Boşanıyoruz Galiba.

Bu kadar birbirini açıklamaya çalışan insanlar ayrılamaz :))))
Gerçekten boşanmak isteyen adam senin ilk mesajına cevap vermezdi...

Ama sakın ilk adımı sen atma..
Karşıdaki tıpış tıpış gelecek merak etme..:KK66:

Şimdiye kadar neyi içinize atıp üzerini kapayıp "Çözdük" olarak aldıysanız, bebekli hayatta, uykusuzluk, yorgunluk vb. ile sınıra varan fiziksel dayanma hali, zorlanan bedenler, artık ruhları kusuyor; iletişim-çözümden uzak bir savaş haline giriliyor; haklı çıkma savaşı...

Şunu söyleyebilirim ki buradan toparlarsınız, döndürürsünüz eğer karşılıklı bunu istiyorsanız.

Maddiyatın dile dökülmesi çok ağır bir hal, bizde bu şekilde maddi konular üzerine olmasa da "Fedakarlık yarışı" yaşanmıştı çocuktan sonra, kim daha uykusuz kaldı, kim daha çok yoruldu, kim duşunu 20 dkdan fazla yaptı, kim tuvalette 10 dkyı geçirdi, ben senin için şunu şunu yaptım, ben senin için bunu buna kattım vs vs... O zamanlar çift terapisi için birkaç girişimim oldu, benim adam sallamıştı; şimdi koştur koştur kendisi gidiyor çünkü ayrılma kelimesi telaffuz dahi edilmeden o havayı soluduk ve üzüldük.

Daha dün doktorum ile konuşurken "Birbirini çok seven, birbirine aşık iki insan nasıl ayrılır bunu anlamak aslında hiç zor değil. Seven kalp hassas olur denilir ya, sevilen daha derin kırar, seven daha dilsiz kalır, doğru iletişimde kalamaz, bu bir kısır döngü içinde birikir... Birikir ve patlar, tepkisizlikten korkun. Bu terapi olayı da bir çeşit ameliyat. Evliliğinizde nereden kan kaybediyorsanız, orayı bulup tedavi edeceğiz hep beraber" vs konuştu. Bazen sevgi yetmiyor deniliyor ya, sebebi bu muhtemelen. Herkes için geçerli değil tabi, yani her seven böyle olmuyor ama bazıları oluyor işte, böyle böyle sürükleniliyor ayrılığa.

Size tavsiyem, sağlam bir aile terapisti araştırmaya başlayın ve mümkün olduğunca bu tip konuşmaları telefon üzerinden değil, yüz yüze, gözünüzün içine bakarak yapın-yapabiliyor musunuz görün. Ayrıca görüyorum ki eşiniz kaçak dövüşüyor, verecek bir cevabı yok ancak sert basarak üste çıkma çabasını sürdürüyor. Bu "Fedakarlık yapma o zaman! Al işte önünde her şey, kaçıran yok!" cümlelerinin versiyonlarını söylemiş, iletişime geçemiyor ama onun da var içinde biriken, uzaklaşan halleri.
Sizin halinize bakıyorum, fedakarlıkla dövüyorsunuz adamı, istediğinizi tek sefer söyleyip, olmayınca geri basıyor ve bunun enkazı altında eşinizi de eziyorsunuz. Severek dövüyorsunuz birbirinizi. Tepkisiz kalamıyorsunuz.

Boşanmadan önce, bir terapist kapısı... Atlamayın lütfen; en azından kararınız netleşir, boşansanız bile "Denedik her şeyi" dersiniz.

Konu ne olursa kim olursa olsun bir taraf 500 liralık alışveriş yapıp da sana da seneye alırız demesi...
Ne bileyim bir tane bişey de almazsın ama karşındakinin de yüzünü güldürürsün.
Üzücü

Bu nedir arkadaşım? Bir insan eşini nasıl ya da niçin kıskansın? Bu nasıl hastalıklı bir düşünce? Böyleleri iflah olmaz. Sakın geri adım atma. Üslubunu düzelt al parayı demiş şaka gibi!

hata sizin.çalışıp adamın içmesine gezmesine ek gelir saglayacagınıza kendi temel ihtiyaçlarınızı alsaydınız.
sonra ortaya ısıtıp ısıtıp koymazdınız.
adamın Toto sunu kaldır sonra o kendine alırken öyle böyle dedi diyip trip atın sonra sonra gelsin msj lar.
bırakın yapmadıgınız yapamadıgınız şeyler için konuşmayı
yapın adam konuşsun siz sırtınızı dönün o dinlesin
biraz kocaları örnek almak lazım

Şimdiye kadar neyi içinize atıp üzerini kapayıp "Çözdük" olarak aldıysanız, bebekli hayatta, uykusuzluk, yorgunluk vb. ile sınıra varan fiziksel dayanma hali, zorlanan bedenler, artık ruhları kusuyor; iletişim-çözümden uzak bir savaş haline giriliyor; haklı çıkma savaşı...

Şunu söyleyebilirim ki buradan toparlarsınız, döndürürsünüz eğer karşılıklı bunu istiyorsanız.

Maddiyatın dile dökülmesi çok ağır bir hal, bizde bu şekilde maddi konular üzerine olmasa da "Fedakarlık yarışı" yaşanmıştı çocuktan sonra, kim daha uykusuz kaldı, kim daha çok yoruldu, kim duşunu 20 dkdan fazla yaptı, kim tuvalette 10 dkyı geçirdi, ben senin için şunu şunu yaptım, ben senin için bunu buna kattım vs vs... O zamanlar çift terapisi için birkaç girişimim oldu, benim adam sallamıştı; şimdi koştur koştur kendisi gidiyor çünkü ayrılma kelimesi telaffuz dahi edilmeden o havayı soluduk ve üzüldük.

Daha dün doktorum ile konuşurken "Birbirini çok seven, birbirine aşık iki insan nasıl ayrılır bunu anlamak aslında hiç zor değil. Seven kalp hassas olur denilir ya, sevilen daha derin kırar, seven daha dilsiz kalır, doğru iletişimde kalamaz, bu bir kısır döngü içinde birikir... Birikir ve patlar, tepkisizlikten korkun. Bu terapi olayı da bir çeşit ameliyat. Evliliğinizde nereden kan kaybediyorsanız, orayı bulup tedavi edeceğiz hep beraber" vs konuştu. Bazen sevgi yetmiyor deniliyor ya, sebebi bu muhtemelen. Herkes için geçerli değil tabi, yani her seven böyle olmuyor ama bazıları oluyor işte, böyle böyle sürükleniliyor ayrılığa.

Size tavsiyem, sağlam bir aile terapisti araştırmaya başlayın ve mümkün olduğunca bu tip konuşmaları telefon üzerinden değil, yüz yüze, gözünüzün içine bakarak yapın-yapabiliyor musunuz görün. Ayrıca görüyorum ki eşiniz kaçak dövüşüyor, verecek bir cevabı yok ancak sert basarak üste çıkma çabasını sürdürüyor. Bu "Fedakarlık yapma o zaman! Al işte önünde her şey, kaçıran yok!" cümlelerinin versiyonlarını söylemiş, iletişime geçemiyor ama onun da var içinde biriken, uzaklaşan halleri.
Sizin halinize bakıyorum, fedakarlıkla dövüyorsunuz adamı, istediğinizi tek sefer söyleyip, olmayınca geri basıyor ve bunun enkazı altında eşinizi de eziyorsunuz. Severek dövüyorsunuz birbirinizi. Tepkisiz kalamıyorsunuz.

Boşanmadan önce, bir terapist kapısı... Atlamayın lütfen; en azından kararınız netleşir, boşansanız bile "Denedik her şeyi" dersiniz.
nekadar güzel yazmışsınız.
gerçekten hatayı biz kadınlar konuşmamız gereken yerde "fedakarlık" adı altında susmakla yapıyoruz.
eşime kırılınca kırmamak için susar susar icime atardım adam sordukca yok bişey derdim.
hani anlayacak ya bekliyorum:)) o ise dediğini yada yaptığını unutmuş bile yada benim nasıl bir anlam yüklediğimi hiç bilmiyor.
bir gün basit bir konu eşime dedim
sen böyle böyle dedin ya
ben bunu bunu hissettim.çok üzüldüm çok kirildim.
adam şaşkınlıkla baktı bana
nasıl yani??
olur mu öyle şey...
yani gerçekten bazen hayatı kendimize zorlastiriyoruz.anladım ki konuşmak bize verilmiş en güzel iletişim şekli.
kırmadan dökmeden,yargılamadan derdimizi hislerimizi anlatabilmek.
kendimden örnek verdim ama konu sahibine belki aralarındaki sorunu aşmada bir nebze yol gösterir.
kendimizi ifade ederken sen bunu yaptın ben bunu yaptım değil de,
sen böyle davrandigin zaman ben böyle hissediyorum gibi başlayan cümleler çok daha çözüm odaklı oluyor.
yoksa konu çocuktan girip paradan çıkıp gibi değişik ve daha karışık bir hal alabiliyor.

benzer fedakarlıkları bende çook yaptım ama geldiğimiz durum ortada bizim..genelleme yapmak ne kadar doğru bilemiyorum ama bu tarzda fedakarlıklar yapıp kendinden çok fazla ödün vermenin olumlu geri dönüşünü daha hiç duymadım görmedim..bu yaşadıklarınız size de ders olsun.ben kendi adıma eski kararlarımdan eski aşırı fedakarlıklarımdan fazla fazla gösterdiğim anlayışlı tavırlarımın yanlış olduğunun net bi şekilde farkına vardım mesela..hayatımı son 20 günde sorgulama fırsatı buldum.asla ertelemeyin içinizdekileri.erteledikçe birikim oluyor.ve hiçkimse size yaa nekadar dolmuş vah vah artık onu anlayışa karşılamam lazım demiyor..anca nekadar sahtesin diyebiliyorlar işte.

Haklı olduğunuz noktalar var fakat bence en büyük hatanız zamanında söylemeniz gerekenleri söylememek. Eşinizin yaptığı bir çok şeye kırılmışsınız ve alınmışsınız fakat susup sineye çekmişsiniz. Bu kadar biriktirmenize gerek yoktu bence.

Açık ve anlık iletişim kurmayı denemeniz gerekiyor. Bu şekilde fazla iyi ve uyumlu olma çabanız dürüst değil. O yüzden sonradan gerçek duygularınızı söylediğinizde ‘sahtesin’ damgası yersiniz. Olayları geliştiği an çözmeye çalışın ve biriktirmeyin.
Resmen aklımdakileri birebir söylemişsiniz, ağzınıza sağlık. Sorun tam olarak bu bence de :KK51:

Cnm okudum ısrarla bence çözülür bak daha kırk günlük bebek var ortada bi sakınleşip aklı selim konuşun uzatmayın yuvanızın tek kurtarıcısı sizsiniz bunu da unutmayın

Pis cimri. Kendine de cimri değil sadece size cimri.

Doğru bildiğinle yaşa demiş bir de. Doğruyu anlatamıyor mu? Siz haklı olduğunuz için böyle bir cümle kurup tartışmadan sıyrılıyor.

Allah yardimciniz olsun. Esinizin konusma seklini kendi esime benzettim, nankor ve bencil. Sizkinide bana benzettim, iyi niyetle icini dokup bide suclu cikan :)

Ama bu isin sonunun bosanmaya varcagini sanmiyorum, sinirle soylenmis sozler sadzmece
Al benden de o kadar sanırım bu erkeklerin tek düze tavrı ve üslubu sanki eşim bana yazıyor gibiydi ve benzer konular aman allahım eğer böyle ise güzel konunsahibi çok üzme kendini sonra yıprandığını yanına kalıyor barışıyorsun saçma bir kafası var erkeklerin. Nankör ve benciller fıtratları bu sadece aşırı derece fedakar gördüm seni ben zamanında yaptım bunalttılar söyledim o zaman da daha önce böyle değildin çocuktan sonra değiştin dediler yanı önceleri teşekkür ederken sonra bu benim göreviymiş gibi beklentiye girmiş eşim cevaplar da bu duruma göre gayet kırıcı geldi tabi bunu bi düşün derim :KK200::eğlence::mad:

40 gün önce doğum yapmış karısını bir ayran bir ekmekle beslenmesine razı olan dingilden koca olsa nolur olmasa nolur .
500 liralık alışverişi kendine yapmış
250 sana 250 kendine yapabilirdi.
2 sene bir bot için surundurmek nedir ?
Uzuldum .
Ama yaşadıkların için,içinde kalanlar için.
Sorumsuz işte,evet muhtaç etmiş
Birde üste çıkıyor yüzsüz !!!

bütün yazdıklarını okudum ama bir evlilik bu kadar basitçe saçmalamayla bitemez ,bitmemeli.Yaşlarınız çok küçük sanırım ama ortada bir bebek var ve siz basit bir sebepten yok makyaj malzemesi yok elbise derdinden kırılmalardan hemen boşanalım diye biliyorsunuz.Evlilik kurumu bu kadar yerlere düşmemeli nolur kendinize gelin!Allah ikinize de doğru ve hayırlı yolu göstersin

Eski konulara da soyle bi goz attim esin hödugun teki ya biraz evden uzaklas kararli dur burnu surtsun yoksa omur boyu bu sekilde devam eder aytica bi kart fln versin sana ekmek almak market ihtiyaci icin her seferinde ondan para mi isticeksin ozel ihtiyaclarinida al o 500tllik alisveris yapiyorsa sende al yok sana bakamiosa bosanin ozaman.. tum erkekler bencil sadece kadinda bitiyor is nasil alisirtirirsan oyle gider...

Senin icin cok üzüldüm inanki esin cok cimri ve bencil sadece kendisini düsünen tip erkeği. Sen kendine deger vermezsen o sana hiç değer vermez. Sen fedakarlık etdikce eşin : vay benim karım fedakarlık etdi yemedi yedirdi giymedi giydirdi. Diyecek tiplerden değil o yüzden biraz dişlerini göster kendinede al yani ihtiyaçlarını

X