Boşanma aşamalı ve çocuklu

Siz bence fikir almaktan çok sizi bosanmamaya ikna etmemizi istiyorsunuz. Malesef sizi boşanmaya kararlı olarak göremedim...

Yapmaliyim yapmaliyim diyorum hergun evet ama o kdr sindirmiski beni kendi degerimi kaybettim. Surekli aglama krizindeyim kimse ile konussam aglamak tutuyor .umarim iyi haberler veririm gelecekte
iyi haber ne ikinci çocuk mu size göre?
bışınımıyorım cınım kocam ilim vırmıyor avıkıtı arımıyırım elimi kır lıtfın aşkım mı diyecekiniz

Siz bence fikir almaktan çok sizi bosanmamaya ikna etmemizi istiyorsunuz. Malesef sizi boşanmaya kararlı olarak göremedim...
Cok gel git yaşıyorum haklisiniz çocuğumu gördükçe çok üzülüyorum . Sonra insanlar asla değişmez rol yeteneklerini gelişir diyorum. Herseyin hayırlısı olsun diye çok dua ediyorum.

boşanmayın bence
asıl adam sizi öldürünce çocuğunuz annemi aldın diye ağlar babasına ama aklınız başınıza gelemez artık çok geç olacağı için
allah size akıl fikir versin

Cok gel git yaşıyorum haklisiniz çocuğumu gördükçe çok üzülüyorum . Sonra insanlar asla değişmez rol yeteneklerini gelişir diyorum. Herseyin hayırlısı olsun diye çok dua ediyorum.
Çocuğunuzu düşünüyorsunuz ama o mutsuz yuvada yaşaması inanın onun için çok kötü ona bile bağırıyor demişsiniz ruhunda cok hasar bırakır bu durum..

Bosanacam bosanacam aglama krizlerim bitince annemle konuşuyorum ağlıyorum babamla konuşuyorum agliyorum avukata nasil kendimi anlatacam ağlamadan bilmiyorm babamda ac davanı diyor ama acele etme diyor

Babasıyla çocuğunun arasındaki bağı düşünmek sizin vazifeniz değil. Babası düşünecek kendi oğluyla ilişkinin nasıl olacağını, bu onun sorumluluğu. Yerine getirmez çocuğuyla ilgilenmezse de kendi yanlışı olur.

Eşinizin öfke kontrol problemi var belli. Siz bunu gördüğünüz halde çocuk yapmışsınız, şimdi çocuğa bağırıyor diyorsunuz. Sizin çocuğunuz da babasından gördüğü gibi bir baba olacak eğer bu evliliğe devam ederseniz.

Bu adam düzelmez, boşanın derim ama sanmıyorum bana pek boşanacak gibi gelmediniz.

Asıl şiddet sorunu olan biriyle o çocuğu aynı evde tutmak çocuğunuza kötülük. Daha yeni duyduk bebeğini döven baba haberlerini, sizi döven çocuğa mi acıyacak? Çocuk küçükken ayrılmanız daha iyi. Zorlanıyorsanız psikolojik destek alın ne güzel aileniz de yaninizdaymis. Şiddetin her türlüsü ciddi özgüven problemine sebep olur bunu anlayabiliyorum. Psikolojik destek almadan sağlıklı düşünemezsiniz. Boşanacak ilk çift siz olmayacaksiniz. Ayrıca o değiştim sözleri de köprüyü geçene kadar. İnanmayın.

• Beğen
Reactions: Cac
Arkadaslar bosanma aşamasındayım 3 yillik evliyim ve cocuk var 13 aylik bebek .esim cok öfkeli öfke patlamasi sorunları var eli hep yumruk oluyor her kavgada ve herhafta muhakkak bir kere kavga ediyoruz sebepsiz büyüyor bende altta kalmıyor cevap veriyorum enson ayak parmagimi kirdi .darp raporu alamadım korkumdan benimle geldi hastaneye o kavgada bebeğim ayak altimda agladi o travmayi atlatamıyorum . Sineye cektim cocugum 3 aylikti artik hergun hergun kavga ediyoruz sonunda dayanamadim ailemin evine geldim simdi gelmis pismanlik naralari atiyor .avukata gitmek istiyorum ama cesaretim yok öyle beni ezmişki beni hayattan öyle soguttuki ne yapacagimi bilemez oldum cocugum cok küçük babasiz nasil olacak diyede korkuyorum çocuğumu harcadim mi diye surekli soruyorum . en son ailesi geldi yalvardi bize niye soylemedin biz onun canina okurduk bize hic yansitmadiniz vs vs bi daha olmaz olursa ben bosarim sizi dediler bizde boşanma olmaz dediler suan elim avukatin tlf gitmiyor ama boşanmak istiyorum bebegime bakiyorum üzülüyorum ilerde babami aldin benden derse okulda babam yok diye aglayip gelirse ne yapacagim ama bebegimede bagirmaya başladı artik .surekli sinir harbinde babasi zamanında annesini dövmüş anneside cocuklari dövmüş 2 kardesler doverek büyümüşler marifetmis gibide dövmeseydim adam olmazlardi diyo.suan cok pismanim senden vazgecmedim diyip duruyor.
Parmağınızı kırmış daha ne yapması lazım tam olarak?? Ne yaparsa anlarsınız bu kişiden koca da baba da olmayacağını? Kolunuzu kırsaydı boşanır mıydınız mesela?? Ondan babalık da beklemeyin, sanki evli kalsanız iyi bi baba olacakmış gibi. Çocuk şiddet göre göre buyuyecek. Boşanın en azından çocuk huzurlu bi evde büyüsün. Çocukla ilgili yaptığınız ajitasyonlar anlamsız ve mantıksız.

• Beğen
Adam ailesinden kendini dayakla ifade etmeyi öğrenmiş,öyle de devam eder.O şahsa geri dönmek için onay istiyorsunuz gibime geldi,siz bilirsiniz.

• Beğen
Boşanırsanız çocuğunuz "babamı benden aldın" diye ağlamaz. Ama boşanmazsanız aklı erecek yaşa geldiğinde kendinize bu hayatı reva gördüğünüz için size acıyarak bakar ve kendini kurtarabildiği ilk anda sizi ve babasını bırakıp gider o evden. Kimse huzur olmayan ve annesinin şiddet gördüğü bir evde büyümeyi hak etmiyor. İnşallah boşanır ve çocuğunuzla çok mutlu olursunuz ne diyeyim.

Babasi zamaninda onlari dövmüsse bu ona kendi esini dövme hakkini yine vermez. Gidip tedavi olsun. Sakın kanmayin öyle. Adam gelecek sefer kafanizi da kirabilir. Dramaya baglamak istiyorsaniz baba diye aglayan cocugu degilde
" kavgada bebeğim ayak altimda agladi o travmayi atlatamıyorum" göz önüne getirin. Sunu da ekliyim: Siddet ortaminda büyüyen cocuklarin o kadar cok sorunu oluyor ki. Asla buna izin vermeyin

Ben aileden gördüm olayına da inanmıyorum.
Çok sorunlu ailede yaşayan bir çok insan da kendi evliliğinde on numara davranıyor.
O aile yaşamını kotu buluyor kendi ailesine değer veriyor.
Bahane yani.

Arkadaslar bosanma aşamasındayım 3 yillik evliyim ve cocuk var 13 aylik bebek .esim cok öfkeli öfke patlamasi sorunları var eli hep yumruk oluyor her kavgada ve herhafta muhakkak bir kere kavga ediyoruz sebepsiz büyüyor bende altta kalmıyor cevap veriyorum enson ayak parmagimi kirdi .darp raporu alamadım korkumdan benimle geldi hastaneye o kavgada bebeğim ayak altimda agladi o travmayi atlatamıyorum . Sineye cektim cocugum 3 aylikti artik hergun hergun kavga ediyoruz sonunda dayanamadim ailemin evine geldim simdi gelmis pismanlik naralari atiyor .avukata gitmek istiyorum ama cesaretim yok öyle beni ezmişki beni hayattan öyle soguttuki ne yapacagimi bilemez oldum cocugum cok küçük babasiz nasil olacak diyede korkuyorum çocuğumu harcadim mi diye surekli soruyorum . en son ailesi geldi yalvardi bize niye soylemedin biz onun canina okurduk bize hic yansitmadiniz vs vs bi daha olmaz olursa ben bosarim sizi dediler bizde boşanma olmaz dediler suan elim avukatin tlf gitmiyor ama boşanmak istiyorum bebegime bakiyorum üzülüyorum ilerde babami aldin benden derse okulda babam yok diye aglayip gelirse ne yapacagim ama bebegimede bagirmaya başladı artik .surekli sinir harbinde babasi zamanında annesini dövmüş anneside cocuklari dövmüş 2 kardesler doverek büyümüşler marifetmis gibide dövmeseydim adam olmazlardi diyo.suan cok pismanim senden vazgecmedim diyip duruyor.
Bu adamin yaninda o çocuğu buyutursen hiç şupen olmasin ya seni ya evlendigi kadini dovucek o da. Istisnalar var tabi. Ama ben bu ortamda buyuteyim şansi varsa guzel ahlakli buyur siye dusunemezsin. Babasiz kalinca en azindan çocuğun hayata daha guclu tutunur. Bir yerde evin erkeyi gibi kendini gorur buyudukce ama bu durumda çocuğuna kotuluk yapiyorsun. (Ingiliz harfleriyle yazdim ü,ş kullanmaya usendim)

• Beğen
Canim adam kafani kirinca mi dramayi kesiceksin? Cocugun babasiz buyudum demez aksine duzgunce anlatirsan annemle babam birbirini sevmiyormus bosanmis der.En azindan annesi dayak yerken korku icinde buyumedigi icin hayata karsi travmasi ve guvensizligi olmaz.Cesaretinin olmamasini anliyorum cok zor.Ama bence sen zaten bosanmayacaksin bosuna konu acmissin

Niye babasiz kalsin ki? Bosanan ailelerde cocuklar babasiz mi kaliyor? Baba_cocuk gorusemiyor mu?

Sizi ve onu döven/dovecek olan bu adamla bu evliligi devam ettirsen, o cocuk buyuyunce neden bosanmadin anne, cocuklugumu,hayatimi mahvettiniz demeyecek mi saniyorsun?
Turlu turlu kisilik problemleriniz olacak. Sen panik atak, cocugun depresif agresif/ozguvensiz/degersiz hissedecek.. ezik olacak toplum icinde...

Yazik degil mi size? Simdi ailesi bilmiyordu siddeti. Ogrendiler. Esinin kulagi cekilmezse ve korkutulmazsa bu sefer siddetin boyutu daha da artacak. Cunku annesinden korkuyordu, onlar da bisey yapamadi/demedi.. artik niye korkayim ki , e karım da bosanamadi benden.. e tamam meydan benim oldu, istedigim gibi kostururum, döverim de söverim de der... buna hazirlikli olun ki boyle olacak gibi..

5 yil sonra, yipranmis psikolojinizle 6 yasindaki cocugunuzla kalakalirsiniz ayazda.
5 yil süre zarfinda cocuk da siddete maruz kalacak, siz zaten sömürülmüs/hasta olacaksiniz. Isiniz bitecek ve esiniz hadi güle güle deyip yollayacak sizi. Belki de bu hastalikli/aciz kadini napiyim deyip baskasini takacak koluna.. bu durumda kalmak simdiki halinizden daha mi iyidir sizce? Neyi bekleyeceksiniz ki?

Siddet, aldatma, icki/alkol/kumar en gecerli boşanma sebebidir. Sevgisizlik,guvensizlik durumlarina girmiyorum bile..

Yol yakinken , cocugunu al ve dön ailenin yanina.
Calisir bakarsin cocuguna. Guclu ol,gururlu ol.
Acitasyona baglama, mağdurları oynama
Madem karar vermissin arkasinda dur.
Ha dönecegim diyorsan da sağlam bi dersini alsin o kocan , öyle gir o eve !!
Aksi halde siddet daha da artacak ve hasta olacaksiniz. Belki caniniza malolacak...

dövmeseydim adam olmazlardi

Zaten olmamışlar deseydiniz.

Çocuğunuzu babası gibi yetiştirmek istemiyorsanız boşanın.

Üzerinizdeki bu kötü hissiyatı atmak için aile danışmanına gidin.

Belediyelerde ücretsiz destek sağlanıyor, illa ki ücretli olacak diye bir şey yok.

Yaşam şartların tekrar değişecek bu seni zorlayabilir ama şu an yaşadığın şeyden çok daha iyi.

Bebeğin küçük ailen bakarken biraz iş, güç kendini toparla. Sonrası Allah kerim.

aman şu Türk filmi repliklerini bırakarak düşün yok benim babam yok diyerek ağlarsa ne olacak ağlasın bir iki defa ne olacak sanıyomusunuzki hayatları tamamen acısız hep harika olacak acıları yaşayarak öğrenecek ve güçlü olacaklar evet belki bi yanları eksik olacak ama bu onları bitirmez

• Beğen
Bir de bayıl istersen :KK70:
Yav bacım ye dayağını otur allasen. Gelmişsin saçma sapan yok babasız kalacak yok bilmem ne.
Yıllar sonra ne diyeceksin biliyor musun ? Ben senin için boşanmadım , seni babasız bırakmadım.
O da sana ; BEN Mİ İSTEDİM ? Diyecek.
Çocuklarınızın omzuna boşanmamanın yükünü yüklemeyin.

• Beğen
aman şu Türk filmi repliklerini bırakarak düşün yok benim babam yok diyerek ağlarsa ne olacak ağlasın bir iki defa ne olacak sanıyomusunuzki hayatları tamamen acısız hep harika olacak acıları yaşayarak öğrenecek ve güçlü olacaklar evet belki bi yanları eksik olacak ama bu onları bitirmez
Dün davayi actik cekismeliye düştü seni bosamam diyo. Ben bitti uzatma diyorim
Bana ben daha bitti demedim yazmis arsiz. Avukatta dava dilekcesine onuda koydu.umarim bitecek uzun sürmesi sıkıntı cekismelide . Dunde msj atmjs sizi cok özledim cevap bile vermedim

X