Boşanıyoruz Galiba.

ama neden bu kadar fedakarsınız bilmezmisiniz deveye diken insanı .. yaranır diye bir söz var biraz kaba olacak ama
sizin durumunz tam da böyle ! eşiniz hem suçlu hemde zeytinyagı gibi üste cıkmış..
ihtiyacın mı var gideceksin alacaksın yok alma dedi yok ima etti yok bekle dedi yapmayacaksın..
atıyorum ben şu ihtiyacım var ! para yok bekle seneye alalm vs derse k bakma almam gerekiyor.. ihtiyaçlarım ne ise alırım..
tamam maddi anlamda sıkıntılı olabilirsiniz fakat eşiniz sizin ihtiyacınız varken gidip kendine 500 tl lik alışveriş yaparken düşünüyor mu kesesini ? benim eşim benim ihtiyaçlarımı askıya alacak gidecek kendine alacak öyle mi ! vallahi onu orda lafımla döverim.
kendinizden cok ödün vermişsiniz.. size gelince para yok kendine gelince her şekilde var ama hatalı sizsiniz bence..
bu şekilde eşiniz düzelmez böyle gider..
bence siz bakış açınızı değiştirin bebeginiz daha cok kücük.. bebek olduktan sonra herşey tepe taklak oluyor
fevri kararlar vermeyin.. herşeye alınmayı bırakın.. taviz vermeyin ihtiyacınız olan herşeyi alın aldırın.! kendine alana kadar size alsın madem..
benm eşim ben giymeyim benim olmasında sizin olsun cocugumun olsun der .. bu nedir ya resmen bencillik..
bir süre ailenizin yanına gidebilirseniz eğer gidin ve kafanızı dinleyin burnu sürtünsün !
ha yook dersenizde konuşmayın suratına bakmayın yok sayın anlasın hatasını..
benim ihtiyacm varken eşim kalkıpda arkadaşlarıyla maça gidemez! benim cebimde 1 tl var iken o keyfine göre takılamaz. bu kadar.

İki taraftada hata var bence. Evli değilim ama yaşadığım ilişkilerimden dayanak yorum yapmak istedim. Siz, eşinize sorunlarınızı söylemek anlatmak yerine her şeyi o anlasın yapsın istiyorsunuz. Aslında bu hepimizin yaptığı bir hata. Tamam bu bir yere kadar... ama sorunlarınızı, kırgınlıklarınızı açık açık dile getirmelisiniz erkekler sandığımız ve bizim istediğimiz kadar düşünceli ya da ince ruhlu olamıyorlar. Eşinizinde hatası biraz ince ruh yok, anlayış, hoşgörü yok. Aranızda iletişim sorunu var ve bunu ancak konuşarak çözersiniz içinize atarak küserek onun anlamasını bekleyerek değil.. keşke bunu baştan yapsaydınız ama iş buraya gelmiş şimdi ne deseniz inatlaşacak gibi... önce bir sakince kavga etmeden güzel bir anınızda konuşup sorunlarınızı anlatmayı deneyin. Eşiniz sizi düşünmüyor sevmiyor değil bence kaç erkek “ben senin yürüyüşünden anlarım hadi gel istediğini al” der bilmiyorum. Buna kırılacak bir durumda yok fazla naifsiniz hayatta kimse size istediğiniz, beklediğiniz şekilde dört dörtlük davranamaz buna eşiniz, aileniz herkes dahil. Gel gelelim iki yanlış bir doğru etmiyor... dediğim gibi önce konuşmayı deneyin olmuyorsa bir terapistten yardım almanızı öneririm düzelmeyecek bir durum değil neler neler görüyoruz...

Ben hatayı sana buldum, üzgünüm.
Kırmak için demiyorum sana bunları ama görünen köy klavuz istemezmiş zaten sen de kocamı çok seviyorum diyerek üstünü kapamışsın sorunlarının.
Kocanla alakalı açtıgın zibilyon tane konudan bu adamdan bir b.. olmayacagı zaten belliymiş.
Evliliğin ilk dönemleri bile sürekli boşanma lafının aranızda geçtiği bir evliliğe çocuk yaparak kendine iyilik etmedin.
Eşinin karakteri, mayası bu.
Evlenince düzelen görmedim ben ya da baba olunca düzelen.

Eşi açken ev tamtakırken bırak gidip bişeyler almayı önce uslubunu düzelt diye tekmil veren adamla hiçbi zaman mutlu olamazsın ama çocuk var diye durursun
Çocuk yokken duran çocuk varken de durur.
Eşinin ilk vukuatı değil bunlar.
Mailece manyak bir aile ile alakalı sürüsüyle konusu var ama değişen aileye bir bebek daha katılması bu kadar.

İki taraftada hata var bence. Evli değilim ama yaşadığım ilişkilerimden dayanak yorum yapmak istedim. Siz, eşinize sorunlarınızı söylemek anlatmak yerine her şeyi o anlasın yapsın istiyorsunuz. Aslında bu hepimizin yaptığı bir hata. Tamam bu bir yere kadar... ama sorunlarınızı, kırgınlıklarınızı açık açık dile getirmelisiniz erkekler sandığımız ve bizim istediğimiz kadar düşünceli ya da ince ruhlu olamıyorlar. Eşinizinde hatası biraz ince ruh yok, anlayış, hoşgörü yok. Aranızda iletişim sorunu var ve bunu ancak konuşarak çözersiniz içinize atarak küserek onun anlamasını bekleyerek değil.. keşke bunu baştan yapsaydınız ama iş buraya gelmiş şimdi ne deseniz inatlaşacak gibi... önce bir sakince kavga etmeden güzel bir anınızda konuşup sorunlarınızı anlatmayı deneyin. Eşiniz sizi düşünmüyor sevmiyor değil bence kaç erkek “ben senin yürüyüşünden anlarım hadi gel istediğini al” der bilmiyorum. Buna kırılacak bir durumda yok fazla naifsiniz hayatta kimse size istediğiniz, beklediğiniz şekilde dört dörtlük davranamaz buna eşiniz, aileniz herkes dahil. Gel gelelim iki yanlış bir doğru etmiyor... dediğim gibi önce konuşmayı deneyin olmuyorsa bir terapistten yardım almanızı öneririm düzelmeyecek bir durum değil neler neler görüyoruz...

Son olarak, eşinizin biraz yontulmaya ihtiyacı var sadece kendi kendiliğinden yontulacak diye beklerseniz daha çok beklersiniz siz yontun

Çocuk yokken duran çocuk varken de durur.
Eşinin ilk vukuatı değil bunlar.
Mailece manyak bir aile ile alakalı sürüsüyle konusu var ama değişen aileye bir bebek daha katılması bu kadar.

Bağımlı aşk o zaman..bağımlı kişilik yapısı var demek ki çok şikayet eder ama ayrılamaz ta ki adam gidene dek

Benim cuzdanimda her zaman para ve kredi karti olurdu , ama bir kere gonul rahatligiyla harcaya bildim mi ???? Hayir..
Bende maasimi esime veriyordum ,icinden harclik aliyordum. Azicik fazla alsam eee napcan ki diyordu :) Sanirim burada buyuk aptallik bizlerde.
Bosan diyemem ama bu para konusunda sizi bu kadar sıkan bir adamla da omur gecer mi ??? Bir bot ne kadar olsun ki hadi olsun 150 lira en fazla bunu veremiyor mu ?

Her fedakar kadinin düştüğü durum malesef.
Kesinlikle yapmayin-- cok yanlış- kimse gelip mandalya takmiyor

aa aynı ben çalıştım kira verdim fatura yatırdım iş kuruyo diye yüklenmedim ona üstüne bide harçlık verdim kredi çektim cezaevinden kurtardım sonra baktım yanında çalışan kızla gevşek gevşek mesajlaşıyo çıktım işten topladım herşeyi gittim baba evine arkamda durdular sağolsunlar sonrası 2 ay yalvar yakar yeni ev kurdu yeni eşyalar bi bakayım dedim geri döndüm şimdi çalışmıyorum çokta güzel harcıyorum parasını hesap falanda vermem artık 8 yıldan sonra açıldı gözüm ama yaptıkları her gece aklımda

Fevri karar vermeyin uzmeyin kendinizi her evlilikte yasanio emin ol ustelik yenide anne olmussun lohusalik zaten farkli bi psikoloji 500 tllik alisveris yapabilir ama oncelik lohusa esi ve bebegi olmaliydi bide ustune kiskandinmi ne demek yahu bu ne kabalik belki duzelir herzaman mi bu tutum icinde cimri bi insan mi genel olarak merak ettim

Yazdıklarını sonuna kadar okudum.ben de eşini kendi eşime benzettim bencil nankör hep kendini haklı gören seni de kendime benzettim iyi niyetli, kendinden önce karşısındakini düşünen. Çok zor bir şey çekmeyen bilemez, adamı delirtirler.
Ama Bu tip adamlar hep böyle bosanalim edelim derler artistlik olsun,üste çıkalım diye.gerçekten boşanacak olsa direkt bosanirlar,sorumluluk alamazlar onlar bizim gibi.katlanma duyguları yok bencil oldukları için.sen içini ferah tut bacııım benimki de en ufak bir kavgada boşan git boşan bosanalim falan diyordu şimdi ben bosanacagim diye binbir takla atıyor barışmak için.hiç korkma bir şey yapamaz çok boşanacak olsa 2 yıl durmazdı çıkarına hizmet ettin ki durdu

canım bebeğini sağlıkla büyüt öncelikle.
senin konularını özellikle takip etmeye çalışıyorum.
bir kere bu mesajlar seni hayatımda istemiyorum bosanalim mesajları değil.
ben seni mutlu edemiyorum
sen memnun olmuyorsun istemiyorsan mutsuz olacaksan beni bırak mesajları.
aslında birazda sitem.
senin hatan kirginliklarini beklentilerini o anlasin diye konusmamissin.
anlamaz hayatım erkekler anlamaz.söyleyeceksin.
sonra böyle ama ben bunu yaptım sen bunu yapmadım dersen nankörun önde gideni olursun.
fazla para para yazmissin.adamın gözünde paragoz doyumsuz oldun su anda.
fazla biriktirmişsin.attigin mesajları tekrar oku birde esininkilere bak.
adamlar düz mantık niye surekli detay arıyorsun.
bence karşılıklı güzel bir konuşmaya anlaşmaya ihtiyacınız var.
eşinin seni sevmeyen bir adam olduğunu söylemek bu mesajlardan ona haksizlik olur.
bundan sonra karar alın kirginliklarinizi
kizginliklarinzi o an konuşun.
bişey alayım dediğinde hemen al.
gerçekten bazen ertelendiginde hesapta olmayan masraflar çıkıyor ve 10 liralık bluz bile çok gelebiliyor.
umarım en kısa sürede tatlıya baglarsaniz.
emin ol asilmayacak sorunlar değil.
biraz sakin ılımlı yaklasin birbirinize.bazen kendimiz zorlastiriyoruz hayatı kendimize.
mutlu huzurlu bir yuvada bebeginizi sağlıkla buyutmenizi dilerim..

Eveet sonunda beklenen oldu. Oncelikke sunu belirteyim konum uzun ozet gec diyecekler kusura bakmasin. Hamileligim boyunca harika giden iliskimiz lohusaligimda beni yipratip birde benden anlayis bekleyen uzerime gelip duran esim ve ailesi sayesinde bosaniyoruz. Kirkim cikti cok sukur. Kizimizin goz kontrolu vardi oradan avm ye gecelim hem kizimiza eksiklerini alalim hemde ben cok bunaldim hava aliyim dedim tabiki annesi kirkini onlara gidip ucurmadigim icin bozuk atsa da ikimizde takmadik. Gittik avm ye esim kendine alisverise basladi 500 liralik alisveris yapti tabiki cok da iyi oldu sevindim ancak oncelikle benim ihtiyaclarimida onemsesin isterdim zira aylardir bekliyorum kisisel bakim urunlerim icin. Birde kislik ayakkabim eskidi biraz yani saglam ama rengi atti . Taa gecen sene bu senede idare et seneye alalim demisti bugunde seneye alalim dedi bende tamam dedim gectim. Kizin alisverisi icin bebek mağazası ararken bu basladi kiskandin mi yoksa falan dedi bende yok artik neden kiskanayim ki dedim. Ben senin hizli yürümenden anlarim gel surdan al ne alcaksan dedi ama o laftan sonra insan nasil alabilir ki hic icimden gecmeyen bir duyguyla itham edildim . Yok canin önemli olan kizimiz once onun isini halledelim ben mevlut icin elbise bakmaya devam ederim dedim ( iki magazaya ustun koru baktim bulamadim) neyse bulduk magazayi daha on dk olmadan basladi of yoruldum hadi al cikalim vs demeye ordan alacaklarimi aldim ciktim baska bir bebek mağazasından geri kalanlari tamamladim yine soylendi sinir etti beni. Sonra dedimki elbise bakamadim ya dedim. Ne bakcan ki daha iki magaza baktin baska nereye bakcan dedi bende iyi tamam bakmiyorum dedim ve hemen bebek arabasini falsn hazirladim gitmek icin ama oyle trip tavir falan yok ortada. Gel tamam suraya bak diyor yok dedim hazirladim çocuğu cikalim dedim ciktik eve geldik. Evde yicek bisey yok cok aciktim ustumu bile cikarmadim afedersiniz wc bile gitmedim cocuk agliyor bu tuttu wc girdi on bes dk cikmadi bende buda tuvalete gircek zamani buldu dedim geldi tartismaya basladik. Sonra iste ben kiskanc ve fesat oldum o alisveris yaptigi icin . Kendimi anlatmaya çalışıyorum he tamam he marketten ne aliyim dedi bisey alma istemiyorum dedim cikti yatak odasina gitti yatmis. Evde ekmek falan yoktu yemeklikte yoktu mecbur gidip hangi kartini kullaniyim dedim sert sert bana dedigi sey once üslubunu duzelt sonra alırsın karti dedi bende sinirlendim once kendine muhtac edip sonra bu yaptigini Allah a havale ediyorum dedim cuzdanimda bir liram vardi gittim bir ekmek alip ayranla onu yedim. Sonra geldi ben seni muhtac mi ediyorun madem oyle bitsin seni muhtac etmeyen birini bulursun diyip cikti evden bira almis kendine. Sonra ben mj attim mjlari aynen yaziyorum

Ben

Ben oyle senin gibi tartışamıyorum ama yuregimdekileri sana bu yaziyla dokecegim cunku artik icim almiyor sigdiramiyorum . Adam akilli tartisamiyoruz bile sana derdimi anlatmaya calisiyorum tamsm sus sus sus diyorsun. Yada karsinda cocuk varmis gibi konus diyip suratima bile bakmiyosun.Cunku hakliyim biliyorsun. Sana bugune kadar en az sekilde yuk olmaya calistim. İse girdim maasimi eline verdim cocuk gibi harclik aldim. Yeri geldi Bir liranin bile hesabini verdim. Gocunmadim ortak hesaptir gun gelir ihtiyac neyse alinir dedim. Senin basinin etini yemedim asla al al al diye. Niye biliyor musun ? Kendini yetersiz hissetme zaten zor geciniyoruz birde benim yuzumden bunalma istedim.Evinde huzurunolsun istedim en zor gunlerde seninle beraber zorluklara göğüs gerdim.Bugun bana durup durup kiskandin mi diye sordun bunu sorman bile beni okadar kirdi ki. Aklimdan tek kotu niyet gecmedi uzun zamandir alisveris yapmadigin icin uzuluyordum da zaten cok da sevindim ama iyi hatirla tavrim o lafindan sonra degisti. Cunku ortada kiskancak bir durum yokken senjn bu lafi konusup bana bunu yakistirman zoruma gitti. İnkar etme rica ediyorum yoruldum yoruldum diyip iki magaza baktin ya daha nereye bakacaksin diye imali konusan sendin. Huyumu biliyorsun ben bir seyi bir kere isterim sonrasinda bir tavir gorursem icim almaz o seyi bunu bile bile yine ayni seyi yaptin. Sana geldim hangi karti kullanayım dedim once üslubunu duzelt sonra alirsin diyosun. Ne dedim ya hangi karti alayim dedim sadece. Ben senin karnin acken birak yatmayi nefes alamam ne olursa olsun seni dusunurum. Sende gecmis karsima uslubunu duzelt oyle al diyorsun. Nasil zoruma gitti bu lafin anlatamam sana. Emin ol daha icimde biriken okadar yara var ki hepsini kendim sarip sarmaladim daha fazla dokemem icimi... soguduysan da ac davani kurtul benden ama unutma en kotu zamanlarinda senin ellerinden tutan bendim. En kotu zamanlarimda benden uzaklasan ise sen. Vicdan muhasebeni yapman dilegiyle

Esim
Sen doğru bildiginle yaşa Zor anlar oylemi neler neler yasandi ben kimin yaninda oldum bunu bir hatirla kendimi niye eksik hissedeyim kapina hacizmi geldi neyin eksik kaldida kendimi eksik hissedeyim

Ben
Sen hep basima kaktin yanimda olmalarini ama ben hic kakmadim cunku sanimiyet bu. Sadece bugun soyledim bunu sen hep soyledin

Esim
Neyse sen dogru bildiginle yasa neye inaniyorsan . Asil kendi dediklerini tart bic kim kime haksizlik yapiyor allah icin vicdan muhasebesi yap hangi konuda yardimci olmadim sana hangi konuda anlayisli davranmadim allah seni bana muhtac etmesin dogru ya. Neyse ama suna inandim olmuyor beceremiyoruz sen mutlu olmuyorsun. Bunu okadar guzel anlattinki bana.

Ben
Ben sana bir liranin hesabini verirken sen savuruyordun arkadasimla bulusacagim zaman otuz lira verip dalga gecer gibi yemek ye yol parasi ver dedin. Seni asla kisitlamadim sorgulamdim arkadaslarinla rahatca bulustun

Esim
Dogru ya senden kisip kariya kiza gittim senden kisip baskalarina yedirdim eksk kaldin dimi herseyden

Ben
Onumu diyorum ben enistenle ictin macada gittib arkadaslarinlada bulustub ac dolabimi yirtik olmayan birsey getir ac cantami makyaj malzemelerime bir bak

Esim
Bunlarin hesabini tuttun yani neyi almak istedinde olmaz dedim

Ben

Ben istedim sen para yok diye erteledin bende seni zorlamak istemedim

Esim
Allahtan kork

Ben

Hamileyken bir bluz istedim al dedin once sonra para vermeye gelince alcan yani diye imada bulunup aldirmadin

Esim
Sen ne kadar sahtesin ya maca git git diyip simdide rahatca gittin diyorsun

Ben
Dogru ben sahteyim. Sen bunaldin diye dedim ayni anlayisi sendrn gormek umidiyle git dedim ama yanildim ben birkez bile bi elli lirayi gonlumce harcayamadim kendi kazandigim paranin bile hesabini verrdim her market donusu nasil hesap verecegimi düşündüm

Esim

Allah biliyor icimi
Bitsin artik zaten hic birsey olmamis ki su konusmalardan sonra ne bitecekki

Ben

Sen bilirsin

uzuldum senin adina yeni bebek dogurmussun bir de esinin sana karsi bu donemde daha anlayisli olmasi gerekirken o tam tersini yapmis.ama yazmis oldugun konu bosanma sebebi mi degil bence iletisim problemi var sanki aranizda .konusulunca cozulmeyecek bir sey yok.ama sen fedakar bir kadinsin erkeklere bencik olacaksinki basinin ustunde gezdirsin.

Yüz yüze iletişim yok ergen gibi mesajlaşıyosunuz tek seferde 500 tl alışveriş bana büyük geldi, yani normal ama eşini bir ayakkabı için 2 senedir bekleten yeni bebeği olmuş bir adama göre çok, boşanmak için acele etmeyin zamana bırak, kafaya koyduysan bile bebeğin az büyüsün hormonların normale dönsün

X