Boşanma aşaması ne yapacağım?

Ayy ağla yalvar yakar döndürmek ne birde karşı taraf sürekli aldatıyor. Ben olsam boşanırdım ama sen boşanamazsın boşver o yüzden.

sonra farkettim ki bu adam beni zaten sevmiyor böyle olmayacak dedim deli cesaret ile dilekçe verdik boşanmaya karar verdik.
Erken farketmemiş misiniz biraz sizce de ? 6 sene önce aldatarak belli etmiş zaten sizi sevmediğini her defasında prensesi baba evinden alan sizsiniz.Bu hikayede sadece çocuğa üzüldüm.

Eşim ile 10 yılık evliyiz. 6 yaşında bir kızımız var. Eşimin ilk zamanlar beni askere gidince aldattığını görmüştüm. (Askerde kendinden yaşça küçük bir kızın elini tutmaya çalışmış sonra konuşmuşlar vs askerden dönünce konuşmayı kesmiş. Ama gelince yazmış ona öyle yakalamıştım hamile olduğum için boşanamamıştım. Neyse gel git öyle devam etti eşim pek para hesabı yapamaz çok sorunlarımız oldu şuan araba dışında hiç bir şeyimiz yok ama ben hep sabrettim maddiyat benim için sorun olmadı daha sonra tabi yine sosyal medya da ve yakın bir tanıdığım ile konuşmalarını da gördüm çok kavga ettik ama boşanmadım. Psikolojik olarak çok çöktüm kanullenemedim bu durumu eşim de benden bıktı haliyle kıskançlıklar sinir krizleri. Her kavgada evden gitti son 2 yıldır. 2 3 gün eve gelmezdi ben yalvar yakar getirirdim eve yuvamız bozulmasın diye birde o kadar alışmışım ki beni otogara kadar attı gitti ben yine döndüm evime yapamıyordum. En son bu bayram günü kızımı parka götürdüm eve ansızın geldim telefonunu sakladı bir tavrı değişti bende şüphelendim daha sonra telefonunu karıştırdım bir tane instagram hesabı açmış farklı isimle ve fotoğrafını vs yüklemiş hesabı dondurmuş ben görünce de aç dedim açmadı. Bende neden böyle şeyler yapıyorsun beni kandırıyorsun dedim ilgisizsin dedi bana sırtını döndün dedi benden olmaz git babanın evine dedi ben tabi ağla yalvar eve döndürdüm sonra farkettim ki bu adam beni zaten sevmiyor böyle olmayacak dedim deli cesaret ile dilekçe verdik boşanmaya karar verdik. Bu arada benimle tanışma isteyen biri oldu ve ben sırf kafamı dağıtmak için konuştum ama sonrasında arkadaşlığı iyi geldi ve sanki tüm yaşadığım herşeyi unuttum boşanmak için daha da cesaretlendim bunu eşimde öğrendi bana ağır hareketler ederek darp etti. Şimdide benimle barışmak istiyor gibi ama ben aşırı kararsızım gitmek ile kalmak arasında kalıyorum boşanma aşamasında gerçekten kafam karışık başka biri için sanki yuvamı yıkıyor gibi hissediyorum ne yapmamı önerirsiniz :KK43:

Bir çok kez aldatmış, darp etmiş hala yuvam diyorsunuz ilginçsiniz.

Ya sizin bu insanları aşağılama ve kendinizi bir şey sanma havalarınız nedir? Varoş olan biri varsa o sensin. İnsanlara bu şekilde acımasızca yorum yaparak kendi egonu tatmin etmeye çalışma yeri mi oldu bu mecra benim haberim yok? Varoşluk tam olarak sana yakışan bir eylem buna emin ol.

Evlilik birliği içinde başka adamla flört etmedin mi?? Hala neyin savunması bu.

Eşim ile 10 yılık evliyiz. 6 yaşında bir kızımız var. Eşimin ilk zamanlar beni askere gidince aldattığını görmüştüm. (Askerde kendinden yaşça küçük bir kızın elini tutmaya çalışmış sonra konuşmuşlar vs askerden dönünce konuşmayı kesmiş. Ama gelince yazmış ona öyle yakalamıştım hamile olduğum için boşanamamıştım. Neyse gel git öyle devam etti eşim pek para hesabı yapamaz çok sorunlarımız oldu şuan araba dışında hiç bir şeyimiz yok ama ben hep sabrettim maddiyat benim için sorun olmadı daha sonra tabi yine sosyal medya da ve yakın bir tanıdığım ile konuşmalarını da gördüm çok kavga ettik ama boşanmadım. Psikolojik olarak çok çöktüm kanullenemedim bu durumu eşim de benden bıktı haliyle kıskançlıklar sinir krizleri. Her kavgada evden gitti son 2 yıldır. 2 3 gün eve gelmezdi ben yalvar yakar getirirdim eve yuvamız bozulmasın diye birde o kadar alışmışım ki beni otogara kadar attı gitti ben yine döndüm evime yapamıyordum. En son bu bayram günü kızımı parka götürdüm eve ansızın geldim telefonunu sakladı bir tavrı değişti bende şüphelendim daha sonra telefonunu karıştırdım bir tane instagram hesabı açmış farklı isimle ve fotoğrafını vs yüklemiş hesabı dondurmuş ben görünce de aç dedim açmadı. Bende neden böyle şeyler yapıyorsun beni kandırıyorsun dedim ilgisizsin dedi bana sırtını döndün dedi benden olmaz git babanın evine dedi ben tabi ağla yalvar eve döndürdüm sonra farkettim ki bu adam beni zaten sevmiyor böyle olmayacak dedim deli cesaret ile dilekçe verdik boşanmaya karar verdik. Bu arada benimle tanışma isteyen biri oldu ve ben sırf kafamı dağıtmak için konuştum ama sonrasında arkadaşlığı iyi geldi ve sanki tüm yaşadığım herşeyi unuttum boşanmak için daha da cesaretlendim bunu eşimde öğrendi bana ağır hareketler ederek darp etti. Şimdide benimle barışmak istiyor gibi ama ben aşırı kararsızım gitmek ile kalmak arasında kalıyorum boşanma aşamasında gerçekten kafam karışık başka biri için sanki yuvamı yıkıyor gibi hissediyorum ne yapmamı önerirsiniz :KK43:
Defalarca aldatilip affetmissin ,sen de aldatmissin intikam için affetmek istemediği ne malum. Ha diğer adama güvenerek boşanma onun için bir hevessin buyyuk ihtimalle. Kizin için boşan. O ne haldedir şimdi. Sürekli yalvaran bir anne ile.

Offf çok kötü çok..
Ne diye yalvardınız Allah aşkına aldat beni aldat yalvarıyorum istediğinle ol ama ne olur beni bırakma diye mi yalvardınız?

Yuva nerde....ilk baştan ucana kaçana gidilmiş zaten temeli defolu sizin yuva dediğiniz şeyin .....yuva için saygı sevgi sadakat gerekli.....evet sizi sevmiyor evlendi olmuş baba olmuş içi boş dışı öyle....her haltı yemiş yemeye devam etmiş yakalanınca siz ilgisiz olmuşsunuz yetmemiş birde üstüne benim kıskançlıklarim bıktırdı yazmışsınız pardonda git eğlen canın sıkılınca gel dese idiniz madem .....fedakarlık değil yaptiklariniz işin kolayına kaçmak üstelik birisinden cesaret almadan kendinize işinize Allah'a güvenip yola çıkmalı ....o yeni erkek de beter SE ne olacak mesela .. .olmamış o ...eşiniz sizi darp etmiş birde dönmek istiyormuş aynı düzen devam eder alıştığınız gibi o dönmeler sevgiden hasrettden pişmanlıktan değil göreceksiniz ....üzgünüm gerçeği ne kadar cilalayip üzmeden yazmak istesemde çıplak gözle görünen durumunuz bu ....umarım başka bir çıkış yolunuz olur

Başka bir arkadaş daha yazmış ama tam Esra eroldaki varoş tiplerdensiniz.ben de bu tipler nerede yaşıyor diye merak ediyordum.
Hani burada biraz da erkeği suclasak diyorum. Hani adam askerde aldatmış, maddi olarak sorumsuz, kadını tekrar yakını ile aldatmış, ardından evden kovmalar, darp, üstüne yeniden fake isimle insta açmalar.. Kadın boşanma dilekçesi vermiş internetten biriyle yizyuze gelmeden konuşmuş sanırım. Zaten ayrilamama, yalvarma, başka bir adamla konuşma çok yanlış ama belli ki kadın sağlıklı dusunemiyor. Hani kizi da var. Hani kadın kadına destek olur. Hani kadına varoş bilmemne diyeceginize biraz da adama laf soyleseniz. Hani bunu yakın bir arkadaşınız size anlatsa nasıl yorum yapar nasıl doğru yolu bulmasını saglarsiniz diye dusunseniz. Ay sinirlendim . Valla çok sinirlendim.

Sizin de yaptığınız doğru değil ama eşinizin yaptıklarına bakılınca sanki ondan kopabilmek için biraz da tutunacak dal aramışsınız gibi.. Maalesef boşanma sürecinde her kadın dik ve güçlü duramıyor. Bunu eleştirel anlamda yazmıyorum biraz durum tespiti gibi alın. Boşanana kadar diğer ilişkide duygusal/cinsel olarak ilerlemeyin, dava sürecinde hukuksal olarak zarar görebilirsiniz. Diğer yandan bu yeni kişi iyi niyetli de olmayabilir. Bir üzüntüden çıkıp başka bir üzüntüye/bağımlılığa kapılmayın, uyanık olun. Çünkü şu an duygusal ve cinsel yanılmalara/istismara açık haldesiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun 🙏

Yuvanızı yıkan siz değilsiniz. Öyle düşünmeyin. Yuva iki kişinin çabasıyla yuvadır. Sizin tek başına çabanız sadakatinizle olmaz, her iki tarafta evliliğin kutsallığını koruyacak.

Sizin de yaptığınız doğru değil ama eşinizin yaptıklarına bakılınca sanki ondan kopabilmek için biraz da tutunacak dal aramışsınız gibi.. Maalesef boşanma sürecinde her kadın dik ve güçlü duramıyor. Bunu eleştirel anlamda yazmıyorum biraz durum tespiti gibi alın. Boşanana kadar diğer ilişkide duygusal/cinsel olarak ilerlemeyin, dava sürecinde hukuksal olarak zarar görebilirsiniz. Diğer yandan bu yeni kişi iyi niyetli de olmayabilir. Bir üzüntüden çıkıp başka bir üzüntüye/bağımlılığa kapılmayın, uyanık olun. Çünkü şu an duygusal ve cinsel yanılmalara/istismara açık haldesiniz. Hakkınızda hayırlısı olsun 🙏
Evet maalesef çünkü bu sefer affetmek istemedim ne bir özür diledi nede pişman olan bir insan gibi davrandı aksine git babanın evine bizden artık olmaz dedi ve artık zorda olsa boşanmayı düşünmüştüm normalde gayet sağlıklı insan ilişkilerim vardır arkadaş veya iş dünyasında ama asla eşimde böyle şeylerle karşılaşınca sağlıklı düşünen bir taraf olamıyorum aşırı duygusal yaklaşıyorum kendimi suçluyorum hep. O yüzden diğer kişiyle arkadaş olmayı kabul ettim belki eşime olan bu bağımlılığım biterse diye. Duygusal yada cinsel olarak konuşmuyoruz normal arkadaş gibi. Tek istediğim sadece biraz cesaretli olup tamamen bitirmek teşekkür ederim 🙏

Evet maalesef çünkü bu sefer affetmek istemedim ne bir özür diledi nede pişman olan bir insan gibi davrandı aksine git babanın evine bizden artık olmaz dedi ve artık zorda olsa boşanmayı düşünmüştüm normalde gayet sağlıklı insan ilişkilerim vardır arkadaş veya iş dünyasında ama asla eşimde böyle şeylerle karşılaşınca sağlıklı düşünen bir taraf olamıyorum aşırı duygusal yaklaşıyorum kendimi suçluyorum hep. O yüzden diğer kişiyle arkadaş olmayı kabul ettim belki eşime olan bu bağımlılığım biterse diye. Duygusal yada cinsel olarak konuşmuyoruz normal arkadaş gibi. Tek istediğim sadece biraz cesaretli olup tamamen bitirmek teşekkür ederim 🙏
Eşiniz sizi manipüle etmiş olabilir. Güçlü, güzelim kadınları manipüle ederek özgüvensiz hale getiriyorlar. Siz evliliğinizi bitirin, diğer kişiyi de beklemeye alın, gerçekten değer veriyorsa sürecin sonuçlanmasini beklesin..Mutluluk belki de yeni bir sayfada bekliyordur, kimse için de ömür çürütmeye değmez..

Neden kalmak istiyorsunuz? Mazoşist olabilir misiniz? Bi baktırın derim. Kendinize kıymet vermiyor musunuz acaba? Size değer vermeyen bir narsist ile yıllarınızı geçirince gerçekten değersiz mi sanıyorsunuz kendinizi?
Kendinize acımıyorsanız kızınızı düşünün. Standardı o narsist olacak aynı evde büyürse. Ne olursa olsun sizin yaşadığınız benliğine kodlanıp normali o olacak. Yapmayın.

X