parka, kafeye, gezmeye götürürdüm, bu yaz ısrar ettim tatile götürelim çocukları diye kabul etmedi çok para harcanıyor gerek yok bahanesiyle, çocuklarına ve ailesine düşkün değildir yani
Bu adama 2.cocugu yapmaktakı amac ne acaba?Ben anlamıyorm bu bosanma konularında,adam bellı ,babalık yapmıyor ama kalkıp 2.cocugu yapıyorsunuz.Olan cocuklara oluyr.

İyi geceler
Hemen konuma geçmek istiyorum, eşimle yaşadığımız bir çok sorun ve sıkıntıdan sonra artık birbirimize sevgimizin ve saygımızın kalmadığına karar verdik ve en nihayetinde boşanma kararıma o da katıldı avukatla görüşüp anlaşmalı olarak boşanmak istiyorum, iki çocuğum var biri 5 biri 2 yaşında tabiki velayeti bende olcak, çalışıyorum çok şükür ama malum hayat şartları git gide kötüleşiyor ve onlar için zor olan bu hayatı en azından maddi yönden kolaylaştırmak adına tüm haklarımı hatta fazlasıyla almak istiyorum, öncesinde ev de araba da sende kalsın diyen eş kişisi şu an hayır yarı yarıya herşey diyor, evimiz aşağı yukarı 700 bin arabamız da 300 bin eder gibi, yani benim elime yaklaşık 500 bin düşecek bir ev alamayacağım kredi de şu şartlarda pek mümkün olmayacak gibi.
Şimdi ben avukat işin içine girince aman bitsin bu işte her şeye razıyım demeden sizden fikir almak istiyorum, eşim öğretmen maaşı az çok belli, kendim için nafaka istemeyeceğim ama çocuklarım için alabileceğim en yüksek nafaka oranı miktarı ne olmalı (şunu çok iyi biliyorum çünkü diyelim ki çocukların ihtiyacı oldu maddi olarak sıkıntı çekiyoruz bu eş kişisi hayatta extra beş kuruş vermez) ailem destek olur ama gerçekten kendi ayaklarım üstünde durmak adına ve sonradan pişman olmamak için fikir almak istiyorum, çünkü her birinizin fikri benim için kıymetli ve güzel, şimdiden teşekkür ederim
Evin yarı parasını alsın , araç sizde kalsın, çocukların eğitim kurs sağlık masraflarının baba tarafından karşılanacağına dair bir ibare eklettirin ve maaşına oranla nafaka belirleniyor diye biliyorum ona göre üst limitten nafaka bağlatmaya çalışın. Zamanla nafaka arttırım davası da açabilirsiniz.

Kesinlikle ev siz de kalmali.
İki çocukla evsiz nasıl yaşayacaksınız?
Maaş durumunuz belli.
Bu ekonomide ev mev alinmaz.
Erkek adam da hem babalık yapmıyor hem de para peşinde.
Maddi manevi siz daha çok yipranacaksiniz.
Bizim hemşire komşu boşandı üç cocukla.
Adamda evin yarısi benim demis.
Kadın daha çok kazaniyordu.
Adam cirkeflik yapmış.
Sonra arabayı verdiler birde kadın ailesinden borç aldı para verdi.
Bu erkeklerde utanma yok.
Kadın şuan etraftan aldığı borç parayı ödemeye çalışıyor.
Ve büyük oğlu tıp kazandı çocuk dondurmak zorunda kaldi.
Çünkü çalışıyor annesinin borçlarına yardım etmek için.
Beyfendi şuan evlendi başka kadinla.
Olan hep kadına olur.
İlerde doktor diye sevinir sanki kendi okuttu.

Kabul etmiyor bu teklifi de yaptım aynen şu cevabı verdi “babanın malını mı alıyorsun”
Nafaka olarakta 1000+1000 dedi ama mümkün değil çünkü kızımın sırf kreş parası 3000 lira
Babamın evinden mi getirdim çocukları de.
Mal herif ya.
Çocuklar sizde kalmak zorunda mı ?
Sana verecegim al bak dediğinde tepkisi ne, belki buradan yürürsen evi vermek için razı gelebilir.

X